Náhrada za Samsung ue43m5572

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod hornista 6. 6. 2022 18:51

Dobrý den všem,chtěl bych se zeptat na vhodnou alternativu naší staré televize Samsung ue43m5572. Nové bude možnost použít TV do rozměru 140x90 cm (tedy 55 palců) do obývací stěny. TV používáme primárně na sledování věci online (Kodi, Netflix, Sledování TV), ale také na pozemní vysílání DVBT2. Zatím nemám žádné příslušenství na hry,ale do budoucna s tím uvažuju, máme 2 děti, holky, tajný se mohly zabavit :-) co jsem koukal, tak mě zaujala televize Sony XR-55A83J, tedy s cenou cca 30 tisíc. Každopádně budu rád za vaše rady.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 6. 6. 2022 19:09

Sony dobrá volba.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 6. 6. 2022 19:39

Vždycky jsem měl Samsung,ale na Lodi jsem si musel koupit Mi Box S, tak myslím že s tou Sony televizi mi odpadne jedna krabička :-)
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 6. 6. 2022 19:58

Mám stejný model, ale 77.
Kodi běhá jako vítr a Sony velmi dobře prezentuje vysílání v SD rozlišení.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 6. 2022 20:11

Mám A83J - o tomto typu OLEDu od Sony je zde vlákno. Na webu avmania.cz je recenze.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 6. 6. 2022 20:34

Ten článek jsem četl,zajímali mě zkušenosti zdejších členů.preci jenom člověk takovou věc nekupuje každý rok.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 6. 2022 20:50

Jestli je něco konkrétního, co Tě zajímá, napiš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 6. 6. 2022 21:42

Co jsem se dočetl,tak předmětná televize má pomalou síťovou kartu. Někde jsem se tu dočetl,že existuje řešení s převodníkem LAN/USB. Toto řešení je možné i u této televize? Dále pak předpokládám,že SledovaniTV aplikace půjde v pohodě,když je normálně ke stažení na Google Play pro mobily. Jak je to s přehráváním filmu přes NAS? Můj Samsung to umí tak nějak automaticky,jinak jsem to ani nezkoušel...
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 6. 2022 21:47

Síťová karta je 100Mbps stejně jako u konkurence. Kdo chce víc, bohužel, použije Wi-Fi… nebo zkusí řešení, které popisuješ.
Pomalá síťová karta je hloupost. Má standardní rychlost.

NAS nemám, nezkoušel jsem, ale spojení s PC funguje. Stejně tak přes Serviio.

SledovaniTV by tam mělo jít. Jestli si vzpomenu, mrknu na Store.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 7. 6. 2022 07:13

Pro normální používání 100megová síťovka stačí. Pokud by jsi měl hodně náročná videa,tak už by to bylo na hraně. Mám otestovanou wifi v TV a ta mi dala 200.
Ale já jsem hnidopich, tak jsem koupil tebou zmíněnou redukci USB-LAN a ta mi dala 300- tedy mojí rychlost připojení k netu.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 20. 6. 2022 10:21

Tak jsem se rozhoupal,v Elektroworldu mají 20 % slevu na televizi,tak mi v pátek přivezou Sony xr-55a83j. Tak snad se s tím Google TV a celkově s touto televizi nějak dobře doma všichni popereme :-) děkuji za reakce všem.
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 6. 2022 14:18

26400… neskutečná cena.

Vyzkoušej, uvidíš. Když se Ti cokoliv nebude zdát, napiš. Pokud se bude jednat o nepřekonatelný problém, vrátíš.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hornista 20. 6. 2022 21:32

Přesně tak,zkusím a uvidím :-) mám doma malé děti,které se rády dívají na seriály,ženu,která má ráda kriminálky,já občas nějaký ten sport,tak věřím,že to bude pěkně pokoukání všechno :-)
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hornista 22. 6. 2022 05:39

Ještě by mne zajímalo,neznaje Google TV, chápu správně,že si mám předem udělat účet třeba na PC, pak se přihlásil i na televizi a přes počítač si tam mám instalovat jednotlivé aplikace typu Kodi, SledovaniTV a podobně?
hornista
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 22. 6. 2022 08:42

Pokud máš android mobil můžeš použít i tento google účet. Nebo jakýkoli Gmail
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků