Doporučte 55" TV s cenou 10-15tis a nejvěrnějším obrázkem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 6. 2022 08:18

Doporučite TV s nejlepším/nejvěrnějším obrázek s cenou 10-15tis?
Dle ohlasů se jeví dobře tato https://www.alza.cz/55-tcl-55p725-d6439353.htm
a tahle

https://www.datart.cz/televize-samsung- ... UE55TU7092

Či tahle
https://www.datart.cz/televize-lg-55up7 ... -uzivatelu

Poslední jsem viděl naživo a obraz se mi hodně líbil.

Nastavil jsem už neví. Režim živý nebo dynamický,zkrátka všechny hodnoty na max.

Jak poznamenal prodavač v Datartu, na značce dnes už tolik nezáleží, mě se musí obraz líbit a je to fakt.

Půjdu buď do Samsung nebo LG a určitě je chci mít možnost nekde vystavené srovnat

Pak je ještě o tisíc dražší tato
https://www.datart.cz/televize-lg-55nan ... 4MQAvD_BwE
s NanoCell musím zjistit oc vůbec jde
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod scoopik 25. 6. 2022 20:22

Neviem, zameral by som sa skor na 100Hz panel ako na obraz...vsetko sa da vacsinou donastavovat
scoopik
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 6. 2022 20:32

Nejdříve je třeba si vybrat technologii. Ty určitě s rozpočtem nedosáhneš na OLED, ale je třeba si porovnat výhody a nevýhody LCD s VA, respektive IPS panelem. Následně si říct, zda je pro Tvé oko skok v podobě 100Hz technologie potřebný.

A když si toto nějak dáš dohromady, zaměř se na operační systém. Každý má své klady a zápory.

Tímto postupem některé modely opustíš a možná jiné najdeš. V každém případě objednej přes net, ať můžeš případně vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 25. 6. 2022 20:41

Tak po OLED nějak netoužím byť jsou sehnat za rozumnou cenu, obraz co jsem viděl u vystavených je na mě příliš křiklavý.
Na současném Philips bude patrně také 50hz jako u těch z kterých vybírám a vyhovuje takže po 100hz neprahnu.
Patrně si řekneš že s těmito nároky ani netřeba kupovat něco nového.
Je fakt že stávající noOS TV bych mohl vylepšit použitím Chromecast apod.
Ač jsem neměl možnost srovnání, působí na mě obraz na LG z odkazu obrazově lépe, živější barvy, kontrast, Lepší podání černé atd.
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 26. 6. 2022 05:20

Farby na OLEDu sa dajú vždy ľahko upraviť smerom dolu.
Ono pokiaľ máš 7-8 rokov starú TV tak skoro každá nová bude vyzerať lepšie.
Ja som 3 roky používal NU7000 čo je vlastne to isté ako tá tvoja TU7000. Moje vtedajšie požiadavky to splnovalo, dostupná smart TV s VA panelom.
Skôr sa zameraj na ten OS lebo pokiaľ si nenáročný používateľ viac ťa bude vytáčať ten ako niejake nedostatky v obraze ktoré v tejto cenovej hladine majú všetci výrobcovia.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 26. 6. 2022 07:02

Pokud jste byl spokojený s Philipsem tak se podívejte i na tv od něj. Na CZC vyjde po registraci(vrátí vám 1000kč) 58pus8505-8506 na12-13tisíc . Obě jsou VA panel, android , Ambilight.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 26. 6. 2022 08:53

Rozhodně bych nedoporučoval OLED, pakliže jsme v této cenové kategorii. Jestliže vyhovuje dosavadní TV, je naprosto zbytečné kupovat cokoliv dramaticky dražšího.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 6. 2022 09:01

Děkuji všem je to trochu pravda pokud stávající vyhovuje je asi fakt zbytečné kupovat novou...stávající šlape jak hodinky a nechce a nechce kiksnout mrcha jedna �

Michal 10
Tak co se týká OS čtu stížnosti uživatelů jak je u některých prostředí pomalé,seká se zamrzá....LG má WebOS ostatní Android či Tizen, případně levnější modely Philips,Hisense atd, nějaké propertialni.
Netuším.ktery je vhodnější
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 26. 6. 2022 10:15

Píšete, že se Vám líbil obraz na TV kde byl nastavený režim "všechno na max" (pravděpodobně mód Obchod, kde je všechno přehnané). Obraz u Vás doma bude ale vypadat úplně jinak.

Pokud se nedíváte z úhlu (lehce z boku) byla by dobrá volba VA panel od Samsungu. No a jestli chcete dobré pozorovací úhly, je lepší LG s LEDkou. Oboje je běžně dostupná kvalita kterou si můžete prohlédnout v každém elektru. Konkrétní model bych tolik neřešil, rozdil mezi nimi není velký. Možná bych ještě doporučil podívat se na modely 2021, ceny totiž hodně padají a můžete mít lepší model. Možná by se Vám vyplatil upgrade i na QLED od Samsungu, základní třída sice nenabízí o moc víc než nižší VA, ale určité benefity tam jsou. Ale zase pozor na úhly, z boku to má bledý obraz. 50" nebo 55" je někde kolem 15 tisíc v akcích.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 26. 6. 2022 20:39

Je pravda že u některých vystavený obraz při pohledu zboku docela blednul, ale v obýváku bych to neřešil,koukám se přímo ze vzdálenosti zhruba 3m.
Vystavené jsem viděl toto LG
https://www.datart.cz/televize-lg-55up7 ... -uzivatelu
a obraz se mi hodně líbil, cena je lehce pod 10k
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Michael10 26. 6. 2022 21:58

Ono pri tých OS Tizen v mojej generácií TV bol dosť spomeleny ale teraz je to ževraj o kus lepšie.
WebOS si ľudia dosť pochvaľujú a mal by to byť najodladenejsi systém zo všetkých (moc dlhodobú skúsenosť nemám ale zdal sa mi lepši ako Tizen).
Android používam aktuálne ale moc mi nevonia. Je tam však obrovská výhoda a to že má v obchode s prehľadom najviac aplikácií a veľmi užitočné KODI (ja ho však nepoužívam).
VIDAA je dobré odladena s jednoduchou grafikou ale niekomu tam môže chýbať HBO MAX.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 27. 6. 2022 14:58

Albert.Bert píše:Pokud se nedíváte z úhlu (lehce z boku) byla by dobrá volba VA panel od Samsungu. No a jestli chcete dobré pozorovací úhly, je lepší LG s LEDkou

Já ani nevím jaký panel je ve stávající Philips 50pfh4309/88 vlastně použit.
Teď jsem koukal a zboku se obraz prakticky nemění, takže tipují IPS panel
Beru to tak kdyz jde o IPS tak ze všech úhlů přibližně stejný obraz a slabší černá.
V případě VA panelu lepší černá ale horší obraz zboku
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pas4 27. 6. 2022 18:45

Já to poznám tak,že posvítím do obrazovky svítilnou.Když uvidíš paprsky je to IPS.
pas4
Junior

Odeslat příspěvekod Cheetah007 27. 6. 2022 19:54

Děkuji to jsem vůbec nevěděl.
Vyzkoušel jsem a je to IPS�
Posvítil jsem mobilem a kolem led světla byly paprsky odshora dolů a že strany na stranu, takové + a v duhových barvách
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 27. 6. 2022 20:21

Informace o IPS a VA panelech.

Stačí udělat makro fotku a podívat se na mřížku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků