Vyběr 55" 15 - 20 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 19. 9. 2022 10:05

Ale jestli hledám správně, tak ten Samsung QN95B stojí více než 2x tolik co C835 v 55" úhlopříčce. I z tohoto pohledu by to měla být lepší TV než C835, ale zda je lepší i poměr cena/výkon, je otázkou.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 9. 2022 17:58

Pandero píše:Mnou zakoupeny model je tento: https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/qn95b-qled
Ale to ty moc dobre vis. Na C835 vidim blooming, na QN95B ne. Vyssi jas, vic zon s podsvicenim, design, sluzby, system - tvuj pohled mi urcite poteseni nezkazi. A nejde o priznivost k znacce, je spousta dobrych TV od ruznych vyrobcu. Ale taky spousta spatnych. A ja pisu, jak to vidi moje oci. Coz je neco, co ty, pokud se nepletu, podporujes, ne?

Pandero netoužím s Tebou bojovat. Jen abychom si rozuměli. A netoužím hanit jakéhokoliv výrobce. Vždy se věnuji popisu konkrétního výrobku. Každý má cosi lepšího/horšího. Základem spokojenosti kupujícího je, aby si koupil, co jemu vyhovuje. Celou dobu, po mnoho let, které zde působím, tvrdím pořád to stejné. Ale rozhodně mně vždy vadily lži a lidská hloupost. A to byl tento případ s radou od prodavačů. Jak sám vidíš, nevyjádřil jsem se k tomu jen já, ale i další.

Ptal jsem se schválně, zda je to model z mého linku. Proč? Ne abych provokoval, ale abych Ti prezentoval jejich závěry. Proč? Protože jsou velmi podobné těm mým. Z mého pohledu TCL C835 je lepší než QN95B. V obraze i zvuku. A pro mě i v možnostech... typicky pro podporu DTS, Dolby Vision a samozřejmě i kvůli stabilnímu operačnímu systému Android TV, který nabízí nemálo aplikací, her a vyžití obecně.

Bohužel u souboje C835 proti QN95B vidím práci s podsvícením opačně, než Ty. Jasně, může to být klidně tím, že jsem viděl povedenější kusy C835 a méně povedené QN95B. Počet zón u QN95BN ani neznám, respektive si tuto hodnotu nepamatuji. Jenže počet zón je dobrý základ. Jde o to, jak s ním výrobce naloží. TCL s ním pracuje výborně a váhá pouze v určitých několika případech.
Ad vyšší jas... kdybych chtěl být protivný, zeptám se, jestli myslíš ten údajně „naboostovaný“, nebo ten po úpravě softwaru. Nechce se mně hledat, kolik kdo naměřil u Samsungu a u TCL v rámci stejných velikostí úhlopříčky a stejné velikosti obrazců. Třeba to doplníš Ty. Oba dva televizory svítí hodně. Jen u TCL jsem schopen si podsvícení snížit bez navýšení negativ (hlavně mihotání PWM).

TCL má pro mě, když už tedy jsme u designu, hezčí výraz. Působí více honosně. Ale rozhodně Samsung má hezčí ovladač. Jen je jeden a ne každému vyhovuje redukovaný počet tlačítek. Já s ním rozhodně problém nemám. Ale dva je víc než jeden.

Ad služby... netuším přesně, co tím myslíš. TCL teď jede pětiletou záruku. To je služba pro mě zajímavá.
Ad systém... Tizen rozhodně nabízí hodně, ale Android TV nabídne krapet víc. Pro mě... ano. Samsung dost zredukoval věci v menu, TCL je tam má klasicky nasázené. Uživatel má větší volnost.

A když se vrátím k mnou prezentovanému linku a testu QN95B, pak závěry

avforums.com píše:Very expensive
Blooming
Local dimming dims peak highlights and APL
Black crush
Dirty screen effect
No Dolby Vision
Video processing adding too much sharpening
Build quality average for the price point

Jsou přesně takové, jako já znám tento model. Pro mě tam chybí PWM, který prostě nedávám. Jestliže ty máš lepší kus a jsi spokojený, mám radost, ač tomu nemusíš věřit, i já. Kdybych kupoval 65" QN95B, dám za něho v průměru dvojnásobek, než dám za 65" TCL C835. I kdybych měl štěstí na Tvůj kus Samsungu, tak promiň, ale rozhodně bych za něho nedal 2x tolik, než mohu dát za TCL. V té ceně bych kupoval úplně něco jiného.

-- 19. 9. 2022 19:05 --

A na závěr si dovolím vrátit se k tématu, které řeší tazatel. Zatímco QN95 tatínkovi nekoupí, protože cena je radikálně vyšší než jeho strop i u 55" modelu, tak C835 ano, protože i mimo akci ji převyšuje méně citelně. V akci je dokonce televizor nabízen v jeho limitu. Takže trochu nechápu, proč tu vlastně Samsung QN95B řešíme :-)
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dm602 19. 9. 2022 18:31

Podla mna je to pekne zhrnute sam mam tv samsung a citelne chyba DV nechapem preco to stale nepodporuje to Tcl sa mne osobne paci ma dobru podporu zvukovu aj obrazovu vybavu a aj android aj ked ja na vsetko pouzivam nvidiu shield TCL je za dobru cenu rozhodne by som do neho isiel radsej ak neuvazujes o OLED ale ten nie je pre kazdeho
Oled tv Panasonnic
Qled Samsung
Bowers and Wilkins 600
Marantz AV
Monster Cable
Yamaha Mcr D670D
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod Pandero 19. 9. 2022 21:37

"Ale rozhodně mně vždy vadily lži a lidská hloupost. A to byl tento případ s radou od prodavačů. Jak sám vidíš, nevyjádřil jsem se k tomu jen já, ale i další. " - Ale to ja prece nikde nerozporuju, to zaprve.

"Ptal jsem se schválně, zda je to model z mého linku. Proč? Ne abych provokoval, ale abych Ti prezentoval jejich závěry. Proč? Protože jsou velmi podobné těm mým. Z mého pohledu TCL C835 je lepší než QN95B." - A presne proto jsem ti odpovedel linkem z Rtings, kde naopak oni pisi trochu neco jineho.

Konkretne: The Samsung QN95B is an excellent TV for mixed usage. It's excellent for watching shows or sports in a bright room thanks to its superb peak brightness and excellent reflection handling. It's amazing for gaming, with low input lag, a fast response time, and a great selection of gaming features. It delivers an impactful HDR experience, with fantastic peak brightness in HDR, a very good color gamut, and excellent gradient handling. Finally, it's an amazing choice for use as a PC monitor, as it supports most common resolutions and chroma 4:4:4 is displayed properly, which is essential for clear text.

"Takže trochu nechápu, proč tu vlastně Samsung QN95B řešíme :-)" - Tak to doporucim vratit se o par prispevku zpet, kde jsi napsal konkretne tohle: "Pandero, zkus si dát vedle sebe Samsung NeoQLED 55QN95B a TCL C835. A klidně při tom porovnání můžeš u TCL využít 65” velikost a u Samsungu 55”.

Tim k tomuto tematu koncim.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Michael10 19. 9. 2022 21:56

Okolo 20.000 iná možnosť nieje len to TCL alebo OLED.

Osobné môžem ambilight len doporučit. Nie len pri pozeraní filmov ale celkovo ako osvetlenie. Napríklad pri jedeni nemusím púšťať veľké svetlá... Nemám rád keď si nevidím do taniera :)
Michael10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2022 04:33

Pandero píše:Tak to doporucim vratit se o par prispevku zpet

Možná sis nevšiml… píšu “řešíme”, čímž do toho zatahuji i sebe. Navíc jsem na konec dal smajlíka.

A jen drobnost na závěr. Zkus příště využít citace, je to přehlednější.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2022 18:01

Doorn píše:Ahoj,

potřeboval bych vybrat TV pro tátu. Příjem signálu bude společná anténa. Bude sledovat klasický obsah TV, filmy, zprávy, sport a Netflix. Chtěl by do 15 000 Kč, s tím, že může být něco málo přes, ale musím mu ten rozdíl v ceně zdůvodnit. :D Ambilight ano nebo ne?

Díky za pomoc s výběrem.

Tak co? Dej jen prosím vědět, co jste nakonec koupili (je to vaše věc) a jaké táta vidí klady a zápory. Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Doorn 20. 9. 2022 18:56

Nakonec vybral 55C735 kvůli úspoře, protože bral i TV do své trucovny a tam bral 50C635. Uvažoval o C835, ale jen kvůli hezčímu stojánku. :D Co se týká spokojenosti, zatím nevím. Rekonstruovali celý byt, elektřinu zapnou až zítra a stěhovat se budou začátkem října. Každopádně díky moc za pomoc s výběrem.
Doorn
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2022 19:11

Nemáš zač. V každém případě opravdu budu/budeme rádi za zpětnou vazbu... klady, zápory. Samozřejmě až to zapnout. Díky
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 20. 9. 2022 21:33

QLED TCL 55C735 se 144Hz obrazovkou je za ty peníze opravdu racionální volba. Byť se nejedná o mini LED, má ta TV výborný poměr cena/výkon a věřím, že bude otec spokojený.

Pohlídejte si termín na registraci té prodloužené záruky, počítá se to od data na účtence a je tam nějaký limit.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 27. 9. 2022 08:38

Ahojte,

Nechcem zakladat nove vlakno, tak si sem idem po radu. Smerom k vianociam by som rad kupil novy TV, predbezne bud 50ku alebo skor 55ku (momentalne mam 48).

A teraz k tomu co je asi najpodstatnejsie - som relativne spokojnym zakaznikom 4K od Hisense (vsetko slape ako ma), len mam dost presvetlenu obyvacku, a moj Hisense je ako "zrkadlo". Takze by som chcel telku (a teraz ma prosim opravte ak sa zle vyjadrim) co ma bud vyssi jas, alebo co ma inu povrchovu upravu (aby to nebolo ciste zrkadlo).

Primarne to krmim digitalnym streamom (Youtube, Horizon Go, Netflix, HBO Max, Amazon Prime).

Cena idealne do ~500 EUR, ak by boli dealy tak som ochotny ist povedzme na ~800-900 EUR max.

Predbezne som rozmyslal o QLED od Hisense/TCL (su cenovo privetivejsie). LG moc nemusim (zla skusenost s viacerymi vyrobkami od nich). Z "premie" potom ostava Samsung (QLED) pripadne Philips (OLED).

Zatial co som pozeral:
TCL 55C639 - v akcii byva za ~400 EURhttps://www.amazon.de/55C639-Premium-Clarity-All-housing-compatible/dp/B09XQTCXTT/ref=sr_1_1_sspa?keywords=qled+55+zoll&qid=1664264366&qu=eyJxc2MiOiI1LjUxIiwicXNhIjoiNC44NyIsInFzcCI6IjMuODkifQ%3D%3D&sprefix=qled%2Caps%2C112&sr=8-1-spons&psc=1

Hisense 55E7HQ - v akcii byva za ~450 EURhttps://www.amazon.de/-/en/Hisense-55E7HQ-decoding-Virtual-Bluetooth/dp/B09R828P1S/ref=sr_1_8?keywords=qled%2B55%2Bzoll&qid=1664264366&qu=eyJxc2MiOiI1LjUxIiwicXNhIjoiNC44NyIsInFzcCI6IjMuODkifQ%3D%3D&sprefix=qled%2Caps%2C112&sr=8-8&th=1

Xiaomi QLED Smart TV 55 - v akcii byva za 500 EURhttps://www.amazon.de/-/en/Frameless-Android-Netflix-assistant-Bluetooth/dp/B09GW9XTSK/ref=sr_1_5?keywords=qled+55+zoll&qid=1664264366&qu=eyJxc2MiOiI1LjUxIiwicXNhIjoiNC44NyIsInFzcCI6IjMuODkifQ%3D%3D&sprefix=qled%2Caps%2C112&sr=8-5

TCL 55C721 - minulorocny model, za ~450 EUR https://www.amazon.de/-/en/55C721-Quantom-Colour-Android-Assistant/dp/B08ZSH77NF/ref=sr_1_5?keywords=tcl%2B55%2Bzoll&qid=1664265226&qu=eyJxc2MiOiIzLjgwIiwicXNhIjoiMy4wNyIsInFzcCI6IjIuODQifQ%3D%3D&sprefix=tcl%2B%2Caps%2C154&sr=8-5&th=1

TCL 55C727 - minulorocny vyssi model, za ~580 EUR https://www.amazon.de/-/en/55C721-Quantom-Colour-Android-Assistant/dp/B08ZSFWHR7/ref=sr_1_5?keywords=tcl%2B55%2Bzoll&qid=1664265226&qu=eyJxc2MiOiIzLjgwIiwicXNhIjoiMy4wNyIsInFzcCI6IjIuODQifQ%3D%3D&sprefix=tcl%2B%2Caps%2C154&sr=8-5&th=1
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 27. 9. 2022 20:11

Koukni ještě na letošní model TCL 55P637, proti loňským doznaly řadu vylepšení.
https://www.electroworld.cz/tcl-55p637
nebo pak ty vyšší loňské řady TCL 55C72x
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 27. 9. 2022 21:55

Dik @tombas

Su tie QLEDkove panely od TCLka dostatocne jasne aj na presvetlenu miestnost? Je mi jasne, ze to bude posun od VA panelu, len ma zaujima ci to aj realne bude taky citelny uograde.
P637 a P639 su podla mna identicke telky, len 637 je pre CR/SR (Pripadne PL/HU?) a 639 je pre DE trh. Aj vizualne aj podla popisu to vyzera byt jeden a ten isty TV - ten viem mat v DE z amazonu za ~400€.
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Hlavyn 27. 9. 2022 22:30

Nevíte jak je to s C835 ve světě? V USA mají nově R655 a jedná se nejspíš o tu samou televizi s minimálními rozdíly (zatím jsem postřehl např. že nemá stejnou zvukovou sestavu), ale moc se nelíbí, ve srovnání vede s přehledem Hisense U8H (my máme pouze U8HQ s úplně jiným, otřesným, panelem). Tak mě zajímá, jestli to nakonec není jinak, že je C835 jiná a mnohem lepší. Viz videa
https://youtu.be/PPsgjhOGXhg https://youtu.be/x4gFuT9uAx8
Hlavyn
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 9. 2022 14:05

Je běžné, že modely třeba pro USA se liší oproti modelům prodávaným u nás. Proto je mnohdy lepší koukat na recenze evropské/české.

TCL C835 je velmi dobrý televizor.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků