Samsung UE55RU8002 samovolné restarty

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Jirka_V 21. 11. 2022 16:58

Jak říkám, moc tomu nerozumím, elektrotechniku jsem měl jeden semestr na vysoké a prošel jsem napodruhé za E, takže moc velké postřehy ode mě nečekejte. Oříšek už pro mě byl odmontovat ten bezšroubový zadní kryt, ale to jsem také postupoval podle youtube :-)

No a "vevnitř" jsem postupoval metodou pokus-omyl. Napřed jsem udělal vše dle videa, akorát omylem zleva. Napodruhé zprava. Když ani to nezabralo, tak jsem zkusil "přivod" do druhé polovinu obrazovky, no a konečně napočtvrté jsem to zkusil lepení zleva a k mému velkému překvapení, se TV rozběhla.

Hlavou mi vrtá ale, že ty "piny" tam na něco musí být, tak jaktože provozu TV nechybí :D Nebo jsem si aspoň ničeho zatím nevšiml... Minimálně jsem získal čas, kdy se přítelkyně může v klidu dívat na Vánoční pohádky a novou TV můžeme případně vybrat v povánočních slevách.
Jirka_V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 21. 11. 2022 17:07

Ty "piny" mají za úkol v předem stanoveném čase pokazit TV, aby sis koupil novou. Přelepením pinů TV neví, že má být pokažená a funguje vesele dál. :D
Klidně to tak může být dalších 5 let, než skutečně odejde něco jiného.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 21. 11. 2022 19:04

Tak zda sa ze video uz je nedostupne.
A cim si zalepil tie piny na tom kabli?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 21. 11. 2022 20:48

Někdo z toho udělal soukromé video, ráno jsem na to ještě koukal.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Jirka_V 22. 11. 2022 07:23

gustoh píše:Tak zda sa ze video uz je nedostupne.
A cim si zalepil tie piny na tom kabli?


Přelepil jsem to klasickou elektrikářskou páskou, zhruba na šíři těch 10 pinů.
Jirka_V
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bošu 4. 12. 2022 00:12

Zajímavé, to vědět dřív :-D Tak ať slouží co nejdéle :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bruke Vilis 27. 12. 2022 21:12

Ahoj,

tak nemlich to samé. Samsung UE55RU8002 se restartoval, objevilo se logo Smart TV, pak prostředí TV a obraz zhasnul (od shora dolů), pak restart a tak stále dokola. :hm

Psal jsem do několika servisů TV a prakticky všude jsem dostal stejnou odpověď - vadný displej! a že to prý nemá smysl opravovat. Vzhledem k tomu, že stavím a opravuji počítače atd. vím, že vadný displej se zrovna takhle často neprojevuje. :pozor

Zkusil jsem tedy zde doporučenou metodu: https://www.youtube.com/watch?v=AoFacR3t6ag, s přesným návodem zde: https://repairalltv.com/samsung-ue43ru7 ... 5-seconds/
U mě to byl také druhý kabel a konektory bylo nutné také přelepit zleva a ne zprava. TV nyní funguje naprostě skvěle a děkuji tak Jirka_V za skvělou radu! :tleskani :tleskani :tleskani
Bruke Vilis
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 28. 12. 2022 10:13

Sundání krytu je teda porod. Autor popisuje,že každý kabel = polovina displaye, a nejdřív podle odezvy určil která strana je vadná. Jsou natočený obě varianty. Ještě že to jde takto přestavět.
Jak dlouho máš tuto TV?
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas77 31. 7. 2023 09:39

Ahoj. Tak mi můj Samsung UE55RU8002 začal dělat to samé. Mám ho 2 a půl roku :( Zkusím to podle toho návodu a uvidíme.
martas77
Kolemjdoucí

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků