Jak propojit TV Panasonic TX-32LZD85F s PC?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiri.filip 30. 1. 2022 13:20

Dobrý den,

potřeboval bych rodičům propojit TV Panasonic TX-32LZD85F s PC, aby mohli na TV sledovat filmy nahrané na PC.

Narážím při tom na 2 omezení:

1) Propojení TV a PC
PC - konektory
Dva stávající Displayport konektory jsou obsazené 2 externími monitory.
PC nemá HDMI konektory.
Jediný obrazový konektor, který je volný, je klasický patnáctipinový D-Sub.
Zvukový výstup je analogový na sluchátka. V tomto výstupu jsou sice trvale zapojeny externí reproduktory, ale nebude problém je v případě přehrávání filmů na TV odpojit od PC a místo nich zapojit zvukový kabel od TV.
TV - konektory
Neobsazený D-Sub a komponentní audio vstup s odděleným levým a pravým kanálem.

2) TV a PC jsou v různých místnostech. Potřebná délka propojovacích kabelů je 13,2 m. Není to příliš velká vzdálenost, aby nedošlo k poklesu kvality signálu?


TV bohužel nemá Ethernet konektor, takže není možné připojit TV k PC napřímo, nebo ji zapojit do routeru, do kterého je kabelem připojeno PC.

Předem díky za odpověď na otázku výše i případné rady.

Edit: Upraven a zpřesněn popis konektorů v TV a PC.
Naposledy upravil jiri.filip dne 30. 1. 2022 16:48, celkově upraveno 3
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod jito 30. 1. 2022 13:23

Než to složitě řešit,dal bych k TV Android box s externím HDD.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 30. 1. 2022 14:23

A stejně bude muset mít ještě převodník např. z HDMI na analog (ty boxy moc D-SUB nemají).
Tohle nemá smysl...
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 1. 2022 15:07

Kdyby tam měl box (s diskem, nebo přes síť) a přehrával to z něj, tak převod řešit nemusí, dá HDMI - HDMI. Z PC by to šlo vyřešit nějakým tím HDMI rozbočovačem, ne?
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 30. 1. 2022 15:46

Já bych to řešil boxem, navíc připojením k internetu z tv uděláte smart TV a pokud máte internet hd od O2 máte v ceně balíček O2 TV Modrá. Já používám TESLA MediaBox XA400 a jsem velmi spokojený ( už jsem koupil druhý ), kvalita obrazu je výborná.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 30. 1. 2022 15:49

Abox-TV má 3 HDMI vstupy.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Abox 30. 1. 2022 15:54

Oops, ten volný D-SUB má na tom PC. Na parametry TV jsem nekoukal, měl jsem za to, že píše o té TV. Moje chyba.
Abox
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jiri.filip 30. 1. 2022 16:59

Díky vám všem za rady obratem.

Díval jsem na doporučovaný TESLA MediaBox XA400. Myslím, že by to mohlo být asi nejjednodušší řešení, které by navíc udělalo z dané TV smart televizi. :-)

Bylo by funkční následující zapojení?
TESLA MediaBox XA40 připojený Ethernet kabelem do modem/routeru ASUS DSL-AC51, kde je nyní ještě volný 1 Ethernet port.
Do druhého Ethernet portu je kabelem připojený PC, ve kterém jsou uloženy filmy.
Bylo by možné spouštět filmy uložené na PC, které by pochopitelně bylo zapnuté, z TESLA MediaBox XA400?

Jito: TV sice má 3 HDMI vstupy, ale ten na boční straně, označený HDMI 3 a s ikonou s z kroužku vycházející šipkou bude, předpokládám, asi jen na výstup.
Naposledy upravil jiri.filip dne 30. 1. 2022 19:18, celkově upraveno 2
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod jito 30. 1. 2022 17:11

Výstupní HDMI to na 100% nebude.
Pokud v PC nasdílíš složku s filmy,tak by vše mělo fungovat.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eviljack 30. 1. 2022 17:22

To je taky vstup (podle manuálu se k němu má připojovat kamera / cokoliv s HDMI), takže bez problému. Jak píše jito, nastavíš složku v síti, ukážeš rodičům, kde to najdou, a to je všechno.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 2. 2. 2022 15:04

Ahoj,

a ještě jednou díky všem za rady.

Už jsem byl téměř rozhodnutý pro ten TESLA Android TV box, ale při hledání na Internetu jsem našel ještě pár dalších zajímavých konkurenčních výrobků, které možná také stojí za úvahu.

Když už budu pořizovat nějaké vybavení, které bude používáno delší dobu, rád bych rodičům koupil to momentálně nejlepší.

Hledal jsem na Zbozi.cz, Alze i Heuréce, ale z možností porovnání různých výrobků v této kategorii podle parametrů jsem byl většinou hodně zklamaný.
Alza je jedna velká katastrofa. Pak je asi Zbozi.cz a z těch tří má nejlepší vyhledávání Heuréka. Nicméně ani to není úplně ono.

Víte, prosím, někdo o nějakém nejspíš na tento sortiment specializovaném e-shopu, který nabízí podrobnější možnosti vyhledávání TV Android boxů podle jejich parametrů?

Předem díky za tipy.
DAP: SONY NW-WM1Z | NW-WM1A | NW-ZX300 | NW-A55
Headphones: Beyerdynamic Avento Wired | T51i | KOSS Porta Pro
IEM: SONY IER-Z1R

Mobile: SONY XPERIA PRO-I | SONY XPERIA 1 V
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 2. 2. 2022 22:15

Ahoj, především si musíte ujasnit, zda chcete box se systémem Android nebo systémem Android TV. Každý systém má své pro a proti, záleží na způsobu využívání boxu. Boxů se systémem Android TV na trhu moc není a prodejci v tom mají velký zmatek (nerozlišují mobilní android a android TV, neví vlastně o co jde). Podívejte se také:
https://shop.atoselektro.cz/vybirame-mu ... w1109.html
viewtopic.php?f=1703&t=1319070
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jiri.filip 3. 2. 2022 01:43

Kutil71: Máte pravdu, chybička se vloudila. :-) Osobně ten špionážní reklamosystém od Google moc nemusím, takže větší/plná integrace s Google není potřeba. Android TV by tedy měl úplně stačit.
jiri.filip
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 3. 2. 2022 07:39

AndroidTV je hlavne prisposobeny na ovladanie dialkovym ovladacom, cize ovela pohodlenejsi na ovladanie. Taktiez nema take velke HW naroky ako klasicky Android.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 3. 2. 2022 11:37

jiri.filip: Dejte potom vědět, co jste vybral.
Kutil71
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků