TCL C728 - první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MMKS 2. 12. 2021 11:05

Protože původní vlákno trochu změnilo směr, tak přihodím pár postřehů co jsem v recenzích nenašel a v prodejně asi nevyzkoušíte. Pozitivní si přečtěte v recenzích, nebo prospektech, že něco funguje považuju za samozřejmost o které není třeba se zmiňovat.

Manuál - úplně o ničem, nic se tam člověk nedozví, snad jen, jak přimontovat stojan. Stáhnout nějaký podrobnější byť třeba v angličtině není možné (ani dle supportu)
CEC (ovládání přes HDMI) - velké zklamání. Na starém Samsungu jsem byl zvyklý, že po navolení ovladač ovládal celý připojený přístroj. Tady jej zvládne jen probudit. Aby bylo možné přístroj ovládat, musí se jít do Nastavení - CEC - Asistent. Pak je možné sice zařízení plně ovládat, ale zase je vyobrazen v pravo dole ovladač, takže ruší v obraze. V mém případě ovládání miniPC s Kodi je to nepraktické, prostě vše rychle pustit a nastavit než se pustí film a pak asistenta vypnout. Měnit titulky, přetáče, stopovat atd. znamené je zase složitě spouštět.
"Nastavení zvuku" - mám připojení přes optiku, ale tato možnost nikde v menu není. Údajně jej má TV detekovat automaticky. Jenže při výběru na automatiku hraje jak TV, tak externí repro ale lehce asynchronně, takže to nejde poslouchat. Po navolení ARC sice napíše správně, že není zapojeno, ale aspoň to hraje jen z externích repro
"Hlasový asistent" - možná chyba u mě, někdy neslyiší první slovo, někdy jej slyší dobře, ale po vyslovení druhého samovolně změní i to první, jindy zase začne vyhledávat dřív, než dořeknu. Nainstalované Spotify, ale místo Spotify pustí YT s videem o Spotify atd.
"Menu" - špatně přeložené, vzhledem k uvedenému chudému manuálu a nutnosti při neznalosti funkce hledat by bylo lepší nechat v angličtině. Podrobnější nastavení zvuku je schované pod nastavení videa (naštěstí na záložce zvuk), "stand by" jsou zase "stojany" atd. Zatím jsem nenašel možnost si uspořádat domovskou obrazovku, jen vypnout některé nabídky, ale už ne třeba přeházet pořadí aplikací (to jde až po rozkliknutí aplikací). Možná to čase srovná samo podle četnosti užití, nevím (viz manuál).
Kabely - na velikost obrazovky (75) mohli dát delší napájecí kabel, při pověšení na zeď není možnost ho zapojit jinak, než spustit dolů a pak samozřejmě ruší (samozřejmě jde zakoupit delší). Zapojení všech konektorů z boku mi taky nepřijde šťastné. Je sice fajn občas něco zapojit bez nutnosti lozit za TV, někdo ji chce asi pověsit jako obraz na stěnu, ale takto z boku to znamená buď ohýbat kabel zpět, nebo mít všechny s pravoúhlým vstupem. Myslím, že aspoň anténu a třeba 2 HDMI mohli dát v klidu dozadu. Ale věc názoru, vkusu a není problém se s tím seznámit i na obrázcích na googlu.
Naposledy upravil MMKS dne 2. 12. 2021 14:32, celkově upraveno 1
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod mojmax 2. 12. 2021 11:29

Sprav si chybu v názvu topicu.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 2. 12. 2021 11:40

https://tclnordic.zendesk.com/hc/en-us/ ... 42159-C728 - tady je šestnáctistránkový ENG manuál, ale ten asi máš.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod epidot 2. 12. 2021 14:02

u mě si tcl cec uřídil všechno, podmínka byla mít povolený cec v celém řetězci. A to dělá bordel z jiné strany. Proto avr a tv řídím IR z SHIELD ovladače a je to ok. Mít jen TV a AVR, CEC problém by imho nebyl, ale každá komponenta chce dominovat.
Obrazově si ale nemůžu stěžovat :)
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 2. 12. 2021 14:40

- s tím CEC, uvidím. Bylo by fajn ovládat i receiver, ale ten to nepodporuje. Rapsberry - nevím možnost, kde to nastavit v něm, ale u Samsungu, jakmile ho detekoval, tak vše šlo přes ovladač a myslím, že to stejné Panasonic (tam jen občas řeším problémy, neužívám).
Tady mi jejich support tvrdil, že CEC slouží jen k vypnutí/zapnutí a zbytek se musí přes ten asistent. Sice jsem měl dojem, že po 2 denním užívání tel. bych tam mohl stejnou službu dělat taky, ale vzhledem k tomu, že jsem nikde nenašel nic, jak to řešit jinak mu v tomto i věřím.

-- 2. 12. 2021 14:44 --

eviljack píše:https://tclnordic.zendesk.com/hc/en-us/articles/360022042159-C728 - tady je šestnáctistránkový ENG manuál, ale ten asi máš.

Dík, je to totožné s českým. 4 stránky tvoří obsah, další 2 pro ty co neprošli mateřskou školou, protože jak říkal známý, to už se učilo tam, strčit předmět do dírky kam patří. Takže anténu, ani net bych asi jinam nenacpal i bez návodu. atd. Ale o nastavení a hlavně o popisu a nastavení jednotlivých funkcí ani prd.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 3. 12. 2021 07:36

tak bohužel moje "recenze" bude obsáhlejší, než jsem chtěl. Televizor se budu snažit vyreklamovat/vrátit. Včera jsem si při tmavých scénách všiml nejednotného podsvícení hlavně na okrajích TV. To postupuje od okrajů až do jednotlivých fleků, které výrazně zasahují do obrazu. V tmavé scéně to pak vypadá, jako bych se díval přes zamlžené okno, kde je utřený pouze střed. TV mám 5 dní, takže uvidím, jestli se domluvím s prodejcem, nebo budu řešit přes support s TCL.
Je jedno jaký je vstup videa, je jedno, jaké je nastavení obrazu. Dokonce jsem radši nastavení resetoval. Ten 4. obrázek bez ničeho je obrazovka s vypnutým vstupem (externí satelitní přijímač jsem vypl)
Ten foťák ty vady vytáhl víc, než je běžně viditelné.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2021 08:01

Jak to máš nastaveno? Já jsem nastavoval na C725 tyto hodnoty:
Režim prostředí: Home
Obraz: Standard
Podsvícení: 50
Jas: 40
Kontrast: 90
Teplota barev -20 (do tepla)
Local Dimming C725 nemá, ale to taky můžeš vyzkoušet.

Jinak to co tady píšeš se v podstatě vyskytuje ve větší nebo menší míře u všech LCD.
Každopádně hodně štěstí při řešení reklamace nebo vrácení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 3. 12. 2021 08:07

Pokud jsi ji objednával přes net, máš 14 dní na vrácení bez udání důvodu, ale zřejmě jsi ji bral někde přímo na prodejně...
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MMKS 3. 12. 2021 08:09

jak jsem psal, zkoušel jsem různé hodnoty i reset do továrního nastavení, bez výrazných změn. Jinak prostředí samozřejmě Home - režim Film (nebo Kino, nebo jak se to jmenuje). Je mě jasné, že něco je vlastnost LCD, ale tady jsou výrazně světlejší fleky, kdy ne že je to šedá, ale už výrazně světle šedá a při delší tmavé scéně jsme si chvíli ze začátku říkali, jestli to není součást filmu, protože obraz byl díky tomu na okrajích zamlžený. Nejhorší je, že to není rovnoměrné, ale výraznější na jedné straně a jak je patrné z fotek, jsou tam různé "ostrůvky", které zasahují do obrazu.

Musím se právě zeptat na prodejně, objednával jsem přes net, ale na prodejně na své údaje. Měli akci a na netu to bylo levnější, takže to na mě prodavač objednal a já to platil na prodejně. Taky v podstatě nechci TV vrátit, ale vyměnit. Když dostanu peníze zpět, tak za ně tu stejnou v současnosti nekoupím a jít do menší, když už mě na zdi visela 75 se mě taky nechce.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2021 08:27

A to lokální stmívání jsi zkoušel zapnout? To by mělo výrazně pomoct.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MMKS 3. 12. 2021 08:30

omlouvám se, teď se k TV nedostanu, ale mám pocit, že včera jsem v zoufalosti zkoušel všechno možné. Možná před prodejnou zavolám na support TCL a uvidím, co řeknou.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 3. 12. 2021 10:57

takže dle supportu se skutečně jedná o vadu, možno řešit reklamací.
Byl jsem v prodejně, měli vystavený poslední kus, vzali ho do skladu, abychom na to mrkli ve tmě (oceňuju). Světlejší okraje taky, ale rovnoměrně a hlavně v závislosti na pozorovacím úhlu, Vzhledem k tomu, že jsem před tou 75 čupěli 1/2 metru blízko, byl ten úhle celkem velký, takže pokud se jsem se díval z leva, tak na pravé straně obrazovky světlejší a naopak. Po přesunutí to zmizlo. Doporučuji teda omrknout v případě koupě i takovou vadu, já teď použil testovací video na tmavou obrazovku z YT.
Takže zítra snad výměna a snad bude vše OK.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod epidot 3. 12. 2021 11:28

smůla na kus, u mě je to solidní na celé ploše. Jako něco vidět je, ale musíš nastavit laboratorně maxima a chtít vidět neduhy panelu. U filmu mě nic neruší. To co máš ty je jasně na vrácení.
U mě třeba ve všech rozích tak 1,5 cm tmavnou rohy, jako by tam chyběly podsvětlovací zóny. Osobně mi to nevadí.
Co třeba vidím je odraz oken ve vypnutém stavu, který je zvlněný :D. Přeci jen ten přední sklo-plast je trochu vyboulený, takový pupek. Uprostřed jde sklo zamáčknout 5-10mm dozadu (zatáhnout báchor :-D )
Celkem tě lituju, páč ta 65'' má s krabicí 31kg a formálně ji nesmíš přepravovat naležato, lze tak přijít o záruku. Jenom to přitáhnout z obchodu byl vopruz.
Přeji pevné nervy :hm

edit: taky se obávám, že čím větší úhlopříčka, tím výrazněji můžou ty nehomogenity působit
RME ADI-2 DAC FS + Denon AH-D9200 / Modecom Eclipse 60 / Creative BT-BW5 + Sennheiser Momentum TW4
Onkyo TX 8270 + Denon AH-D7200 / Polk Signature Elite ES55
epidot
Junior

Odeslat příspěvekod MMKS 3. 12. 2021 12:08

dík, doufám, že už jsem si to vybral. Jinak obchod doručí novou a odveze starou, zatím s jednáním velká spokojenost.
MMKS
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2021 12:21

Jen pro úplnost a myslím, že bylo i zde už napsáno.

Nehomogenita podsvícení je bohužel u LCD jakousi vlastností. Tam kde přesahuje akceptovatelný rámec, bych vždy doporučil vrácení TV, či reklamaci.

Stav tedy není typický pro LCD značky TCL, ale obecně pro veškerá LCD zobrazovadla.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků