Vyber 50" 100Hz do 25 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod riso44 10. 9. 2022 14:31

Ahoj,

vybiram novou TV s nasledujicimi parametry:

- 100Hz
- VA panel
- uhlopricka 48"-50" (vetsi urcite nechci)
- cena do 25 000 Kc

Co poradite?

Diky.
riso44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2022 14:45

Proč ne aktuálně základní plnohodnotnou velikost 55"?

Z jaké vzdálenosti koukáš?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riso44 10. 9. 2022 15:04

vzdalenost je OK i na 55", ale manzelka je tezce proti :-)
riso44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2022 15:11

Doporučuji manželku vzít na fórum a nechat přečíst. Nejsem extrémista na velikost. Sám mám 55" OLED. A mohl bych dát i větší. Ale u 55" dnes začíná jakási kvalitativní úroveň. Tam můžeš vybírat a vymýšlet si. Na 55" si rozhodně zvyknete. Pokud na to nekoukáte z metru a půl.

Nechci Vás tlačit. Ale rozhodně je to téma k zamyšlení a ještě bych to s ní prodiskutoval.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 10. 9. 2022 16:56

Pozri si Philips 50PUS8807.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 9. 2022 17:17

Já bych k té úhlopříčce doplnil jen tolik, že dnešní bezrámečkový design většiny moderních TV znamená při větší aktivní zobrazovací ploše prakticky stejné fyzické rozměry jako u starších TV s širokými rámečky a o třídu menší úhlopříčkou. Takže vzhledem ke všemu již zmíněnému určitě nebrat nestandardních 48-50", ale 55".
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riso44 10. 9. 2022 17:25

55" mi u manzelky neprojde, to jsem si jistej. Ted mame 40" a tvrdi, ze to bohate staci. Dalo mi hodne prace vybojovat alespon tech 50" :-)
Ale mi nerikejte, ze do 50" nejde vybrat kvalitni televize na rozumny peniz...
riso44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2022 17:35

tombas Ti napsal přesné info. V 55" budeš mít do 25t daleko širší výběr kvalitnějších TV. Hele netlačím na Tebe, jen vím, že nakonec to dopadne tak, že (pokud Vám telka sedne) budete říkat... no mohli jsme mít krapet větší. Je to klasika u všech lidí. Ano, kdyby někdo nabízel 65" - to už je jiná kategorie.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 10. 9. 2022 17:45

Pozri si Philips 50PUS8807...ak chces teda 50".
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2022 17:48

Jen, že do 25t může mít výborný OLED LG v 55", anebo třeba chválenou mini LED novinku od TCL, opět v 55" A určitě se dá koukat i jinam.

-- 10. 9. 2022 18:50 --

riso44 píše:55" mi u manzelky neprojde, to jsem si jistej. Ted mame 40" a tvrdi, ze to bohate staci. Dalo mi hodne prace vybojovat alespon tech 50" :-)
Ale mi nerikejte, ze do 50" nejde vybrat kvalitni televize na rozumny peniz...

Jestli to stojí pouze a skutečně na názoru manželky, tak jestli má chuť a čas, ať mně napíše SZ. Rád ji odpovím.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 10. 9. 2022 18:02

To je taková klasika a prošel si tím skoro každý. První reakce na novou větší TV je "Ježíš, ta je obrovská!" a za chvíli si každý zvykne a vůbec mu to nepřijde.
Samozřejmě ale je to každého věc, nemá smysl někoho nutit, my tu můžeme maximálně poradit nebo jen nasměrovat podle svých zkušeností.
55" OLED je dobrý tip.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 10. 9. 2022 18:54

MgX píše:Jestli to stojí pouze a skutečně na názoru manželky, tak jestli má chuť a čas, ať mně napíše SZ. Rád ji odpovím.

Faktor "žena" nepodceňovat :mrgreen:
Když chci něco podle ní zbytečného koupit, tak to musím tak dlouho vychvalovat až se sama po čase zeptá,jak to, že jsem to ještě nekoupil :D
A TV o velikosti 77 jí nepřijde zrovna obrovská....
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2022 19:06

Ano, je třeba nepodlehnout tlaku, protože se nakonec vše obrátí proti muži. Proč jsi teda tu větší nekoupil, když jsi věděl, že bude adekvátní? Vždycky si všechno uděláš podle svýho a zrovna v tomto jsi dal na mě? Nevymlouvej se.

:D :-D :D
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod riso44 10. 9. 2022 19:30

diky kluci za rady, ale moc jste mi to teda neulehcili :-) . Nejak to budu muset vymyslet...
riso44
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 10. 9. 2022 19:40

Hele, máš tu jeden návrh. Osobně bych opravdu šel do 55" televizoru. Není to velké. Vím, co píšu. Řešil jsem telku pro známého a ještě do rodiny. Rodina chtěla na blízkou vzdálenost 32", mohla být v klidu 40". Je to do malého prostoru. Vzala se 32", protože paní víc nechtěla. Po půl roce poslouchám nářky, že přeci jen měli vzít 40". Známý chtěl 55". Manželka, že stačí 48". Neřešil, vzal 48". Prča na tom byla, že za pár měsíců se potkáme a ona mně málem vyčetla, že jsem jim dostatečně nevysvětlil, že si mají přeci jen vzít tu 55". A tak bych mohl pokračovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků