Jak jsem vybíral, kupoval a nastavoval TV (Sony XR-55A83J)

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ppepko 31. 3. 2022 18:36

A kolko ti zabera napriklad taky netflix alebo kodi?
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 31. 3. 2022 18:50

Kodi 1GB,Netflix 141MB.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 31. 3. 2022 18:55

U Kodi bude hodně rozhodovat o velikosti množství záloh, pokud je uživatel dělá a hlavně množství a velikost obrázků v cache. Snad se nepletu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 31. 3. 2022 18:58

Tak to mame podobne, u mna netflix trochu viac. O par mesiacov, po par vylepseniach a updatoch dojde miesto uplne a uz budeme len stale odmazavat, cistit cache a odinstalovavat aplikacie ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 1. 4. 2022 05:36

MgX píše:michalko58 teď netuším, zda reaguješ přímo na mě. Dovolím si v tom trochu udělat pořádek.

Na velikost úložiště si stěžoval ppepko, který (pokud se nepletu má zakoupenou Sony XR-75X90J). Jeho televizor, dle dostupných informací, má celkovou kapacitu úložiště 16 GB.
https://www.displayspecifications.com/en/model/b2362618


Reagoval som na teba, doteraz si o 16GB ulozisku nepisal (alebo ja som si nevsimol), iba o nejakych 4GB, tak som myslel, ze celkovo to bude malo.. V tom pripade to bude u Philipsu asi podobne ak nie uplne rovnake.

Osobne si myslim, ze okrem setrenia nakladov, vyrobca dava tieto mensie kapacity aj z dovodu, ze inak by ju ludia zacali brat ako interne ulozisko (NAS, timeshift a podobne), co by sposobilo rychle opotrebovanie internej flash pamate a viedlo k naslednej nefunkcnosti.
Nazornym prikladom takehoto problemu moze byt router Turris Omnia, kde je aj priamo v OS routra uvedene, ze najlepsie je mat pripojene externe ulozisko (nejaky ssd alebo usb kluc).

:idea:
Mozno by nebolo na skodu, ak by sa nejaky z vyrobcov zamyslel a pridal slot na pamatovu kartu, pripadne aj nejaku lahko pristupnu zasuvku na ssd (m.2, alebo kludne aj 2,5" sata). Takto by mal clovek dostupneho kopu miesta aj na filmy a ine veci a kapacitu by si prikupil podla svojich financnych moznosti. :-) Cenovo by to bolo mozno par eur naviac, ale uzivatelsky komfort by vzrastol niekolkonasobne.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2022 06:03

Jenže výrobce Ti nebude podporovat vznik úložiště na filmy, když si můžeš platit aplikaci :-)

Ano, celou dobu jsem opakovaně psal o dostupném úložišti a jeho velikosti pro uživatele.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 1. 4. 2022 06:28

Ked sme pri tych diskoch. Tak u Sony ma naozaj prekvapuje, ze do Japonska este nedorazili disky vacsie ako 16GB alebo 32GB. Zjavne programator nepocital s takou moznostou, ze by niekto mohol pripojit 128GB disk do TV. Pretoze po nahrani niekolkych filmov cez DVBT ma neustale otravuju notifikacie, ze mi dochadza miesto na disku. A pritom stale nahravame dalej a dalej a este mame vyse 40GB volneho priestoru. Alebo ta notifikacia sa nepocita z priestoru z externeho disku, ale z tej vnutornej pamate pre aplikacie, ktoru uz mam zaplnenu ...
Přílohy
IMG_20220401_071439.jpg
IMG_20220401_071245.jpg
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 4. 2022 07:09

A není to třeba i tím, že máš aktivní naprogramované opakované nahrávání? Takže systém už ví, že množství budoucích dílů se na disk nevejde?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 1. 4. 2022 07:36

Nemam opakovane nahravanie ....
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 4. 2022 15:10

To je jednoduché-máš malé záznamové zařízení.
Když jsem měl na record flash 64G,tak TV otravovala.Dal jsem 128 a je pokoj.
A můžu tě uklidnit-do USB jsem připojit externí HDD WD 1TB a nebyl problém.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 2. 4. 2022 10:15

Si moc mudry. Ved pisem, ze mam 128GB.
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 2. 4. 2022 11:14

Co na tom problému nechápeš?
TV bude mít v systému nastavený parametr minimální velikosti volného prostoru pro record.
Pokud zaplníš jakkoliv velké záznamové medium a překročíš zmíněný parametr, tak bude TV otravovat-i kdyby to byl HDD 1TB....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 2. 4. 2022 12:28

No to si napisal riadnu blbost. Preco by ma mala TV otravovat, ked mam este 80GB volny priestor na 128GB disku ??? Toto jednoducho programator v Sony nezvladol, podobne ako vela inych veci ...
ppepko
Junior

Odeslat příspěvekod jito 2. 4. 2022 12:40

Když je tedy riadna blbost, tak si to rád nechám od tebe vysvětlit.
Nebude to třeba v procentech volného prostoru?
Nebo jsou japonci už tak daleko, že je ani ve snu nenapadlo, použít tak malé záznamové médium.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ppepko 2. 4. 2022 15:43

Nebude to v %
ppepko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků