Koupě OLED k PC

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 12. 2021 12:12

Uz sa z toho nevykrutis. V podstate si mal zlu mys a chybu hadzes na TV. :-D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ripper6 3. 12. 2021 18:08

Sasakr píše:No proto říkám, aby si to na sebe vydělalo, ne prodělalo :-D

Blbě koukám, nebo nemá VRR? Docela stěžejní pro hraní...
Na obycajne ovladanie TV mysou teda urcite netreba prepinat nejaky game mode.

Mam doma PC jeste s GPU 1060 a neumim si predstavit ze bych na tom neco tezil tak aby to bylo rentabilni :D

VRR - tohle je bohuzel problem dnesni vyroby TV kdy se uz dlouho propaguje 4K nebo 8K ale nikdo to poradne nevyresil a ty veci kolem. VRR ta TV udajne uz ma, ale musim jit zkontrolovat update viz novejsi info ze udajne modely XH90 dostali aktualizaci, ale ja vypinam tomu casto wi-fi tudiz je mozne ze jsem ji jeste proto nedostal :D
https://www.whathifi.com/news/sony-fina ... -in-the-us
Jinak to az tak nevadi, vetsinou hraju ze mam uzamknute FPS tj na 60fps u PC a u konzole taky, nijak mi to zasadni neprislo co se tyce VRR :) Je pravdou ze hraju pribehovky a ne hry ala Doom :D
Pro uzivatele ale co zde napsal to bude nejspis jedno, ma to hlavne na film a tak bude pozadovat asi radeji Sony nez rychlej Samsung jen co nejvic na hry ;)

Mysi se TV ovladat samozrejme da, jezdit po plose Windows mi jde pravda, ale je to proste takove nepohodlne. Proste je ta mys pomala, je tam znat ta odezva a tak to rad prepnu do game modu. Udelam co chci, vyzkousim film a pak kdyz uz jdu koukam hodim Cinema Mod :)
Kazdopadne jako uzivatel uz, mohu TV jako monitor doporucit :) Jen OLED bych fakt nedal, to vypaleni by me skutecne nedalo spat :D

EDIT: tak moje TV uz ma i update a ma i VRR sviti mi tam polozka pro HDMI 4 a HDMI 3 jako volba, ale pozor nektere novejsi modely a nastupce nemusi mit tyto funkce a mohou byt zase slibeny s dodanim pozdeji co se tyce hrani her :)
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 12. 2021 00:46

ripper6 píše:Mam doma PC jeste s GPU 1060 a neumim si predstavit ze bych na tom neco tezil tak aby to bylo rentabilni
1060 si na sebe určitě vydělá a ještě ti pár stokorun měsíčně zbude. Záleží, jestli máš 3 nebo 6 GB a kolik tě stojí elektrika.

ripper6 píše:Jinak to az tak nevadi, vetsinou hraju ze mam uzamknute FPS tj na 60fps u PC a u konzole taky, nijak mi to zasadni neprislo co se tyce VRR :) Je pravdou ze hraju pribehovky a ne hry ala Doom
Jasně, ale lock na 60 má dvě ale:
a) Musíš se na začátku pachtit s nastavením tak, abys byl na 60 a stejně to pravděpodobně nevychytáš tak, abys odhadl nejnáročnější momenty a nešlo to pod.
b) S VRR je pocitová plynulost při dejme tomu 45 FPS furt mnohem lepší, než 58 FPS bez VRR. Prostě jakmile to není synchronizované, je to rozsypané a neplynulé. Mám teď rozjetýho Tomb Raidera, na max nastavení 54 FPS. Můžu to tak v klidu nechat, lítá to mezi 40 a 70 a VRR všechno pochytá. Kdybych ale chtěl mít furt 60, musel bych to srazit někam na střední a v nenáročných scénách bych to měl zbytečně ošklivý.

EDIT: Ale s 1060 ti vlastně VRR nepůjde, protože Nvidia :roll:
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 4. 12. 2021 13:36

Mam tu s 6GB.
Ti nevim zahral jsem tu hru Shadow of the Tomb Raider PC s Dolby Atmos i tu pred Rise of Tom Raider, nekde to trochu haprovalo ale zase nic hrozne mi tam neprislo. Mozna mam vocni vadu nevim ale v poho hratelne :) Pres PC do HDMI 2.0 a vse jsem nechal skoro na High detail.
A ano s nastavenim si hraju, klidne hledam jednotlive polozky, to nedelas stejne denne a udelas to u dane hry jednou.

Nevim zda mi pujde VRR az budu mit novou grafiku 3xx radu nebo novejsi jelikoz planuji nove PC a toto je jen docasne reseni.
Lepsi ale TV jako monitor jsem bohuzel nenasel a stale je to 4K o kompromisu u techto uhlopricek :( Vzdy to melo jiny problem, nasel jsem ze je super top ale pak to melo 8bit panel + frc nebo to zase melo jen porty vse HDMI 2.0 nebo jako Samsung mel pouze jediny HDMI 2.1 a to je pro me sakra malo :(
Dal zase me mrzelo kdyz to nema treba Dolby Vision.
Mohl bych koupit klidne drazsi, ale Samsung za ty prachy nemel DV, Sony zase za ty prachy nemela tu dobu nic co ma HDMI 2.1, vzdy tam neco zasadniho chybelo.
Dal nechtel jsem 8K, prijde mi to zbytecne, mam 4K veci a za 8K pokud to bude mozne ani platit nechci ale treba Samsung se rozhodl ze bude vse lepsi rvat uz do 8K.
Potom ty jine tam se zase rve vecne OLED, OLED jako mantra a malo lidem vysvetlim ze to OLED ma sva specifika pro urcite lidi.

btw Playstation 5 test her, i akcni napr Uncharted na portu HDMI 2.1 tu dobu bez VRR, nepoznal jsem nic, ze by hra nejak kloktala, mela nejaky stuttering apod. U Spiderman Miles & Morales PS5 pri 30fps ve 4K jsem to take nepoznal a to jsem s tim spidy fakt lital.
Nejvic kde jsem to poznal bylo hrani na palici v PC u hry A Plague Tale Innocence tam jsem musel dost laborovat :( PC Resident Evil 2 Remaster (2019) tak slape pod W10 s Dolby Atmos a HDR uplne v poho ackoliv jsem ho jeste dal nezahral, takze nemohu se uplne vohanet, ale zda se dobrej.
PC Metro Exodus 45 - 70fps na High pohoda, jelo, nedelalo zadne problemy.

Co mam ale vyhradu a musim na ni upozornit, ze nekdy mi prestane jit uplne zvuk do AVR systemu.
Proste at cvaknu v TV cokoliv, nejde vubec. Musim TV uplne vypnout, vytahat HDMI kabely vsechny 4, vypnout od napajeni a pockat 3min. Potom zapojit jen PC, nahodit TV a pripojit zpet pres eARC AVR system a potom zase zvuk jde. Netusim kdy to vypadne ale nekdy se to stane, pres nejake to prepinani zvuku.
Je pravdou ze mam tam toho dost napr PS5, PC jako hlavni, pak Zidoo player, eARC AVR system.
Tohle by meli vyrobci nejak doladit.
pozn. vedu vse do TV a mam preposilani zvuku, jelikoz system AVR jak je znamo casto nemel doposud porty HDMI 2.1 a tak to pro co nej vobraz a barvy, 4K clovek radsi vede primo.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 4. 12. 2021 23:03

Jj, s kartou, co má HDMI 2.1, ti bude VRR fungovat i u Nvidie. U starších verzí HDMI jsi ale musel mít AMD, Nvidia to uměla jen přes Displayport.

A to s tou 1060 hraješ v jakých rozlišeních? Jestli jsi měl Metro Exodus na high 45 - 70, tak to muselo být 1080p, ne? Btw. chodí ti s tou 1060 HDR ve 2160p60Hz? Protože já to se svou AMD prostě nerozchodím. Normálně mi projde 2160p60Hz, ale když zapnu HDR, dropne to na 30 Hz a nic s tím neudělám. Ale třeba 1440p120Hz šlape i s HDR.

Co se týče Dolby Atmos, na to je potřeba ve Windows nějakej ten placenej SW, ne?
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod flatliners 5. 12. 2021 17:55

Tak po nějakejch úvahách, recenzích apod., sem rozhodnutej že risknu OLED. V Alze je teď v akci LG OLED65A1 za krásnejch 27t. Jenže má jen 50Hz. Má smysl to řešit? Hry nehraju a sport maximálně hokej, fotbal vůbec. Ve filmech je to na OLEDU poznat?
Metal/HC/Punk
Galaxy S23 Ultra
Elysian Annihilator 2023, Empire Ears Odin, TIMSOK TS-316, Westone 4R, iBasso DX320/AMP14, iFi Go Blu, Shanling M0 Pro, FiiO Btr3k
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 5. 12. 2021 19:49

Urcite si radsej prihod tych par korun za 100Hz.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod flatliners 5. 12. 2021 20:22

Tam je pak Philips 705 za 30, ale trochu se ty znacky bojim. Nemam moc dobry zkusenosti a to byl jeste tenkrat holandskej..
flatliners
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 6. 12. 2021 10:26

Sasakr píše:Jj, s kartou, co má HDMI 2.1, ti bude VRR fungovat i u Nvidie. U starších verzí HDMI jsi ale musel mít AMD, Nvidia to uměla jen přes Displayport.

A to s tou 1060 hraješ v jakých rozlišeních? Jestli jsi měl Metro Exodus na high 45 - 70, tak to muselo být 1080p, ne? Btw. chodí ti s tou 1060 HDR ve 2160p60Hz? Protože já to se svou AMD prostě nerozchodím. Normálně mi projde 2160p60Hz, ale když zapnu HDR, dropne to na 30 Hz a nic s tím neudělám. Ale třeba 1440p120Hz šlape i s HDR.

Co se týče Dolby Atmos, na to je potřeba ve Windows nějakej ten placenej SW, ne?

Zatim musim vydrzet se starou 1060 neni to tak ze bych nemel na nove PC, ale proste zatim:
1.nechci nove pc jelikoz jsem cekal na grafiky rady 3xx alespon 3080 ale zklamani bylo A - nedostupnost karet a B - malo pameti a zbyla tim jen 3090. Pamet 10 - 12GB je pro me malo, ocekavam za ty penize alespon 16GB.
Radeji chci Nvidia, takze AMD jsem nechtel kartu.

2. ted uz jde sehnat 3090 ale cena 80- 90tisic je nesmysl, to radeji pockam do roku 2023
3.zatim dohraju starsi resty proto me to az tak nevadi

Metro Exodus jasne tam 1080p :) Je zvlastni ale ze treba Resident Evil 2 Remaster mi jde nastavit vse na High a rozliseni 2K tj 2560x1440 to je zajmave, alespon se hra nijak necukala pri testu, nerikam ze nekde fps nemuze spadnou, respektive pokud mi spadne pri nejake scene nezvlaznim se. Co je zajmave tak treba RE vyzaduje a pise mi ze potrebuju 11GB pameti ze mam malo, ackoliv jiny lidi kecali jak to je moc overkill.
Jinak zamceno na 60fps. Celkove mi to staci, ale samozrejme nebudu se budoucnu branit klidne 100fps. Proto bych byl rad kdyby prestali vymejslet rozliseni 8K a 16K a radeji udelali poradne vykon na 4K a 100fps to by bylo idealni a myslim ze pri domacim pouziti na 65 palcu az az :-]

Horizon Zero Dawn - 2560x1440 taky jsem necekal, ale hra zahadne hraje a taky ji mam na 60fps.
30fps nechavam jen u konzole kde to proste jinak nastelovat nejde.
To je divne HDR mi s tim normalne chodi, mam jeste takove to mereni RivaTuner, MSI ten overclock na GPU a bezi me tam nahore ty cisilka takze treba typicky u hry Tomb Raider jsem to u HDR krasne videl jak to skakalo. Proto jsem to pak omezil.

Me zase vrta hlavou ze mam ve Windows 10 napsano 8bit ackoliv mam panel 10bit :hm Napadlo me ze je to tim HDMI 2.0 a ze musim pockat.

Dolby Atmos - Dolby Access se to jmenuje. Je to ve store moznost koupit asi za 500czk, potrebujes ten soubor game a nebo stahnout z netu uz upravene a lze to manualne do W10 pridat bez placeni :)
https://itigic.com/cs/enable-dolby-atmo ... und-sound/
Smysl to ma pokud mas doma normal Receiver a repraky, jinak bych to ani neresil. Me to jen hlodalo, chtel jsem mit u her svitit na jednotce ten napis Dolby Atmos a moc hezky to zni treba kdyz prelitaj ptaci na stromech u Shadow of the Tomb Raider tak mas pocit ze jses v pralese a ze fakt to to letelo nad hlavou :D
STR jen teda Tom Raider jsem mel pouze na 1080p, tam uz me stejne nekde hra dropovala i celkem fest, ale jsou to jen urcite casti... jedno byla ta prvni vesnice v Peru a pak za hodne dal kde jsem prisel skoro az ke konci. Pri HDR to bylo moc hezky povedene i barevne.
Metro Exodus a jeste Resident 2 jinak moc her co bych uzil s tim jsem nenasel, tedy to co bych chtel dal hrat. Nabidka je slaba. Atmos ani neumi PS5 takze vse je to pozadu, zastaraly :(

Vsak i to HDMI to je na zabiti u TV. Vyssi a drahy modely maji 4x HDMI 2.1 jenze tam mi vadi ze me tlaci vyrobce do 8K, misto aby nabidl treba Sony TV 4K s HDMI 2.1 4x. Casem tak budu vecne doma sachovat prepojovat PS5 a PC do jednoho portu HDMI 2.1 a nebo proste PC pak necham v tom HDMI 2.1 a konzole zustane ve starsim portu :( Fakt dilema na zabiti :(
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 12. 2021 12:25

flatliners píše:Tam je pak Philips 705 za 30, ale trochu se ty znacky bojim. Nemam moc dobry zkusenosti a to byl jeste tenkrat holandskej..


Nemas sa coho bat. Philips poskytuje 5 rocnu zaruku (vo vybranych obchodoch) priamo v cene. Musi to tam byt ale uvedene.

Proti tvojej skusenosti nemam co povedat, ale napriklad taky Acer mal zlu povest ohladne servisu a postupom casu sa tak zdokonalil, ze ho ludia chvalia. Ci je to aj pripad Philipsu ti neviem povedat. Nevyskuas, nevies. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 6. 12. 2021 14:20

ripper6 píše:Co je zajmave tak treba RE vyzaduje a pise mi ze potrebuju 11GB pameti ze mam malo, ackoliv jiny lidi kecali jak to je moc overkill.
Jo, ale ve Windows 10 to funguje trochu jinak. Mně třeba Rise of the Tomb Raider sežere klidně 10 GB VRAM, i když mám na kartě jen 8. Zbytek si vezme z Ramky. Jistě, není to jako nativní VRAM, ale nepozoruju s tím žádný problémy.
ripper6 píše:To je divne HDR mi s tim normalne chodi, mam jeste takove to mereni RivaTuner, MSI ten overclock na GPU a bezi me tam nahore ty cisilka takze treba typicky u hry Tomb Raider jsem to u HDR krasne videl jak to skakalo. Proto jsem to pak omezil.
Prosím tě jaký čísla ti skákali u HDR v Afterburneru? Vůbec nerozumím :-D
ripper6 píše:Me zase vrta hlavou ze mam ve Windows 10 napsano 8bit ackoliv mam panel 10bit :hm Napadlo me ze je to tim HDMI 2.0 a ze musim pockat.
To musíš nastavit někde v ovladači Nvidie. Já mám v AMD ovladači u každého rozlišení na výběr bitové hloubky a chroma subsampling, ale to jde nastavit jen v ovladači, ne přímo v nastavení Windows. Nevím, podle čeho se Windows rozhodují, jakou hloubku a chr.sub. si vyberou.
ripper6 píše:Smysl to ma pokud mas doma normal Receiver a repraky, jinak bych to ani neresil.
No to mám, mám klasickou 5.0. Myslel jsem si, že to nedává smysl, že 5.1 zvuk je ve hrách standardně a k čemu mi bude Atmos. Pak mi došlo, že ta hra ale neví, kde přesně mám repráky, jen předpokládá nějaký standardní rozestavění. S Atmosem to bude vědět rozestavění přesně, tudíž směrování zvuku by mělo být někde jinde. Až se budu nudit, prubnu to, ale těch her to stejně podporuje pět a půl.
ripper6 píše:STR jen teda Tom Raider jsem mel pouze na 1080p, tam uz me stejne nekde hra dropovala i celkem fest, ale jsou to jen urcite casti... jedno byla ta prvni vesnice v Peru a pak za hodne dal kde jsem prisel skoro az ke konci. Pri HDR to bylo moc hezky povedene i barevne.
Zkusil jsem jen demo, ve 1440 na max to padalo nejhůř ke "konzolovým" 33 a průměr benchmarku byl 45, což se ještě s VRR docela dá. Ale HDR mi teda přišlo dost hnusný. Musel jsem přidat jas celý hry a stejně mi minimálně ta scéna z benchmarku nepřišla, že vypadá nějak líp s HDR než bez. Ale to samý byl u mě Metro Exodus, opět HDR vypadalo vyblitě.

Nakonec dobrý HDR jsem zažil jen v F1 2018 a ve Far Cry 5. Ale tam to byla fakt bomba.
ripper6 píše:Vsak i to HDMI to je na zabiti u TV. Vyssi a drahy modely maji 4x HDMI 2.1 jenze tam mi vadi ze me tlaci vyrobce do 8K, misto aby nabidl treba Sony TV 4K s HDMI 2.1 4x.
Njn, já jsem nakonec rád, že jsem nečekal na HDMI 2.1. Roky se o tom mluvilo a furt nic. Tak holt jedu ve 1440p120Hz a moc ochuzen si nepřipadám.
ripper6 píše:Atmos ani neumi PS5 takze vse je to pozadu, zastaraly
Upřímně nechápu, kdo si koupí PS5. Proti Xboxu ve všem pozadu.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 12. 2021 09:54

Ano vim to, ale neni to idealni vec, lepsi mit GPU co ma tu pamet vetsi :)
jj Afterburner uz nevim presne, ale proste ten STR mi hral v HDR a fps cca 50 - 70, proste ze hra nebyla nejaka cukana, trhana tak aby mi to vadilo tedy z meho pohledu :)

Jeste potom kouknu zda tam nekde najdu 10bit jako moznost prepnuti.

Dava a je to skoda, ja mam teda system Onkyo ne nic top ale je to znat mam to tedy 5.1.2 tedy 5.1 repro kolem bezne a dva smerujici na strop. I tak je to vyladeno ze to zni dobre. Nejsem sice tak narocnej ale proti zvuku treba z TV je to sakra rozdil.

Me v HDR se libil, uplne pohoda barvy a super u Tomb Raider je kdyz vejdes nekde do jeskyne a tam je ohen, to me skoro prislo jako kdyz vystupuje ven :)
1440p je uz moc u meho PC... je to core i5 750 Lynnfield OC 4Ghz, GPU je take OC 2100 jadro a pameti nejak efektivne 9400 vic to neda. Ja uz tam i narazim postupne na limit DDR3 16GB vic deska neda a vrtat uz to dal nechci, by to PC z roku 2010 nemuselo dat :(

HDMI 2.1 potrebuju ne? Kvuli eARC, alespon co jsem teda cetl tak eARC aby preposlala TV mi Atmos a umela to, musi mit alespon 1x HDMI 2.1 :)

Kdo si koupi PS5?
Odpoved je: pc hrac co ma starsi pc a chce to mit jako vedlejsi vyhodu na exkulzivni hry ve stylu Last of US, Ghost of Tsushima, Uncharted, Until Dawn, Order 1886, Bloodborne, Demon Souls :) Navic PS5 nejvyhodnejsi HW soucasnosti a nejvetsi kauf v historii.
Vysvetleni: PS5 zadarmo, stacilo dotahnout konzole z Polska, pak prodat i ty z CR co clovek naklikal po obchodech a jeste mu to vydelalo + gamepad dalsi zadarmo + hry zadarmo v krabicce. Grafika uroven nekde 2070 to do PC se neporidi v te cene a je to naplast za cekani na sestaveni PC.
Xbox: nenabizi nic exkulzivne, vse to lze stahnout na PC a hrat, neni po tom az takovej hlad aby slo ho predobjednat a pak prodat aby i neco na sebe vydelal.
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 7. 12. 2021 15:43

ripper6 píše:jj Afterburner uz nevim presne, ale proste ten STR mi hral v HDR a fps cca 50 - 70, proste ze hra nebyla nejaka cukana, trhana tak aby mi to vadilo tedy z meho pohledu
HDR přeci framerate nijak neovlivňuje.

ripper6 píše:1440p je uz moc u meho PC... je to core i5 750 Lynnfield OC 4Ghz, GPU je take OC 2100 jadro a pameti nejak efektivne 9400 vic to neda. Ja uz tam i narazim postupne na limit DDR3 16GB vic deska neda a vrtat uz to dal nechci, by to PC z roku 2010 nemuselo dat
Taky jsem to bastlil a místo Phenoma tam sháněl FX-8350, abych nemusel měnit desku a paměti. A byla to blbost, koupil jsem Ryzena a je klid.

ripper6 píše:Me v HDR se libil, uplne pohoda barvy a super u Tomb Raider je kdyz vejdes nekde do jeskyne a tam je ohen, to me skoro prislo jako kdyz vystupuje ven
Ano, taky to nejvíc vnímám na ohni (Far Cry 5). Žádná jeskyně s ohněm ale v Benchmarku není, tak jsem to neviděl.

ripper6 píše:HDMI 2.1 potrebuju ne? Kvuli eARC, alespon co jsem teda cetl tak eARC aby preposlala TV mi Atmos a umela to, musi mit alespon 1x HDMI 2.1
Ale proč tak složitě? Z grafiky jeden kabel do TV a druhej do AVR a HDMI 2.1 nepotřebuješ.

ripper6 píše:Xbox: nenabizi nic exkulzivne, vse to lze stahnout na PC a hrat, neni po tom az takovej hlad aby slo ho predobjednat a pak prodat aby i neco na sebe vydelal.
No dobře, kdo má PC, ten si Xbox nekoupí. Ale kdo nemá nic, tak těma pár exkluzivitama (který má Xbox/PC taky), mě PS 5 určitě nepřesvědčí. Už jen to, že na Xboxu si pustím hry z PS2 a na PS5 ne. Tvl, tak kde to jsme...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ripper6 7. 12. 2021 23:07

Vsak to netvrdim z HDR ovlivnuje, jsem psal jen svuj dojem jak me to hralo v pripade Shadow of the Tomb Raider :) Koukame na to dva ja a pritelka.

To chci taky potom poresit, uvidim jak to bude v dane dobe s procesorama a grafikama.

Jestli mas rozumnejsi reseni propojeni, rad se necham poucit :(
tady mas moje GPU
https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx ... 51/produkt
Toto jsem idealne chtel taky, proste aby me to spravne detekovalo dany zvuk, coz se ne vzdy delo hlavne u filmu DTS-HD, TrueHD, Atmos.
Problem je ze karta ma jen 1x HDMI 2.0! DisplayPort je minulosti :(
Doufam v to az u nove rady, kdy tam vidim casto vic HDMI portu.

Podobne reseni bych klidne volil i u Zidoo Z10 Pro playeru, bohuzel ma take jen 1x HDMI. Ano mohl bych to pripojit i primo do AVR, film nema takove naroky ale problem je ze muj AVR nema uplne ok podporu Dolby Vision. Tedy rucne instalace FW ji udajne pridala, ale kdyz jsem vse napojil jen pres AVR, tak v PC mi to detekovalo vecne jen 1080p ci jinak, zmenilo to barvy a ja vecne steloval. Proto se mi osvedcilo PC / konzoli / player pripojit vzdy primo do TV a ten zvuk alespon takto preposilat pres eARC :)
To eARC ma smysl i u konzole a i u Zidoo kdyz chci co nej vobraz, chci aby tam slo vse ok a neslo to pres AVR preposilani.
U PC pokud bych chtel casem vyuzit i VRR pridane od Sony, tak nevyhnu se zase prepojovani, jelikoz budu chtit PC pripojit na HDMI 2.1 samozrejme.
Konzole by mohla pak byt vedlejsi, ale to jeste zvazim zda bych ji nacpal do HDMI 2.0. Mam ale za to ze jsem tam pak musel nejak vynutit HDR, zase ji nektere ty featurky nesli ale to uz nepamatuju co jsem s tim delal. Mozna by to tak nevadlo, stejne ma konzole hry max leda 4K a 30fps a moc to nedava. Tudiz nepocitam ze bych nejak dosahl limitu HDMI 2.0. Problem jen muze nastat v detekci nekterych pokrocilejsich featurek jako je to HDR ci neco.

Lidi koupi PS5, proste protoze ja jsem treba pametnik Playstation 1 s chipem jeste tu dobu, takze pro me je to vic nostalgie, rict ze zase koupim PS nez Xbox, ktery me nijak neoslovil i kdybych nemel nic :)
Jo to umi Xbox PS2 hry? By me zajmalo. Kdybys mel chut mrkni se me zda tam muzes pustit hry jako je Forbidden Siren 1 a 2, Project Zero (Fatal Frame) 1 a 2 dil :)

I kdyz tyto hry uz jsou hodne stare, kazdopadne ja je emuloval na PC :) PS3 jsem na PC emuloval celkem dobre Silent Hill Downpour. Siren Blood Curse PS3 zlobil a nesel mi Splatterhouse PS3 jen menu :(
ripper6
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sasakr 8. 12. 2021 12:10

Displayport není žádnou minulostí, DP je vždy napřed proti HDMI. Normálně veď jedno HDMI do TV a kup si za 2 dolary na Aliexpressu přechodku DP-HDMI a veď zvuk z DP do AVR. Nebo v tvém případě to měj klidně naopak a veď obraz přes tu přechodku. Já to tak mít nemůžu, protože přes přechodku neprojde VRR, ale to ty stejně nemáš. Přes HDMI obraz do TV, přes DP s redukcí zvuk do AVR a je to. A žádný eARC nepotřebuješ.

ripper6 píše:Jo to umi Xbox PS2 hry? By me zajmalo. Kdybys mel chut mrkni se me zda tam muzes pustit hry jako je Forbidden Siren 1 a 2, Project Zero (Fatal Frame) 1 a 2 dil
Ano, umí Retroarch včetně PSCX2. A Dolphinu a dalších emulátorů. Více viz youtube.
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků