Jak přehráváte filmy z Apple Macbook v TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miro_cz 29. 11. 2021 09:10

Ahoj,

jak přehráváte ve vaší TV filmy, které máte na nějakém Apple PC? Já doteď používal v Macbooku aplikaci Beamer, tou jsem přes Airplay streamoval video do Apple TV (3. gen.) a z toho přes HDMI do televize. Zítra by mi měli přivézt LG OLED B1, která už má přímo podporu Airplay, takže můžu z řetězce vyřadit tu Apple TV, ale hledám náhradu za aplikaci Beamer, která nemá podporu pro 4K videa (pouze pro Full HD). Dostal jsem tip na Infuse, ale nechce se mi úplně dávat 2000Kč za aplikaci s takto jednoduchým využitím.

Nebo používáte úplně jiný postup? DLNA apod.?

Předem děkuji za vaše tipy :-)
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 11. 2021 12:10

Zeby nazdielat zlozku cez SMB?
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 29. 11. 2021 12:47

Momentálně to tak nepoužívám, protože mám filmy na NAS, z kterého to TV sama bez problémů přehraje pomocí DLNA.
Jde to třeba pomocí VLC a Airplay. Airplay vlastně umí zrcadlit obrazovku na TV, takže je ti celkem jedno, v čem to přehráváš. Některé přehrávače umí Airplay sami o sobě a pošlou to rovnou na TV.
Další možnost je ta, kterou popisuje michalko. Na Macu vysdílíš adresáš s filmy a TV je vidí a sama z něj přehraje
Airplay používám na zvuk, kdy ho posílám z Macu do streamerů a podobně, ale u obrazu mě přijde lepší, když ho ze zařízení přehrává TV a nebo multimediální centrum pomocí DLNA a nebo přes sambu, či NFS. NAS vřele doporučuju, jak skrz zálohy, jako úložiště přístupné i z venku, tak skrz multimedia.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miro_cz 29. 11. 2021 12:53

Díky za odpovědi!
Zrcadlení přes Airplay k přehrávání filmů moc nefunguje, není to na to úplně stavěné a většinou se to seká. Řešením je právě použití některého z přehrávačů, které nativně umí Airplay a nějak využívají toho jejich protokolu.

Poradíte mi prosím jak na to "SMB", nebo jaké jsou tyto další možnosti přehrávání mimo Airplay? Bude to moje první chytrá TV, takže vlastně ani nevím, co všechno to dneska dokáže..
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 11. 2021 14:16

Nemam Mac tak neviem ako je to tam, ale zvycajne staci povolit zdielanie daneho priecinka v lokalnej sieti a povolit aj "guest" pristup. Predpokladam, ze na Apple to musi ist tak jednoducho, aby to zvladla aj cvicena opica.

A ako pise martas38, rovnako odporucam aj ja NAS. Je to velmi navykova vec.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vikita 30. 11. 2021 07:59

Už to takhle mám roky:

MacMini mi jede jako server a mám tam v iTunes knihovně všechny stažené filmy a seriály. V knihovně je zaplé domácí sdílení a k TV pak připojená stařičká AppleTV 3. generace, přes kterou obsah po síti přehrávám do stále fungující plazmy Panasonic �

Takže pokud chceš nejlevnější čistě Apple způsob, tak to chce dostat film do knihovny iTunes, zapnout domácí sdílení a přes Apple tv pak “sdílet” do klasické tv.
vikita
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miro_cz 30. 11. 2021 19:07

vikita: AppleTV 3 mám doma taky a přechodem na Smart TV jsem se jí chtěl zbavit a přehrávat to rovnou do televize. Už jenom proto, že tato starší 3. gen nepodporuje 4K.

Každopádně - zkusil jsem si nasdílet složky s filmy a TV je nevidí. Tak jsem pomocí 5KPlayer zapnul DLNA server a to už TV vidí počítač, ale nevidí žádný ze sdílených filmů a když na ně najedu v 5KPlayeru, tak to ukazuje, že TV tento formát nepodporuje (*.mkv).
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 30. 11. 2021 20:10

A normálně mkv třeba z flashky hraje?
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod pike01 2. 12. 2021 08:51

Není to úplně čistě apple řešení, ale LG tv mají zabudovanou podporu pro Plex media server (LG tomu říká Smart Share - https://www.lg.com/cz/podpora/smart-share), takže když rozjedeš na Macu Plex sever (na odkazovaném webu je to ten Media Link), tak pak televize vidí všechna media z domácí sítě, které do Plexu naimportuješ, včetně itunes knihoven a fotek ve photos.
pike01
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků