Samsung QE65QN95A [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tanguero 11. 10. 2021 07:22

Mě by u této TV za takové peníze vadila asi ta PWM modulace podsvícení. Divím se, že to nedokážou řídit změnou napětí na diodách. A taky mě překvapuje, že se pořád používá Clear Motion - zařazování černých mezisnímků. To je něco naprosto nepoužitelného, blikající obraz musí vidět opravdu každý.
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 12. 10. 2021 09:19

MgX píše:Dovolím si tvrdit, že mé argumenty již zazněly a jsou jasné. Že jsem se teď zasmál? Ano, bylo to vtipně postaveno.
A máš pro to nějakou ukázku kde zapnutá TV má lepši černou než vypnutá, rad uznám svoji chybu.

-- 12. 10. 2021 10:20 --

tanguero píše:Mě by u této TV za takové peníze vadila asi ta PWM modulace podsvícení. Divím se, že to nedokážou řídit změnou napětí na diodách. A taky mě překvapuje, že se pořád používá Clear Motion - zařazování černých mezisnímků. To je něco naprosto nepoužitelného, blikající obraz musí vidět opravdu každý.

pwm to má aby to oblbovalo oči a nebliká celý panel, ale jede to jako kdysi po řádkách :D
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 12. 10. 2021 15:30

Vážně, na jakým matroši ty ujíždíš? Už si se předvedl v minulém tématu, kde si řešil to samý. Představ si, že na skleněném nebo podobném materiálu které propouští světlo se bude vždycky nějaky světlo odrážet a vytvářet jiný odstín než černá. Měřit černou na TV kde na to míří reflektory je absolutní nonsense.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2021 18:01

evlo píše:
MgX píše:Dovolím si tvrdit, že mé argumenty již zazněly a jsou jasné. Že jsem se teď zasmál? Ano, bylo to vtipně postaveno.
A máš pro to nějakou ukázku kde zapnutá TV má lepši černou než vypnutá, rad uznám svoji chybu.

Prosím Tě, kde jsem napsal, že zapnuté TV mají lepší černou než vypnuté? Klidně mně sem vlož citaci. Rád bych Ti onu větu přeložil tak, abys ji správně pochopil. Nebo ji opravím/upravím, jestliže jsem někde cosi podobného napsal.

Děkuji
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 10. 2021 18:56

Na garáži
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 10. 2021 19:08

Prosím o citaci konkrétního textu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 12. 10. 2021 19:22

storm píše:Vážně, na jakým matroši ty ujíždíš? Už si se předvedl v minulém tématu, kde si řešil to samý. Představ si, že na skleněném nebo podobném materiálu které propouští světlo se bude vždycky nějaky světlo odrážet a vytvářet jiný odstín než černá. Měřit černou na TV kde na to míří reflektory je absolutní nonsense.

Tak je rozdíl jak a kolik toho světla odrazí
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fufo 13. 10. 2021 15:30

Evlo. Už som tvoje príspevky čítal pri inej téme a mal som pocit, že si robíš srandu, ale teraz mám pocit, že asi naozaj nechápeš o čom sa diskutuje ohľadom čiernej pri TV. Samozrejme, ako Ti už naznačili ostatní, ide o to ako tmavo dokáže TV, resp. jej panel znázorniť čiernu farbu a to PRI ZAPNUTEJ TV, čiže v čase keď v nej beží daky signal, film, program... Ide o to, že čím tmavšie tým lepšie čo do samotného kontrastu. Najlepšie v tom vychádza OLED technológia, ktorá nemusí pri zapnutom signály čiemu farbu v prehrávanom obsahu rozsvietiť, ale môže ostať zhasnutá, čím sa dostáva čierna na tzv. absolútnu čiernu, kdetož LED TV zapína- rozsvieti aj čierne body v prehravanom obsahu a tým nedokáže zobraziť úplne čiernu farbu, pretože už proste ten bod svieti. (Toto riešia dimming zóny v LED TV, kedy sa vypnú určité zóny a je to “ako OLED”, a čím viac zón tým lepšie) Viac si naozaj naštuduj sám a nebudeš sa musieť trápiť s obzeraním vypnutých TV v obchodoch a na nete riešiť nezmysli. To čo riešiš ty zakomponuj do problematiky odlesku panelu, ktorý sa rieši pri napr. doma zapnutom osvetlení, slnečných lúčoch dopadajucich na TV počas dňa a pod. Nie je to tak, že vzhľad vypnutej TV udáva výkon TV v zapnutom stave. To ako keby si porovnával rýchlosť a celkový výkon dvoch vozidiel na základe ich zovňajšku.
Fufo
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 14. 10. 2021 15:45

Lžeš
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fufo 14. 10. 2021 21:45

Přesně.. :))
Fufo
Junior

Odeslat příspěvekod meda2016 15. 10. 2021 07:01

Říkal jsem si, přečteš si něco nového o TV, jsou tu kluci, co mají přehled.
Ale že se tak pobavím jsem netušil.
A je to dokonce s obrázkama.
meda2016
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2021 14:15

Zajímavý je hlavně to, že před tímhle vylepšením vyráběli televize co byli černý normálně ve dne v místnosti s denním světlem, ale teď teda velkej pokrok, že budete televizi sledovat v noře.

Tak samo pak to budou takhle ojebaně vyrábět, když to slepý a hloupý lidi kupují.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 15. 10. 2021 16:09

Už jsi trapnej....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 10. 2021 16:23

evlo netuším, zda chápeš, co se tu píše a jen prudíš, anebo skutečně nechápeš.

Televizor je forma audiovizuální techniky, která slouží k prezentaci obrazu a zvuku. K prezentaci obrazu a zvuku je nutné mít toto zařízení zapnuté. Kvalita obrazu a zvuku se následně dá porovnávat při zapnutých zařízeních. Vypnutá Ti toho moc neřeknou. Lesk/mat a jestli je panel černější/světlejší. To valné většině lidí prostě nestačí evlo. Proto porovnávají telky, když jedou. Ne tak, že vezmou jednu co jede a druhou vypnutou, ale tak, že porovnají dvě a více zapnutých. U vypnutých toho moc nezjistí. Předvedení konkrétně jakostní černé barvy je velice individuální a nemusí souviset/nesouvisí s kvalitou černé při viděné černotě u vypnutého panelu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 15. 10. 2021 19:11

furt nechápu jak může být rozdíl v zobrazení černé mezi zapnutou a vypnutou TV

-- 15. 10. 2021 20:12 --

Fotky jsem tu dával i dříve jak zapnutých tak vypnutých
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků