Doporučte 55" TV s cenou 10-15tis a nejvěrnějším obrázkem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Cheetah007 29. 6. 2022 15:03

MgX píše:
Cheetah007 píše:Postačí 3 jen nevím zda zvládá přímé zrcadlení...�

Když Ti odejde FHD telka, můžeš CHC s podporou 4K bez omezení přepojit na novou. A máš vlastně duální OS. Jaký je cenový rozdíl? Víc než pár stovek?

Tak až odejde což nevím kdy bude Chromecast na té nové Smart už asi nevyužijí...
Dík všem za rady teď jsem si za 899.vyzvednul Chromecast 3 a dám se do instalace

TOTO TEMA POPROSÍM SMAZAT DĚKUJI
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 29. 6. 2022 17:59

Tak zprovozněni bylo asi 5-7minut, průvodce je intuitivní v češtině a provede uživatele celym nastavením.
Streamování chodí,obraz i zvuk výborný jen se mi zdá na YouTube že je zvuk o cca 0.5-1sec, zpožděný za obrazem...ale to přičítám nahranému videu na YouTube
Zatím se mi povedlo jen YouTube, placené filmové služby nepoužívám.
Chtěl jsem však z Google Chrome streamovat z Prima Zoom a na mobilu se mi to nepodařilo...YT z mobilu šlape,neví někdo co s tím?
Zkoušel jsem teď iVysílání české televize a jede na jedničku, synchronizace obraz/zvuk taktéž bez chyby
Stejně tak jsem zkoušel iPrima a šlape jak hodinky, mě oblíbené dokumenty (sledují je asi nejvíc) tam jsou patrné z prima Zoom tak aspoň že tak.
Funkci zrcadlení obrazovky telefonu nebo počítače jsem zatím nezkoušel nevím jak se to dělá a podle toho co jsem zde četl,je to beztak pomalé a trhané

EDIT
Tak jsem zkoušel z NTB poslat film a bezúspěšně....WMP vůbec a defaultni přehrávač v Win10 Filmy a TV pořady, po zvolení Vysílat do zařízení, Chromecast vůbec nenajde ...netuším co dělám zlé jako v případě Chrome...
Když kliknu pravou myši přímo na soubor filmu a dám vysílat do zařízení,zobrazí se zašedlé Vyhledávání zařízení a to je tak vše.
Naposledy upravil Cheetah007 dne 29. 6. 2022 18:33, celkově upraveno 1
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 6. 2022 18:32

Ne úplně všechny služby jsou na Chromecastu podporované, někdy to neumožňují sami poskytovatelé služeb, aby případně vnutili lidem své placené settop boxy.
Synchronizace zvuku s videem se dá nastavit v aplikaci "HOME" + některá další nastavení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cheetah007 29. 6. 2022 18:33

Tak jasně ale proč nejde streamovat z Chrome na mobilu ?�
U stolní verze Chrome na NTB je volba odeslat, která odešle otevřenou stránku případně Pokud na ni je video po přepnutí do full screen v pořádku, na mobilní verzi tato volba nějak není

-- 29 čer 2022, 20:22 --

Jde pouze zrcadlit obrazovku androidu, ale to je na videa o ničem trhá se....některé videa z různých stránek,však odesílání ikonou v obrazu má Chromecast podporují,pak je obraz perfektní
Cheetah007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 29. 6. 2022 19:30

To opravdu netuším, já tohle nepoužívám.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kuko61 13. 7. 2022 11:28

Posielat mkv alebo mp4 filmy z PC na chromecast je problem, nie je na to velka softverova podpora. Dokaze to VLC, ale mne to raz islo, inokedy zamrzlo. Asi jediny softver ktory mi na to bez problemov fungoval je Airflow https://airflow.app/ Stoji 20€ a ak niekto naozaj potrebuje posielat filmy z PC alebo NTB na Chromecast, je to najlepsia volba.

Ale myslim ze lepsa volba je kupit si TV box s Androidom a prehravat filmy cez siet z disku z PC alebo z NTB. Mam doma Chromecast with Google TV a Mi Box S, na oboch pouzivam Nova player (samozrejme sa daju pouzit aj ine prehravace) a som spokojny. Video je plynulejsie ako pri prehravani z PC cez Airflow, takze podla mna je to lepsia volba. A cenovo vyjde TV box s Androidom podobne, ako obycajny Chromecast + Airflow.
AVR Yamaha -> Infinity Kappa 8.2i
Dali Zensor 1 AX
Pioneer U-05 -> Burson Soloist SL / xDuoo TA-20 / Loxjie P20 -> Audeze LCD3, Verum One, Meze 99Classic, HE400se, Senn HD530/II, HD540/II, HD560/II, HD565
kuko61
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků