65" Android TV do 1300e

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalko58 13. 6. 2022 07:27

gru15 píše:Jo a spominate 5r. Zaruku ale ja som nenasiel predajcu ktory by ju daval na ten philips


Ta 5 rocna zaruka byva u vybranych predajcov. Philips ju zvycajne mavat takto na jar a v niektorych obchodoch aj po cely rok.
Ak kupis z CZ, plati aj na Slovensku. Len co pozeram, tak zrovna na model 706 ju nikde nemaju (Philips chce asi pretlacit radsej drahsie modely). Vacsinou sa vsak da rozsirena zaruka prikupit (k lubovolnemu vyrobku) ak je zaujem.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smileboy 13. 6. 2022 16:29

Ja som kupoval minuly tyzden 75PML9636 v exasoft.cz cena bola vyborna, TV poslali na SK. S tou zarukou...2 roky plati u Philips zaruka medzinarodne, takze aj na SK. Tie predlzene 3 roky ku ktorym som dostal certifikat by mala platit len v CR, teda zemi zakupenia, ale mozno sa bude dat v servise dokodnut... neviem, kazdopadne je lepsie mat v rovnakej cene 5 rokov zaruky nez 2 roky. Akcia so zarukou v CR plati do konca Juna.
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 14. 6. 2022 05:49

5 rocna zaruka plati aj na SK, overoval som si to, ked som kupoval TV (snad predajca neklamal :-) ).
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gru15 14. 6. 2022 20:51

Tak nakoniec som kupil tu 706 z alzy so 4 rocnou zarukou za 1200. Prve dojmy su vyborne, hlavne na obsah HDR, Dolby Vision adt. Samotne SDR az take dychberuce nie je ale stale vyzera dobre. Este som sa s tym nemal moznost detailne pohrat. Snad cez vikend. Len jedna vec stale tam mam Android TV. Neviete ako upgradovat na google tv?
gru15
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 14. 6. 2022 20:57

Tak uzivaj, ja za vyse tyzdna co ju mam zatial len spokojnost…to SDR je ake je, ale to je uz aj vec uhlopriecky a prehravaca ako si s tym dokaze poradit. Ale kupil som si to pre pozitok z 4k nie DVD :-)
Plus ked mas obyvacku s ambilight osvetlenim komplet je to ina pecka.
S Android TV a google TV nepomozem, nepouzivam a nemyslim, ze budem.

Podla toho co som nasiel to mozne nie je zatial, Philips to vraj pripravuje a mozno v 2023 to pojde.
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 6. 2022 06:04

gru15 píše:Tak nakoniec som kupil tu 706 z alzy so 4 rocnou zarukou za 1200. Prve dojmy su vyborne, hlavne na obsah HDR, Dolby Vision adt. Samotne SDR az take dychberuce nie je ale stale vyzera dobre. Este som sa s tym nemal moznost detailne pohrat. Snad cez vikend. Len jedna vec stale tam mam Android TV. Neviete ako upgradovat na google tv?


GoogleTV bude musiet pripravit Philips ako aktualizaciu systemu, ale co som zatial videl aj tu na avmanii, tak zatial budme radi za AndroidTV :-D
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smileboy 15. 6. 2022 12:08

michalko58 píše:5 rocna zaruka plati aj na SK, overoval som si to, ked som kupoval TV (snad predajca neklamal :-) ).


Ahoj. Ja som kontaktoval 2 servisy na SK a vraveli ze to je nieco ako ked sa kupuje predlzena zaruka, ze to plati v krajine zakupenia. Dokonca v podmienkach na stranke tvpromotion.eu je napisane: Program ECP lze uplatnit pouze v zemi, ve které byl vydán doklad o koupi.

Dalsi bod tam je ze nezodpovedaju za naklady vzniknute pri oprave v zahranici.

Podmienky su vsetky tu:
Kód: Vybrat vše
https://tvpromotion.eu/cz/documents/VŠEOBECNÉ%20SMLUVNÍ%20PODMÍNKY%20PROGRAMU%20ECP%20(1).pdf


Ja som s tym stotozneni, ide len o 3 roky navyse! Prve 2 plati medzinarodna zaruka Philips a teda je mozne TV nechat opravit hocikde aj na SK. Aspon toto som zistil ja, ak by sa dal opravit na SK aj cez predlzeu zaruku vydanu v CR, bolo by to samozrejme lepsie ale niesom si tym isty.

Inak neviete niekto ako je to s opravou TV Philips pri uhlopriecke 75" napriklad? Ci chodia opravovat tiez domov alebo nie. Toto som sa servisu zabudol spytat a celkom by ma to zaujimalo :-)
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod gru15 15. 6. 2022 12:20

ja som si v alze zaplatil za dalsie dva roky ich zaruky, ktora je taka ze pridu si priamo ku mne pre ten TV, nemusim to ja nikam nosit, posielat.

No ale vcera som predsalen v noci este skusal nejake veci a mam jeden problem. Pokial nemam HDR, Dolby Atmos alebo Dolby Vision, cize idem klasicke SDR tak mam pri "near black" objektoch artefakty strasne. Take Game of Thrones cez HBO Max je nepozeratelene. Niesom teraz pri TV a blbec som to nenafotil/nenatocil ale skusim pridat obrazky z netu co som nasiel ze su cca to co sa mi deje.

https://external-preview.redd.it/je8iTC ... 8a0e3559ae

Nieco taketo... skusim to poobede nahrat a dat sem presne moj priklad. nehral som sa s nastaveniami obrazu vobec, len som zapol Filmaker mod. mate radu ako to vyriesit?
gru15
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 15. 6. 2022 12:47

zaruku si teda overim cez oficialneho dodavatela Philips, lebo nikde som nenasiel zmienku o 5 rocnej zaruke od Philipsu...

Servis nechodi domov menit panely, vsetko to ide do servisu a takto velke panely sa mi zda, ze menia priamo v zahranici vo vyrobe, takze si uchovaj krabicu.

No tie artefakty mas desne...ja takto strane to nemam, ale prehravam to cez NUC, cez TV skusim...HBO max by to malo vysielat az v 4k ak sa nemylim ?
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 15. 6. 2022 13:13

smileboy píše:
michalko58 píše:5 rocna zaruka plati aj na SK, overoval som si to, ked som kupoval TV (snad predajca neklamal :-) ).


Ahoj. Ja som kontaktoval 2 servisy na SK a vraveli ze to je nieco ako ked sa kupuje predlzena zaruka, ze to plati v krajine zakupenia. Dokonca v podmienkach na stranke tvpromotion.eu je napisane: Program ECP lze uplatnit pouze v zemi, ve které byl vydán doklad o koupi.

Dalsi bod tam je ze nezodpovedaju za naklady vzniknute pri oprave v zahranici.

Podmienky su vsetky tu:
Kód: Vybrat vše
https://tvpromotion.eu/cz/documents/VŠEOBECNÉ%20SMLUVNÍ%20PODMÍNKY%20PROGRAMU%20ECP%20(1).pdf


Ja som s tym stotozneni, ide len o 3 roky navyse! Prve 2 plati medzinarodna zaruka Philips a teda je mozne TV nechat opravit hocikde aj na SK. Aspon toto som zistil ja, ak by sa dal opravit na SK aj cez predlzeu zaruku vydanu v CR, bolo by to samozrejme lepsie ale niesom si tym isty.

Inak neviete niekto ako je to s opravou TV Philips pri uhlopriecke 75" napriklad? Ci chodia opravovat tiez domov alebo nie. Toto som sa servisu zabudol spytat a celkom by ma to zaujimalo :-)


Ja som sa pytal priamo predajcu (ambitv.cz), kde mi potvrdili, ze sa to vztahuje aj na Slovensko - toto vsak potvrdili telefonicky.
Oprava Tv by mala prebiehat tak, ze k tebe domov pride servisak.

gru15 píše:ja som si v alze zaplatil za dalsie dva roky ich zaruky, ktora je taka ze pridu si priamo ku mne pre ten TV, nemusim to ja nikam nosit, posielat.

No ale vcera som predsalen v noci este skusal nejake veci a mam jeden problem. Pokial nemam HDR, Dolby Atmos alebo Dolby Vision, cize idem klasicke SDR tak mam pri "near black" objektoch artefakty strasne. Take Game of Thrones cez HBO Max je nepozeratelene. Niesom teraz pri TV a blbec som to nenafotil/nenatocil ale skusim pridat obrazky z netu co som nasiel ze su cca to co sa mi deje.

https://external-preview.redd.it/je8iTC ... 8a0e3559ae

Nieco taketo... skusim to poobede nahrat a dat sem presne moj priklad. nehral som sa s nastaveniami obrazu vobec, len som zapol Filmaker mod. mate radu ako to vyriesit?


Toto bude sposobene nizkym datovym tokom videa.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod smileboy 15. 6. 2022 13:15

Na Philips je zaruka standardne 24 mesiacov. Ale v CR prebieha momentalne do konca Juna akcia ze na vybrane modely TV, ktore su zakupene u vybranych predajcov a nasledne do 30 registrovane na stranke tvpromotion.eu, TPVision, teda Philips vystavi na vytobok certifikat na predlzenu zaruku o 36 mesiacov.

Dik za info, krabicu nastastie mam, skoda ze neservisuju u zakaznika ako vacsina inych znaciek.

Game Of Thrones je na HBO Max v HD, v 4K HDR ci DV je tam zalostne malo titulov, ale co moze byt pricina netusim. Skus zmenit ten Filmmaker rezim na iny, ci prehrat to z ineho zdroja.

EDIT

Michalko58: hm ja som kupoval v exasoft a pytal som sa ich na klasicku zaruku to potvrdili aj oni ze plati aj na SK ale tato predlzena, tym si niesom isty. Asi to zistim az vtedy ked yo bude treba vyuzit :D

Tak chodi k zakaznikovy ci nie? :) Snad kazdy vytobca od cca 50" chodi k zakaznikovi domov, ale Philips neviem ako to ma.
Naposledy upravil smileboy dne 15. 6. 2022 13:22, celkově upraveno 3
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod gru15 15. 6. 2022 13:18

No tam je problem ze neviem, HBO si same riadi kvalitu na zaklade rychlosti netu atd. a nie je mozne ju upravovat. Este to skusim cez kodi v nejake rucne vybranej kvalite. Ale mam pocit ze to robilo aj tam.

Presne ako pises az vcera som zistil ako katastrofalne na tom HBO je s kvalitou obsahu. Doteraz som mal stary LG 42LM640 cize na FHD mi nic nechybalo ale je to strasna bieda. Asi to aj prestanem platit.
gru15
Junior

Odeslat příspěvekod scoopik 15. 6. 2022 13:47

neverim, ze u zakaznika menia obrazovky nad 65"...je to sialenstvo robit u zakaznika, kedze na to potrebujes priestor atd...preverujem, dam info ked mi odpise Philips
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod smileboy 15. 6. 2022 14:38

U Samsung je takyto domaci servis pri velkych uhloprieckach bezni, aj vymena obrazovky. Ja mam skusenost so Sony len s vymenou zakladnej dosky, domaci servis pri 75" aj 85". Ak zistis ten Philips budem rad za info :) Dik

gru15: no kvalita HBO Max na velkych uhloprieckach je ozaj bieda. Vela serialov aj filmob ktore su v zahranivi v 4K HDR su u nas v HD, je to smiesne. Netflix aj Disney su kvalitou na mile dalej. Ja to mam s bratmi, na jedneho to vychadza cca 1.55 eur co ma nezabije (oni to zatial chcu), no vyber za vela nestoji. A je mozne ze tu kompresiu telka zobrazuje takto skrz nejake nastavenie kontrastu by som povedal.
smileboy
Junior

Odeslat příspěvekod gru15 15. 6. 2022 20:56

Takto to u mna vyzera streamovane z HBO na filmaker mode. Je pravda ze ten fotak tomu malinko pridal a v skutocnosti je to o nieco lepsie ale nie o moc. https://youtu.be/viGi4vFq2PA

Podobne su na tom vsetky tmave sceny v akomkolvek filme v SDR. A je jedno ci je to HBO, Netflix alebo Kodi aj pri 10+ Mbps bitrate aj ked tam to nie je az taketo zle ale tie near black elementy su otrasne, akykolvek cierny oblek je plny artefaktov a cierne oblohy tiez.

Malinko pomohlo stiahnutie jasu o 5 % ale stale to nie je podla mna dobre.
gru15
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků