Samsung 2022 nejen černá a odlesky-porovnání [evlovo vlákno]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2022 20:48

Psal jsem o technologii, která pohltí veškeré odlesky, ale nebude mít žádný vliv na kvalitu zobrazení a prezentaci barev (a nejen barev). Sám pak uvádíš, že ta technologie - cituji - „nefunguje při pohledu ze strany“. Ale jasně - lžu.

MgX píše:Nedokážeme, alespoň zatím, nabídnout nekompromisní a dokonalé řešení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 22. 5. 2022 21:11

ted sam nevim jestli jsem lhal nebo ne
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 23. 5. 2022 09:26

evlo píše:Ono když už vyrábějí takový niche produkt, tak klidně marketing tak že v alze apod. Daj the frame co zobrazuje nějakou vhodnou tmavou scenu a vedle lg OLED co zobrazuje to stejný, ale to se asi bojí. Místo toho cili na designovku, tak jejich věc


Myslim, ze do tohto by siel s radostou lubovolny vyrobca OLED TV. Skor Samsung sa toho boji ako cert kriza :D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod roman2277 23. 5. 2022 09:37

Další bláznivý fetišista.
MSI GT73,Lenovo Legion 5 PRO,Yamaha RX A4A,Naim Atom a Mu-so,Dali Epicon 6,LG OLED
roman2277
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 23. 5. 2022 14:05

tak jsem zjistil, ze mimo cr to samsung dost tlaci, ze i netech lidi co nejsou z cr o tom vedi
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2022 17:41

Jsem se dneska stavil vyfotit porovnani IRL, tak to fakt má cenu jak začnou slevy na podzim
daleko černější černá, to vedle je oled, ale je to +- stejný co se týče černé jako nejlepší lcd samsungu, prostě černá je světle růžová.
Obrázek
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 30. 5. 2022 18:06

Lžeš.
Na té levé jsou jasně vidět dva fialové čtverce-tedy není černá.
Ty tvoje mazanice z telefonu si strč někam...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 30. 5. 2022 18:17

elvo ono by niekedy pomohlo keby si nespájal všetko do jednej vety. Nemusí to potom človek čítať na 2-3x aby to pochytal.
Keď si myslís že tato TV je pre teba ta pravá tak ti prajem nech ju dajú do zľavy čo najskôr aby si si ju mohol kúpiť domov (bez irónie). Matný displej ti však nespôsobí hlbšiu čiernu. Je to proste stále LED TV bez FALD.
Škoda že som nespravil žiadnu foto keď som mal doma vedľa seba LED a OLED panel. Tak na ilustráciu sem upnem foto z internetu ako to vyzerá.
Přílohy
OLED-vs-LED-black-levels.jpg
Naposledy upravil Michael10 dne 30. 5. 2022 18:20, celkově upraveno 1
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2022 18:19

jito píše:Lžeš.
Na té levé jsou jasně vidět dva fialové čtverce-tedy není černá.
Ty tvoje mazanice z telefonu si strč někam...

však píšu to stejné, konečně někdo kdo to vídí, i když teda podle mě je to fakt spíš růžová než fialová, jakkoliv technicky to asi teda bude fialová, protože to bude souviset s tzv. ultra fialovou

-- 30. 5. 2022 19:22 --

Michael10 píše:elvo ono by niekedy pomohlo keby si nespájal všetko do jednej vety. Nemusí to potom človek čítať na 2-3x aby to pochytal.
Keď si myslís že tato TV je pre teba ta pravá tak ti prajem nech ju dajú do zľavy čo najskôr aby si si ju mohol kúpiť domov (bez irónie). Matný displej ti však nespôsobí hlbšiu čiernu. Je to proste stále LED TV bez FALD.
Škoda že som nespravil žiadnu foto keď som mal doma vedľa seba LED a OLED panel. Tak na ilustráciu sem upnem foto z internetu ako to vyzerá.
a ty tv na foto obě zobrazují černou plochu?

Hlubší černou to rozhodně nezpůsobí, ale světle šedou místo fialový/růžový černý způsobí, to mě docela pro začátek stačí.

Sám mám TV, která je prostě černá, ale dívám se po nějaké větší a prostě ten frame je jediná větší co je nějak černá.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 30. 5. 2022 18:28

A to nám podle tragické kvality tvých fotek, chceš argumentovat nějakým fialovým nádechem???
Tak schválně-ten horní vodorovný panel s nápisem Samsung má jakou barvu ve skutečnosti?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2022 18:46

ale však jo, já uznávám, že jsem lhal, je to na fotce spíš fialová než růžová
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 30. 5. 2022 19:56

evlo píše:Hlubší černou to rozhodně nezpůsobí, ale světle šedou místo fialový/růžový černý způsobí, to mě docela pro začátek stačí.


No na tej fotke je to to isté pozadie a áno tá istá čierna plocha.

Elvo a vedel by si mi z tej fotky ktorú som pridal ja podedat ktorá TV na naružovelý panel ?
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 30. 5. 2022 22:56

Ne
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 31. 5. 2022 06:18

Michael10 píše:
evlo píše:Hlubší černou to rozhodně nezpůsobí, ale světle šedou místo fialový/růžový černý způsobí, to mě docela pro začátek stačí.


No na tej fotke je to to isté pozadie a áno tá istá čierna plocha.

Elvo a vedel by si mi z tej fotky ktorú som pridal ja podedat ktorá TV na naružovelý panel ?


evlo píše:Ne


Presne tak, lebo je zapnuta. A 99,999% ludi pozera, zhodou okolnosti, TV ked je zapnuta a presne vtedy riesi ci je cierna ciernou.
Evlo je to 0,001% ludi ktorych zaujima cierna pri vypnutej TV...
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 31. 5. 2022 06:32

Já rozumím tomu, proč se Samsung snaží téměř zcela eliminovat odlesky na své Frame TV, je to z důvodu jejího hlavního propagovaného bonusu, tedy zobrazování uměleckých děl, nebo fotek hlavně přes den, kdy se lidi na TV aktivně nedívají a v místnosti bývá spousta světla. Opravdu nevypadá dobře, když je na obrazech starých mistrů, které jsou převážně dost tmavé, spousta odlesků od oken a dílo vlastně není ani moc dobře vidět.
To je pěkně vidět na Evlově fotce.
Večer a potmě se tato výhoda smazává a jas obrazovky většinou slabé okolní světlo spolehlivě přebije.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků