Samsung TV do cca 30k nebo něco jiného?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Paullik74 16. 4. 2022 10:57

Zdravím místní lid,
rád bych se na vás obrátil s prosbou o radu.

Koupili jsme televizi Philips 65PUS8506 (Android TV 10). Všechno v pořádku, nicméně O2 TV aplikace přímo z Obchodu Play (žádná krabička / set top box - tu máme ale chceme použít v jiné místnosti a druhou kupovat nechceme), má živé vysílání dost trhané. Na hokeji to jde krásně vidět, jak se to trhá. Zpětné shlédnutí je však v pořádku a i jiné aplikace - HBO Max, atd., takže i internetové připojení je ok, televize je na LANu přes kabel. Předpokládám tedy, že je problém v aktuální verzi O2 TV aplikace (máme všechno aktualizované, co jde).

Kvůli tomu zvažujeme, že televizi vrátíme a vezmeme Samsung, který máme relativně "ověřený", že tam ta O2 TV appka funguje v pohodě (na starším modelu - ale bude i na nové? O.o) - živé vysílání se netrhá.

Proto mě překvapuje tato zpráva (ačkoliv z Prosince 2021):
Sam mam Philips a appka jede lepe jak ten jejich pojebanej setopbox.

Má tu někdo podobnou zkušenost jako my? Můžete případně doporučit nějakou rozumnou alternativu, 65", kde ta O2 TV funguje bez problémů?
Paullik74
Junior

Odeslat příspěvekod mamut 16. 4. 2022 12:46

Mám to samé. Televize Sony XR-65X93J apka trhaná settop box jde plynule. Hlavně běžící text nebo ubíhající krajina. Taky by mne zajímalo jestli je chyba v apce nebo někde jinde.
mamut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 16. 4. 2022 13:17

O2TV je kapitola sama o sobě. Problémy souvisí primo se serverem O2 v dané oblasti . To co funguje v jednom okresu nemusí platit v jiném. STB s fotbalem mi poskakuje pořád o poločase nic. Apka zlobi výjimečně. Zas její schéma je příšernost.
Možná posuň pořad o pár sekund dozadu.
polda
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 16. 4. 2022 13:59

Díky za reakce, bohužel je to tak no, kvalita služeb O2 je mi dlouhodobě nesympatická, bohužel u nás na vesnici jsme s alternativními možnostmi dost limitovaní.

mamut píše:Mám to samé. Televize Sony XR-65X93J apka trhaná settop box jde plynule. Hlavně běžící text nebo ubíhající krajina. Taky by mne zajímalo jestli je chyba v apce nebo někde jinde.

Nezkoušel jsi např. starší verzi appky, třeba tu https://apkpure.com/o2-tv/cz.o2.o2tv, jestli nefunguje lépe? Asi zkusíme..

polda píše:Problémy souvisí primo se serverem O2 v dané oblasti . To co funguje v jednom okresu nemusí platit v jiném.

Ještě teda jedna poznámka, co mě docela překvapilo, že i aplikace PODA (https://play.google.com/store/apps/deta ... droid.poda) se při živém přenosu dost zatrhávala. K televizi jsme připojili zařízení Google Chromecast 4 (nová Google TV oproti Android TV), kde sice ještě není O2 TV appka, ale PODA tam je, a přes toto zařízení (jen připojeno přes wifi místo LAN kabelu, ke stejnému routeru), je to úplně krásný a v pohodě ten živý přenos.
Paullik74
Junior

Odeslat příspěvekod ppepko 16. 4. 2022 14:57

Tiez som si to viackrat vsimol, ze na mojej sony 75x90J obcas trhaju aplikacie. YT, Netflix, Prime video. Asi to nebude nedostatocnym vykon pre samotnu aplikaciu, ale skor robi problem postprocesing obraz. Zjavne tam uz obrazovy procesor nestiha. Skusal som to viackrat nafotit a urobit hlbsiu analyzu, ale nedarilo sa mi to spravne zachytit. Osobne sa mi zda, ze pri prehravani cez aplikacie je najlepsie uplne vypnut vsetky vylepsenia obrazu, zabudnut na to, ze panel je 100Hz, vypnut motionflow, film mode, reality creation, atd. Nechat uplne zakladny obraz. Vyzaduje to uplne ine nastavenia ako pri pozerani cez DVBT alebo pri vstupe cez HDMI zo sateltneho prijimaca. Je to otravne a prekvapujuce, ze v roku 2021 stale nedokazu urobit fungujuci softver, bez chyb a problemov, ktory by fungoval vzdy a neotravoval uzivatela ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 4. 2022 19:26

Tohle přece nemůže dělat nedostatečně výkonný HW a obrazový procesor v takto drahých TV, když např. na levném TCL 43C725, kde jsem podobné aplikace včera zkoušel (YT ve 4K, HBO Max, Netflix) a vše jede krásně plynule a bez trhání. A to na praktický základním internetu od Vodafone. Systém je tam Android 11.
tombas
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Paullik74 18. 4. 2022 01:05

Vyzkoušeli jsem starší verzi aplikace O2 TV SK 1.3.12 (https://apkpure.com/o2-tv-sk/tv.smartla ... k/versions) a tato verze je bez trhaného obrazu, ačkoliv má nějaké jiné neduhy s ovládáním. Takže je to opravdu prostě a jednoduše novou verzí aplikace, takže v O2 opět něco dodrbali, nečekaně :-D .

tombas píše:Tohle přece nemůže dělat nedostatečně výkonný HW a obrazový procesor v takto drahých TV, když např. na levném TCL 43C725, kde jsem podobné aplikace včera zkoušel (YT ve 4K, HBO Max, Netflix) a vše jede krásně plynule a bez trhání. A to na praktický základním internetu od Vodafone. Systém je tam Android 11.

Výkonu mají už ty nové telky dost, s ostatními aplikacemi taky nemáme problém. Jen ty na živé vysílání nějak stagnují.
Paullik74
Junior

Předchozí stránka