LG B1 (nepodpora DTS) dotaz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aerinqq 4. 7. 2022 01:28

Zdravím všechny,
plánuju koupit 65" OLED LG B1. Právě jsem se dočetl, že nové LG televize nepodporují žádné DTS formáty (ani přehrávání, ani passthrough). Je tohle dostatečný důvod zvolit jinou značku TV? Momentálně jsem koupil nové DK (5.1 polk sestavu s Denon X1700h) a všechny filmy, které si přehrávám na mé staré Samsung smart TV, mají nejlepší zvuk s DTS Virtual X. Hádám, že nejspíš proto, že moje stará TV Atmos nepodporuje a ani ho nemůže propustit dál, protože nemá eARC.
Každopádně jestli to chápu správně, i když má Virtual X přídomek "DTS", v podstatě je to funkce toho Denonu, není to ekvivalent Dolby Atmos nebo DTS:X, ve kterých je film/seriál kódovaný, takže by měl fungovat i na té nové LG TV? Ptám se hlavně proto, že si ještě nejsem jistý, zda budu přikupovat stropní repro pro plnohodnotný Atmos/X a pokud ne, ten Virtual X by byl pro mě asi nejlepší formát? Nebo dosáhnu podobného efektu i s Atmos/DTS:X bez stropního repra?

Upřímně ani nevím, jakou jinou značku TV bych v podobné cenové relaci do 30K bral.
LG nepodporuje DTS
Samsung nepodporuje Dolby Vision
od Phillipsů mě všichni odrazují kvůli neodladěnému softwaru
k TCL a Hisense zrovna moc důvěru nemám
Sony je cenově úplně mimo mísu (možná kromě nějakých doprodejových modelů 2019/2020)
takže zbývá tak možná Panasonic xD

Předem díky
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 4. 7. 2022 11:30

Ahoj,

nejdřív nám musíš napsat, které zařízení bude posílat signál.

1. Pokud to bude externí zařízení např. Blueray, Nvidia Shield apod. v zapojení externí zařízení -> Denon -> TV. Tak je zvukově jedno, jakou TV si koupíš. TV bude jen zobrazovadlo.
A tvůj Denon umí přehrát vše, co mu externí zařízení pošle.

2. Pokud bude signál posílat TV.

ATMOS
Ztrátový Atmos ze streamu podporuje spousta televizí.
Android televize s aplikací Kodi / Plex a TrueHD Atmos rip, nevím. Podívej se po netu, zda to funguje.
Audio passthrough TrueHD Atmos / DTS:X nevím které podporují, moje passthrough nepodporuje.

DTS(X)
Většina současných televize neumí DTS. Některé starší ano, ale neumí DTS:X.
Co jsem tak četl, letos začínají televize Sharp podporovat DTS:X v rámci Imax Enchanced, určitě se přidají nebo přidávají další. Sony Bravia by to také měla umět. Otázka je, zda je to / bude (ztrátové?) DTS:X ze streamu a nebo i z externího zařízení. Netestoval jsem.

Ale zas není žádný streamovaný DTS obsah, jen na BlueRay, DVD.
Blueray, DVD či externí zařízení však můžeš zapojit přímo do Denonu a telka v tom nehraje žádnou roli.

DTS(X) prý začne streamovat Disney+ v rámci Imax Enhanced. Zatím prý jen Marvel filmy. Budou mít obě stopy. Ztrátový Atmos a nějaké (ztrátové?) DTS:X.
Potom je nějaké streamování DTS v rámci Rakuten, Tsutaya, iQiyi Tencent Video, ale to se nás většinou netýká, to je mimo nás, kromě Rakuten Evropa a ten to míchá nějak zvláštně.
Prý se časem přidají i další, protože chtějí na streamu DTS oživit.

Tvůj DTS Virtual X je funkce Denonu a není to ekvivalent Atmos ani DTS:X. Ale může to hrát podobně pěkně. Tvoje současná televize pravděodobně umí přes HDMi poslat jen Dolby Digital 5.1. a to Denon potom virtualizuje. Ta virtualizace ti bude fungovat i s novou TV.
Pokud nová televize bude umět poslat Atmos, DTS:X, tak to Denon dekoduje správně.

Pokud bychom hovořili o přehrávání Blueray ripu s DTS(X) stopou přehrávanou z Kodi přímo v android televizi, tak nevím, jaká je aktuální situace, zda to funguje či nikoliv.

Stropní repro určitě pomůžou pro Atmos i pro DTS:X.
Je otázkou, zda ti obecně bude lépe hrát Atmos, DTS:X nebo DTS virtualizace. To musíš vyzkoušet.

Takže pokud to shrnu: Telka ti většinou pošle do Denonu správně jen něco. Pokud chceš přehrát všechno správně, pouštěj signál do Denonu z externího zařízení.
Nebudeš muset řešit, co televize podporuje a co ne, jaký má software apod. bude tě zajímat jen obraz.
Naposledy upravil Skajvolkr dne 4. 7. 2022 17:21, celkově upraveno 1
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 4. 7. 2022 13:31

díky za odpověď :)

Jo, jsem si vědomý, že takhle by to bylo asi ideální řešení, prostě propojit jakoukoliv MMC s Denonem a vlastně kompletně obejít TV, nicméně z hlediska pratičnosti kvůli rozložení/designu obýváku by tohle pro mě nebylo nejšťastnější řešení...další 2 HDMI kabely a koupě dalšího extra zařízení.

Žádné streamovací služby jako Netflix, Disney atp. nepoužívám.

Filmy/seriály chci pouštět tak, že si je stáhnu na flashku/externí disk a ten zapojím do televize a budu je přehrávat přímo z toho.

S Atmosem by neměl být problém, televize ho bude podporovat, stejně jako DENON a díky eARC ho propustí.

Takže jestli to chápu správně, jak jsi psal, Virtual X bude fungovat tak jako tak, jediný potenciální problém by nastal, kdyyby měl rip DTS:X zvuk. V takovém případě by ho LG televize nedokázala přehrát, co jsem četl tak ho ten integrovaný přehrávač z webOS/PLEX automaticky převede na nějaký ztrátový formát (stereo?), ale stále bych měl aspoň ten Virtual X...nevím teď z hlavy, jaké množství ripů funguje ne DTS, ale mám za to, že většina jsou tak jako tak Dolby...

Vím, že stropní repro by bylo ideální, ale znamenalo by to rozkuchat půlku bytu :( nevím, jestli mi to za to stojí, jestli se spíš nespokojím s DTS/Atmos virtualizací.
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 4. 7. 2022 17:19

MMC = 1 HDMI kabel do Denonu :-)
A ty filmy/seriály, co si nahráváš na flashku/disk můžeš rovnou streamovat, výrazně to šetří čas. Případně ten disk zapojit do toho MMC místo do televize. A máš jisotu, že ti to přehraje všechno.

S tím Atmos a televizemi je to složitější. Nemám však LG.
Teď jsem si četl nějaké diskuze a některé starší televize LG dokázaly přehrát True HD Atmos na interních reproduktorech, ale nepustily zvuk přes eARC do receivera. Bylo to nějaké omezení chipsetu. A ještě je nutné rozlišovat, zda ten zdroj je do televize zapojen přes USB a nebo jiný HDMI port. Chová se to prý také různě.
V aktuálních diskuzích, co tak čtu, píšou, že LG přes eARC nepustí lossless audio. tzn. TrueHD Atmos a musíš v nastavení zvuku v tv přepnout výstup zvuku na PCM a poslat to do receiveru bez Atmos metadat a nebo to nehraje vůbec. Také hardwarová / softwarová limitace.
Přehrají jen EAC3 DD+ Atmos. True HD Atmos jen přes interní reproduktory.
V některých diskuzích píšou zase něco jiného, že to u novějších modelů jde, ale jen přes některé aplikace, tak babo raď. Bůh ví, jak to mají zapojené, nespecifikují to tam.

Psal jsi, že to chceš pouštět přes Plex. Plex potřebuje Plex server. Nejsem si jist, zda lze nainstalovat Plex server na televizi. Samsung má jen klientskou aplikaci, která jen streamuje, server a filmy jsou jinde.
Možná však lze udělat třeba Plex server na počítači a filmy mít zapojené přes USB na disku v televizi. To by se ty data však posílaly sem a tam. Pokud to lze, tak je stejně jednodušší ten disk mít v počítači a použít Plex klienta v televizi.
K tomu ještě musím dodat, že Plex klient aplikace v televizi (testoval jsem Samsung) má menší možnosti nastavení než Plex klient na počítači nebo na Androidu (Shield), takže bůh ví, co tam půjde nastavit.



Takže, pokud LG podporuje TrueHD Atmos při přehrávání z USB disku přes eARC, tak ti to snad nějaká aplikace do toho receivera pošle.

Pokud nikoliv, tak Atmos podpora v televizi = pouze EAC3 DD+ Atmos, DD+, DD, stereo.
TrueHD, DTS, DTS-MA, DTS:X ti do receivera nepošle nic a napíše nepodporovaný formát a buď to nehraje vůbec a nebo musíš v nastavení zvuku tv přepnout na PCM zvuk se pošle bez metadat a mělo by to hrát. Receiver si to nějak přebere, třeba v té DTS X virtualizaci.
A samozřejmě si to vždy u každého filmu / seriálu musíš správně přepínat na TV i na receiveru.

Další řešení u nepodporovaných formátů je nastavit Plex server, jak píšeš, který ti ten zvuk překonvertuje do jiného formátu AC3, EAC3, stereo.

Každopádně je to drbání se levou rukou za pravým uchem. TV mají obecně podporu streamovacích aplikací Netflix, Disney+ apod. , na vše ostatní je MMC. Já mám třeba Shield a nemám starosti.

Co jsem tak viděl:
DTS, DTS-MA má spousta starších filmů / seriálů. Ale také často mají i AC3 stopu.
Novější filmy / seriály mívají TrueHD Atmos, občas DTS:X.
Ripy ze streamů, mají snad všechny EAC3, AC3.

K těm stropním reproduktorům. Mám odrazové reproduktory a nestěžuji si.

No snad jsem ti pomohl. :-)
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 4. 7. 2022 19:18

Rozodně jsi mi pomohl :)

No podle tohoto vlákna https://www.reddit.com/r/LGOLED/comment ... _soundbar/ by ta LG měla pustit True HD Atmos od receiveru (předpokládám, že C1 a B1 budou v tomto ohledu totožné)

No, viděl bych to tak, že to prostě zkusím normálně s tou flashkou a defaultním přehrávačem na té televizi. Myslel jsem, že ten Plex je jen nějaký lepší přehrávač, netušil jsem, že to je nějaký online server, vůbec se v tom nevyznám a netuším, jak to funguje O:-) pokud to pojede s tím základním přehrávačem, ideál, nemusím kupovat nic jiného a pokud ne, tak koupím nejspíš Amazon Fire TV Stick, Shield za 4K se mi kupovat nechce :(

Kdybych to řešil teda tím MMC, jak přesně by to muselo být zapojené? MMC půjde přes HDMI do televize a pak bych musel propojit dalším HDMI kabelem MMC s receiverem (tipuju, že Fire Stick nemá 2 HDMI porty, takže bych musel použít nějaký splitter?). Pak bych musel nainstalovat KODI na ten Firestick, do TV zapojím flashku/externí USB disk a všechno by mělo fungovat? xD

Ještě se chci zeptat, co jsi myslel tím, že máš "odrazové repro"? Že nemáš fyzicky stropní repro, ale využíváš právě tu virtualizaci?
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 4. 7. 2022 21:22

Podle toho vlákna, co jsi poslal by opravdu LG mohla pustit True HD Atmos do receiveru.

Plex vytvoří na tvém počítači / Android zařízení server přes který funguje a na kterém případně převádí ty zvukové stopy. Kodi funguje bez serveru.

Podle těchto vláken Firestick 4K Max neumí Atmos TrueHD passthrough, konvertuje to a případně downmixuje. A také nemá DTS MA ani DTS:X passthrough, také se to v něco převede..podle toho, co tam píšou, tak se to konvertuje v Kodi na PCM bez metadat. Otázka, zda bez downmixu, v některých těch textech upozorňují, ať je nastavení jen 5.1. místo 7.1.

https://www.reddit.com/r/kodi/comments/ ... _stick_4k/
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=364384&page=2
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=364384&page=6
https://forum.kodi.tv/showthread.php?tid=364384&page=7
https://www.reddit.com/r/fireTV/comment ... lby_atmos/
https://www.reddit.com/r/PleX/comments/ ... unctional/

MMC se zapojuje opačně než píšeš.
Tzn. MMC HDMI -> Denon HDMI eARC-> TV HDMI eARC. Abys obešel omezení TV a mohl přehrát třeba to DTS, kdy televize neumožňuje DTS passthrough.

A nejsem si jsit, zda ti to pojede, když budeš mít disk píchnutý do televize. Jestli se stick píchnutý do receiveru dokáže připojit na ten disk. Myslím si, že ti televize neumožní nasdílet ten disk v síti. Tipuju, že sahat na disk v televizi můžou je WebOS jen appky v televizi.
Běžně se to používá tak, že disk je píchnutý v NAS nebo je sdílená složka v počítači a aplikace na sticku se připojí po sítí.

Pokud chceš přehrát vše bez starostí, tak ten Shield Pro nebo jiné podobné zařízení – Dune 4K nebo nějaký Corelec. Moc těch zařízení, které umí vše dohromady není. Vzal jsem ten Shield, protože to funguje, zapnu, hraje to, jak má a nemusím nic řešit.

Mám soundbar, tak výškové kanály a boční kanály hrají odrazem.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 7. 2022 00:34

tak ještě jsem trochu googlil a podle tohoto vlákna, pokud je zdroj připojený přes USB, tak THD Atmos nepustí :( https://www.reddit.com/r/LGOLED/comment ... led_c1_48/

takže Firestick taky padá, nepodporuje losless formáty vůbec...

Takže ještě jednou, jestli to zapojení správně chápu. MMC půjde přes HDMI přímo do Denonu do eARC slotu a Denon normálně propojit s TV dalším HDMI kabelem? (do "normálního" HDMI slotu). MMC nemusí být napřímo propojené s TV?

Co se týče přenosu těch filmů samotných, pokud by to teda nepřečetlo, tak jedině přes tu sdílenou složku (netuším, jak se to dělá) a nebo v případě, že bych kupoval ten Shield, díval jsem se, že má slot na micro SD, tak prostě ty filmy nakopat na tu micro SD kartu...a nebo zapojit disk do toho MMC, jak jsi psal

No, každopádně dokud nebudu mít (jestli je vůbec budu mít) ty stropní repra, MMC vlastně stejně řešit nemusím s basic 5.1 systémem...ledaže bych na trefil na hodně filmů v DTS a nechtělo by mi to vůbec přehrát zvuk...

Ještě se zeptám takto: s 5.1 systémem, poznal bych jakýkoliv rozdíl mezi Atmos THD a Atmos DD+, kdybych použil tu funkci Atmos Height Virtualization k simulováním stropních repro?

Každopádně moc díky za pomoc :)
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 7. 2022 08:53

Zapojení je přehrávač -> receiver -> televize. Pokud chceš přes receiver hnát zvuk z TV pořadů, tak pak bude receiver s TV přes eARC, ale MMC - receiver není potřeba eARC konektor.

Kdybys kupoval Shield, nebo něco jiného, tak určitě disk, na kartu bys to kopíroval věčnost.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 7. 2022 10:41

eviljack: promiň, asi jsem natvrdlý, ale zapojení "přehrávač -> receiver -> televize" je tedy tak, jak jsem psal? MMC půjde přes HDMI přímo do Denonu do eARC slotu a Denon normálně propojit s TV dalším HDMI kabelem? (do "normálního" HDMI slotu). MMC nemusí být napřímo propojené s TV?

Anténu ani kabelovku nemám, takže mi jde čistě o to dostat nekomprimovaný zvuk z filmů/seriálů, které bude přehrávat to MMC.
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod ilja2001 5. 7. 2022 10:45

Ne, pomoci eARC HDMI propojit Denon a TV. A MMC pak pripojit do libovolneho zbyvajiciho HDMI na Denonu.
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 5. 7. 2022 10:51

aaering:

Formáty DTS:X virtual a Dolby Atmos Height Virtualization jsou konkurenční podobné formáty ,které domixují stereo do tvé konfigurace 5.1-11.2 .Dělají to tak ,že vyberou určité frekvence a pustí je do zadních repráků.Jenže je to úplně jiný zvuk než je originál .Například v originále slyšís vrtulník jen zepředu ,ale "Virtual " ti je namixují hned do zadu. V podstatě všechny efekty jdou dozadu ať to dává smysl nebo ne.Hodně lidem se to líbí ,protože mají pocit, že mají víc efektů než v originále. Na toto bych se tedy moc nezaměřoval.

Mám také 5.1 a stačí mi to .Přední Atmos budky neměly přidanou hodnotu a stropní repro dávat nemohu .
Hlavní je aby ti AVR a TV byla schopná dekódovat co nejvíc formátů.

Klidně můžeš jít do Philipsu a nemusíš se bát neodladěného softwaru .Všechno přehraje a anvrch máš Ambilight.
Philips 65OLED706 nebo ještě lépe 65OLED806/856 s 5letou zárukou.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PCDaemon 5. 7. 2022 11:10

Moja osobná skúsenosť. Kombinácia: TV Philips 8303, Marantz SR5013, PC, 7 reprosústav, dve vyžarujú do stropu. Na PC sú dva 4TB disky a Plex server. TV je prepojená s PC sieťovým káblom, cez router. Všetko, čo sa stiahne do PC a príslušných adresárov Filmy, Seriály, Hudba je prístupne aj cez Plex na TV, takže odpadá nejaké presúvanie súbor a prenášanie diskov. Bezstratové formáty ako je Dolby Atmos TrueHD neriešim, lebo také sú len na Bluray diskoch a zaberajú zbytočne veľa miesta. Žiadna stremovacia služba v takom formáte nevysiela. Navyše, pokiaľ človek nemá zostavu v cene lepšieho auta a akusticky vyriešenú miestnosť to podľa mňa ani nemá význam. Skúšal som takéto bezstratové demo súbory z USB kľúča cez Bluray prehrávač. Zvuky nad hlavou som nepočul, to je skôr marketingový ťah, že nejaký repdoruktor položený na predných reproduktoroch odrazí zvuk od stropu a bude to rovnocenné reproduktorom umiestneným v strope. Zvuk nie je pinpogová loptička. A tie všelijaké virtuálne režimy, kde ani fyzicky nie sú žiadne Atmos reproduktory si myslím, že budú na tom ešte horšie. Takže, ak človek nerieši, ako dostať bezstratovfý formát z TV do receivera, tak si vystačí aj s tým, čo dokáže TV. Tá Philips TV prenáša aj DTS zvuk. Skúšal som aj DTS HD, aj to prehrala, ale v tom súbore bol aj DTS stratový formát, takže pehrávala ten.
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod eviljack 5. 7. 2022 11:11

Pokud bude zdrojem signálu MMC a z TV nic do receiveru posílat nechceš (jakože ne, když nemáš zapojenou TV), tak nemusíš vůbec používat eARC konektory.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 5. 7. 2022 11:26

PCDaemon:
Tvůj AVR asi nemá eARC a proto z DTS-HD vybral jen základní DTS což je v pořádku.
Naposledy upravil jardadts dne 5. 7. 2022 11:53, celkově upraveno 1
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 5. 7. 2022 11:38

jj, je rozdíl, když je THD Atmos zapojený na LG přes HDMI a přes USB. Jedno funguje, druhé ne. Navíc každá televize to má určitě jinak, no.

Na zapojení MMC ti už odpověděli ostatní kolegové.

Návody, jak udělat sdílenou složku na PC najdeš na netu. Ostatní tu zmiňovali nastavení Plex. Další možnost disk zapojíš do MMC. A nebo rovnou streamuješ z netu.

Nevím, zda nepotřebuješ MMC, když nepoužíváš streamovací služby typu Netflix a vše máš na externím disku.

Současná televize ti pustí nejspíš jen DD.
A teď mě ještě napadlo, zda ta televize ti pustí Dolby Digital, když přehráváš z USB. Předpokládám, že DD ti pustí používaní streamované služby typu Netflix. Ale pustí ti DD i z USB nebo do Denonu posílá jen stereo a Denon ti to upmixuje DTS virtualizací?

Nová televize LG ti pustí ze streamovací služby DD, DD+, DD+ Atmos.
Z USB ti určitě pustí něco jiného. Z LAN taky něco jiného. Koukni na fora.
DTS ti nepřehraje žádné.
Možná, když v nastavení zvuku půjde nastavit PCM, tak ti pošle PCM do receiveru místo formátů, které nepřehraje.. Bůh ví, jestli všechno, nebo jen nějaké formáty, kolik kanálů, apod.
Ty televize jsou prostě stavěné na to, abys zapnul Netflix, HBO, Disney a pouštěl jen to. A to funguje. Cokoliv navíc bývá problém. Najdou se výjimky. Jako snažit se, aby mi televize přehrávala něco jiného než základní věcí, z toho jsem už vyrostl a nesnažím se o to.

Pokud tedy přehráváš z externího disku, tak přes LG televizi ti vlastně půlka / většina nehraje a nebo pokud hraje, tak jinak. Otázka, zda lépe.

K rozdíl 5.1. systém Atmos THD a Atmos DD+. Nemám 5.1. Mám Samsung HW-Q950A. Hraje mi to 7.1.4., respektive 11.1.4. Ale tu jsou mé poznatky.

DD vs True HD Atmos
Je to jak, když si pustíš ořezanou MP3 s půlkou repro.

DD+ 5.1. bez Atmos vs TrueHD Atmos
Zapojí se jen půlka repro. Zvuk je plošší, méně výrazný, chybí detaily, prostor, basy, dynamika.

DD+ 5.1. s Atmos vs TrueHD Atmos
Na displayi soundbaru se mi zobrazí Dolby Atmos. Někdy to rozehraje celou cestavu a někdy jen půlku, ale včetně horních Atmos kanálů. Takže nevím, zda je to DD+ 5.1. s Atmos a nebo DD+ 7.1. s Atmos. Pamatuji si, že jsem někde četl, že Disney pouštěl Atmos mix jen v 5.1.
Opět chybí detaily, zvuk je plošší, méně výrazný, prostor, basy, dynamika oproti TrueHD Atmos.

DD+ 7.1. vs TrueHD Atmos
Na displayi se mi při EAC 7.1. na soundbaru nezobrazí Dolby Atmos, ale kupodivu hrají i výškové kanály. Takže je to Atmos nebo to není Atmos? Nevím.
Zase oproti TrueHD je to plošší.

DTS vs True HD Atmos
Hraje méně kanálů, je to plošší.

DTS-HD MA vs. True HD Atmos
Hraje méně kanálů, ale má to o něco lepší dynamiku. Ten zvuk je prostě jiný. Pěkný příklad je třeba film Gravitace. Stejně, ale preferuji Atmos, protože hrají i výškové kanály.
To DTS-HD MA zní lépe, ale s tím Atmos je to větší zážitek.

DTS:X vs True HD Atmos
Nevím, zda tu mám něco, co má obě tyto stopy. Takže teď nevím, kdybych si vzpomněl, co to má, tak to vyzkouším. Obecně si myslím, že DTS:X má jinou dynamiku. Že u některých THD Atmos byly některé starší mixy normalizovaný. Prostě Atmos mix je proti DTS mixu trochu „uřvaný“.

Rozdíl mezi DD+ Atmos a THD Atmos je také v dostupnosti. Často filmy nejsou dostupné po nějakou dobu v THD Atmos (či DTS:X), protože ještě v tom formátu nevyšly a jsou pouze na streamu v DD+ Atmos.

A někdy je to hraje všechno divně, protože celý film je divně zmixovaný. Tomu pak asi nepomůže ani svěcená voda.

Věřím, že na tvém repro ty rozdíly budou markantnější. Pokud si mám pustit film DD+ 5.1. z Netflixu / Disney / HBO / Amazon a nebo si to pustit to samé v TrueHD/DTS-HD MA/ DTS:X tak si to pustím v tom lepším. Zní to o trochu lépe.
Na druhou stranu, před lety jsme byli rádi za to, že to hraje stereo. Mnozí pamatují mono a nebo rychlodabing.

K té virtualizaci
Já mám defaultně nastaveno na Shieldu passthrough všeho DD, DD+, DD+ Atmos, True HD Atmos, DTS, DTS-HD MA, DTS:X. A následně mám soundbaru nastaveno, aby upmixoval vše, co nerozehraje všechny kanály.

Ten upmix dělá soundbar – Adaptive funkce a k tomu se ještě přidá televize. Dohromady to je Adaptive+.
Byl jsem k tomu na začátku dost skeptický a testoval jsem to. Vždy vypínám všechny úpravy. Ale fakt to hraje líp, tak to nechávám tak.
Testoval jsem ten upmix na Tenet DTS-HD MA 5.1., kde Nolan nechce mít Atmos stopu. A ten upmix je dobrý, lokalizace v prostoru je stejná / podobná. Celé je to plnější a zní lépe. Teď jsem si to pustil znovu a je to fakt dobré. Pamatuji si, že upmix na mém předchozím soundbaru HW-Q90R nebyl tak dobrý, měnila se lokalizace v prostoru, byl to však upmix jen soundbaru Adaptive bez zásahu televize a originál Tenet mix zněl lépe.

Pokud pustím stream z televize (nikoliv ze Shieldu) třeba Netflix, tak to můžu přidat do upmixu DD+ 5.1. či DD+ Atmos i část repro v televizi - Q syphony + Adaptive+. Tady si nejsem jist, zda to zní lépe. Občas to zkouším vypnout, zapnout. Hraje to trochu jinak.

Tož tak.
Skajvolkr
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků