4K TV do 9 000 Kč,- //cena navýšena do 15000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2022 01:23

Dobrý den.

Nemáte prosím někdo typ na dobrou TV do 9 000 Kč,- ?

Co od TV požaduji:

Úhlopříčku 40 až 43 palců

4K rozlišení

Podporu HDR

Dobrý zvuk

Svižné prostředí a dobré pozorovací úhly.

( TV budu používat na Netflix ( nejvyšší tarif ) a na sledování klasickéhho pozemního vysílání DVB-T2

Osobně jsem koukal na tuto TV: https://www.planeo.cz/katalog/1317581-sharp-40bl3ea-led-televize.html

Tento TV má 4K rozlišení HDR a zabudované reproduktory harman kardon

Je to ale modelový rok 2020 a má v sobě Android 9 Pie.

Co myslíte je to dobrý kandidát, nebo se dá v dnešní době sehnat něco lepšího ?

Osobně se bojím pouze toho že je to modelový rok 2020, a má v sobě pouze Android 9.

( Byla by to ale má první Android TV, takže absolutně netuším jestli je to nějaká překážka nebo ne... )

Poohlížel jsem se také po značce TCL, ale četl jsem že televizory do 9 000 Kč,- mají prý hodně špatné zabudované reproduktory.

( Samozřejmě pokud by se do pár týdnů měli objevit nové televizory nebo se dá za mírný příplatek sehnat něco mnohem lepšího tak se nebráním ničemu. Klidně počkám nebo něco málo připlatím )

Děkuji za jakékoliv doporučení.
Naposledy upravil MgX dne 21. 5. 2022 09:26, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven název vlákna... navýšení ceny
anonymni

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 22. 4. 2022 05:53

V Datartu jde momentálně sehnat TCL 43c725 kolem 8000kč.Je to VA panel takže pozorovací úhly horší. Tv co jste vybral je ve srovnání c725 šrot. O nějakém výrazném HDR si za 9 tisíc můžete nechat zdát, rovněž zvuk nebude u tv nikdy žádný zázrak a to ani u podstatě dražších tv.
Oprava: za 8000 je už pouze v Planeu, Datart zvedl cenu na 9000.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 22. 4. 2022 07:33

a proč tak malou TV? z jaké dálky budeš koukat?
abys viděl rozdíl 4K/FHD, tak budeš muset sedět tak do metru max. - na HDR mají tyto nejlevnější TV špatné parametry

Sharp už není co býval, bohužel (značka je prodaná), vyhnul bych se mu

raději to TCL, případně Hisense, Samsung, LG - a ve větší obrazovce
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2022 11:58

Na TV TCL 43C725b jsem také koukal.

( Klidně bych si těch pár korun připlatit )

Našel jsem ale že tato TV při nižším nastavení zvuku nepříjemné píská.

Proto jsem jí zavrhl.

Co se týká velikosti tak větší TV než 43" si bohužel skrze místo dovolit nemohou.

Sharp TV kterou jsem posílal není tedy dobrá ?

Má reproduktory Harman kardon takže zvuk by nemusel být úplně nejhorší.
anonymni

Odeslat příspěvekod Tacos 22. 4. 2022 13:46

V této třídě určitě C725, pískání vyřešil update firmware už dávno.
Tacos
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 22. 4. 2022 13:49

K tomu pískání TCL - ANO, píská při nastavení hlasitosti pod 10 a to pouze v režimu zvuku "Dynamický", ale TV má dalších asi 5 režimů zvuku z nichž se mi nejlepší a s nejsrozumitelnějšími dialogy zdá Cinema (snad to píšu správně, nemám teď možnost ty názvy ověřit). Nicméně hlasitost 10 a méně je už opravdu dost nízká a spíš na tiché noční sledování pro netopejry.
Před nákupem jsem o tomto problému věděl a nebyl to důvod tuto TV nekoupit, dá se to snadno řešit jiným nastavením. V ostatních ohledech je to velmi dobrá TV.

EDIT: a pokud už to vyřešila aktualizace, tak super, ani jsem si toho nevšiml, to nastavení zvuku jsem neměnil a nezkoušel, takže to asi bude OK.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 22. 4. 2022 14:39

Vezmu tedy zřejmě model TCL 43C725b

Mohl bych se ale zeptat u této TV ještě na pár věcí ?

První věc kterou bych potřeboval vědět je jak má TV vysoké nožičky.

Byl by tedy prosím někdo kdo tuto TV má tak hodný a výšku nožiček změřil?

Rád bych také věděl jaký má toto TV zvuk.

Přídavný soundbar bych už skrze místo nikam nedám.

Dále bych také potřeboval vědět jaký má tato TV obraz na pozemním vysílání kde ve Full HD vysílá pomůže Česká televize.

Ostatní stanice stále vysílají zřejmě jen v SD kvalitě.

Tak jestli se dá na to vůbec na této TV koukat.

Pokud se nepletu tak toto TV by měla mít aktivní upscaling tedy že všechen obraz by měl být podobný formátu 4K takže by to tak hrozné být snad nemuselo.

Poslední dvě otázky bych měl ohledně softwaru

Jaký má tato TV vlastně v sobě Android a je tam nějaká možnost že by dostala třeba Google TV ?

Má vlastně u Android TV řešit verzi Androidu ? Předci jen televizi bych chtěl mít minimálně 2 až 3 roky tak bych byl nerad abych tam za rok srz starý android neneinstaloval polovinu aplikací.
anonymni

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 22. 4. 2022 19:48

Jak jsou nožičky vysoké nevím. Ohledně dalších otázek si troufám tvrdit že za těch 8000-10000 těžko bude něco lepšího. V Planeu je tv za těch 8000 samozřejmě vyprodaná. Android neřeš, tv je model 2021 takže bych se nebál že by něco nešlo. Mám 3 roky starou tv s androidem a dostávám poslední verze aplikací, teda aspoň jsem si nevšiml že by mi něco nešlo.Ještě bych dodal že na tuto tv TCL poskytuje záruku 5 let zdarma po registraci
edit: v Datartu tv v kombinaci s VIP účtem a akční slevou vyjde na 8500. V popisu jsou uvedeny věškeré rozměry takže si výšku nožiček můžete vypočítat
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 23. 4. 2022 18:21

TV je u rodičů, takže ji taky nezměřím, ale odhadem je výška nožek cca 5-6cm, Android TV 11, obraz ČT je výborný, Prima ujde, Nova je z mého pohledu člověka zvyklého na kabelovku dost bída a na nějakou interpolaci bych nesázel. Dělat z SD 4K nejde žádným algoritmem, ta data tam prostě chybí.
Zvuk je na danou třídu lehce, ale opravdu lehce nadprůměrný, ale stále plochý, bez výraznějších basů a jakéhokoli prostoru, byť snaha o nějakou simulaci tam je.
Verzi Androidu bych neřešil, ta zpětná kompatibilita aplikací je docela dobrá a myslím, že většina by jela od verze 7 výš. U loňského modelu bych čekal ještě minimálně jednu aktualizaci systému, ale jestli to bude Google TV, to nevím.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 4. 2022 15:04

Tak nakonec jsem se tedy rozhodl pro TV TCL C725

Už je na cestě. :-))

Ještě před tím než televize přijde jsem chtěl vyřešit problém ohledně špatně zobrazujícího se Teletextu, a špatně zobrazujících se CZ titulků.

Napsal jsem tedy na podporu, a nestačil jsem se divit :-))

Nevím jestli jsem měl zrovna takové štěstí, nebo je to jejich běžná komunikace, no posuďte sami :-D

1 ) https://ctrlv.cz/9dzL

2) https://ctrlv.cz/pgQ4

Já jen doufám že kvalita této značky nebude stejná jako kvalita jejich technické podpory :-D
anonymni

Odeslat příspěvekod tombas 25. 4. 2022 17:20

:D ta komunikace je docela sranda, až budu mít možnost, tak to vyzkouším, teletext už jsem dobrých 10 let nepoužil. Od toho mám mobil, tablet, počítač, internet apod.
Jinak titulky u streamovacích služeb se zobrazují korektně, takže problém bude asi u stažených filmů z USB nebo PC, které nejsou součástí samotného filmu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 25. 4. 2022 18:38

Grafo z bezpečnostních důvodů prosím nepoužívej na fóru služby pro zkracování/zakrytí odkazů. Buď sem dej přímý odkaz - kompletní link, nebo využij běžných možností SF jak prezentuji s odkazem já.

Děkuji za pochopení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonymni 25. 4. 2022 19:13

Dobrý den,

Omlouvám se pokud jsem něco porušil, ale služba ctrlv.cz nabízí v základu právě tento formát odkazů.

( Nic jsem tedy nezkracoval. )
anonymni

Odeslat příspěvekod MgX 25. 4. 2022 19:17

Neporušil jsi zásadně nic. Bylo to jen upozornění plynoucí ze zkušenosti. Službu chápu, nicméně jsi screenshot mohl vložit přímo sem na fórum, do příspěvku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2022 09:17

Grafo píše:Musím říct že vybavenost této TV za cenu 9 990 je opravdu skvělá, navíc když ještě připočtu 5 letou záruku po registraci.

Tím to ale zřejmě asi končí, buď mám neskutečnou smůlu, nebo se právě v tomto modelu objevila nějaká vadná série.

U prvního modelu docházelo k samotnému prosvítání panelu u horního rámu TV

Foto 1 https://i.postimg.cc/jxCF9BJv/1.jpg

Foto 2 https://i.postimg.cc/pW76tkfv/2.jpg

TV jsem tedy vrátil, a vzal opět stejný model, ten ale ihned po zapnutí vydával vysokofrekvenční pískot ( Tento pískot se bohužel projevoval i při vypnuté TV )

Dle oficiální podpory TCL, a nahraného audio záznamu se jednalo o špatné napájecí trafo.

Již druhý model jsem tedy vrátil, a vzal do třetice stejný model znovu...

Dnes jsem si TV přivezl, rozbalil, a po následném zapnutí jsem zjistil že na panelu je mrtvý pixel, který svítí zeleně, a je opravdu celkem rušivý...

Foto: https://i.postimg.cc/bzm5mqds/3.jpg

Nedokázali by jste prosím doporučit nějaký model, který by nebyl už z výroby šmejd, a měl rozumné parametry ?

Cenu jsem ochoten navýšit klidně na 15 tisíc, protože do 10 tisíc se asi nic sehnat nedá...

Co od TV požaduji ?

Kvalitní obraz

Obstojné HDR

( Používám sice klasické pozemní vysílání DVBT 2, takže tam kvalitní panel využiji pouze na ČT stanice, ale na filmy používám primárně Netflix, kde mám zaplacený tarif který umožňuje přehrávat u vybraných titulů až 4K kvalitu )

Kvalitní zvuk

( Vím že tento požadavek asi moc reálný není, ale třeba se zvukem u modelu C725 jsem byl spokojený, takže, v tomto ohledu asi moc náročný nebudu )

( Na Soundbar totiž není bohužel místo :( )

Operační systém nepreferuji žádný, Android je sice super, ale ve výsledku všichni výrobci mají stejně podporu zhruba 2 roky, a pak už se na ně kašle, a je jedno jestli je to Web OS, Tizen nebo Android.

Uhlopříčka 43"

( Na větší uhlopříčku bohužel není v ložnici prostor, 43" TV je tedy v mém případě úplně akorát )

Cena maximálně 15 000 Kč,-

TV mám pouze do ložnice, takže nechci vyhazovat zbytečně moc :)

Osobě jsem koukal na tento Samsung, ale prý má strašný zvuk, a řešením je právě soundbar, na který ale bohužel nemám místo :(

https://www.samsung.com/cz/tvs/qled-tv/ ... q60aauxxh/


Z příspěvku jasně plyne, že sice došlo 3x k nějaké „vadě“, ale vždy jiné. Tedy nejedná se o nějakou systémovou záležitost. Navíc poslední, tj. mrtvý pixel, je poměrně běžným jevem. Jestliže televizor nevyhovuje, doporučuji vrátit a požadovat již peníze, a to i vzhledem k tomu, že čas je drahý a řešení už Tě stálo mnoho času, sil/energie. Není ideální mít doma výrobek, ke kterému nemáš důvěru.

Z druhé strany u mrtvého pixelu jde vyzkoušet...
MgX píše:Musíš nastudovat záruční list, či záruční podmínky pro tzv.:mrtvé pixely. Většinou se kvůli jednomu vadnému bodíku nikdo nebude obtěžovat cokoliv dělat. Je potřeba jich mít více a někdy i v určité stejné oblasti.

Pořád je ale dobré, že mrtvý bod nesvítí, nýbrž je černý - to daleko méně ruší.

Občas se (prý) stává, že se rozjede. Někdy se radí vzít měkký hadřík a položit jej na ono místo na LCD a pak jemně poklepat prstem (něčím) na onen bodík. Hlavně jemně a opatrně! Nevím však v jakém případě to pomůže a v jakém ne.

Takže někdy může být lepší, mít jeden mrtvý bod, jak si klepáním něco poškodit ;-)


viewtopic.php?p=8297401#p8297401

Bohužel u 43" televizorů netuším, co vzít. Nemám je dostatečně odzkoušeny. Přeci jen se dnes již požadavek na velikost navýšil, a to na 55". Vzhledem k PWM u nemálo značek dávám tak přednost OLEDu... u sebe. Nicméně nemohu říct, že TCL by nemělo výborný poměr cena/výkon/výbava. Vše je o kompromisu. Ideální je koupit zase TV vzdáleně a mít možnost ho doma vyzkoušet v případě problémů vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků