Samsung TV do cca 30k nebo něco jiného?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod NudleZNosu 11. 12. 2021 12:30

Zdravím,

snažil jsem se procházet podobná témata, ať zbytečně nezakládám nové, ale nenašel jsem nic, co by mi pomohlo.

Jestli Vás tedy můžu poprosit o nasměrování - mám koupit tchánovi novou TV, čím větší, tím lepší, cena tak do 25-30k a potřebuje od toho vlastně jenom jednu věc - aby na tom šla O2TV. A velmi preferuje Samsung. Co jsem koukal na rady tady na fóru v téhle cenové relaci, tak tam většinou bylo zmiňováno LG, Sony a Philips.

Mohli byste mi tedy, prosím, poradit nějaký konkrétní model od Samsungu, který je dobrý a půjde na něm O2TV v dané cenové relaci? Nebo pokud je nějaký dobrý důvod, proč Samsung ne, tak věřím, že mu to vysvětlím. Co se týče té velikosti, tak by to měla být asi minimálně 55, strop je asi 70, u kterých jsem pochopil, že by v požadované ceně (pokud by byly) asi byly jen ty nejzákladnější modely.

Díky moc!
NudleZNosu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod eviljack 11. 12. 2021 15:03

O2TV z té jejich krabičky, nebo myslíš z aplikace / prohlížeče v TV?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zafata 11. 12. 2021 15:41

O2 Tv appku ma take LG a asi zhruba mesic uz android Tv. Sam mam Philips a appka jede lepe jak ten jejich pojebanej setopbox.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod NudleZNosu 12. 12. 2021 10:39

Myslím O2 appku, ať má co nejmíň ovladačů. Samsungy by to, předpokládám teď už měly umět všechny (?), takže bych asi hlavně potřeboval tip na nej Samsung do 25-30k, popřípadě pokud by nějaká jiná značka byla v něčem o dost lepší za ty peníze (nebo naopak Samsung špatný), tak tip na nějakou jinou značku...
NudleZNosu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kutil71 12. 12. 2021 11:43

Dobrý den, na Samsungy je dost recenzí:
https://www.covybrat.cz/recenze/televizory/

Projděte si 4-5 stránek a sám si vytvořte názor.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 12. 12. 2021 14:07

Asi nepotřebuje LINK na nějaký web, který někteří uživatelé “zvláštně” často nabízejí. Z dotazu jsem pochopil, že chce přímou radu.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 13. 12. 2021 12:14

Tak to bohužel nemůžu sloužit, já mám projektor a u televizí si udržuju jen takový ten základní přehled o typech panelů a podobně.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod miro_cz 16. 12. 2021 11:25

Ok, tak pojďme tu diskuzi nasměrovat někam konkrétně. Za sebe můžu doporučit OLED od LG. Ve srovnání obrazu OLED vs QLED silně vítězí OLED. V daném rozpočtu můžeš pořídit například u Datart s VIP účtem 55" B1 za 25k nebo větší 65" A1 za 29k. LG má samozřejmě nativní podporu aplikace pro O2TV a jako bonus bych vyzdvihnul jejich ovladač, který funguje jako ukazovátko a je tak vyloženě user friendly pro používání.
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 16. 12. 2021 11:35

Nevím, jak to má LG u nových modelů, ale mám 5 let starou 4K TV LG a po dvou letech od koupě v tom jejich WebOS zařízli veškeré aplikace (FilmBox, HBO GO...) krom Netflixu a staré app pro YT s max. rozlišením 720p. Takže z chytré televize udělali mávnutím kouzelného proutku hloupou a na dotaz odpověděli, že tato verze WebOS není nadále podporována.

Takže dnes bych do těch uzavřených proprietálních systémů už nešel.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 12. 2021 11:38

U TV by mělo jít vždy především o obraz, potažmo zvuk. Další vlastnosti lze doplnit externí “krabičkou”.

Nicméně ano, aplikace by v prostředí měly vydržet alespoň pět let od vypuštění poslední telky s příslušným typem OS.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 12. 2021 11:42

To já vím, ale když za to zaplatíš a po tak krátké době ti to výrobce oseká tak, že skoro nic z původní výbavy nefunguje, tak to naštve. Alespoň mě. Něco podobného udělalo Sony u multimediálního BD přehrávače, prý se nedohodlo s poskytovatelem licencí na služby. A odnese to zákazník, který to zaplatil.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tanguero 17. 12. 2021 12:51

Hoj Tombas, já mám LG OLED 55C8, to je ročník 2018, mám ji od února 2019. Žádné ořezávání aplikací nepozoruju. Jakou verzi WebOS na té TV máš?
tanguero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 17. 12. 2021 13:07

Nevím přesně, ale je to nějaká verze WebOS 2.xx. Chápu, že v době, kdy jsem tu TV kupoval byly souběžně na trhu už i verze 3.xx, ale nebyla to nějaká dva roky stará skladovka. Rok 2015.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miro_cz 17. 12. 2021 14:39

tombas: To je samozřejmě blbý, když to výrobce takto zařízne. Nicméně stát se to může u jakéhokoliv výrobce, nejenom LG. Kdykoilv může přijít zpráva, že nový android nebo jiný systém už nepodporuje starší televize do roku výroby XY a že stejně tak končí podpora většiny aplikací. To je bohužel risk dnešní doby, kdy se ze zobrazovače stalo chytré zařízení, které už vlastně umí všechno s výjimkou přehrávání bluray. Ale jak říká MgX - všechno se dá případně řešit doplněním nějaké "chytré krabičky" a člověk nemusí nutně vyhodit televizi a koupit novou.
miro_cz
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 17. 12. 2021 15:12

Tomu všemu rozumím, ale třeba u Androidu je ta pravděpodobnost zaříznutí starší verze a podpory aplikací mnohem menší. V horším případě nebudou fungovat jednotlivé aplikace. Na mobilu mám Android 7 a nestalo se mi, že by něco nefungovalo.
Takže z mého pohledu je ideální nákup zařízení s co možná nejnovějším OS se zaručenou následnou aktualizací min. 2 roky a pak ještě alespoň 5 let zaručené kompatibility a dostupnosti aplikací.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků