Philips 58PUS8506 - kalibrazia obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nicon 4. 12. 2022 14:12

Mam trochu z cinana obavy abych pravdu rekl. Navic jsem tu 835 bohuzel nevidel nikde na zivo
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 12. 2022 14:28

Obavy chápu, naštěstí fungují záruky a možnost vrácení, to se může stát u každé značky.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2022 14:42

nicon píše:Ta nakonec resim zda ten samsung 55q80b za 17600 nebo tcl 55c835 za 20000. Jestli to stoji za priplatek.Dulezity je pro me kvalitni upscalling

Chtěl jsem Ti to napsat. Od Samsungu jsi zmiňoval vyšší třídy a od TCL nižší. Porovnání pak může být zavádějící. Takto bych to viděl já. Samsung minimálně třídu Q80 a TCL C735, ale mnohem, mnohem raději C835. Škoda, že nepreferuješ větší úhlopříčku.

C835 má proti Samsungu, napsal bych, méně vyhlazený obraz s přirozenými barvami. Osobně jsem měl štěstí na velmi dobře barevně nastavené kusy. Samsung má zase svoji vychytanou automatiku, která nemálo lidem vyhovuje. TCL s Androidem dodává více možností, ale teoreticky i více možných zádrhelů. Samsungův Tizen je jakoby osekanější, ale zase s menším množstvím překvapení. Ač nic není a nemusí být dokonalé.

Kdybych sám pro sebe poměřoval Samsung a TCL (výše uvedené modely) , a to v 65", vezmu si TCL. Nicméně jak naznačuji. Každý má jiné oči, jiné preference.

Vždy všechno doporučuji kupovat tak, aby bylo možno vrátit. Nehledě na typ, výrobce atp.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 4. 12. 2022 18:14

Tak jsem si zajel podivat nazivo na c835 a tv hezka ale po pusteni me testovaci flashsky jsem opet okamzite videl ten samy problem co u Philipsu. Zvlastni je,ze vcera jsem zkousel c635 a tam to bylo uplne ok. Takze nakonec beru Samsung, kde to bylo ok.
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2022 19:10

No, mám trochu pocit, že je to spíše kombinací parametrů zkoušených televizorů a zkušebního videa. Pokud ten samý problém dělají skoro všechny, respektive více typů, pak to asi nebude chybou televizoru.

Osobně podobný styl zobrazení znám právě od Samsungu, kdo to bylo spojeno s Digital Clean View funkcí. Problém měla řešit aktualizace. Ale toto asi nebude problém televizorů, ale spíše výše uvedeného.

Při zkoušení si máš nechat přehodit obrazový profil. Jestli tam mají všude narvaný ŽIVÝ/Dynamický, pak je tam aktivní kde co a udělá to psí kusy.

Jestli to včera C635 neudělala a dnes C835, pak je to ještě blíž mé teorii, že se jedná o nevhodnou kombinaci kvality videa/scény a konkrétního nastavení televizoru. Uvědom si, že C835 má daleko pokročilejší styl zobrazení oproti C635, takže i více může zvýraznit negativa. Jinak jsem 65C835 měl několik týdnů doma a vím velmi dobře, co ten televizor umí podat, a to jak v obraze tak zvuku. Pokud máš k dispozici mnoho nastavení, můžeš obraz rozvrtat. Samsung má dost voleb AUTO/Vypnuto, pak buď necháš vypnuto, nebo nahodíš automatiku. Pokročilým uživatelům toto ale nepostačuje.

Který Samsung jsi tedy nakonec koupil? Kdysi jsem měl rád jejich pokročilé osmičkové řady a z těch nižších H6200 a H6400 (snad nekomolím označení). Bohužel pak jsem zjistil, že nezvládnu jejich PWM řízení podsvícení a tak jsem musel koukat při výběrech jinam.

Jinak ať slouží.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 4. 12. 2022 19:27

Samsung 55q80b, jinak vzdy jsem prodavajicimu rikal at vyzkousime vic rezimu obrazu, abych videl co vse tv umi. Jinak zkousel jsem i lg oledky a tam byl obraz taky vzdy ok. Ten problem jsem videl jen u Philipsu 8506, 8507 a ted to Tcl c835.Je to take o tom jak si dana tv umi poradit s upscallingem a horsim bitrate.Jelikoz mam satelitni prijem,tak je to pro me dulezite.Jinak ano c835 mela jinak krasny obraz s velkou svitivosti. Takze kdyz ho budete krmit Netflixem apod,tak to urcite bude super
Naposledy upravil nicon dne 4. 12. 2022 19:31, celkově upraveno 1
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 12. 2022 19:31

Co si budeme povídat, kvalita signálu/zdroje je pro kvalitní zobrazení na jakékoliv moderní 4K televizi zásadní.
Tak, jak to popisuje nicon, jsem se s vadami zobrazení v reálu nikdy nesetkal v takové míře, aby to byl důvod k vrácení TV nebo reklamaci.
Tím nechci tvrdit, že se to nemůže stát, ale taky se přikláním k názoru nevhodné kombinace méně kvalitního zdroje a nastavení TV.
To, že se zpracováním obrazu si různé značky nebo konkrétní modely umí poradit hůře či lépe je pravda, obvykle ty levné modely mají horší zpracování obrazu, na vině ale může být i použitý čipset televizoru v kombinaci s grafickým čipem a formát přehrávaného souboru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 5. 12. 2022 19:05

nicon je dobře, že jdeš svoji cestou. Nicméně musím podotknout, že jsem měl, a je to tu opakovaně napsáno, už v rukách 65" verzi TCL C835 a to po dobu několika týdnů. A rozhodně jsem na ní neviděl nic z toho, co zde prezentuješ na fotkách. Ano, možná si umím televizor nastavit a nejedu v extrému. Nicméně jsem pouštel kde co, v různorodé kvalitě. A IPTV jela dost. Stejně tak Skylink přes satelit. Tudíž neplatí, co píšeš. Že když TCL krmíš kvalitním signálem z Netflixu, pak bude vše OK. Ono totiž něco podobného platí vždy a všude. Čím je lepší kvalita vstupu, je lepší kvalita výstupu. Nicméně TCL si umí i s méně kvalitním signálem poradit. A spíše ho odprezentuje s určitou dávkou šumu, než že by tam docházelo k takto šílené posterizaci.

Jediná varianta, která mě ještě napadá, že ono TCL mělo nějaký původní neaktualizovaný software, tj. nějakou první variantu, která se tam dala hned při startu tohoto modelu. A samozřejmě... pokud někdo sleduje tmavé scény s totálně přemrštěným jasem/podsvícením, může se dočkat tohoto jevu. Protože správné nastavení mu nedovolí být vidět.


V každém případě nám dej následně vědět, jak jsi s vybraným televizorem spokojený. Myšleno po všech směrech. Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 9. 12. 2022 15:50

Tak 55Q80b mam doma vyzkousenou. Obraz uz bez map a problemu co jsem mel pred tim,ale co me zarazilo neb je to moje prvni 100hz, tak je obraz trhany. Kdyz zapnu redukci vibraci tak je obraz plynuly,ale zase se napr u fotbalu obcas delaji jakoby duchove. Rikam si, ze preci nemuzu mit takovou smulu aby byl vadny panel jako problem viz tady https://www.czc.cz/samsung-qe55q80t-138 ... ia/diskuse
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2022 19:01

Samsung je známý především u mobilů svými praktikami, kdy do stejně označeného modelu osazuje různé součástky, a to nejen displeje, ale taky paměti nebo procesory.

V roce 2020 Samsung oznámil, že končí s výrobou vlastních LCD panelů a bude se soustředit na jiné technologie (QD-OLED).
Do svých levnějších LED a QLED TV proto už několik posledních let používá levnější čínské panely především značky AUO, CSOT nebo BOE. Některé panely jsou údajně i od LG.

Je docela možné, že tvá TV má ten levnější a horší panel, než je nejlepší dostupný, ale to před nákupem nemáš šanci zjistit.

Proto se zdá, že nový Samsung na poli levnějších LED a QLED už není co býval a nákup se stává velkou loterií.
Přesto ta tvoje TV v testu dopadla celkem dobře.
https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-qe55q80b/
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2022 19:17

Mu je test, ještě takový, poměrně na nic. Když vidí, že je někde problém. Osobně bych zkusil pohrát si se všemi vylepšovátky pro obraz. Píšu pohrát, ne je automaticky vypnout.

Nicméně s panelovou loterií máš pravdu. O tom se už dost psalo.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2022 19:36

Odkaz na test mu aktuálně moc nepomůže, ale pokud Samsung vrátí a bude vybírat do třetice všeho zlého jinou značku, můžou mu ty stránky aspoň trochu pomoct s výběrem.
EDIT: a mimo jiné je tam i doporučené nastavení obrazu

V poslední době se stává kvalitativní loterií jakýkoliv nákup - viz Sony, Philips, TCL...
Naposledy upravil tombas dne 9. 12. 2022 19:48, celkově upraveno 1
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2022 19:48

Myslím, že mu nejvíce s výběrem pomůže aktivní diskuze. A než TV vrátí, rozhodně bych jí dal šanci... nejnovější software/reset/experimentování s nastavením.

Takže mu doporučuji, aby nám sdělil, co tam má za profil, jaká nastavení provedl a třeba na něco přijdeme.

Nechtěl jsem to psát, aby zde zase neproběhla diskuze, že jsem zastáncem té/oné značky. Ale ano, přistálo nám tu několik vláken, kde se popisují problémy u televizorů různých značek. Evidentně se tak může stát komukoliv, cokoliv s čímkoliv. Ano, někde je pravděpodobnost vyšší. Z druhé strany. Jestliže mně za tři roky odejde 65" telka, co jsem ji koupil za 25t, asi to nebude bolet tak, jako když za čtyři odejde 55", co jsem ji koupil za 50t. Jen pro příklad. Nicméně celá řada lidí bude mít v očích zvláště tu dobu, za kterou odešla do křemíkového nebe. Je ale potřeba vzít v potaz i to, jaký jsem měl po ty tři roky zážitek. A jestli je tam super poměr cena/výkon/kvalita a byla to takříkajíc jízda nebo jsem pořád hleděl na nějaké nedostatky v obraze. O pořizovací ceně jsem již psal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2022 19:54

Já ale nemám na mysli životnost té které značky, než se odebere do křemíkového nebe, ta loterie s nákupem je míněna pouze na vady, které (nejen) uvedené značky vykazují jako nové.

Ale nerozjíždějme flame, počkejme na niconovu reakci, zda se mu nastavením podařilo nedostatek s pohybem eliminovat nebo ne, případně jaký zvolil postup řešení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 9. 12. 2022 20:04

Nechci rozjet flame. Navazuji na další problémy, které zažívá tazatel.

Píšu o „odejde“, což zahrnuje i odstranitelnou vadu, kdy servis je klasicky tak finančně mimo, že si člověk raději koupí nový televizor. Byl to příklad. Samozřejmě jsou tu vlákna, třebas jako toto, kdy kupující má problém hned od počátku. Frustrován je nový majitel, ale i majitel zánovního kusu. Chci tím naznačit, že problém může mít člověk u jakékoliv značky. Následně pak záleží na možnostech kupujícího při řešení vady.

-- 9. 12. 2022 20:06 --

nicon je tu, čekám na reakci :-D Třeba už má vyřešeno a problém byl vyřešen nastavením.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků