Samsung QE65QN95A [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Michael10 16. 10. 2021 09:38

evlo píše:Tak samo pak to budou takhle ojebaně vyrábět, když to slepý a hloupý lidi kupují.



S týmto výrokom plne súhlasím :)



Evlo už ti to tu chalani písali a pokiaľ si to nepobral stačí si len nájsť video na YT ako funguje podsvietenie v LED paneloch.

Prípadne ak máš doma LED tak stačí na ňom prehrať video čo demonštruje local dimming v úplnej tme a zbadas rozdiel medzi zapnutou a vypnutou TV hneď.

A pokiaľ ti to ani tak nebude jasné tak sa drž svojej citácie :)
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 16. 10. 2021 09:42

Mohl bych si koupit QN95A nebo nejnovější oled, udělat fotky jak vypnuté tak zapnuté TV a vrátit vs starší TV, ale je mě to blbý pak vracet a hlavně tady každej ví líp jak to je ... zbytečné se snažit přesvědčit přesvědčené, to je jak s injekcí covidu


Jen mě příjde vtipné, že někdo prostě dokáže rozporovat věc co je vidět očima na první pohled.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 16. 10. 2021 11:47

Pořád nechápeš o čem vlastně píšeš. To, že některé starší TV měli podle tvého výroku lepší černou je ten, že měli třeba matnej povrch, nebo nějakou antireflexní úpravu, to známená že na světle bude míň odrážet světlo a panel tak bude černější, ale pro obraz z TV je to právě naopak. Jakákoliv antireflexní úprava ti mění světlo co výchází z TV. U matné obrazovky ztráciš kontrast, a tudíž i černou a bílou. Barvy jsou také bohatší. Pořád platí, že nejlepší obraz dostaneš při tmě nebo šeru. Podivej se na OLED, ta na světle je někdy jak zrdcadlo, ale dokáže udělat skoro absolutní černou.
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 16. 10. 2021 13:07

Pak ale nechápu, když někdo sleduje v absolutní temnotě, proč si nepořídí rovnou projektor?

Mě příjde měřit nereálný teoretický kontrast u oled prostě zbytečné, nepříjde mě to tak nepochopitelné měřit černou a kontrast v reálném světě.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod storm 16. 10. 2021 14:17

Jak se měří kontrast u TV v reálném světě?
storm
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 26. 10. 2021 07:36

Jo, dřív to umělo černou ve dne za denního světla v místnosti.

Fakt je ale divný, že zapnutá TV tu černou černější nemá, tak snad ty novější jo, jak píšete.

Obrázek
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 26. 10. 2021 15:55

Pokud nevidíš tu špatnou kvalitu fotky,tak nevím,podle čeho máme něco posuzovat...
A pokud špatnou kvalitu opravdu nevidíš,tak tvoje posuzování úrovně černé je mimo diskuzi.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 26. 10. 2021 21:41

evlo možná by nebylo od věci se více zamýšlet nad texty, které píšou druzí. Řekněme při snaze pochopit, že Ty si něco do nich vpravuješ, ale ono je tam psáno cosi jiného, jinak myšleného. Následná diskuze se pak stává naprosto unavující, protože - bohužel - se stále vracíš k Tebou vysněnému textu, informaci... a nikdo není schopen vysvětlit, že jsme se z určitého pohledu bavili o trochu něčem jiném.

Přiznávám, že mě mrzí, když nejsem schopen druhému vysvětlit, co myslím. Nemám potřebu Tě přesvědčovat o své pravdě, jen jsem chtěl, abys pochopil, že píšu o trochu něčem jiném. A Tebou zaznamenané mě vlastně nezajímá, a proč mě to nezajímá. Jinak si dovolím tvrdit, že chápu, kam svým prohlášením míříš. Nicméně je problém, že své prohlášení pasuješ do nějakého mého projevu, který ale nezazněl, či nezazněl v rozměru a duchu, který mu neustále dodáváš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 10. 2021 22:07

Však já to uznávám, že nechápu jakroze pro někoho má zapnutá tv lepší černou než vypnutá, prostě nechápu, no, a jak píšeš ty, je mě to jedno, snad vydrží tahle fungovat do doby než zas vyrobí funkční.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 10. 2021 07:59

Eeee, otazocka...
Naco je mi dobra cierna pri vypnutej TV? To si mozem namalovat stenu na cierno a pozerat sa na nu a este aj usetrim. Pripadne uplne bezpracne to mam, ked zavriem oci.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 27. 10. 2021 08:43

Já budu rád když sem někdo dá, klidně stejně nekvalitní (podle něj) fotku těch tv co mají horší černou vypnuté a lepší zapnuté normálně za deního světla, jinak podle mě další popírači reality.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 10. 2021 10:19

Oled su napriklad do fialova vypnute a ked su zapnute su cierne. Staci? Nechapem co tu stale riesis. Vypnuta TV nikoho nezaujima. Dovolim si tvrdit, ze 100% ludi (minus ty) sleduje TV, ked je zapnuta.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 27. 10. 2021 11:17

Nechápu to, vy říkáte, na zapnuté tv je to lepší, dal jsem sem ukázku zapnuté tv.

Furt čekám na fotku té oled jak je fialová a zapnutá černá, si to pak koupím, ale zatím to výpadá, že tu všichni kromě mě lžou.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 10. 2021 13:42

A my ostatni zas nechapeme naco je ti cierna farba pri vypnutej TV. Jedinu skutocne ciernu pri zapnutej TV ti da oled, ostatne uz z principu to nedokazu a pri vypnutej moze byt aj bronto-fialkova ale nema to ziadny vplyv na tu ciernu pri spustenej TV.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod mamut 27. 10. 2021 15:54

Stará plazma Panasonic. Typ už si nepamatuju. Vypnutá tmavě šedo zelená. Zapnutá černá. Fotit to nebudu. :D
mamut
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků