Samsung 2022 nejen černá a odlesky-porovnání [evlovo vlákno]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Do fóra se už nepřihlásíte přezdívkou, je potřeba e-mail. Hned teď se podívejte, jakou e-mailovou adresu tady používáte a zapište si ji: odkaz Uživatelský panel v hlavičce –> záložka Profil. (Podrobnosti)

Odeslat příspěvekod evlo 18. 5. 2022 13:06

i zapnuté
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 18. 5. 2022 13:30

no nevim, výrobky Samsung rád nemám, ale klidně názor změním až ty nové TV uvidím
nicméně podle tvých zmatených příspěvků a fotek ho rozhodně měnit nebudu :)
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 18. 5. 2022 13:47

:D Evlo mel uz banu, ale nikdy nezmizi :) to je takovej kolorit na superforu, hlavne se jej neptat na auta :)

nic proti nemu nemam, jen to tak citim :)
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 19. 5. 2022 09:09

To je fakt hrozný, že ten evlo neříká lidem závěry, každopádně podle mě teda závěr z toho je, že inejktáž funguje.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 19. 5. 2022 11:35

no pokud tomu rozumíš, tak nám to vysvětli - to že sem dáš pár podivných fotek a proložíš to kravinami, jako např. cituji: "to je z fotky videt, ze the frame bude v tisicnasobkach lepsi nez oled" je k ničemu

takže ano, bylo by fajn sem dát závěry ke kterým si došel a nějak rozumně to vysvětlit - každý nemá čas řešit odlesky a fotit vypnuté tv...

mimochodem, jak jsem si nedávno ověřil, tak staré CRT se leskly jak blázen a koukali na ně všichni
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 19. 5. 2022 12:59

Tak to snad z té fotky je vidět že to bude tisícinásobně lepší to fakt nevidíš?
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 19. 5. 2022 15:03

Ty evidentně zkoušíš, kolik vydržíme.
Za ten spam co sem dáváš, tak dávám adminům žádost o trvalý ban.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 5. 2022 20:18

evlo píše:To je fakt hrozný, že ten evlo neříká lidem závěry, každopádně podle mě teda závěr z toho je, že inejktáž funguje.

evlo je třeba se na věc podívat sebekriticky. Ono je hezké, že máš nějaký názor a nějakou myšlenku. Osobně Ti ji neberu. Z druhé strany sem něco napíšeš, dáš fotky, ostatní se ptají, ale nejsi schopen dostatečně a jasně vysvětlit o co Ti přesně jde a proč je tamto lepší a tamto horší. Ona ta Tvoje diskuze/vlákno by mohlo být i zajímavé, jen to kroutíš tak, že se zbytek diskutujících jen naštve a berou to jako provokaci.

Znám Tě z Garáže možná líp, než řada zdejších diskutujících, takže si dokážu některé nuance domyslet. Ale fórum není o odhadech a domýšlení, ale o diskuzi.

-- 19. 5. 2022 20:25 --

K tématu

Pokud všechno i z minulosti chápu správně, pak evlo je citlivý na lesk panelu, který mu vadí i u vypnutého televizoru. Stejně tak tvrdí, že černá na panelu nemůže být reálně černou, když panel je ve vypnutém stavu nečerný... třeba u OLED nese nafialovělý nádech.

Hodně lidí by skutečně přijalo jakýsi návrat matných panelů. Ty úplně časté v telkách nejsou. Vidíme spíše polomaty, pololesky a lesky.

Z druhé strany člověk, kterému vadí lesklý panel, ale nakonec tento může přijmout raději, než panel pololesklý/polomatný, u kterého ale vlivem antireflexního filtru dochází k jakémusi rozpatlání odlesku. Ten pak poutá pozornost více než jasnější odlesk u panelu výrazně lesklého. Nejde jen o oči, ale také o mozek. Ten, z mého pohledu, přijme přirozený odlesk jako očekávanou záležitost. Hotovo. Kdežto rozpatlaný odlesk mu nesedí, nezná ho tolik, vadí mu jeho jinakost vybarvení, ostrost kombinovaná s neostrostí atp.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 5. 2022 08:01

Takže Samsung ve své řadě Frame přišel s něčím, co je v tisícinásobkách lepší než lesklé OLED např. od LG? Tedy hluboce černý matný panel, který ve vypnutém stavu nemá růžovobílé nebo nafialovělé odlesky?
Z těch fotek totiž ani není poznat, který panel je který.
A ta injektáž s tím souvisí jak? Ale hlavní je, že funguje! :D

Evla taky znám z garáže, proto to beru spíš jako rozptýlení, než seriózní debatu. 8-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 20. 5. 2022 08:17

1. Jak je ostatně nesporne vidět na fotkách
2. Jak jsem psal, Samsung byl poslední kdo měl na na trhu v EU tv, která nebyla matna a odlesky neměla
3. Injektaz musíš prostě zvládnout pochopit jak jsem myslel, no, jinak ti zbývá jen ta obrana posmivanim se


Mgx: můžeš si to obhajovat jak chces, ale na fotce kdy na tv nepálí mega světlo je vidět, že ostatní tv odraz mají a matná frame2022 nemá, žádný pozorovatelný rozpotlani se neděje.

Realne asi moc lidí na tv nesvítí foto panelem

-- 20. 5. 2022 08:28 --

jito píše:Ty evidentně zkoušíš, kolik vydržíme.
Za ten spam co sem dáváš, tak dávám adminům žádost o trvalý ban.

Snad ti vyhoví a nebudeš sem takové neproduktivní prispevky davat
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 20. 5. 2022 20:52

Hlavně, že ty tvoje nic neříkající fotky, jejichž smysl nikdo nechápe, toto fórum hodně obohacuje...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 21. 5. 2022 01:59

Ako ono je možno fajn že Samsung spestrí svoju ponuku matným displejom ale osobne v tom nevidím moc zmysel a pýtam sa pre koho je daný produkt určený okrem ľudí ktorý si kúpia niečo iné len aby mali niečo iné a mohli sa tým "chváliť".
Chápem že nie každý má TV natočenú tak že mu neodráža žiadne odlesky od osvetlenie alebo slniečka. Sám to tak mám že sa mi v TV zrkadlí osvetlenie obývačky ale pokiaľ už mám zasvietené tak pravdepodobne vždy niečo robím a TV mám pustené len ako kulisu lebo presne ako píšeš elvo niekto si doma nesvieti do TV študiovy reflektorom. To isté platí aj pri sledovaní cez deň.
Pokiaľ už chcem pozerať nejaký film tak ho zásadne pozerám večer alebo podvečer a venujem mu 100% pozornosti čiže nič iné nerobím a svetlo nepotrebujem.
Áno viem že sú aj ľudia ktorý pozerajú ordinácia, ulicu či sport čo beží v TV odlesky od slnka prípadne osvetlenia ich môžu rozčuľovať ale títo ľudia skôr sahaju po TV v inej cenovej hladine a nie po The Frame čiže sa opäť dostávame k otázke pre koho je táto TV určená ?

(Prehliadam to že je určená pre ľudí čo chcú dizajnovú TV lebo Tí by si ju kúpili bez ohľadu na matný displej).

Ako Tech demo fajn ale momentálne bez účelu.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 21. 5. 2022 07:43

No zjevně necili na lidi co tu reaguji, otázka jestli si tím akorát nedokážou, že o matne tv není zájem, uvidime, možná o ně zájem není.

Hodně lidí asi i ovlivní ty recenze, no ne asi, když se tu někdo doslova ptá co na vidět, tak určitě.

Ale jo souhlasím s tim, že je problem tohle marketingove prodat, obzvlášť když to válí v té jejich frame sérii se zobrazováním obrázku apod.

Ono když už vyrábějí takový niche produkt, tak klidně marketing tak že v alze apod. Daj the frame co zobrazuje nějakou vhodnou tmavou scenu a vedle lg OLED co zobrazuje to stejný, ale to se asi bojí. Místo toho cili na designovku, tak jejich věc
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2022 10:44

evlo měl by ses více než na projev zdejšího uživatelstva soustředit na kvalitu sdělení, která mnohdy není valná, a hlavně není zřetelná. Jednoduše napsáno - není jasné, co tím chtěl evlo říct. Tím bys vynechal zbytečné narážky a neředil téma. Následně by mohlo v diskuzi dojít ke zkvalitnění a nějakému posunu. Vím, že je marné, něco takového psát, ale voda taky dlouze dopadá na skálu, než se tato trochu otupí.

K tématu...

Jinak jsem nic neobhajoval. Mně by nevadila TV, která je schopna absorbovat odlesky, přičemž ale by ale tato funkcionalita neměla vliv na kvalitu obrazu a vjemu v jeho dalších parametrech. A to se dosti často, bohužel, neděje. Kdysi jsem vybíral pro člena rodiny notebook a ten měl výrazně matný panel. Dost dobře jsem nechápal, proč si jiní kupují naprosto lesklé. Nicméně časem se ukázalo, že i lesklý panel nemalé skupině lidí dokáže nabídnout trochu jiný rozměr vizuálního prožitku. Bohužel, vše je o kompromisu. Nedokážeme, alespoň zatím, nabídnout nekompromisní a dokonalé řešení.

Sám jsem otázku televizoru vyřešil tak, že jsem zvolil TV, která mně kvalitou obrazu umožňuje ji sledovat ve zcela potemnělé místnosti. Což u za běžných okolností, u běžných TV nedávám. Samozřejmě, odlesky jsou ve chvíli sledování přes den. Můj starý, unavený mozek ale více řeší dění na panelu a zvukovou stránku, přičemž až na výjimky, je schopen potlačit vizuální nepřesnost ve formě odlesku. Samozřejmostí jest, že odlesky u mě doma jsou přirozené, či nepřímé. Pokud bych zjistil, že konkrétní lampička míří výrazně směrem k panelu, tak její orientaci pozměním. Ale ano, samozřejmě, zapnu stropní světlo, a když se posadím do určitého místa, vidím odlesk. Nicméně zase tento jsem schopen přehlédnout, anebo mírně upravím hodnotu svítivosti panelu tak, aby se světelná stopa odlesku mírnila.

Respektuji a chápu uživatele, kteří mají v určité oblasti „audio-video vjemu“ svá specifika, která jim vadí. Každý jsme jiný. A i já mám svoji hranici „bolestivosti“ v určitých oblastech, přičemž, když toto někomu dalšímu popisuji, tak si klepe na čelo, protože on nic takového nezná.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 21. 5. 2022 13:07

Lžeš, innolux dela panely co odráží 0.1% svetla ve vuditelnem spektru.

Několikrát jsem tu psal i fotil mojí tv s innolux Panelem co má myslim nějakých 0.5% tj. 5x víc a už tak skoro odrazy nejsou a to mě ne ní z boku pálí slunce oknem.

Technologie udělat panel co světlo viditelne nerozptyluje a zároveň neodrazi existuje a i se komerčně prodávala

-- 21. 5. 2022 13:08 --

Svítivost panelu je úplně irelevantní, furt nechápeš že prostě panel, žádný, černé nesvítí, zjevně to nechápe hodně lidí


Je teda pravda, že ta technologie proneodrazeni co innolux a další používali nefunguje při pohledu ze strany
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků