Televize 65" náhrada za 42"LG

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MN_741 19. 8. 2022 19:55

Zdravím,

chtěl bych za současnou 42" LG LCD televizi, která už má 6 let, koupit novou, velkou.
Co rozhodně chci je 65", 4k. A mám otázku - kdy má smysl kupovat OLED? TV jede minimálně 8 hodin denně (to neznamená, že se na ni někdo dívá). Současná TV byl nějaký šmejd za 7500 z Tesca.
Vzhledem k ceně přemýšlím, jestli nezůstanu jen u LCD. Občas na tom dívám na nějaký film, ale bojím se, aby tu TV zbytek rodiny nezničil (děti nebo zbytek rodiny nějakým statickým obrazem, který se tam zapomene atd.).
Co mi lze tedy doporučit? Jsou ty levné Samsungy dobrá volba nebo si mám za něco připlatit?

https://www.alza.cz/65-samsung-ue65au7172-d6366898.htm
https://www.alza.cz/65-samsung-ue65tu7092-d6298841.htm

Děkuji
MN_741
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michael10 19. 8. 2022 20:49

Medzi tímy TV čo si poslal a OLED v 65" uhlopriečke je obrovský rozdiel, jak obrazový tak cenovy. Najprv by si si mal ujasniť aký máš vlastne rozpočet.

Osobné... ma vždy cenu si priplatiť za OLED obraz lebo ten rozdiel je obrovský môže si tvrdiť kdo chce čo chce.

Na druhú stranu pokiaľ ti bude bežať TV 8 hodín denne a budú ju používať aj deti, prípadne by sa na nej hrali na PS5ke o vypálenie by som mal vážny strach nie po roku alebo dvoch ale po štyroch je to vcelku reálne. Tak isto panelu nerobia dobre pokiaľ pozeráš filmy a seriály s titulkami.

Pokiaľ však máš nejakú šmejd TV ako píšeš bude rozdiel aj pri kvalitnejším LED paneli pre teba vcelku veľký. Dôležitý je ten tvoj rozpočet aby si vedel od čoho sa odraziť.
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod MN_741 20. 8. 2022 16:43

Cenu jsem nakonec stanovil do 15 tisíc, víc za to dávat nechci.
Která značka umí přehrávat .avi? Samsung to už údajně neumí...
MN_741
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michael10 20. 8. 2022 20:50

Samsung veru avi nepodporuje ale akákoľvek Android TV by s tým formátom nemala mať problém. Inak avi formát nieje moc kvalitný a tá nekvalita by na 65" uhlopriečke nemusela ( a nebude ) vyzerať moc lákavo. Na to netreba zabúdať.

Čo sa týka toho rozpočtu tak cca 600€ je fakt len na úplný základ a na výber moc nemáš prinajlepšom na minuloročný model od TCL (pokiaľ budeš trvať na tom avi formáte).
Michael10
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků