LG B1-přehrávání z PC HDMI

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kvarter 26. 9. 2022 14:25

Ahoj.mám prosbu něco jsem již i zde koukl,nikde ale to co potřebuju.
Mám LG B1 55´-právě jsem jí připojil na pc-GK Sapphire Radeon PULSE RX 5500 XT 8G OC(které má 2.0 hdmi-monitor mám 1920x1080 bez HDR!!).zakoupil jsem kabel Hama 205008 High Speed HDMI kabel 4K 7,5 m.
Tak a teď k nastavení-trošku tápu-když dám přes druhou obrazovku-tak tam mám možnosti-snad to dobře vysvětlím(pro jistotu mám i foto) když dám rozlišení 3840x2160 při 60hz tak mi ukáže bitová hloubka 8 bit s tonováním+ hdr.je to dobře??(na TV se mi ukáže logo HDR)-ovšem viz obrázek režim plochy 1920x1080 a aktivního signálu 3840x2160 při 60hz.je to tedy takto v pořádku?TV mi na info o signálu ukáže 2160p/HDR/BT.2020/PCM.
No a teď tedy-je to tak dobře nebo lze něco jinak a lépe??nějaké možnosti to nabízí-ale třeba když jsem zvýšil hz tak mi nejde dát víc jak 1920x1060.
No a pokud to je takto dobře-čím nejlépe přehrávat filmy ve 4k?Velice děkuji za pomoc či objasnění toho nastavení.
Obrázek
Obrázek
zde přidáno 100hz
Obrázek
kvarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick0071 26. 9. 2022 14:41

Ono limit HDMI 2.0b, co mas na karte, je prave 4K pri 60 Hz.. pro 4K 120 Hz 10 bit bys potreboval 2.1 HDMI. Napada me jedine vyuzit Displayport 1.4, ktery na karte mas a pres prevodnik (ktery je pomerne drahy) na HDMI 2.1 pripojit k TV. Coz stejne postrada smysl, protoze maloktera hra 5500 XT utahne na 4K 60+ fps.. Takze bych to nechal tak jak to mas ted.
Nick0071
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Luda9sl 26. 9. 2022 15:58

Co sem pochopil tak na tom nechce hrát hry,ale pouštět filmy. U PC a přehrávání ve 4K HDR je to docela složité. Nicméně. Na přehrávání filmů nepotřebuješ 4K 120Hz. Bohatě stačí 60Hz. Filmy mají stejně snímkování jen do 25 snímků. Nebudu rozebírat to minimum co mají 60 snímků. Měl by sis stáhnot MPC-HC nebo jemu podobný přehrávač který podporuje knihovny MADVR aby si rozchodil 4K HDR 10bit 4:2:2 BT.2020. MADVR se následně musí trochu poladit.

Nedíval sem se na tu tvou grafiku jestli vůbec podporuje v tomto rozlišení 10bit. To bívá někdy problém.

Edit. Dále se musí televize přepnout do určitého režimu a to podle toho jestli chceš barvy 4:4:4 což moc nedoporučuju dělá to bordel a nebo 4:2:2 (4:2:0) což je standardní barevnost ve které se natáčí filmy.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2022 16:50

Hraju z NAS přes síť pomocí DLNA obsah 4K HDR na LG B9 úplně bez problémů. Takže na PC spustit nějaký UPnP/DLNA server a mělo by to v pohodě jít pře síť, v případě 5GHz WiFi i přes ni bych řekl.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvarter 26. 9. 2022 17:30

Luda9sl píše:Co sem pochopil tak na tom nechce hrát hry,ale pouštět filmy. U PC a přehrávání ve 4K HDR je to docela složité. Nicméně. Na přehrávání filmů nepotřebuješ 4K 120Hz. Bohatě stačí 60Hz. Filmy mají stejně snímkování jen do 25 snímků. Nebudu rozebírat to minimum co mají 60 snímků. Měl by sis stáhnot MPC-HC nebo jemu podobný přehrávač který podporuje knihovny MADVR aby si rozchodil 4K HDR 10bit 4:2:2 BT.2020. MADVR se následně musí trochu poladit.

Nedíval sem se na tu tvou grafiku jestli vůbec podporuje v tomto rozlišení 10bit. To bívá někdy problém.

Edit. Dále se musí televize přepnout do určitého režimu a to podle toho jestli chceš barvy 4:4:4 což moc nedoporučuju dělá to bordel a nebo 4:2:2 (4:2:0) což je standardní barevnost ve které se natáčí filmy.

Ahoj-nejdříve díky všem:-)A tady se zaptám dále-nechci to na hry-jen videa a to nejen 4k-a ano rozumím nepotřebuji 120hz.Ale zeptám se co to znamená(ano mohu vygooglit),ale sám jsem dokud mi to TV neukázala nevěděl co to je to "4:2:2 BT.2020" no a potom-co přesně myslíš-přepnout TV do určitého režimu?4:4:4 atd(já nechám těch standard pokud to tak je:-)-jo a ještě něco co ta 8-10 bit hloubka(jak vidíte na obrázku dá i 10 ale jen při FHD)ps obraz je mnohem lepší když je to nastaveno viz první obrázek.

A ještě jednou děkuji za pomoc-vysvětlení(ještě si musím nastavit makro ve Win na přepnutí displeje:-))
kvarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luda9sl 26. 9. 2022 17:59

4:4:4 , 4:2:2 , 4:2:0 je vlastně barevnost nebo přesnost sytosti barev. 4:4:4 se používá u PC.V určitých situacích to má přínos na čitelnost dokumentů. Používá se to v grafice a tak. U filmů tě to nezajímá ty jsou točeny ve 4:2:0 protože oko není schopno rozeznat rozdíl při pohybu. Navíc abys měl 4:4:4 musel bys televizi přepnout do režimu PC kde zase přijdeš a jiná nastavení obrazu jako je plynulost a dálší "vylepšení" obrazu samotnou TV. Navíc je pak obraz filmu ve tmavých scénách až moc tmavý což není idealní.

Určitě bych nechtěl 4K film sledovat v 8 bitech. To je hloubka barev. Čím více bitů tím více zobrazených odstínů barev tady se bavíme o rozdílu 16.7 milionu barev a 1 miliardě. Přepnutí do 8 bitů způsobuje proužkování barev. Jde to hlavně vidět na scénách kde přechází jedna barva v různé odstíny (nebe,poušť...) Je to dosti rušivé.

BT.2020 je jen norma. Standard "možností" 4K UHD
BT.709 je naproti tomu pro FullHD.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod kvarter 26. 9. 2022 19:03

Ok-jenže já nemám/nevím jak nastavit tu bitovou hloubku!Kde ji mám nastavit?v win či GK-portože jak vidíš na fotkách tak 10bitu tam naskočí samo ale jen na FHD!poté jen 8 s tonovaním

-- 26. 9. 2022 20:25 --

Tak abych se jen neptal:-)tak mne napadlo kouknout kam jinam než GK a ejhle!Tak jsem něco našel viz obrázky!Takže pro sledování filmů je to lepší než 4:4:4 které mi nepustí 10bitu??zatím nestíhám zkoušet tak nevím:-)ale pokud budu vědět že s tím něco jde dělat tak pak je to..příjemnější:-) Takže jak vidíš dle obrázků mám v GK více nastavení ale asi ta 4:2:0 jediná mne pustí na 10bitu(ještě tedy zkusím ty 4:2:2) Je to tedy lepší?a opravdu si vážím pomoci-máš u mne pivo:-)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
kvarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Luda9sl 26. 9. 2022 19:44

Jo to je správně. Nastav tam 4:2:0 nebo pokud to pustí 4:2:2.

Režim v televizi si nastav jaký chceš. Já osobně používám kino s doladěním ze stránek RTings

Ale dále budeš potřebovat přehravač. Mě se nejvíc osvědčil MPC-HC a do něj stáhnou MADVR ten ti umožní obejít HDR windowsu které stojí za prd. MADVR má své nastavení které je dosti podrobné to bych doporučil projít příslušné forum kvůli dolazení. Nebo ti s tím můžu pomoct,ale to už asi v SZ protože je toho dost a teď to nemám před sebou.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod martas38 26. 9. 2022 19:50

A není opravdu lepší spustit ten UPnP server, namapovat v něm složku s filmy, tím obejít windows a používat vestavěný player v TV a vše rychle a bez problémů přehrávat vestavěným přehrávačem v TV?
Nepoužívám windows, ale nefungovalo by na PC třeba i něco takového? https://www.cistepc.cz/dlna-server-ve-w ... maci-siti/
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Luda9sl 26. 9. 2022 22:02

Taky používám i windows sdílení (pro manželku). Kolega se ptal na PC=>HDMI=>TV tak radím. Já to třeba používám na Dolby TrueHD(Atmos) a DTS HD/X. Záleží na co to chce on. Jestli jen na sledování filmu bylo by to celkově jednoduší přes sdílení, ale záleží na něm.
Denon AVR-X1700H
Magnat Signature 507 - Magnat supreme 5.1.2
Chord Mojo - Sennheiser HD 560S
HTPC - madVR - LG Oled B7
Luda9sl
Junior

Odeslat příspěvekod kvarter 27. 9. 2022 13:59

Ahoj-tak dejme tomu přes HDMI to mám-dobrá-ale to sdílení-ne že bych o tom neslyšel(win co potřebuji si dělám sám takže bych to zkusil)ale nikdy jsme nedělal sdílení-nebylo třeba tak to neznám.Pokud poradíte budu rád-bude to asi i lepší když píšete na ty filmy-zbytek přes HDMI-ten už si nechám:-)-jak tedy nasdílet,přes jaký kabel(RJ45?hdmi)poběží filmy plynule ?vím moc otázek ale pokud to umíte nechám si poradit-klidně přes sz:-)(ještě dodám RJ45 mám do pc a TV přes "gateway" kabelovky!!)
kvarter
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod martas38 27. 9. 2022 14:11

Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků