TCL 65C835 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 7. 9. 2022 19:09

leroj je to klasický test, jako na AVmania.cz jich bylo již mnoho. Předpokládám, že je čteš, tak víš. Tady je škoda, že to dali do premium sekce. V testu není popsáno měření. Z druhé strany... kolik lidí ve skutečnosti z běžných kupujících bude nechávat televizor odborně kalibrovat? Spíše lidi slyší na dobrý poměr kvalita/výkon/cena. Uškudlí kačku a raději než kalibraci si koupí něco dalšího. Ano, ne všichni. To, že jsme my magoři je věc druhá :-)
A jestliže někdo kalibrovat chce, tak mu je zase šumák, zda původní hodnoty byly ujeté krapet, nebo moc. Tím to nechci omlouvat. Výrobci by měli výrobek nastavit v nějakých mantinelech. Třeba tak, jak to svého času dělal Panasonic.

C835 je hodně dobrá telka, ale OLED má samozřejmě navrch v práci s černou. Z druhé strany TCL běžné OLEDy přesvítí.
riddle píše:ale i tak si myslím, že tato TV dokáže natrhnout jakýkoliv Samsung nebo LG s MiniLED nebo QLED technologií.

A jak to vypadá, podobný názor, nemáš jen Ty.

-- 7. 9. 2022 20:13 --

Osobně bych OLED neprodal, nechal bych si ho. Nicméně TCL bych strčil do další místnosti :D

-- 7. 9. 2022 20:19 --

Takže se musím omluvit, blbě čtu a špatně vidím. Nejsou tam grafy, ale měření tam v kostce popsáno je.

AVmania.cz a Alexandr Bray píše:Kontrast 7500:1, černá 0,016 cd/m2 a filmový režim dE 1,96
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 8. 9. 2022 07:17

jj já to chápu, jen do toho vrtám
prostě jsem chtěl naznačit, že recenze by měla být důkladná, odborná, mnohastránková, plná grafů, měření, fotek a výrazů, kterým nebudu pomalu ani rozumnět
toto platí zvlášť o recenzi, která je prémiová (placená)

no z toho co píšu je jasný, že mě nas...štvalo umístění recenze do jakési placené části - mimochodem tento nešvar je už běžný všude a všude mě taky štve :D

takže se omlouvám za kritiku a už toho nechám
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 9. 2022 16:58

leroj názor můžeš napsat. To přeci nikomu vadit nemůže. Mně rozhodně ne.

Jen pár postřehů... viděl jsem testy TV, kde byla spousta grafů a výstup od testujícího byl popis obrazu viděného sondou. Hotovo. Neřekl, co se mu líbí, nelíbí. Psal jen to, co viděla sonda a co mu řekla. Nepsal, že ten televizor má nestabilní software, že jsou tam problémy. Ale oslnil tím, že dE byla málo a po jeho zásahu ještě míň. Super kup přeci.

Každý člověk má naprosto jiné preference. Aktuálně rozebíraný test má osm stránek. Každá kapitola je poměrně obsáhlá. Ne, grafy tam nejsou, ne nevyužívá se tam milion odborných výrazových prostředků. Víš jak někteří lidé čtou takový test? Podívají se na to kolik z kolika, zde tedy 10/10, pak celý článek přetočí na konec a pročtou si závěr. A mají jasno. Pak se dlouze vyptávají, proč toto, proč toto ne atp. Přitom to v článcích je normálně sepsáno. Sám to jistě znáš. Určitě čteš, stejně jako já, testy a recenze nejen na AVmania fóru, ale i jinde. A čteš často nesmyslné diskuze pod těmito. No a pak tu máš další skupinu. Lidi, kteří jsou „obyčejní“, ale mají rádi určitou formu kvality. Ti si před koupí takový článek pročtou celý.

A tak bych mohl pokračovat. Jedno máš ale společné pro drtivou většinu čtenářů. Nejsou odborníci. Chtějí pochopit, co se v článku píše, načíst si informace a pak s nimi pracovat při výběru. Takový člověk nečte grafy, nepřemýšlí o kalibraci, čte text. A protože má oči, chce vědět, co bylo viděno. Chce číst, co bylo slyšeno. Chce znát, zda bylo restartováno a resetováno, zda přišel kolaps a jestli ano, kdy. Záleží mu na obrazu a zvuku, ale stejně si tyto zmrší do podoby, která mu bude vyhovovat. Což je běžné a správné. Protože jen idiot se bude dívat na obraz, který mu barevně nesedí. A je šumák, zda onen obraz je/není zcela přesný. Hodně lidí má vadu zraku. Někteří o tom ani neví. Proč by měli mít pocit, že mají vyblitý obraz? Prostě si ho „naboostují“. Budeme jim nadávat, když víme, že to takto nemá vypadat? Ne. Budeme pro valnou většinu lidí psát články hyperodborně, aby je nechápali a my jsme byli spokojení? Z mého pohledu to není cesta. Nicméně hlavní slovo má autor, respektive redakce.

Pokročilý, respektive hodně pokročilý uživatel, který potřebuje znát a vědět, si data najde, nebo se zeptá na diskuzním fóru a tam mu někdo odpoví. Takže jakési členění informačního tlaku je, z mého pohledu, vhodné.

Tady máme super uživatele. riddle. Napíše, co a jak. Předloží grafy, vysvětlí. Sám víš a on to tu mnohokráte psal, že u některých TV se liší panely a kvalita výstupu. Takže když recenzent změří zapůjčený kus, naměří super hodnoty v mnoha směrech, ale Ty si koupíš jiný a bác ho, vše je jinak. Z mého pohledu je, kromě jiného, důležité, že onen recenzent napíše názor a dopíše, že lze/nelze s obrazem cosi udělat. Kdo chce, pomůže si sám... když to jde. Kdo má vyšší nároky, volá riddleho. A tak to má být.

Vezmi si kolik lidí vykládá o kvalitě obrazu a kolik lidí, zvláště pak v minulosti slyšelo na to, že Panasonic má špičkové nastavení rovnou z výroby. Stejně si ho nekoupili, ale vzali Samsung, LG, Philips... protože prostředí, protože tenčí rámeček, protože tam mohou nainstalovat aplikaci XY. Tak kde je ta honba za kvalitou, když nakonec vyhrává výběr dle jiných parametrů? Tím nechci vůbec napsat, že Samsung/LG/Philips nemají špičkové modely, jen prezentuji stav, který byl a vyhrál. Nešli do jiné značky kvůli pro ně lepšímu obrazu, ale z důvodu parametrů, které my naprosto opomíjíme, bereme je jako nedůležité, či ne zcela rozhodující.

A rozladěn z umístění do prémiové sekce jsem taky. Každý chce a potřebuje vydělávat, nicméně tady by to možná šlo udělat trochu jinak. Bylo rozhodnuto, hotovo. Budoucnost ukáže, zda podobná cesta byla správná, nebo plná bláta.
:-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double82 30. 9. 2022 13:43

tak som po dlhom rozhodovaní kupil tcl 75c935 kedže bola nanho akcia skoro za cenu C835.
Videl som blooming test v porovnani so sony x95k a to rozhodlo aj keď to nieje všetko. Ale kedže som hráč nikdy som oled nechcel naviac si potrpím aj na Jas. Myslím ten rozdiel v podaní čiernej v porovnaní s oled už zanedbatelný hlavne na tomto TV kedže má až 2000 dimming zones. Podla mna sony ich má odost menej,možno má lepši algoritmus a podanie farieb ale to mna moc nezaujímalo. Oled má viac ako silného konkurenta v podobe miniled. Dalsia generáciua miniled možno už bude nerozoznatelna od OLed
double82
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 9. 2022 13:49

Super :-) , těchto TV, i vzhledem k ceně, asi moc mezi lidmi nebude, doufám, že časem přidáš nějakou recenzi, dojmy, klady a zápory, nějaké vychytávky apod.
Možná by si to zasloužilo i vlastní vlákno.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 9. 2022 16:53

AVmania.cz by měla v blízké budoucnosti připravit recenzi/test 65" C935. Uvidíme.

I C835 má k OLEDu poměrně dost blízko.


double82 gratuluji a ať slouží. Netuším, zda je tam také prodloužená záruka a zda produkt pro tuto není nutné registrovat. Proto si výše naznačené překontroluj a případně registraci učiň.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double82 30. 9. 2022 21:07

Je tam 5ročná záruka do konca roka. Zaregistroval som sa.
Tv vynika hlavne v Hdr formate. Z avforum som pouzil nejake zakladne nastavenia obrazu a myslim ze to tam je ok rozpisane lebo povodne vyrobne nastavenie je hrozne. Za 2000eur ked porovnam Sony a Samsung kolko stoja tak si myslim ze je to dobra kupa. Toto je ich asi 4generacia miniled takze maju vtom skusenosti uz.
Uz vysla aj soft aktualizacia na prvotne chyby.
Kto si nepotrpi na zvuk tak onkyo repraky su na tv celkom okej ale kedze som zvyknuty na domace kino tak samozrejme to nenahradia.
double82
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 10. 2022 10:10

Hoď sem lidem link na ta nastavení. Díky.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod double82 1. 10. 2022 14:03

https://www.avforums.com/threads/tcl-c9 ... t-30704567

Skoda ze nevidim nikde porovnanie c835 a 935 ci sa oplati priplacat. Mozno ani nie.
double82
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 10. 2022 15:49

No, možná ani ne. C835 je fakt dobrá a ten cenový skok k výrazně lepšímu výsledku možná nepovede. Nicméně je tam lepší Dolby Atmos zvuk. A teoreticky větší potencionál s řízením svícení a jeho vydatností. Pokud jsem se správně koukal.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 1. 10. 2022 18:58

double82 píše:https://www.avforums.com/threads/tcl-c935-owners-and-discussion-thread.2426274/page-3#post-30704567

Skoda ze nevidim nikde porovnanie c835 a 935 ci sa oplati priplacat. Mozno ani nie.

Třeba tady:
https://www.youtube.com/watch?v=GPjaQ8XMN3w
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _Weeman 7. 10. 2022 20:47

@MgX, @double82, diky moc za informace a odkaz na nastaveni obrazu.

Potreboval sem nahradit svoji umirajici LG OLED 55B7V (vypalanej display zrejme chybou elektroniky, kterou LG samozrejme odmitlo po zaruce resit a jedina rada byla oprava) a chtel sem 75", protoze se mi zvetsila vzdalenost od TV na soucasne 4m. Dlouho jsem uvazoval co v 75" vzit a nedat za to pul kralovstvi. Nakonec sem mel v hledacku kompromis na velikost a to 65" OLED, 75" Philips the One a prave 75" TCL C935. Chtel sem velkou TV a chtel sem se co nejvic priblizit "OLED kvalite" a proto zvolil C935.

Suma sumarum sem takovej znalejsi retail. Zadny profik na TV.

Po prvnim zapnuti sem byl dost nervozni z rychlosti nastaveni TV, protoze proti Bckove OLED LG to bylo neprijemne pomale. Take me nepotesil ovladac. Nechapu proc mam 2ks a proc je v teto cenove tak hnusny a tak neprijemne cvakajici. Proste LG magic remote je jako Mercedes proti Fabii od TCL. Tady rozhodne palec dolu.
Obraz se mi po chvilce hrani zdal celkem ok, ale neni to proste ono. Musim zkusit odkaz na nasteveni. V tomto sem s LG mel mnohem vice komfortu a vsechno to nejak tak lepe slapalo right out of the box.

Celkove sem zatim spokojeny - primarni cil byla vyvazenost velikosti, obrazove kvality a ceny. Chvilku sem mel zavrene oci a chtel 75" OLED, ale tohle uz sem si proste neoduvodnil ani po mnoha tydnech rozhodovani.

Jinak 75" na 4m pri klasickem pozemnim vysilani, kde koukam jen na CT 24 a obcas CT sport, mi to teda neprijde nic extra. U iVysilani taky nic moc, protoze CT pousti jen 720p (toto vubec nechapu ... je skoro rok 2023). Obecne content v 720p je kompromisnejsi na teto velikosti.

Ten prechod z 55" OLED bude asi trosku s bolenim hlavy :)

Nejsou to zadne profi zkusenosti, ale co sem si cvicne pustil nejaky film ze streamovaci sluzby, tak to bylo vlastne fajn.
Nicmene nejsem tak odvarenej jako pri prechodu ze staricke LCD samsung na LG OLED :)
_Weeman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 8. 10. 2022 12:03

Dej tomu trochu času, určitě ještě nějakou dobu budeš ladit a vychytávat nejlepší nastavení, tak, aby ti to vyhovovalo. TCL z fabriky nejsou vyladěné tak jako třeba Sony nebo Panasonic, ale ve finále se to dá doštelovat.
OLED z toho nebude, ale už se to blíží.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 8. 10. 2022 17:40

Oled je jako Plazma ve dne velice spatne barvy. Takze myslim, ze ta TCL 835 je vyborna a lepsi koupe
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2022 17:47

Mám doma OLED od Sony. Nevšiml jsem si, že by měl přes den špatné barvy. Plazma v tomto směru byla více “pasivní”.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků