JVC televize 65" dobrá koupě?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Šimy 23. 9. 2022 09:20

Dobrý den,

na datartu mají akce na JVC televizory. Koukám na něco pro mamku (nenáročný uživatel) s úhlopříčkou 65" a s výborným poměrem cena výkon. Osobně mám Sony XE již třetím rokem a od té doby to sleduji okrajově.

Dotaz zní, jsou za ty peníze TV dobré, nějaký ohlas na spolehlivost atd.. a kterou z těchto uvedených byste mi doporučili? Sledování DVBT, HBO MAX, youtube..ale spíš jde o kulisu k večernímu pochrupávání :D nebo když přijedou vnoučata..
Všude se řeší sony, samsung, tcl, hisense, lg tak nevím jak jsou na tom JVC s panelem obrazem atd.

JVC LT-65VA8035 12tis
JVC LT-65VAQ8135 13tis

A dodatek k OLED JVC LT-55VAO9235 za 17,7 super kup ne? To zase řeší kamarád.

Děkuji za názor.
Šimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick0071 23. 9. 2022 09:41

Ta jejich OLED mě taky láká, jen se o ní zatím neví asi nic. Na datartu je jediná recenze bez textu. Co jsem se díval, tak prodejci mají trochu bordel v parametrech, kdy třeba Alza uvádí, že panel v TV má jen 50 Hz, JVC má na stránkách zase údaj 100/120 Hz. Také jsem nikde nezjistil, jak to je s firmwarem, jestli na TV vycházejí aktualizace nebo na to výrobce kašle.

PS: Jaktože ji má kamarád za 17,7? Mě vychází na 18,5k s VIP a cashbackem.
Nick0071
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šimy 25. 9. 2022 12:22

Nikdo nic? :( mě to přijde jako super kauf vzhledem k ceně, ale pochybnosti jsou.
Šimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 9. 2022 13:39

65" za 13t? Tam asi bude trochu víc kompromisů. Tím nechci napsat, že nenáročnému uživateli nemusí vyhovovat. Nicméně je to, alespoň pro mě, velká neznámá a raději bych sázel na nějakou jistotu. Pokud neseženu jednoznačné a přínosné informace co a jak.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pajkt 25. 9. 2022 20:37

Kupoval jsem jako druhou TV a to menší 55" QLED 55VAQ8135

Obraz je skvělý, stabilní, pozorovací úhly jsou fajn. Dokonce ani obrazovka není příliš lesklá oproti mé OLED. Podstavec stabilní. Dálkový ovladač je takový gumový, základní a není BT - musí se s ním fakt na TV mířit.
TV má Android a tak se dá stáhnot cokoliv, nastavení obrazu je poměrně rozmanité a lze vyladit mnoho parametrů.
Používám ve spojení MediaBoxu Tesla XA400 a aktivované HDMI CEC, tak ovládáme vše jen přes BT ovladač od Tesly, který má velice dobrý dosah, hezky se drží a tak orig. DO JVC nepoužíváme.
Telka má i malou spotřebu - pří zapnutí podsvícení na EKO to bere okolo 58W. Podstavej je pevný a jen tak se nehne (TV je na podstavci nízko položená, což i vypadá hezky)

Pro kup hovoří i další parametr a to záruka 4roky po registraci u JVC (vyzkoušeno, certifikát prodloužené záruky obdržen)

Co je minus, tak jsem nenašel na tuto TV žádnou recenzi/test. Možná to je také tím, že to vyrábí globální výrobce VESTEL a na jiných trzích se to bude prodávat pod jinou značkou. Tipuji, že TOSHIBA QLED bude stejná TV v jiném obalu

PS: jako hlavní TV máme OLED od Panasonicu, takže relativně je tu srovnání s opravdu dobrou televizí. Za ty peníze je dobrý kup. Při výběru JVC jsem řešil srovnání s TCL P638 - nakonec jsem vzal JVC, protože jsem dostal slevu na 11tis.

Jsi li z Prahy, můžeš se na TV v akci přijet podívat :-)
Pajkt
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Šimy 25. 9. 2022 21:21

Díky za moc za recenzi, možná jediná v Evropě �

Pajkt píše:Kupoval jsem jako druhou TV a to menší 55" QLED 55VAQ8135

Obraz je skvělý, stabilní, pozorovací úhly jsou fajn. Dokonce ani obrazovka není příliš lesklá oproti mé OLED. Podstavec stabilní. Dálkový ovladač je takový gumový, základní a není BT - musí se s ním fakt na TV mířit.
TV má Android a tak se dá stáhnot cokoliv, nastavení obrazu je poměrně rozmanité a lze vyladit mnoho parametrů.
Používám ve spojení MediaBoxu Tesla XA400 a aktivované HDMI CEC, tak ovládáme vše jen přes BT ovladač od Tesly, který má velice dobrý dosah, hezky se drží a tak orig. DO JVC nepoužíváme.
Telka má i malou spotřebu - pří zapnutí podsvícení na EKO to bere okolo 58W. Podstavej je pevný a jen tak se nehne (TV je na podstavci nízko položená, což i vypadá hezky)

Pro kup hovoří i další parametr a to záruka 4roky po registraci u JVC (vyzkoušeno, certifikát prodloužené záruky obdržen)

Co je minus, tak jsem nenašel na tuto TV žádnou recenzi/test. Možná to je také tím, že to vyrábí globální výrobce VESTEL a na jiných trzích se to bude prodávat pod jinou značkou. Tipuji, že TOSHIBA QLED bude stejná TV v jiném obalu

PS: jako hlavní TV máme OLED od Panasonicu, takže relativně je tu srovnání s opravdu dobrou televizí. Za ty peníze je dobrý kup. Při výběru JVC jsem řešil srovnání s TCL P638 - nakonec jsem vzal JVC, protože jsem dostal slevu na 11tis.

Jsi li z Prahy, můžeš se na TV v akci přijet podívat :-)


-- 25. 9. 2022 22:24 --

Za 13 je v cashbacku, vip účtu a slevovem kupónu. Takže za mě reálné srovnatelné s TV kolem 18tis, jako TCL atd. Samozřejmě je to nesrovnatelné s cenou 20+ nebo menší úhlopříčkou. Ty informace bohužel opravdu chybí �
MgX píše:65" za 13t? Tam asi bude trochu víc kompromisů. Tím nechci napsat, že nenáročnému uživateli nemusí vyhovovat. Nicméně je to, alespoň pro mě, velká neznámá a raději bych sázel na nějakou jistotu. Pokud neseženu jednoznačné a přínosné informace co a jak.
Šimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lexx 26. 9. 2022 08:09

JVC LT-65VAQ8135 - Máme tuto telku pár měsíců, tak o ní můžu něco napsat.

Obraz - defaultně takový vyblitý, ale jak mi bylo vysvětleno, jedná se o věrné podání barev. Každopádně možností nastavení je opravdu hodně, takže to lze velmi dobře vychytat.
Spotřeba - měřil jsem skutečnou spotřebu a odpovídá udávaným hodnotám (přesné číslo si z hlavy nevybavím, ale vím, že jsem naměřil spotřebu jako moje 10 let stará LED 47" LG), super.
Android 9 - největší výhoda a zároveň nevýhoda. Výhoda je zřejmá - spousta aplikací. Systém by ale zasloužil aktualizaci (po prvním zapnutí v dubnu 2022 se systém aktualizoval, poté zatím nic). Občas to udělá botu. Např. pouštím něco přes KODI, vypnu telku... Zapnu telku přes HDMI CEC (STB s IPTV) a slyším na pozadí, jak hraje KODI (= 2 zvuky zároveň). Nebo včera spustím Voyo, pouze černá obrazovka, ale slyším zvuk zapnutí aplikace. Apku bylo nutno ukončit v nastavení. Sem tam se při přehrávání videa v KODI přes DLNA přehrávání bezdůvodně ukončí nebo přeskočí na další video ve frontě. Nevím, co je chyba systému a co chyba apky, ale je to lehce otravné. Jo a v té telce byla nějaká předinstalovaná apka jako přehrávač videa, tak tu se mi nepovedlo spustit ani jednou :-))
Po odpojení TV z el. sítě dojde k vymazání času, takže ten je pak nutno nastavit ručně (dokud není nastaven čas, tak si TV myslí, že není připojena k internetu a nefungují Google aplikace - takže ani čas se nenastaví ze sítě, ale přitom Netflix funguje; je to trochu záhada a trvalo mi to, než jsem přišel, v čem je háček - reset data a času). Měla by vlastně telka udržet v paměti datum a čas? Je to moje první Android TV.

To jsou jen takové drobné postřehy z několikaměsíčního používání, jinak jsem velmi spokojen. Celkově telku rozhodně doporučuju ;-)
Lexx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Šimy 29. 9. 2022 06:53

Díky moc za recenzi ��
Šimy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod banaho 6. 10. 2022 13:06

Nenajít recenzi, kterou má každý prodejce u popisu je taky umění :-) Tak tady je:
https://www.stereovideo.cz/2021/08/02/s ... dni-tridy/

Jinak mám týden LT-55VAQ8135 a zatím spokojenost, obraz super, zvuk taky není žádné chrastítko. Jen poupravím informaci o tom, že ovladač není bluetooth na to, že je.

Rozhodl jsem se pro ní kvůli doporučení ve Stereo&Video ve spojení s nízkou spotřebou, zárukou 42 měsíců a definitivní tečku tomu dal aktuální cashback, takže výsledná cena 11 600 Kč.
banaho
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Šimy 7. 10. 2022 07:57

Díky za recenzi, já jí včera taky nainstaloval. První poznatek.. je fakt velká i oproti mé 55" sony :) Jinak zatím spokojenost, obraz vypadá dobře, možná trošku horší podání DVB-T kanálů právě oproti Sony, ale ta je o třídu jinde a možná to dělá i ta úhlopříčka. Celkově spokojenost veliká..za ty peníze..13000 a ještě budu moct koukat na fotbal s O2TV a Telly :)
Šimy
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků