Jak jsem vybíral, kupoval a nastavoval TV (Sony XR-55A83J)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2022 18:12

ppepko píše:Nemam opakovane nahravanie ....

Tak pardon. Dlouhodobě nenahrávám, takže už to jde trochu mimo mě. A když už něco někde zkusím nahrát, tak jen, zda funguje korektně.

Všiml jsem si, že tam máš pořady, které jsou na více částí. Respektive více dílů. Takže mě napadlo, že jsi je zadal do plánu nahrávání, kdy systém ví, že bude nahrávat další a další, tudíž pak dřív řve, že nemá místo, byť místo má. Takto to kdysi dělal televizor.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kpt. Bobr 20. 4. 2022 15:33

MgX píše:Kpt. Bobr díky, takže chápu správně, že když vypneš televizor ovladačem a hned poslechneš vpravo dole u napájecí šňůry, tak neslyšíš nic. Je to tak?


Ano, je to tak. Ale poslechnu si to raději vícekrát.
Kpt. Bobr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 5. 2022 20:22

Přátelé Sony vydalo nový firmware nejen pro tento model.

sony.cz píše:Výhody a vylepšení
-Představuje aplikace s určitými službami typu catch-up (pro Velkou Británii) (modely z roku 2022)
-Řeší problém ladění kanálů po importu seznamu kanálů v určitých podmínkách
-Řeší problém, kdy televizor v určitých podmínkách nepřijímá signál po spuštění (pouze Finsko)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 5. 2022 11:33

Dámy a pánové, tak jsem nainstaloval nový software, abych byl případným předskokanem a mohl Vás informovat o teoretických problémech, které se vyskytly. Postupoval jsem standardně, tedy jakožto běžný uživatel. Povolil jsem televizoru si z internetu stáhnout novou verzi a nainstalovat ji. Televizor byl v běžné kondici s nainstalovanými kanály a aplikacemi, tedy nevyresetoval jsem ho dopředu, což v některých případech je doporučeno a dělám to tak i já.

Instalace proběhla nečekaně rychle. Po novém zapnutí TV je možné pozorovat zpomalení chodu u některých aplikací, což je běžné... načítají se postupně různé služby atp. Po novém zapnutí jsem provedl restart, tedy NE reset, ale restart. K tomuto stačí stisknou tlačítko vypnutí/zapnutí na dálce na delší čas a objeví se mini nabídka s restartem. Kdyby započaly jakékoliv problémy, přistoupím k resetu, tedy radikálnějšímu kroku. Pokud by ani tento nezabral, zkusím nový software stáhnout ručně na flešku a vnutit ho televizoru, tedy přeinstalovat stejnou verzi stejnou verzí. Toto bych ale dělal na čistém stroji bez nainstalovaných osobních aplikací.

Pokud na svých strojích zaznamenáte tuto aktualizaci, nainstalujete ji, budeme rádi za Vaše postřehy.

Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 8. 5. 2022 11:50

Díky za info.
Já mám s update dilema.Na webu Sony píšou o vylepšení:
Řeší problém, kdy televizor v určitých podmínkách nepřijímá signál po spuštění
to se mě týká u kabelovky-někdy déle trvá,než se program dekóduje a zobrazí...TV píše, že není signál.
Tak čekám na dojmy uživatelů.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 5. 2022 12:59

Zkusím, jak jede satelit. Tvoji kabelovku bohužel nevyzkouším. Nicméně třeba IPTV Kuki zatím po aktualizaci OS televizoru funguje.

-- 8. 5. 2022 13:20 --

Rychlý postřeh… snad se mně to nezdá, ale satelitní vysílání Skylink na TV jede líp… rychleji se načtou kanály při přepínání. Jak skokovém, tak direktivně voleném.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 5. 2022 22:40

Kdo nemusíte zatím novÿ software neinstalujte. Mám problémy s IPTV více společností. Netflix, YouTube, jak se zdá, jedou.

Více jakmile budu mít čas dořešit.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 5. 2022 20:49

Takže zřejmě došlo ke kombinaci několika chyb. Aktuálně IPTV znovu jede. Jednu aplikace jsem přeinstaloval, druhou nechal být, abych měl srovnání. Obě dnes naskočily. V každém případě ještě prověřím, aby bylo jasno, za chyba není částečně i v novém FW.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 12. 5. 2022 20:22

IPTV stále jede bez komplikací. Předpokládám tedy, že chyba je nějakým způsobem vyřešena. TV nebyl resetován, pouze jedna IPTV aplikace reinstalována s novým přihlášením. Druhá však byla ponechána bez povšimnutí a nyní již funguje taky.

Problém byl v tom, že jedna apka se vůbec nechtěla spustit. U druhé se vysílání spustilo, avšak při pokusech o přetáčení, či přehrávání z archivu/nahraných docházelo k zásekům a vyskočení hlášky o nedostupnosti internetu. Vzhledem k tomu, že jsem v té samé chvíli zkusil přehrát několik desítek minut z datově náročného díla přes BRAVIA CORE™ a toto jelo naprosto korektně, spustil jsem Netflix a několik minut přetáčel tam a zpět film v Dolby Vision a odzkoušel i Youtube, nemůže být o nedostupnosti internetu řeč. Následně při dalším spuštění IPTV zase chybování.

Aktuálně však vypadá vše v pořádku. Uvidíme.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků