Oled "55" na klasické vysielanie plus Kodi/Netflix LG/Sony?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 10. 2021 06:43

Cize DVB-C, alebo uz cez IPTV. Myslm, ze swan ma aj aplikaciu pre android.

Pytam sa preto, lebo Philips ma svojrazny pristup k programovemu sprievodcovi, kedy nevidis obraz programu na ktory pozeras, minimalne cez DVB-T.
Na AndroidTV 8 je mozne nastavit ze data berie z internetu alebo vysielaca a pri jednej z tych moznosti ti nejde ani len zvuk, pri druhej ti ide iba zvuk.
Na AndroidTV 9 si toto vybrat nevies a nejde ti ani obraz ani zvuk.
Na AndroidTV 10 neviem ako to maju...

To iba tak na okraj, ak by to bolo pre teba dolezite, aby si nebol nemilo prekvapeny.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Pebu86 19. 10. 2021 07:19

Zdravím, sám mám TV Philips 55Oled855 a chybu bys s 806 rozhodně neudělal, Ambilight se super a ostatní značky jen tiše závidí. Android mě za celý rok nenechal ani jednou ve štichu, šlape, jak má. Ale co bych Ti asi doporučil, je teď na Planeo.cz akce 20% dolů při nákupu na splátky a jít do modelu 65OLED706, která by vyšla na 34400. Má vpodstatě vše stejné(má i HDMI 2.1) jen místo čtyřstranného má třístranný Ambilight, při postavení TV na stolek je toto relevantní a hlavně 25cm obrazu navíc ocení i při sezení už od dvou a půl metru od TV. Jinak splátky jdou samozřejmě doplatit do jednoho měsíce a nepřeplatíš.
Pebu86
Junior

Odeslat příspěvekod Kaarci 19. 10. 2021 16:40

michalko58 píše:Cize DVB-C, alebo uz cez IPTV. Myslm, ze swan ma aj aplikaciu pre android.

Pytam sa preto, lebo Philips ma svojrazny pristup k programovemu sprievodcovi, kedy nevidis obraz programu na ktory pozeras, minimalne cez DVB-T.
Na AndroidTV 8 je mozne nastavit ze data berie z internetu alebo vysielaca a pri jednej z tych moznosti ti nejde ani len zvuk, pri druhej ti ide iba zvuk.
Na AndroidTV 9 si toto vybrat nevies a nejde ti ani obraz ani zvuk.
Na AndroidTV 10 neviem ako to maju...

To iba tak na okraj, ak by to bolo pre teba dolezite, aby si nebol nemilo prekvapeny.


Skor som myslel, ze tam zasuniem tu kartu alebo pripojim nejaky box a je nech to nezerie deta.
Myslel som, ze by tam isla do TV takato karta, neviem ci to pojde do nej ale.
https://www.swan.sk/domacnosti/pomoc-a- ... /dvb-c-cam

-- 19. 10. 2021 17:48 --

Pebu86 píše:Zdravím, sám mám TV Philips 55Oled855 a chybu bys s 806 rozhodně neudělal, Ambilight se super a ostatní značky jen tiše závidí. Android mě za celý rok nenechal ani jednou ve štichu, šlape, jak má. Ale co bych Ti asi doporučil, je teď na Planeo.cz akce 20% dolů při nákupu na splátky a jít do modelu 65OLED706, která by vyšla na 34400. Má vpodstatě vše stejné(má i HDMI 2.1) jen místo čtyřstranného má třístranný Ambilight, při postavení TV na stolek je toto relevantní a hlavně 25cm obrazu navíc ocení i při sezení už od dvou a půl metru od TV. Jinak splátky jdou samozřejmě doplatit do jednoho měsíce a nepřeplatíš.


Dakujem za info, nuz s manzelkou sme sa uz rozhodli ju zavesit na stenu a preto sme spravili predpripravu. Sledovat to budeme cca 3,7m od oci.
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 19. 10. 2021 18:33

Neviem ako to mas cenovo ale iptv ma viacero vyhod, z ktorych najvyznamnejsia je TV archiv. Nie je nic lepsie ako moznost pretocit reklamy :-)
Teoreticky moze byt aj lepsia kvalita obrazu. Spotreba dat ta nemusi trapit, ak mas od toho isteho poskytovatela internet. Nejak automaticky predpokladam, ze ked mas TV od Swan, tak aj internet od nich. Vtedy to operator vobec nezaratava do spotreby dat (ak nahodou ma nejake FUP).
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaarci 19. 10. 2021 22:31

michalko58 píše:Neviem ako to mas cenovo ale iptv ma viacero vyhod, z ktorych najvyznamnejsia je TV archiv. Nie je nic lepsie ako moznost pretocit reklamy :-)
Teoreticky moze byt aj lepsia kvalita obrazu. Spotreba dat ta nemusi trapit, ak mas od toho isteho poskytovatela internet. Nejak automaticky predpokladam, ze ked mas TV od Swan, tak aj internet od nich. Vtedy to operator vobec nezaratava do spotreby dat (ak nahodou ma nejake FUP).


Cenovo strop 1500€, ale neznamena to, ze teraz za kazdu cenu to musi byt ten strop :). Internet mam cez LTE orange cez firmu, cize 4g (sim) neobmedzeny, tak si nebudem zbytocne davat a platit cez swan, takze swan bude len televizia.
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 20. 10. 2021 06:42

Cenovo som myslel za TV :-)

No ked mas cez 4G, to hej, to by sa na data pozerali s tym nasim"neobmedzenom". Kazdopadne ak mas doma dostupny pevny, rychly, datovo neobmedzeny, internet, tam nie je o com.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kaarci 20. 10. 2021 20:31

Vekmi vaham, ten philips 806 vs lg c1. Nerobim krok vedla kvoli androidu?
Kaarci
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 10. 2021 06:54

Ak chces Kodi, tak to nebude krok, ale skok do priepasti, lebo LG ho nepodporuje a budes musiet riesit nejaky externy box, ktory ma kazdy svoje specificke muchy (napr. nie vsetky su certifikovane pre 4k na netflixe), 2 ovladace atd.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 10. 2021 07:03

Na Netflix nepotřebuje externí box, LG má samozřejmě aplikaci. Z NAS umí LG taky hrát bez problémů, box bude potřebovat pouze na Kodi, tedy věci jako SCC.
Jinak většina externích zařízení jde ovládat dálkou od TV před HDMI CEC. Já jsem měl ovladač od Vero v ruce snad jen jednou.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jirkau 21. 10. 2021 09:48

Potvrzuji, Kodi nemá na LG alternativu. Ten jejich přehrávač přehraje z NASu snad vše, nedávno přidali i podporu titulků v mkv containeru, ale dost citelně mi tam chybí nějaká organizace knihovny médií. Zkoušel jsem Plex, ale na ten je potřeba silnější NAS (pokud máte nějaký novější asi to bude fungovat výrazně lépe, já mám Synology DS215j a ten na to nestačí).

Obrazově je LG OLED super, parádní ovladač, přes HDMI-CEC si poradí s STB, RPi a dalšími zařízeními.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 10. 2021 14:15

Ano, to ma vobec nenapadlo, ze Netflix je dnes vsade. Kazdopadne, Kodi, pripadne VLC, s ktore si poradia s 99% formatov do LG clovek nedostane.

LG ma mozno ako plus ten ich ovladac, aj ked mna osobne neoslnil a nebavilo by ma mavat rukou pred telkou :-)
Philips ma zas vyhodu v Ambilighte.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 10. 2021 15:20

Přímo na tom ovladači máš tlačítko Netflix plus pár dalších známých streamovacích služeb, jako Rakuten a Prime. Prostě si to u LG zaplatili a mají svá tlačítka pro přímý přístup. A spousty dalších v jejich obchodě, je tam i hodně českých, nově O2TV.
Ten ovladač je super, ale pokud tě nebaví mávat, tak ovládáš šipkama na ovladači úplně stejně, jako seš zvyklý z jiných ovladačů. Jenže s tím "ukazovátkem" je vše pohodlnější a 3x rychlejší.
Jinak za sebe zatím musím říct, že B9 si poradila se 100% formátů, co jsem zkoušel. Pravda mám i box s Kodi, ale ten mám z jiných důvodů, než je případná nepodpora formátů ze strany LG.
Další velký benefit, který asi nemá každá TV je plná podpora Apple TV a především Airplay2, takže člověk vůbec nepotřebuje tu krabičku od Apple a pošle tam po síti obraz i zvuk jedním zmáčknutím z telefonu, nebo Maca.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 10. 2021 18:50

Tu apple maju aj tv s androidom (minimalne pri niektorych som to videl). Kazda platforma ma svoje plusy aj minusy a kazdy si musi zvazit sam co mu viac vyhovuje.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 10. 2021 21:27

Nemyslím čistě Apple TV jakožto zdroj streamovaného obsahu ve smyslu Netflixu, ale současně podporu Airplay2, kdy se mi TV v síti hlásí jako Apple zařízení, na které lze poslat cokoliv.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pike01 22. 10. 2021 07:59

Samsung má airplay snad ve všech televizích v produkci a Sony airplay nedává jen do těch nejlevnějších řad.
pike01
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků