Jak na převoz OLED autem?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod miro_cz 6. 12. 2021 13:48

Ahoj, chtěl jsem na nějakou dobu dovézt svojí LG OLED65B1 k rodičům, protože budou za chvíli taky vybírat novou TV, ale když vidím, jak je TV velká a tenká, nejsem si vůbec jistý, jestli je to nějak snadno řešitelný úkol a nebude z toho akorát mrzení, že se to někde cestou poškodilo.

Máte nějaký tip, jak to snadno udělat? Mám ještě originální obal, ale nevím, jestli se nepoškrábe obrazovka, když na ní budu cpát ty polystyrenový výplně, protože fólii už jsem z ní samozřejmě sundal. Nebo to nechat na volno, postavit to do auta a nějak uchytit, aby se nepřevrhla? Neulomí se ten stojánek?

Naposled jsem převážel starou Panasonic plasmu, ale tam to bylo jednoduché, ta je ještě dost mohutná s robustním podstavcem a zvládla v pohodě stát v autě..

Předem děkuji za všechny tipy a rady!
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Yiakubou 6. 12. 2021 13:56

Obrazovku obal potravinovou, nebo bublinkovou folii, jestli se bojis poskrabani a prevez normalne v puvodnim obalu, jestli ho jeste mas. Stojanek se predpokladam da odmontovat, proste to cely vrat do stavu, jak ti to prislo zabalene, kdyz sis to koupil. Nemelo by se nic stat.

Jako zalozni reseni muzes vycpat dno kufru auta perinama a televizi polozit zady na to, plus nejake polstare, nebo mekke veci okolo, aby se to moc nehybalo, nebo nenarazelo boky do neceho. Ja takhle prevazel svou starou LCD Samsung ze Spanelska do Prahy a v pohode.
Velky hifi: 2xNUC (Euphony Stylus/Endpoint) > Singxer SU6 > RIHA LINE-4-DAC > 2x B200 bi-amp > Mega V2 Plus Custom
Maly hifi / produkce: RME Fireface UCX II > Neumann KH120 II + 750 DSP + NDH30
Yiakubou
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 12. 2021 16:11

Nie je jednoduchsie zobrat rodicov a priviezt ich k sebe domov?
Urcite to bude bezpecnejsie pre samotnu TV ako ju:
zbalit -> zniest a napchat do auta -> prevazat -> vybrat z auta a vyniest -> vybalit a ukazat rodicom -> zbalit -> zniest a napchat do auta -> prevazat -> vybrat z auta a vyniest -> vybalit

tolko prilezitosti na poskodenie, ze az.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod miro_cz 6. 12. 2021 16:16

Yiakubou: Díky za radu :)

michalko58: Já myslel to k nim dovézt třeba na 14 dní, aby si to mohli fakt reálně vyzkoušet a ne jim na chvilku pustit nějakou ukázku jako v prodejně ;)
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 7. 12. 2021 06:10

Ja byt tebou neriskujem. Ten wow efekt uvidia na prvy sup a ovladanie si tiez stihnu za par minut vyskusat. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 7. 12. 2021 06:19

No já bych to neriskoval. teď jsme malovali a TV jsme nechali na zdi, jen se zakryla. A malíř nám sám říkal, že s tím má jisté zkušenosti, že už by se takové TV ani nedotkl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků