Výber TV do ambulancie

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Patrik Demjan 9. 8. 2022 22:00

Dobrý deň, riešim komplexnejší problém. Potreboval by som pomôcť s výberom 2 TV do čakárne a ambulancie. Veľkosť Tv by mala byť 50". Potreboval by som ale poradiť ako naraz prehrávať bezdrôtovo totožný obsah na oboch Tv súčasne napr. youtube video tak aby to nerušilo pri prechode z jednej miestnosti do druhej. A taktiež by som Vás chcel poprosiť o radu ako zdieľať bezdrôtovo obraz z notebooku do nie smart tv na špecifickom medicínskom prístroji kde ale mám dostupné všetky štandardné vstupy. (google chromecast ?) Ide mi skôr o to či mám preferovať Tv s napr. google tv systémom s množstvom aplikácií, ktoré by mi v tom môžno vedeli pomôcť alebo aj na ostatných systémoch napr. Tizen to viem spojazdnit.
Za rady Vám ďakujem.
Patrik Demjan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 10. 8. 2022 08:41

Bezdrotovy stream neviem ako poriesit naraz na 2 TV, ale ak by si to mal cez kabel tak mas viacero moznosti:

1. HDMI - nemal byt problem pripojit k PC dva monitory sucasne. Toto by bolo nezavisle na systeme, na ktorom bezi dana TV.
2. Ak nevies dostat k obom zariadeniam HDMI, potom by riesenim mohol byt Powerline adapter a stream po sieti. Teoreticky mozes skusit toto od VideoLAN na stremovanie videa po sieti (nie YT).: https://www.videolan.org/vlc/streaming.html
Na TV potom jednoducho spustis VLC a malo by to fungovat. Cize zamerat by si sa v takomto pripade mal na AndroidTV.

Bezdrotovy prenos z notebooku na TV na medicinskom pristroji (neviem co presne si pod tymto predstavit) by mal byt mozny ak TV podporuje Miracast alebo ine obdoby bezdrotoveho dsipleja, ktore by mali byt kompatibilne s tym co ponuka Windows pre bezdrotovy prenos obrazu. Pripadne existuju aj nejake adaptery do HDMI, ktore umoznia takto prijimat signal z inych zariadeni. Nieco taketo: https://www.alza.sk/search.htm?exps=wir ... mi+adapter
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Patrik Demjan 11. 8. 2022 17:45

Dakujem.
Patrik Demjan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 11. 8. 2022 18:09

Já si myslím, že s těmi dvěma TV si to zbytečně komplikuješ. Ty nové TV mají všechny potřebné aplikace - YT, Netflix, HBO a spoustu dalších. tak když si např. v YT vytvoříš playlisty a pak je spustíš, i kdyby tam bylo několik sekund rozdíl, tak to přece nemůže nikomu vadit.
Stejně než člověk přejde z čekárny do ambulance, tak tu návaznost tam ani nepozná. A když spustíš přehrávání napřed v čekárně a pak v ambulanci, tak to bude přesně odpovídat tomu přesunu a pacient nepřijde ani o část obsahu. ;)
Na tahání nějakých kabelů bych se vykašlal.
A na ten medicínský přístroj bys ten chromecast vyzkoušet mohl, měl by zvládnout zrcadlit obraz z jiného zařízení.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 11. 8. 2022 19:54

Pri powerline ziadny kabel netahas a pustat nieco synchronizovane na dvoch nezavislych zariadeniach je totalne nepohodlne.
michalko58
Mírně pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků