Jakou televizi do 20 000Kč?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 20. 10. 2021 06:08

Ondra P píše:Ta televize se bude asi z 80% používat na sledování běžných tv kanálů, takže oled asi nebude úplně vhodná a stojí o dost víc, než 20K. Jak jsem psal, stačí mít alespoň dobrý pozorovací úhly ne skvělý jako u oled a alespoň trochu obstojný zvuk. Ta Sony by se vyplatila? Slyšel jsem, že u levnějších modelů není Sony nic moc. Takže IPS ne a radši VA panel? Co třeba nějaký konkrétní model Philips, Panasonic nebo Samsung?
Co by bylo nejideálnější vzít do té ceny? A myslíte, že se vyplatí nakoupit televizi teď a na Vánoce všechno spíš zdraží?


Sony XH90 je dobrá telka. Sony XH8 už zrovna ne.
Philips 55" ne, ale 58" už jsou lepší (ty jsou VA). Nevejdeš se tam ale cenově s novým modelem, kterej by měl HDMI 2.1 a byl nějak na vyšší úrovni. Nový Philips OLED jsou výborný, ale musíš vydat víc $$$.
Samsung nemá Dolby Vision.

Vysílání je zrovna pro OLED to nejhorší. Posun obrazu je jen o pár pixelů, loga jsou daleko větší.
Pro filmy z disku chtěj Android. Pokud OLED, tak Philips. Pokud LCD, tak TCL/Sony. S 55C728 se do 20 litrů pohodlně vejdeš a má 5 let záruku. Sony 55XH9096 taky. Oproti TCL sice nemá 5 let záruku, ale má FALD a vyšší jas. S LG OLED se taky vejdeš do dvacky, ale připočti si pak ještě výdaj za multimediální centrum.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ondra P 20. 10. 2021 22:35

martas38 píše:Všechny informace najdeš tady v tom tématu. TLC bude asi bezkonkurenční v poměru cena výkon, jestli to má nějaký mouchy netuším, ale dá se čekat že má.
Pokud je to pro tebe, ještě to zvaž. Rozdíl LED vs OLED je opravdu obrovský ve prospěch OLED. Alespoň já to tak vnímám a vlastně každý, kdo k nám přijde a OLED nikdy neviděl.
Po shlédnutí toho obrazu riziko vypálení okamžitě podstoupíš :-)


Právě, že televize bude jako dárek a nejvíc se bude používat právě na televizní vysílání. Já ji využiju jenom občas. Proto se oledu trochu obávám.
Ondra P
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 21. 10. 2021 06:49

Urcite sa tv vysielania neobavaj, este stale sa televizory vyrabaju primarne pre tv vysielanie. Oled je vo vsetkom obrazovo lepsi a ako darcek urobi isto obrovsku radost.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 21. 10. 2021 07:06

Normálního vysílání se vůbec neboj. Většina lidí používá televizi kupodivu především na televizní vysílání. Nic se ti nevypálí, pokud tam nebudeš mít statický obraz každý den dlouhé hodiny. Loga jsou už dávno vyřešená.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků