Jakou Philips 65'' ?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod martas38 18. 10. 2021 20:42

Obrazově je velký rozdíl OLED, oproti LED technologii (což je i QLED od Samsungu). Černá je prostě černá a kontrast je taky úplně jinde. Obraz OLED poměrně dost připomíná plasmy.
Co se týče vypalování, tak si dávat pozor na herní konzole, multimediální centra a podobně, aby tam hodiny nezůstával statický obraz - zapnout u takových zařízení spořič (prostě pauznutá hra, nebo film, stejný obraz hodiny na TV, zejména v případě HDR obsahu, to je vrah OLED panelu). Co se týče log TV stanic, to už mají TV ošetřené jejich ztmavováním a přepínáním pixelů. Největší mor je spodní pruh s infotitulky u zpravodajských kanálů. To je jedna z věcí, co se nejčastěji vypaluje. Ale OLED jsou na to stále méně háklivé. U mě OLED po dvou letech bez ztráty kytičky v tomto směru. A moc bych nepočítal s tím, že dnešní elektronika vydrží dýl jak pět let, takže místo vypálených pixelů dost možná odejde něco jiného.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod storm 18. 10. 2021 20:43

Qled je marketingový označení pro LCD. Pokud chceš ušetřit a mít kvalitní obraz, tak si kup OLED. Kvalitní LCD, které se snaží vyrovnat OLEd je QN90A/QN95A a stejně lepší obraz nedostaneš, jen maximální jas, který mají TOP LCD vyšší než oled. Co se týče vypalovaní, tak se poměrně nemáš čeho bát, když to budeš převážně používat na filmy. A někde tady je příspěvek, kde to uživatel měl 4 roky jako monitor, nebo něco podobného.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 10. 2021 06:33

Neutronek píše:Díky pánové za vlákno. Momentálně se rozhoduji právě o koupi nové televize. Aktuálně mám SAMSUNG UE65MU6172 a důvodem přechodu je absence plnohodnotného HDR. Mám to z 90% na filmy (4k HDR - Kodi stream cinema) a časem snad i na PS5. Na TV stanice vůbec nekoukáme. Zvuk mám prohnaný přes AV reciever yamaha a 5.1 repro systém JBL.

Ještě před pár hodinama jsem měl vybráno Philips 65PUS8505 65", ale z diskuzí jsem nadšen nebyl, že obraz je nic moc a místo černé je šedá a pod.

Toto vlákno mě zvyklalo jít do PHILIPS 65OLED706/12, bohužel na splátky, je to už pro mě darda, rozpočet jsem měl 25.000 Kč.

Mám dotaz ohledně OLEDu a vypalování. Je to takový problém? Nebude za pár let po TV? Mám si na něco dávat pozor? Je to velký rozdíl oproti samsungu qled? (ambilight nepočítám)


Pri obycajnom pouzivani sa nemas coho bat ak nenatrafis na nejaky vadny kus. TV sama o sebe ti nedovoli mat pusteny staticky obraz dlhsie ako 1-2min, potom sa automaticky spusta setric obrazovky (niekedy je to dost otravne). Taktiez obraz pocas sledovania videa putuje o niekolko pixelov vo vsetkych smeroch. TV rozpoznava logo tv stanic, ktore sa snazi mierne stmavit (dokonca to robi aj pri pozerani cez iptv).

Philips naviac ponuka 5 rocnu zaruku (pozor, ponukaju ju iba niektore obchody) uz v zaklade.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neutronek 19. 10. 2021 12:29

Takže se nemám obávat, když často hrajeme na PS4 a přeci jen tam je nějaké menu ve hře, které je statické, že se to nevypálí? Cca třeba 3 hodiny denně.
Neutronek
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 10. 2021 14:24

Urcite tam bude nejaky posun obrazu aj pri hrach. Zalezi co vsetko budete hravat. Podla mna by to nemalo avdit, ale na toto by ti vedeli odpovedat skor nejaki hraci, ktori uz maju oled tv doma :-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Neutronek 19. 10. 2021 20:56

A jaký držák na TV pro OLED TV 65" byste doporučili?
Neutronek
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 20. 10. 2021 00:27

Takovej, jakej ti bude vyhovovat. Já mám snad nejlevnější pro danou hmotnost TV, vlastně před tím léta fungoval na plazmě a teď dál slouží u OLED. Nepotřebuju to natáčet a podobně, plně to dostačuje. Prostě se řídit doporučeným zatížením držáku. Rozteč děr v TV je nějak daná normou. Tuším nějaké držáky doporučuje přímo výrobce TV.
A pokud nejseš nejzručnější, nechal bych si to pověsit. My jsme to s ženou věšeli sami a kdybych si to nechal nainstalovat, ušetřil bych si hodně ledového potu, přeci jen 45 tisíc na ulici neleží... OLED je vlastně velká a poměrně těžká skleněná deska, s celkem malou krabicí elektroniky ve spodní části. Už jen vybalení z krabice je malé dobrodružství, působí to opravdu křehce. Sám to nedáš, musí na to být dva. Znám člověka, který byl hrdina, vybaloval a věšel sám OLED 55 a praskla mu. Minimálně postup vybalování a věšení nastudovat na youtube. Bývá to tam. Možná jsem nešika, ale pro mě to fakt jednoduchá věc nebyla. Mimochodem včera u nás byl malíř, budem malovat a když viděl TV, říkal tu tady rozhodně necháme viset, nemám s tím sundáváním dobré zkušenosti :-)
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Neutronek 21. 10. 2021 12:09

Tak díky všem, TV objednaná, měla by dojít v úterý. Za 34 tisíc myslím že super.

Držák na TV jsem nakonec po domluvě s prodejcem koupil tento https://mk-eshop.cz/drzaky-na-tv-kloubo ... ticky.html
Neutronek
Junior

Odeslat příspěvekod Pebu86 21. 10. 2021 22:52

Skvělá volba, pak dej vědět první dojmy.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod Neutronek 27. 10. 2021 09:02

Tak jsem nadšený, včera v noci jsem to všechno donastavoval, aby mi fungovalo přehrávání filmů z HTPC a to HDR s oled displejem je naprostá paráda a k tomu ten ambilight.... Paráda. Dnes večer bude oficiálně první promítání filmu, tak se těším, ale už teď vím, že to bude nádhera na to koukat.

Nakonec jsem nástěnný držák nevyužil, koupil jsem nový tv stolek, tak je na nožičkách.
Neutronek
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků