Sony XR-55X93J artefakty v obraze

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ottpo 11. 12. 2022 21:49

Zdravím všechny,

po několikahodinovém zkoumání včetně procházení kontaktů kabelu, měnění kabelu, xkrát přelaďování kanálů, update na nejnovější firmware....tak Sony má prostě problém s CI kartami UPC. Koupil jsem si novou televizi OLED, předtím jsem měl téměř 3roky Samsung QLED 65" a vše v pohodě. Avšak najednou SONY problém. Jakmile vyndám CI modul ze Sony, tak je obraz plynulý bez kostičkování a anomálií obrazu, jakmile modul CI na stejném DVB-T2 kanálu vložím, tak obraz začne kostičkovat. Nejde o sílu signálu, jde o modul CI a nějakou kompatabilitu Sony televize. Někdo tu psal i o Skylinku, že to dělá taky, tj. vše se točí okolo CI a není to jenom UPC problém. Kostičkování a šum nastává dokonce v případě, že je vložen jen CI modul bez UPC karty. tj. evidentně problém televize Sony nebo nějaký starý modul CI.

Zítra zkusím volat do UPC, zda mají nějaký nový CI modul či kartu, ta moje je už hodně let stará a pak budu volat na SONY, co s tím udělají, jelikož tak drahá televize a takovýto problém, to by mě v životě nenapadlo. Začínám na Sony mít pifku, už SONY Vaio také potentili, hold SONY bude lépe fungovat v Japonsku než-li v EU.

Dám vědět jak jsem dopadl.
ottpo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DK 13 11. 12. 2022 22:06

Na 99,9 % s tím nikdo nic neudělá…ze zkušenosti doporučím ne kontaktovat SONY, ale přímo autorizovaný servis…
Případně odstoupit od kupní smlouvy…
DK 13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 11. 12. 2022 22:20

Od upc bych si nic nesliboval, budou to hazet na sony;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 12. 12. 2022 08:06

Já jsem měl podobné problémy s UPC na mé LG, taky s CI modulem a kartou až jednoho dne přestala kabelovka fungovat úplně. Přijeli technici a vyměnili celou krabici ve zdi. Prý se tam kdysi dával nějaký zesilovač signálu, který už teď není potřeba a je to jen na škodu.
Od té doby jsou všechny kanály jak víno.

EDIT: Samozřejmě to nemusí být tento problém, zvlášť, pokud to dělá i jiný modul nebo karta třeba od Skylinku.
Za pokus to ale stojí.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ottpo 12. 12. 2022 11:54

Zdravím všechny,

nejprve vám chci poděkovat, protože toto fórum mi hodně pomohlo při řešení mého problému. Proto přikládám velice důležité informace pro každého dalšího, aby situaci rovnou řešil se Sony servisem.

Volal jsem do servisu Sony. O problému vědí. Díky této skupině jsem byl za 10min se servisní linkou hotov.

Technik mi řekl, že v létě Sony vydalo software, kterým kostičkování a artefakty na signálu UPC a Skylink opravilo, jenže v následujícím software tuto opravu zase vynechalo. Takže smolíček pacholíček pro Českou kotlinu a všechny Sony televize s novým software mají tuto vadu.
Sony dle všeho neumí downgrade vzdáleně a ani nevyjíždějí onsite, což mě dost štve. Protože Samsung mi vyměnil vadnou desku předchozí televize bez problémů v bytě.

Takže musím tuto 40kg novou krávu zabalit, objednat si svoz na Sony webu. Sony si v rámci Prahy pro televize jezdí. Tj. ještě k tomu mám kliku, že jsem z Prahy, jsem toto technikovi říkal, že mám tedy kliku (myšleno tak, že nechávají ostatní na holičkách), páč 40kg těžkou televizi, která má rozměry na dodávku, do svého auta nenaložím.

Všichni prodejci v elektroobchodech by měli být na toto školení, navíc nechápu, že Sony televize nestáhlo z oběhu a ve všech desky nevyměnilo. Evidentně sázejí na to, že ne všichni uživatelé mají signál z UPC a Skylinku. Takové chování je docela podpásovka. Navíc mi bylo řečeno, že ne všechny televize na trhu mají tyto desky, se kterými je problém, takže je to prostě ruská ruleta.....To se Sony moc nepovedlo. Budu věřit, že po výměně desky bude signál již v pořádku.

PS. výměna CI karty by prý nepomohla. Tj. nemá cenu kontaktovat UPC.
ottpo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DK 13 12. 12. 2022 13:34

Pár poznámek za mě…
Mě technik přijel desku vyměnit domů (Zlínský kraj), ale mám XR-65X93J. Funguji bez problémů, ale možná proto, ze deska má downgradovaný sw…domluva s technikem je taková, ze nemám aktualizovat…
Ohledně jen některých TV a některých desek, tam je to prý tak, že je to prakticky na všech, ale hlavně to řešil u DVB-S2…
Na druhou stranu, ne každý má UPC (Vodafone), Skylink,… dá se to alternovat (naštěstí) aplikací a spousta lidi má média box…takže bůhví jak to vlastně je…

-- 12. 12. 2022 14:51 --

Ještě jeden dotaz…
Když mate TV novou, neuvažujete o odstoupení od kupní smlouvy?
Vzhledem k problémům Sony?
DK 13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ottpo 27. 12. 2022 10:58

Zdarvím všechny mezi vánočními stávky.

Posílám update mé malé anabáze ze Sony televizí OLED.

Reklamace televize trvala něco přes týden, což jsem uvítal. Rozvoz Sony mi televizi zavezl zpět na adresu, kde ji vyzvedli, balení v pořádku, žádné poškození, objíždí Prahu klasickou dodávkou bez čela, tj. bez pomoci to závoz z auta neodstane (to jen poznámka), což si myslím by třeba v Něměcku nebo Rakousku neprošlo, u nás to tolerujeme.

Co je ale dost záhada je servisní zásah. Televize se mi totiž vrátila funkční, žádné DVT-C programy již nekostičkují a signál z UPC (nyní Vodafone) je fajn. JENŽE .... televize má přesně stejný software jako před sevisním zásahem (provedl jsem si fotodokumentaci jak verze v Nápovědě televize, tak číslo buildu apod.), je stejné sériové číslo, počítač hodin spuštění také odpovídá (plus testování na serivsu) jako v době převzetí televize do servisu. Tzn. toto vypadá na nějaký hardwarový zásah a nikoliv zásah softwarový.

CI kartu od UPC jsem měnit nemusel, i když je asi 8let stará.

Upřímně....Asi jsem se Sony úplně dobře neudělal. Např. jejich ovladač je opravdu infra a musí mít alespoň nějaký úhel na televizi, takový ovladač od Samsungu je všesměrový bezdrát a funguje i když jste zarohem. Pak bezdrátové spojení na televizi z Windows 10 na Sony nefunguje jak jsem byl zvyklý na Samsungu a musím hledat jak televizi spojit.
U Sony mě drží to, že k televize jsem od CZC dostal zdarma novou konzoli PSP 5 s mechanikou, takže něco v hodnotě 17tis Kč, plus také to, že v této uhlopříčce to byla nejlevnější televize. Tudíž ještě překonám spojení TV s Windows 10 zařízeními bezdrátově a bude to OK.
ottpo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 27. 12. 2022 12:32

Co presne mas za tv? Pises oled a 40kg? To je nejaka 77ka?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hombergCZ 4. 1. 2023 12:48

Na me XR-65X93J se opravdu na podzim zase zacaly artefakty objevovat. Mam vzdy aktualizovany FW, takze chyba se zrejme prenesla i do predposledni aktualizace. Vcera jsem manualne pres USB aktualizoval na posledni FW z konce listopadu 2022 a zda se, ze artefakty zmizely. No, uvidime.
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod DK 13 4. 1. 2023 17:10

Dejte vědět, mě se totiž i bez aktualizace začaly artefakty znova objevovat…
DK 13
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hombergCZ 6. 1. 2023 10:25

Tak po nekolika dnech musim bohuzel oznamit, ze artefakty nezmizely. Mozna trochu v mensi mire, ale porad tam jsou (po posledni aktualizaci FW). Tohle SONY proste nezvladlo. Pochybuju, ze je to jenom zalezitost CL modulu UPC/Skylink v CR.
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 1. 2023 21:39

Ještě zkus úplný reset do přepravního nastavení včetně výmazu úložiště v TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hombergCZ 19. 1. 2023 11:26

Reset mi asi vymaze vsechny predvolby, razeni programu, nainstalovane aplikace..?
hombergCZ
Junior

Odeslat příspěvekod ppepko 19. 1. 2023 12:18

Asi sa to uz riesilo v minulosti. Ale cisto pre istotu. Skus vypnut vsetky vylepsenia obrazu, motionflow, film mode, vsetko co sa da daj na off. Ja mam 75X90J a mam pocit, ze tieto nastavenia len sposobuju viac problemov ako nejaky zmysluplny prinos. Ako tak je to bez artefaktov pri signale cez DVBT alebo cez HDMI z externeho satelitneho prijimaca. Ale pri prehravani cez aplikacie ako youtube, kodi, netflix, je to najlepsie mat vypnute, lebo to miestami len zhorsuje obraz. Najmenej problematicky zdroj signalu je KODI coreelec z externej android krabicky, tam sa presne nastavi frekvencia obrazu podla zdrojoveho filmu, ale rovnako je najlepsie vsetky vylepsenia vypnut. Celkovo je priplatok za 100Hz panel u Sony uplne zbytocny, vyhodene peniaze a len zbytocne problemy. Sony vobec nezvlada dopocitavat snimky ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 19. 1. 2023 13:06

hombergCZ píše:Reset mi asi vymaze vsechny predvolby, razeni programu, nainstalovane aplikace..?

Ano.

-- 19. 1. 2023 13:09 --

ppepko píše:Celkovo je priplatok za 100Hz panel u Sony uplne zbytocny, vyhodene peniaze a len zbytocne problemy. Sony vobec nezvlada dopocitavat snimky ...

Obecně má Sony jeden z nejlépe zvládnutých pohybů mezi televizory.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků