SONY KDL55W805C za Sony XR-55X93J nebo hisense 55U8QF

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod czechImenhotep 15. 1. 2022 15:06

Máme necelých 6 let bezproblémovou SONY KDL55W805C - fullhd, 100hz, MVA panel. Použití je aktuálně 75% hraní xbox one x (nikoliv series) - min. 3 hodiny denně, 25% vysílání anténa digitál. Mám možnost koupit úplně novou Sony XR-55X93J za 16500 Kč v plné záruce, pokud chápu správně tak 4K, 120 Hz, MVA panel, HDR nebo hisense U8qf za 12 000 Kč v plné záruce, pokud chápu správně tak 4K, 120 Hz, MVA panel, HDR, ale jen hdmi vstup 4k při 60hz. Přijde mi, že papírově má ten hisense lepší panel, ale zbytek je očesaný a v praxi vypadá, že by na tom mohlo být lépe sony, přímé srovnání jsem nikde nenašel.

Ten xbox one x má výstup 4K při 60Hz ale co jsem se díval na videa na youtube, tak obecně rozdíl u konzolí mezi 120hz a 60hz poznat při porovnání vedle sebe tak u závodních her a to ještě musí být zpomaleno, a není to nic zásadního. Na 4k hry vypadají viditelně lépe. Trochu mám obavu , aby na tom hyper super 4k televizoru s upscalingem obrazu klasické vysílání nevypadalo hůře než na stavajícím full hd a manželka mně nezakousla :D.

Stojí to za to? Nebo to mám nechat plavat a počkat třeba rok. Jasně, že pro potřeby xboxu si polepšíme, ale nejsem si jist jestli to stojí za 12000/16500. Starší tv bych chtěl zkusit prodat, cenou si moc jist nejsem 5000-6000? Kč.

Budu vděčný za jakékoliv postřehy, než si to nechám dovést a pak budu složitě vracet zpátky, příp se začnu dohadovat s manželkou, že tu tv máme chvíli a novou nepotřebujeme ;D.

Pro úplnost oled ne. Děcka jsou schopné pauznout hru a odejit pryč, a to klidně několikrát za den.

Porovnání je tady, alespoň doufám
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... shold=0.10
https://www.displaydb.com/compare/hisen ... -xr-55x90j
czechImenhotep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ppepko 16. 1. 2022 17:52

Ja ti mozem k tomu len tolko, ze ked som menil TV za vacsiu, tak som sa tiez bal ako bude vyzerat TV vysielanie na velkej obrazovke. Nechapem ako to robia, ale v mojom pripade vyzera obraz na 4K sony 75X90J ovela lepsie ako na starom FHD 55" samsungu. Ked porovnam obraz z DVBT a zo Skylink satelitu, tak som si nepohorsil, ale skor zlepsil. Tych 20" navyse je super. A aby mi tu zase niekto nevynadal, ze som slepy. Tak ja netvrdim, ze OLED by nemal este o kusok lepsi obraz, ale LCD panel a spracovanie obrazu ma Sony na takej urovni, ze ma to az prekvapilo. Necakal som zazrak, ale je to taky maly zazrak ...

A v tvojom pripade by si sa tiez mal pozriet na vacsi rozmer TV, stoji to za to.
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod czechImenhotep 16. 1. 2022 21:18

Děkuji za názor. V recenzích upscaling bývá často vyřízen jednou větou a opravdu nemám páru jestli se porovnávají 4k televizory mezi sebou nebo jak moc velká je o hitparáda vůči full hd tv, když to vlastně musí víc dopočítávat. Mám třeba špatně zafixováno, že když začínaly 4k tv, tak upscaling nebyla zrovna jejich silná stránka. Větší úhlopříčku jsem zvažoval také, ale je to primárně na 4k xbox a tam je optimum 55-65 palců a ty palce navíc zas tak klíčové na hraní na konzoli ve 4k nejsou. Také předpokládám, že čím větší úhlopříčka, tím je fajn mít kvalitnější tv a zdroj signálu. Pokud se bavíme o tv za 12000-16500 Kč tak si dovedu představit, že mi tu postne někdo obratem nějakou alternativu za 25.000 Kč v 65 palcích, ale co jsem bádal, tak už je celkem rozumné podívat se cenově nad 30k. Kvůli DVBT 30-60 minut denně to cenu pro nás nemá, tam se spokojíme se 100hz panelem.
czechImenhotep
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 17. 1. 2022 08:18

Pri upscalingu (ale aj celkovo pri hocijakom videu) velmi zalezi na datovom toku. Moze sa stat ze pri FHD s mizernym datovym tokom bude ten obraz horsi ako pri 720p s kvalitnym datovym tokom, hlavne pri akcnejsich scenach.
Preto aj hodnotenie upscalingu v recenzii sa ti moze doma zdat ako klamstvo, ked nemate ten isty zdroj signalu/videa.

Ak chces vacsi rozmer a si ochotny ist na cenu okolo 30k, tak momentalne maju v czc este stale akciu na 65oled705 za cca 27000,-. Pri tejto ti manzelka urcite nadavat nebude, lebo zlepsenie obrazu bude ozaj viditelne. Akurat nema HDMI 2.1, tak si nezahras v 4k@120Hz, to si ale pisal, ze je ti jedno.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod czechImenhotep 17. 1. 2022 22:07

Byl jsem to zkouknout a zůstanu cenově tam kde jsem.
czechImenhotep
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků