Philips 55 PUS9206 nastavení obrazu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Bošu 15. 8. 2022 20:05

Kluci, bude to ono. Zkoušel jsem to ted a jas se zvedá a snižuje, jen například na netflixu to byl malý rozdíl, ale u klasického IPTV vysílání to bylo znát.
Spíš mě ale štve ta záruka, na Exasoftu jsem objednal 29.6. a byla tam inzerovaná 5 let záruka po registraci TV, ale paní na Philipsu mě vyvedla z omylu, že akce začala "až" 1.7., o dva dny, přitom na Exasoftu mi i telefonicky potvrdili, že záruka platí. No zítra tam budu volat.
Jinak tady přikládám fotku šedý barvy TV, je to v normě, nebo to mám řešit? Dirty screen je i vidět třeba na nebi ve filmu... Ale při běžným sledování to není nic hroznýho. Jde mi spíš o to, aby se to nezhoršovalo.
IMG_20220815_183352.jpg


-- 15. 8. 2022 21:21 --

Dával jsem tento dotaz ještě na FB stream cinema community a tam borec odepsal, že se ten název po aktualizaci změnil z jasu na uroven cerné...
Takže jas vyřešen, ted jen ten panel...
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 15. 8. 2022 22:02

Fleky na foto pro mě viditelné moc. Jestli takto v reálu taky a máš možnost vrátit, vrať.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 16. 8. 2022 03:53

Praveze jiz ne, pouze reklamace :(
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 16. 8. 2022 05:46

Odkial mas to sede pozadie? Vies poslat nejaky link?
Skusim si to pustit na mojej TV a porovnam vecer.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 8. 2022 06:16

Fotka vždycky trochu zkresluje, ale ten střed je viditelně tmavší. Jestli je to dle výrobce v normě nebo není, nedokážu posoudit. Pravdou je, že se to kus od kusu liší a můžeš narazit na lepší kus, ale taky horší.
Na té fotce je 10% šedá? Zkus ještě vyfotit, jak to vypadá např. při 50% a úplně bílé.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 16. 8. 2022 06:54

Tady je test z YT černá až bílá:

https://www.youtube.com/watch?v=eIJxh9U ... SunilRaman

A tady foto 50% bílé, asi to je v normě a buď mě to bude štvát, nebo ne, to se uvidí :-D

Díky za Váš čas.

IMG_20220816_074520.jpg
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 16. 8. 2022 07:43

Ta 50% bílá vypadá naprosto OK. V podsvícení problém nebude. Možná to trochu mrví nějaká zapnutá funkce lokálního stmívání.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 16. 8. 2022 18:03

Bošu píše:
Bošu-IMG_20220815_183352.jpg


Vypni všechna vylepšovátka obrazu týkající se dynamického kontrastu, lokálního tlumení podsvícení, automatického jasu a podsvícení, natažení černé atp. Následně pořiď stejný snímek za stejných podmínek a dej sem.

Jestli teda chceš.

Nicméně... pokud něco funguje tak, že tam máš uprostřed tmavou díru, tak se mně to rozhodně nelíbí.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 17. 8. 2022 05:38

Tak u mna to vyzera takto.
Nemyslim si ze nastavenim ako pise Mgx sa to zlepsi.Ale urcite treba vyskusat.
Přílohy
Capture1.JPG
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 17. 8. 2022 06:29

Jak tedy dopadla aktivace bezplatné prodloužení záruky?Pokud jste koupil tv a prodejce tohle avizoval a ono to nebyla pravda měl by to být důvod k vrácení či výrazně slevě.
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bošu 19. 8. 2022 08:04

Budu to řešit po víkendu, teď jsem bohužel v časovém presu.
Jsem na to taky zvědavý.
Dám sem pak vědět :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 8. 2022 15:53

Určitě napiš.

Stává se/stávalo se u některých modelů, že nasazením určité funkce může dojít k anomálnějšímu výrazu. Typicky lokálním stmíváním, dynamickým kontrastem, či dynamickou změnou jasu atp. Prostě zapneš jednu funkci, či nevhodnou kombinaci více a prásk... obraz má jakoby problém. Ale když tyto vypneš, je v pohodě. V té chvíli se člověk uklidní alespoň tím, že panel je v pořádku, jen funkcionalita a vylepšovátko pokulhává.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hoax 21. 8. 2022 08:52

Ahoj, mám stejnou TV. U Philipse se nastavuje jas podsvícení > Kontrast podsvícení (Backlight Contrast). Mají to zmatené to jo.
S obrazem jsem celkem spokojený. Kvalitu podsvícení jsem řešil taky, dokonalé to není, ale na reálném obrazu je to ok. Můžu pak poslat hodnoty nastavení pro SDR i HDR, kde mám styl Personal. Netflix nemám, HDR jsem zkoušel jen na Youtube.

Jas mi jinak přijde dostatečný. Pro jistotu se dá udělat reset presetů. V SDR ještě jas nejvíc ovlivňují položky v menu Obraz > Více možností > Kontrast: HDR zvýšení rozlišení, Dynamický kontrast a Kontrast videa (ale vše je defaultně na max nebo zapnuto).
Tady jsou kdyžtak 3 png na rychlý test podsvícení. 100% černá a bílá a střední šedá (127 RGB).
https://www.dropbox.com/s/p365z1dagr3ff ... a.zip?dl=1
Přikládám střední šedou, fotka je exponovaná na střed, reálně je obrazovka o něco světlejší:
seda.jpg
hoax
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bošu 22. 8. 2022 18:29

Díky, ty hodnoty klidně napiš, myslím, že by pomohly i ostatním.

Tak 5 let záruky se asi konat nebude, protože Exasoft to má v obchodních podmínkách, já nemám jediný důkaz, že ta na té TV byl proužek 5 let záruka.. moje blbost
Psal jsem i na Philips, ale tam mi řekli to samý, že akce platí od 1.7.22.
Poslal jsem jim ještě fotku té šedé, ale pochybuji, že by to chtěli reklamovat, řeknou, že se jedná o vlastnost.
No koneckonců příště člověk bude chytřejší.
Jinak jsem ale s TV spokojenej, Android mi vyhovuje a holt v tom nebudu hledat to,
co tam 85% lidí neuvidí. Kupříkladu žena to vůbec nevnímá :-)
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bošu 23. 8. 2022 18:36

Tak ještě na tu fotku šedé mi z Philipsu napsali, že mám kontaktovat jejich servisní středisko, pokud si myslím, že to je vidět moc, oni to prý technici posoudí.
Tak až bude čas, tak to udělám.
Onkyo TX-8250+Canton Ergo 90 DC+Polk Audio HTS 12
Bošu
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků