TCL 2022 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod camiro 20. 1. 2023 15:22

Dá se nainstalovat zprovoznit O2TV na TCL 75C835? Nemůžu najít nikde odpověď. Díky
camiro
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2023 16:09

TCL vyjmenovaná není. Nicméně aplikace pro Android TV OS existuje. Tudíž teoreticky by to jít mohlo. Sice asi oklikou, ale ano. Vím, že má odpověď není jednoznačná. Doporučím kontaktovat přímo TCL. Třeba vědí, zda se aplikace řeší i pro ně.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Habix 21. 1. 2023 18:31

Na YouTube je návod a funguje to.
https://www.youtube.com/watch?v=mkbUtFgY1Y0
Sony Xperia P, DARK ROM V2.5, Nemesis Kernel v5.2, root, unlock bootloader
Habix
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 25. 1. 2023 17:34

Amatér prosí o radu. U tv TCL 65 832 jsou 4 vstupy HDMI. Jsou různě označený 4k 60hz 4k 144hz 4k 120hz. Do kterého mám zapojit settopbox od kabelovky Vodafone ? Díky za radu.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 25. 1. 2023 17:41

petrkupb píše:Amatér prosí o radu. U tv TCL 65 832 jsou 4 vstupy HDMI. Jsou různě označený 4k 60hz 4k 144hz 4k 120hz. Do kterého mám zapojit settopbox od kabelovky Vodafone ? Díky za radu.

Tie označenia znamenajú hornú hranicu snímkovej frekvencie. Teda 60Hz HDMI port zvládne prenos videa s rozlíšením 4K a max frekvenciou 60Hz, resp. 60 obrazov za sekundu. To myslím na tú káblovku postačí, keďže nepredpokladám, že by mali kvalitnejší prenos. Tie lepšie porty by si využil napríklad s novými hernými konzolami alebo inými zariadeniami, ktoré budú schopné pracovať so 4k videom s vyššími frekvenciami.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 1. 2. 2023 07:41

Ještě jednou prosím o radu. Už mám zapojenou 65 830 a chci si nastavit obraz. Mám kabelovku Vodafone a hdmi jsem zapojil do portu č.4. s tím nejnižším rozlišením. Zatím mám nastavený režim "normální" a při programu tv. Nova se mi zdá jako by při některých scénách obraz jakoby poblikával. Našel jsem na YouTube asi dva návody na nastavení ale neumím anglicky a je to na mě seniora dost rychlé. Kdyby mi někdo poslal třeba emailem petrkupb@centrum.cz psané nastavení byl bych moc rád. Děkuji.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 2. 2023 15:14

Vyhoď ten jejich box a pořiď si modul s kartou. Budeš mít svatej klid...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mojmax 1. 2. 2023 15:31

A přijde o zpětné přehrávání....hm.., dobrá rada.
mojmax
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 2. 2023 15:54

No vidíš, já zpětné sledování vůbec nepotřebuju...
Co ten box nabízí dalšího navíc? Na Android TV nic.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 1. 2. 2023 17:44

Už jsem nastavil obraz podle videa na YouTube. I tak díky.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 2. 2023 22:45

Někdy je třeba zkontrolovat i nastavení obrazu v boxu. Zkontrolovat i hodnotu rozlišení pro výstup. U některých kombinací TV-box vadilo rozlišení 1080p, jinde zase 1080i. Netuším, co máš v nastavení boxu Ty.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod petrkupb 2. 2. 2023 19:44

Koupil jsem 65 c 835 a po nastavení svého účtu a aplikací se mi vždy po zapnutí zobrazí ty aplikace. Využívám jen kabelovku přes hdmi a chtěl bych aby mi po zapnutí tv rovnou šel ten vstup hdmi. Děkuji za rady.
petrkupb
Junior

Odeslat příspěvekod Janči 221 4. 2. 2023 07:35

Prosím vás vedeli by ste mi poradiť kde by som našiel webovoi prehliadač na TV sencor 43fs602tcs
Janči 221
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PavelBartos1 12. 2. 2023 22:51

1. Mám ted nove taky TCL 55C835 pozoruji taky problikavani jasu např. při seriálech. Asi to bude tím že je nastaven režim obrazu standartní tj. režim snížené spotřeby.
2. Kde se dá stáhnout aktuální firmware?
3. Taky uvažuji o kalibraci obrazu. Za ty investované peníze je tam vidět radikální změna obrazu po kalibraci?
PavelBartos1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 12. 2. 2023 23:46

K té kalibraci, pokud někdo používá režim Standard který bývá laděný do studena/modra, nemusí mu kalibrace pomoct k větší spokojenosti. Ta je totiž zpravidla více do teplých tónů s menším přepalem barev a nižším kontrastem (někdo by řekl vyblité barvy).
Albert.Bert
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků