TCL - dlouhodobá zkušenost

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 1. 12. 2021 15:27

asi dobře to shrnul ppepko. Celé je to jen o kompromisu mezi cenu a výkonem. Kdybych měl peníze, tak vezmu OLED, protože má pěknější obraz. Ale já chtěl za své peníze dostat co nejvíc jsem mohl za zatím s obrazem spokojenost. Včera jsem sledoval jen FHD a o proti předchozí tv, která taky měli FHD obraz o několik tříd lepší a to i na daleko větší obrazovce. Jak to bude vypadat v 4HD v domácích podmínkách ještě uvidím, čekám na nové HDMI kabely.
Protože to byl ale příspěvek o TCL a ne OLED vs QLED, tak pár postřehů k samotné TV.
Prkotina, ale šrouby k přidělání k držáku na zdi jsou zapouštěné v krytu a po montáži tím ztrácí délku, tzn. trochu obavy, jestli jsou dost utažené. Ale vše drží, asi zbytečná obava, ale mohli přibalit o 4 delší šrouby víc.
Návod úplně k ničemu, TV má spoustu funkcí, ale abych to nastavoval s NTB a pořád hledal co co znamená. Samotné nastavení celkem OK, ale na lepší nastavení obrazu atd. nebyl čas.
Ovladač celkem příjemný, bohužel samozřejmě neosvětlený, zatím bez výhrad i když to ještě nemám "najeté" poslepu.
CEC - velké zklamání. Mám připojené Rapsberry s Kodi a na Samsungu jsem byl zvyklý, že po přepnutí jsem ovladačem ovládal hned vše. Tady mi to sice CEC hned detekovalo, ale já musím do Menu - nastavení - CEC a spustit asistenta. Vpravo dole se ukáže ovladač a já jej pak můžu používat na pohyb v menu Kodi. Jenže někdy chci film ztlumit, zastavit, přetočit, atd. atd a pokud jsem si ten mód vypl (kvůli tomu rušivému obrázku) tak vše musím zase znovu, hodně krkolomné, nevím, jestli jen nedělám něco špatně.
Hlasový asistent vypadá samozřejmě zajímavě, ale funguje stejně tak všechny ostatní automaty na hlas, tzn. na ho*no. Občas vynechá první slovo, někdy zase slyší správně ale po vyslovení druhého to první změní, pak zase vyslovuju co nejvíc srozumitelně a pomalu a on přestane poslouchat, než to dořeknu. Spotify nainstalované, ale já řeknu "Spotify" a on pustí YT s videem o Spotify. No ale snad časem najdeme společnou řeč.
Nastavení zvuku. Snad vyřeším, ale teď v tom dost plavu. Mám připojen receiver přes optický kabel, ale tato možnost není nikde v nabídce (přes to, že samozřejmě TV výstup má). Když pustím zdroj signálu přímo do TV, tak při automatickém nastavení výstupu hraje zároveň TV svým vlastním repro, tak externí repro. Musím zadat výstup ARC přes to, že ho nemám a pak vše funguje, kromě toho, že to píše, že ARC není připojeno :roll: .
No a poslední jejich slavná podpora. Včera jsem kvůli tomu psal dotaz na FB a jejich chat. Ať aspoň řeknou, kde najdu lepší manuál. Obraťte se na support přes mail. Dodnes nic, tak znova píšu na FB. To není možné....aha už to vidím....prostuduju.....tak to se musím zeptat techniků a zavolám.....samozřejmě zase nic.
Snad si poradím bez nich, Kodi rozcházím přímo v TV, uvidíme jak to bude šlapat, objednané nové kabely 2.0 pro přímé připojení zařízení a receiveru a snad to vše vyřeší.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 1. 12. 2021 19:39

To je celkem vyčerpávající hodnocení (alespoň mě to čtení docela vyčerpalo). Z velké části jsou neduhy způsobeny systémem Android TV a chyby v překladu způsobují, že význam některých funkcí je těžké i odhadovat.
Hlavně ať se všechno podaří doladit a jsi spokojený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod epidot 2. 12. 2021 10:52

Jo, ten manuál je o ničem a překlady nějakých položek v menu :D co tím chtěl básník.....
K tomu zvuku. Mám nV SHIELD 2019 Pro - TX8270 - TCL 65C728 a zvuk leze do a z TV tak jako tak, takže mám nastavené 'kabelová sluchátka (TV)' aby nehrály interní spolu se sloupy. ARC ne protože tam pak visí hláška, že není připojeno.
CEC mám vypnutý všude. AVR i TV řídím ovladačem Shieldu přes IR, cec tam prostě nefungovalo. Ve smyslu, že se TV nechtěla podřídit Shieldu. AVR ano. Naopak TV si podřídila přes CEC vše, AVR i SHIELD, ale tak to nechci. Ovladač nV Shield je fantastický a ten malý od TV mám jen na ladění a hraní si s možnostmi.
Za druhé, když jsem měl připojený Shield do TV hdmi2 a z hdmi1 šel eArc do AVR, tak se v půlce případů stávalo, že se po skupinovém vypnutí celého řetězce, zapínala TV. A to ne ze standby, ale plným dlouhým startem (restart??)
Né, že by CEC někdy měl zaručovat 100% kompatibilitu všeho mezi vším.
Jako kabely mám nejlevnější 2.1 1m a 2m. Netflix Dolby Vision přepíná ok, jen si všímám sem tam takový mikrostuttering. Jako když hrajete stabilně 100fps a najednou máte 30fps po dobu 1-2s. Děje se to bez ohledu na nastavení dopočtů snímků. Ikdyž to asi vypadá na záležitost nV.
Jinak obraz jako takový je parádní, což je značně subjektivní hodnocení. TV tuner nepoužívám, je to pro mě jen zobrazovací panel.
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 + Polk Signature Elite ES55
Sennheiser Momentum TW4
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 2. 12. 2021 11:34

dík, hodil jsem to už do samotného vlákna, protože tady to nabralo jiný směr a kdyby nad ní někdo uvažoval, ať nemusí louskat 4 stránky mého dumání co a zbytek, že jsem debil a nekoupil OLED.
Dnes jsem se konečně po 3. urgování dočkal spojení na "technika", aby mě vlastně potvrdil, že vše z čeho jsem rozpačitý je vlastnost.
Nicméně CEC jsem chtěl jen kvůli Rapsberry s Kodi a to zatím vypadá, že v klidu valí přímo na TV, takže asi půjde PI4 do světa. Zbytek čekám na kabely, které jsem si blb objednal u Alzy, takže mě dnes místo kódu do boxu čekal mail, že nestíhají a že snad zítra :eh
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod paja111 29. 12. 2022 12:59

Zdravím, mám tv tlc P638.poradí někdo prosím nějaké standart nastavení obrazu, aby neměli lidé třeba na ČT1HD tečky na obličeji. Děkuji
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 12. 2022 14:57

Tečky na obličeji? Ani ve standardním továrním nastavení by nic takového na obrazovce být nemělo, pokud je signál kvalitní.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja111 29. 12. 2022 15:51

Používám box vu+hdmi satelit. Tečky jsou jen při bližším pohledu na osoby a většinou když jsou zprávy nebo něco ve full HD. Dřív to tv nedělala. Přechod z 50 na 55.
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 12. 2022 17:37

Zkus ještě jiný propojovací kabel, pokud máš k dispozici.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja111 29. 12. 2022 17:55

Zkusím :)
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 12. 2022 20:00

Tečky se dosti často objevují právě, jako výše naznačený problém s kabelem. Tudíž jeho výměna za jiný je určitě prvním pokusem, jak anomálii zkusit potlačit.

Také bych se podíval do portu, zda tam není něco vtlačeno. Typicky kulička polystyrenu z krabice atp. Pak může docházet ke špatnému dosednutí konektoru a tento zlobí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja111 29. 12. 2022 21:12

Zítra kabel prohodím. Díky za rady.
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 29. 12. 2022 21:49

Ještě taková úvaha - ten VU box je nutný? TV by měla všechny potřebné tunery mít, vč. dalších aplikací jako Kodi apod.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 30. 12. 2022 08:17

Ziadny tuner v ziadnom TV sa nevyrovna VU+ .A najma dvojtunerom VU+.
To je ina paradicka.
Jedina nevyhoda..dva ovladace ak chces pouzit Android v TV.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paja111 30. 12. 2022 09:16

To rozhodně :) vu+ je topka. Mám duo 2 a zero 4k.
paja111
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 12. 2022 10:11

Dobře, ale pro vyzkoušení, zda je na vině TV, resp. její nastavení, nebo je příčina problémů jinde, by to snad stálo.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků