LG B1 (nepodpora DTS) dotaz

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 7. 2022 16:54

Upřímně ten Ambilight mě docela láká a vím, že Philips podporuje DTS, ale zvládne propustit do receiveru i bezztrátové THD Atmos/DTS:X? Ať googlím jak googlím, nic jsem nenašel :( Upřímně sám jsem tyto bezztrátové formáty ještě neslyšel v praxi (samozřejmě s výjimkou kina), takže nedokážu posoudit, jestli je v tom rozpoznatelný rozdíl oproti DD+ Atmos třeba, pokud je sestava jen 5.1, ale tak nechci si uzavírat cestu, kdybych v budoucnu ty stropní repra dokupoval. Další "plus" by bylo to, že ten Philips je Android TV, tzn. mohl bych přímo nainstalovat KODI, čímž by mi odpadla potřeba kupovat Shield. No pokud ale ten Philips nepropustí ty bezztrátové formáty, nejspíš bych musel ten Shield stejně koupit.

eviljack, ilja2001: když bude zdrojem MMC a ne TV, proč propojovat TV s Denonem přes eARC? S MMC by televize sloužila čistě na obraz, žádné audio by propouštět nepotřebovala? Když nebude Denon propojený s MMC přes eARC, jak může propustit Atmos?

Takže suma sumárum to je asi nějak takhle:
- Buď vezmu tu LGnu (mám na ni dobrou nabídku za 25K), nicméně kvůli absenci DTS a nemožnosti propustit Atmos a taky nemožnosti nainstalovat KODI kvůli webOS bych musel kupovat Shield.
- Vzít ten Philips normálně na krámě (momentálně nejlevnější 29K), ale už bych nemusel? dokupovat Shield, pokud teda TV propustí bezztrátový Atmos :)

Bože, zase se v tom zamotávám :)
Každopádně díky všem za váš čas
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 5. 7. 2022 19:49

Trochu jsem googlil, našel jsem zázračnou tabulku.
https://www.rtings.com/tv/tools/table

Přidej si do ní položky, které potřebuješ jako DTS:HD pasthrough, TrueHD Atmos Passthrough atd. A třeba tam bude ten Philips nebo jiná televize, která to umí.

A k tomu mám 2 poznámky. I když tu televizi najdeš, tak jsou tu další úskalí..:D

a) Android a Kodi v TV. Může se ti stát, že ty střeva v televizi nebudou dost rychlá, aby ti přehráli rip, který chceš 4K HDR (DV) s THD Atmos. Takže buffer a sekání. Mnozí na forech píšou, že nejhorší věc, kterou můžeš udělat je použít Kodi v Android TV na hires obraz a zvuk. Jsou s tím prý problémy.
Třeba tady: https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-dolb ... mos?page=9
b) Pomalá síťovka nebo wifi = sekání
c) Jenom USB 2.0. (Z USB to asi nepřehraje, ale stejně to sem napíšu) = sekání
d) Malé úložiště v TV, které může dělat problém pro cache apod. = sekání

2. Není passthrough jako passthrough.
a) passthrough z HDMI připojeného zařízení
b) aplikace Kodi v televizi, která to pošle do receiveru

Našel jsem k tomu info z roku 2020. Nevím, jaká je aktuální situace.

You will never get true DTS-HD or Dolby TrueHD via apps. The MediaTek application processor just does not support the high bandwidth, even for latest model generations with eARC in which case lossless multi-channel audio only works for externally connected HDMI devices (via the X1 Ultimate processor, not the MediaTek one). DTS-HD is supported for apps because the format mendates a DTS compatible core which is exctracted for passthrough. The API however is currently broken on driver-side with audio dropping out after several seconds, see bug ticket.

Here is a rundown of passthrough formats which are supposed to work and which are not...

[WORKING]
+ Dolby Digital (AC3)
+ Dolby Digital Plus (EAC3)
+ EAC3 based Dolby ATMOS (Prime Video app does not support it on BRAVIA due to missing EAC3 JOC API support, Kodi and others can make use of the conventional EAC3 API)
+ DTS

[THEORETICALLY POSSIBLE, BUT BROKEN DRIVER]
- DTS Core of DTS-HD HRA
- DTS Core of DTS-HD MA

[NOT WORKING DUE TO BANDWIDTH LIMITATIONS]
- DTS-HD MA
- DTS-HD MA based DTS:X
- Dolby TrueHD (MLP)
- MLP based Dolby ATMOS

[DON'T KNOW]
o DTS-HD HRA (should be possible from a bandwidth point of view, just like Dolby Digital Plus/EAC3)
o DTS-HD HRA based DTS:X (should be possible from a bandwidth point of view, just like EAC3 based Dolby Atmos)

Tady k tomu pokračuje zajímavá debata https://www.xbmc-kodi.cz/prispevek-dolb ... mos?page=3

Z těch debat to působí, že žádná taková televize neexistuje, že jistota je krabička.
Naposledy upravil Skajvolkr dne 5. 7. 2022 20:07, celkově upraveno 2
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod PCDaemon 5. 7. 2022 19:54

Na filmy je Ambilight dobrá vec, aspoň podľa mňa a okrem toho má Philips ešte radu svetiel HUE, ktoré idú zosynchronizovať s TV a potom z toho vznikne takáto divočina https://youtu.be/OQNyvSbc50I?t=109

Tu je stránka https://www.rtings.com/tv/tests/inputs/5-1-surround-audio-passthrough, kde testujú TV aj podľa audio passthrough. samozrejme, nie sú tam všetky, žiadny Philips tam nie je, ale nspr. Sony z roku 2022, 2021 a niektoré 2020 modely podporujú všetky bezstratové formáty.
A vidím, že s tou tabuľkou som až druhý :-)
PCDaemon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 5. 7. 2022 23:17

Takže podle té stránky má Atmos THD a DTS:X passthrough pár high end modelů Sony, cenově pro mě úlně mimo mísu a nějaký model Vizio, což se u nás vůbec neprodává. Philips mezi testovanými televizemi z nějakého neznámého důvodu vůbec není, tož tak...

Každopádně podle toho, co píše Skajvolkr, i kdyby ty televize passthrough měly, je to vlastně úplně jedno, protože jejich HW je na plynulý přenos filmu s bezztrátovými audio formáty nedostatečný, takže mi vlastně nic jiného nezbude jak ten Shield koupit :)

Takže teď už jde v podstatě jen o to rozlousknout, jestli ten Ambilight stojí za příplatek 3-4K oproti té LG. Vzhledem k nutnosti koupě Shield jsou kompatibilita/průchod formátů a systém televize v podstatě asi stejně bezpředmětné...jediný další podstatný rozdíl mezi oběma televizemi, co jsem našel, je snad jen to, že Philips podporuje HDR 10+, nicméně v tom stejně skoro nic neběží...
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 00:35

DTS houfně z podpory TV mizí. Ale dá se to řešit pomocí MMC. Obvykle je to z uživatelského hlediska i příjemnější, častěji aktualizované atd. Já o té své krabičce ani nevím, HDMI CEC funguje, takže není co řešit. Navíc mám starší stroj, který ten průchod umožňuje.
Pro mě třeba Ambilight za ten příplatek nestojí, hlavně nemusím ten Android v TV Philips, nemám s tím dobré zkušenosti, za mě zlatý WebOS. Takže Ambi jsem si zbastlil za trošku větší příplatek pomocí HUE produktů sám a šlape to dobře. Něco jako ta divočina, jak uvádí PCDaemon, když člověk chce.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 6. 7. 2022 01:50

martas: počkej, tohle jsem teď možná úplně nepochopil :) Ambilight by ti za ten příplatek nestál, ale píšeš, že jsi investoval ještě větší částku a poskládal sis ho sám s jinou TV, to mi jaksi nedává smysl xD
aerinqq
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 02:38

Nechci mít v TV Android. Philips měl docela problémy s firmware. Obdobně jako Sony - rovněž Android. Takže ze čtyř výrobců OLED, co se v Evropě prodávají měla, či má polovina problémy se systémem. Je to ta polovina co má Android. Zbylo mi tedy na výběr LG a Panasonic.
Další věc, Philips neměl v té době HDMI 2.1 využitelné s Xboxem. Volba padla na LG.
Ten Ambilight, to už byla taková třešnička na dortě chytrého HUE osvětlení doma.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 7. 2022 06:32

martas38 píše:DTS houfně z podpory TV mizí. Ale dá se to řešit pomocí MMC. Obvykle je to z uživatelského hlediska i příjemnější, častěji aktualizované atd. Já o té své krabičce ani nevím, HDMI CEC funguje, takže není co řešit. Navíc mám starší stroj, který ten průchod umožňuje.
Pro mě třeba Ambilight za ten příplatek nestojí, hlavně nemusím ten Android v TV Philips, nemám s tím dobré zkušenosti, za mě zlatý WebOS. Takže Ambi jsem si zbastlil za trošku větší příplatek pomocí HUE produktů sám a šlape to dobře. Něco jako ta divočina, jak uvádí PCDaemon, když člověk chce.


Ake problemy si mal s AndroidTV na Philipse, pripadne inde? Jasne, ze nebude bez chyby ale by ma zaujimalo co konkretne. Lebo ten system je oproti webOS (ktory som skusal len chvilu) na kilometre vpredu vdaka podpore aplikacii o ktorych sa na uzavretom systeme moze cloveku iba snivat. Ovladanie webOS mi tiez pride divne, ale je to vec zvyku.
Na Android na telefonoch dost nadavam (bohuzial uz nie je na vyber) ale na TV mi ten system pride celkom OK.

Co pises o MMC a castejsej aktualizacii, tak okrem nVidia shield sa ti moze o takom niecom kaurat tak snivat. Philisp/Sony vydavaju aktualizacie v 2-3 mesacnych intervaloch a nejaka sa objavi aj po 2 rokoch. U android krabiciek zvycajne aktualizacia nikdy nepride, hlavnie nie na tych cinskych.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Skajvolkr 6. 7. 2022 07:49

Aaering: Ten passthrough u těch televizí je opravdu jen z externího zařízení. Na Rtings psali, co a jak to testují.

Googlil jsem to dále, protože mě to téma zajímá. Podle všeho, žádná televize neumí passthrough lossless zvuk z televizních aplikací. Ty důvody z roku 2020, které jsem přeposílal, jsou stále platné.

Takže máš vyřešeno. ;-) Přeji příjemnou zábavu a dej pak vědět, jak to hraje.

P.S. Ber Shield 2019 Pro.
Skajvolkr
Junior

Odeslat příspěvekod eviljack 6. 7. 2022 08:44

Já používám na přehrávání Kodi v linux verzi a to umí passthrough všeho (nemám teda AVR s Atmosem), ale už se tu řešilo, že android verze to má omezené a některé formáty pustit nedokáže.

eviljack, ilja2001: když bude zdrojem MMC a ne TV, proč propojovat TV s Denonem přes eARC? S MMC by televize sloužila čistě na obraz, žádné audio by propouštět nepotřebovala? Když nebude Denon propojený s MMC přes eARC, jak může propustit Atmos?


To je asi nedorozumění, z MMC do AVR nepotřebuješ eARC, to je jenom pro případ, že bys to hnal z telky, nebo měl zapojenou anténu a chtěl mít zvuk z Denonu i při sledování TV vysílání.
Cambridge Audio CXA61 + PC / HifiBerry DAC2 Pro / xDuoo MU-602 + Heco Aurora 700
Onkyo TX-NR6100 + Heco Metas 500 set + Heco Krypton Subwoofer + Heco Aurora 200 jako DA
Projektor Benq W1090
Asustor Nimbustor 4 - AS5304T
eviljack
Pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 6. 7. 2022 11:52

michalko58: Co se MMC týče, tak mám Vero 4K+ s Kodi, které jede na OSMC (jak jsem psal, nechci žádný Android). Aktualizace vycházejí neustále, výkonu to má na rozdávání. Před tím jsem provozoval Kodi na Raspberry Pi minimálně pět let (rovněž s OSMC, nebo OpenELEC) a nikdy nebyl s aktualizacemi problém. Jede to jak z praku a ani o té krabičce nevím.
TV využívám především jako zobrazovadlo pro streamovací služby, pro hraní z NAS a pro Xbox. To vše WebOS umožňuje na jedničku bez problémů.
Nechci zažít restarty TV jako u Sony, související s HbbTV a podobně. Prostě Android nemám rád. Aplikace žádné nepotřebuji, resp. využívám YT, O2 TV, Neflix, Apple TV. Vše jede na WebOS bez problémů. Systém je rychlý, plynulý, člověk ani neví, že tam nějaký je.
Na druhé TV v kuchyni máme Android a TV se pořád aktualizuje, stále nějaké hlášky, občas se sama zapne - patrně po restartu při aktualizaci, občas spadne aplikace atd. Kodi je na ní vyloženě katastrofa. Android mi vadil na mobilech, vadí mi na TV, vadí mi na DAPu, vyhýbám se mu jak jen to jde.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 7. 2022 12:01

Aha, tak potom, ano, ak mas MMC bez Androidu, tak aktualizacie su. :-)

Mne sa TV nerestartuje ani ine podobne problemy nemam ale mozno to bude iba sposobom akym ju pouzivam. Kodi mi pride pomerne tazkopadne a zdrojovo nenazrane (na Androide) na to aby som si prehral filmy z NAS. tu uprednostnujem VLC.
Co sa tyka YT tak na Androide si schopny rozbehat SmartubeNext = YT bez reklam a to je na nezaplatenie.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 6. 7. 2022 12:21

aerinqq:

1.rtings testuje jen americké modely TV a Philips se v USA neprodává.Kdo se řídí podle Rtings by si měl zjisti ,jestli jsou modely pro USA a Evropu identické.

2. Zkoušel jsem na OLED 856 DTS HD/ X a Dolby TrueHD Atmos (USB i Kodi) a vždy jsem dostal 5.1 zvuk na výstupu.Buď základní DTS,PCM nebo DD 5.1 ,to znamená, že o nic nepřijdeš.Nemám AVR z eARC ,takže mi to přehraje jen Core DTS a DD nebo PCM .Jestli má někdo TV i AVR s eARC ať to zkusí co vše projde .Podle mě by mělo projít DTS HD, protože Philips používá nejlepší dekodér DTS a má podporu DTS HD i v manuálu.Tyhle teoretický dohady co možná TV zvládne a nezvládne jsou o ničem. Myslím, že na tvojí sestavě nepoznáš rozdíl mezi základním DTS a DTS HD.
https://www.demolandia.net/

3. Kup TV na eshopu a máš 14 dní na důkladné otestování a případné vrácení .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod aerinqq 7. 7. 2022 16:26

Tak jsem nakonec vzal tu Philips 706, Ambilight, podpora v podstatě všech formátů a Android TV nakonec vyhrálo, sehnal jsem novou za 28K v přepočtu ze Slovenska...
Zkusím to zatím bez toho Shieldu a uvidíme, které ty formáty to propustí a které ne, KODI nainstaluju přímo do toho a pak se uvidí :)

díky všem přispívajícím
aerinqq
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků