Philips 58PUS8506 - kalibrazia obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2022 16:53

Nahrál jsem, jak to vypadá u mě.
https://www.youtube.com/watch?v=3fZ6GQwYrls

Na ten blooming nekoukejte, je to Edge LED s lokálním dimmingem a telefon to ještě zesílil, normálně to tak vidět není. :oops:
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2022 16:57

Jen rychlá reakce. Oběma děkuji za prozkoumání videí. Až budu mít delší chvíli volno, tak to prubnu taky. Snad.

Nicméně, a nevím (nechce se mně to hledat), jestli jsem to psal v tomto vlákně nebo jinde... u televizorů s horší výbavou může teoreticky některá záležitost vycházet lépe. Takže ano, když telka nemá lokální stmívání, mohou některé hraniční momenty být zobrazený JAKOBY korektněji než u modelu s lokálním tlumením. Ono to není korektnější úplně. Člověk by obraz musel v té chvíli vyhodnotit po všech směrech. Nicméně oko nevidí onu zásadnější anomálii, nepředá ji mozku a tak vládne pocit JAKOBY byl obraz dokonalý. To jen v rychlosti velmi zjednodušeně sepsaná informace.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 10. 12. 2022 17:04

Dekuji vsem za reakce. Jinak jsem nahral posledni firmware a zadna zmena. Zkousel jsem ruzna nastaveni od low po high u lokalniho stmivani a nic zadna zmena
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2022 17:31

Ještě poznámka, tyhle syntetické testy většinou vypadají hůř, než potom běžný obraz, kde je kombinace všech výše uvedených i neuvedených technologií pro zpracování obrazu. Pohyb je jen jedna část, ale ve výsledku uvedené problémy mohou být způsobeny třeba úplně jinou funkcí. Třeba ne zrovna lokálním tlumením, ale upscalingem z FHD na 4K, rozšířeným barevným spektrem nebo podobnou funkcí, která je náročná na výkon procesoru a přepočet obrazu.
Opět se tedy shoduji s MgX na tom, že tento viditelný problém může mít mnohem hlubší příčinu, kterou nejen že bude velmi problematické odhalit, ale hlavně odstranit. Samozřejmě nevyjímaje nižší kvalitu panelu s vyšší odezvou overdrive a nižší rychlostí obnovy.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 10. 12. 2022 20:51

Kdyz vypnu komplet vsechny vylepsovaky, dam na min lokalni ztmaveny, tak by to melo byt vsechno na panelu a obraz je trhany teda hlavne u filmu ,napr u sportu je to ok,ale nekde jsem cetl ze ten se snad vysila v 30fps. Pripada mi to jako ne 100hz panel ale 25hz panel kde se procesor snazi co muze aby z toho udelal trochu koukatelny obraz co se plynulosti a cistoty obrazu tyka
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 10. 12. 2022 21:05

No, u Samsungu to nemusí být vždy úplně pravda. U některých modelů a jejich firmwarů jsem pozoroval, že ač určitou věc vypnu, tak jakoby částečně někdy určitou měrou do obrazu zasáhla.

Napsal bych to takto. Neřešil bych, co mně dělá obraz, když všechno vypnu. Zajímalo by mě, jestli jsem schopen obraz nastavit tak, abych z něho pro sebe dostal radost. Viděl jsem obě videa. Částečně to může zkreslit i mobil. Ale dovolím si tvrdit, že při vypnutí vylepšovátek jsem se už s podobným výrazem setkal. Je třeba si uvědomit, a opět souhlasím s tombasem, který to popsal, že syntetické testy velmi často vytvoří anomálii, která při běžném sledování videí nenastane, či nastane mžikově a neznatelně.

Tudíž je třeba se věnovat právě obrazu při přehrávání běžných videí a běžného obsahu a tam hledat případné neduhy, které mně dráždí. Pakliže tam spatřuješ cokoliv neodstranitelného a nestravitelného, televizor vrať.

Ještě... až bude má TV k dispozici, zkusím přehrát Tebou zmíněná testovací videa... v různých nastaveních pohybového klidu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 10. 12. 2022 21:21

Jo jo o to se snazim bohuzel uz tyden:-(. Ale abych vracel 2 tv v rade uz mi pripada fakt neskutecny. Jinak jsem se dival na Lg oled 55c22, ale uz mam fakt obavy jestli nezustanu nakonec u stareho Philipsi co mam neb jsem zacinal na cca 12500 a tady uz bych byl o temer 10 vic s nejistym vysledkem. Kdyby se tu objevil aspon nekdo s letosni radou q80 nebo lonskou se svymi zkusenostmi,jestli neni ta vada u me.
nicon
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 10. 12. 2022 22:00

No tak zrovna ve vedlejším vlákně jeden diskutující řeší u LG OLED XXC22 velmi podobný problém, byť to na první pohled vypadá, že jde jen o horší kvalitu místní družstevní kabelovky, na což může být nová TV citlivější.

Skoro se obávám nějaké nové epidemie trhání a cukání obrazu, v poslední době už je to skoro nejdiskutovanější problém na tomto fóru.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 11. 12. 2022 08:57

A nemoze byt problem niekde mimo TV?
Kabelaz,internet,router,LNB,rozvody,parabola....
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2022 09:22

nicon píše:Muzete vyzkouset jak na Vasich tv pujde judder test. U me ubvypnuteho se trha u zapnuteho to jde plynuleji ale s jakoby duchy. Proste tohle je ten problem pak i u tv vysilani.

https://youtu.be/ys5MqjzPTag

https://youtu.be/-Ht8EIAOrj8


No a kdyz mrknete sem i do diskuzi,tak evidentne Samsung na to uz dlouho kasle.
https://youtu.be/j8e8Cs8unCE

Takže můj závěr k tomuto. Mám OLED Sony 55A83J. Při vypnutém vyhlazování pohybu je to prostě škubané se svatozáří kolem, kdy je ale nutné (nejen) u OLEDu brát v potaz jakýsi omyl oka a mozku, kdy si sám vytváří kolem světlý prostor (který reálně v obraze není!). Stačí (což v případě pohybujícího se objektu nepůjde/nepůjde zcela) si zakrýt onen světlý objekt na tmavém pozadí a pak se minimálně část svatozáře vytratí.

Pakliže pracuji s dopočty, jsem schopen onen pohyb, jeho kvalitu, ostrost atd. vyhladit do skoro dokonalosti. Ano, stane se tak při vyšší plynulosti, kterou zase u běžných filmů nemám aktivovanou.

Platí tedy to, co jsme zde s tombasem psali. Onen technický umělý test a klasický pohyb u filmu je prostě rozdíl. Technický test občas odhalí i to, co ve videu prostě běžně není/není zřetelné, viditelné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nicon 12. 12. 2022 13:15

Tak jsem se byl podivat na Samsung 55q6fn qledka z roku 2018 100hz a dela to to same,takze takhle ma holt pohyby samsung delane. Pravda,ze testy nejsou tak smerodatne neb se mu to na nich chovalo trochu jinak nez me,ale vysledny obraz ze satelitu resp pohyb dela to same. Jen pro info u me nejlepe vychazi kdyz dam redukci vibraci na 3-4. Asi si na to holt budu muse zvyknout,jsem na to ted asi moc citlivy neb dotycny si toho nikdy nevsiml,nevnima a to to ma dane na automatiku. Dekuji vsem za nazory a sve zkusenosti
nicon
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků