Výběr TV 58-60" 15 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 3. 10. 2022 14:33

Já si na Alzu stěžovat nemůžu, samoobslužný kiosek jsem taky využil - mají na stěně ceduli jak vrata, jak postupovat krok za krokem, ale to je fuk, každý ma jiné zkušenosti a reklamu jim dělat nechci a nebudu.
Ale kurde za ty prachy, na takové to nenáročné domácí koukání na velkou bednu, je ta TCL už za slušnou cenu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 3. 10. 2022 21:28

Já se u Alzy bohužel potýkal jen s neochotou co se týká reklamací a nejsem v mém okolí sám. Mně trvalo taky chvíli, než jsem zjistil, že tam vlastně nikdo není, samoobslužný kiosek už byl jednoduchý naklikat. Na velkou TV ovšem člověk stejně musí ze strany budovy a odložit ji tam fyzicky do rukou personálu. Email ohledně přebrání TV, jejího stavu a vlastně začátek reklamace byl o 1,5 dne později nebo-li přijímací technik reklamaci sepsal až den a půl poté, co jsem tam TV odložil. Ovšem, pokud by pán, který přebírá mou TV s ní například uhodil(ne technik ale skladník), nebo tam přišla k úhoně (někdo o ní zavadí a upadne, spadne na ní předmět) ještě před ověřením technikem, tak bych měl po srandě protože by to v protokolu bylo popsáno jako předáno poškozené :) Netuším jak mají tohle vyřešeno. Co mi přišlo ale špatně je právě příklad se staršími lidmi, kteří neholdují tolik dotykovému monitoru se samoobslužným kioskem, nebo lidmi co neumí tolik s výpočetní technikou. Starší paní, kterou jsem tam potkal, byla opravdu na místě bezradná. Museli jsme jí tam asi 2 další napomáhat a stejně nepomohli. Měla pouze malý daňový doklad, kde není číslo FA, takže ho nešlo zadat. Měla rozbitý telefon (chtělo ho reklamovat), takže se ani nemohla dovolat na to nouzové číslo "v případě problémů volejte", stejně tohle nouzové číslo bylo obsazené a nikdo ho nebral, když ho zkoušel vytočit někdo jiný. Takže není nad to, aby někomu za pultem řekla jmenuji se Anna Nováková, oni si ji v systému i s FA dohledali a sepsali to s ní. Tohle je za mě velké ne.
Ano nechat třeba telefon, nebo malou věc někde v Alza boxu kdekoliv po ČR a tímto způsobem reklamovat je super, ale samoobslužný reklamační kiosek na kamenné prodejně mi už přijde trošku zvláštní.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 10. 2022 12:49

Jo, u velkých věcí, jako je TV je kiosek k ničemu, tam potřebuješ hned technika, aby si to zkontroloval a přebral.

Co ten HDMI extender? Už jsi ho zkoušel?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 4. 10. 2022 18:57

Akorát teď jsem ho doma rozbalil připojil a mírné zelené tečky jsou fuč, tak děkuju za doporučení, jen škoda, že jsem nestihl vyzkoušet u té TCL.

Co se týká te Philipsky tak mě teď "trápí" asi jediná věc a tou je, že po vypnutí TV se nedá vypnout pohotovostní režim a diodka v nastavení, ale co je spíš víc znervózňující je fakt, že mám k TV připojeno přes USB LED pásek a z nějakého důvodu se v intervalu ten LED pásek rozsvítí a po pár minutách zhasne. A ani to nejsou pravidelné intervaly, děje se to stále ve stavu, kdy je TV vypnutá - v pohotovostním režimu. V nastavení v TV k tomuto bohužel vůbec nic není a výrobce v návodu píše, že pokud nechceme pohotovstní režim, máme TV vytáhnout ze zásuvky... Což asi vyřeším vypínací zásuvkou na ovladač. Ale je to jen drobnost, ostatní věci fungují dobře a přijde mi, že systém na Philipsce je plynulejší než na TCL a navíc přehlednější. Sice je to teď rozdíl skoro 6 tisíc korun, což uz není málo, ale už jen za ten ambilight se to vyplatí.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 4. 10. 2022 22:18

Jak se říká, nic není dokonalé, ale s tím páskem je to divné. Mám takhle zapojený pásek do USB u své LG a tohle nikdy nedělá, ale je to už starší TV s vlastním systémem.
Nevím, jestli je úplně dobré vypínat TV na zásuvce, i když to teď všude doporučují kvůli šetření, tak podle mého názoru a zkušeností i nejednoho elektrotechnika, to těm přístrojům moc nesvědčí. Asi nevadí, když to vypneš, když jedeš pryč na celý víkend nebo na dovolenou, ale vypínat to každý večer na pár hodin... dneska už ta spotřeba není ani 1W . To bych raději zkrátil sledování denně o hodinu, např. když to hraje jako kulisa.
PS: jsem rád, že ten extender pomohl, myslím si, že by to fungovalo i na té TCL, ale to už se nedozvíme.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 5. 10. 2022 05:15

sedli02 píše:Akorát teď jsem ho doma rozbalil připojil a mírné zelené tečky jsou fuč, tak děkuju za doporučení, jen škoda, že jsem nestihl vyzkoušet u té TCL.

Co se týká te Philipsky tak mě teď "trápí" asi jediná věc a tou je, že po vypnutí TV se nedá vypnout pohotovostní režim a diodka v nastavení, ale co je spíš víc znervózňující je fakt, že mám k TV připojeno přes USB LED pásek a z nějakého důvodu se v intervalu ten LED pásek rozsvítí a po pár minutách zhasne. A ani to nejsou pravidelné intervaly, děje se to stále ve stavu, kdy je TV vypnutá - v pohotovostním režimu. V nastavení v TV k tomuto bohužel vůbec nic není a výrobce v návodu píše, že pokud nechceme pohotovstní režim, máme TV vytáhnout ze zásuvky... Což asi vyřeším vypínací zásuvkou na ovladač. Ale je to jen drobnost, ostatní věci fungují dobře a přijde mi, že systém na Philipsce je plynulejší než na TCL a navíc přehlednější. Sice je to teď rozdíl skoro 6 tisíc korun, což uz není málo, ale už jen za ten ambilight se to vyplatí.


Skus vypnut automaticku aktualizaciu softwaru, automaticku aktualizaciu kanalov a podobne, mozno to problem s usb led pasikom vyriesi.
Pripadne zapoj ten pasik do nejakej usb nabijacky od telefonu a tu vytahuj zo zasuvky podla potreby ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2022 06:47

A když má ten Philips Ambilight, tak k čemu potřebuješ ještě další LED pásek? Resp. LED pásek zapojený do USB televize?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 5. 10. 2022 09:48

Tombas: Myslím, že by to pomohlo i té TCL, ale tam mě štvalo ještě pár jiných věcí, jak jsem již psal.
Led pásek máme zeshora té TV stěny viz fotky, ona je ta TV "uvězněna" v té stěně, takže Ambilight se stejně nedostane ven ze stěny na zeď nahoru nad ní.

Michalko58: Vyzkouším, tím by to mohlo být, protože aktualizace, která teď na TV běžela sama psala "po vypnutí se TV sama aktualizuje".
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 5. 10. 2022 10:03

OK, nevěděl jsem, že to osvětlení stěny nad TV máš řešeno páskem do USB televize.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 5. 10. 2022 14:58

Tombas: Ano, mám to vlastně jen k TV, aby se rozsvítil LED pásek ve chvíli, kdy jde TV.

michalko58: automatické aktualizace zakázány a bohužel to stále spíná.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod sedli02 5. 10. 2022 21:39

Dneska při spuštění filmu z PC přes HDMI ve 4k jsem si všiml zase velmi drobných zelených teček, když jsem zobrazení upravil na 30 Hz zmizely pak přepnul zpět na 60 Hz a už se celý večer neobjevily, zajímavé to situace ...
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 6. 10. 2022 06:45

sedli02 píše:Tombas: Ano, mám to vlastně jen k TV, aby se rozsvítil LED pásek ve chvíli, kdy jde TV.

michalko58: automatické aktualizace zakázány a bohužel to stále spíná.


Tam su este aj rozne ine funkcie ako napriklad automaticka aktualizacia kanalov atd.
Najlepsie a najistejsie je pouzit zasuvku s vypinacom. Kedze nemas OLED tak to nicomu nevadi, ked je TV plne vypnuta zo siete. Samozrejme, najskor ju vypnut do standby. Defaultne by mala byt v standby stave, ked zhasne pomaly Ambilight a az potom vypnut zo siete. Drobnou nevyhodou takehoto vypinania je dlhsi nabeh TV.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 10. 2022 11:59

To vypínání ze sítě je právě stav, se kterým výrobce primárně nepočítá. Zvlášť u androidu to znamená v podstatě restart celého systému při každém vypnutí. Jelikož android uchovává data aplikací v mezipaměti, provádí skryté aktualizace a další "neviditelné" služby na pozadí, bude i po poměrně dlouhém naběhnutí TV celý systém pomalý, znovu bude spouštět a přihlašovat každou službu, znovu bude stahovat data do paměti... tohle prostě u android TV nelze doporučit.

Ještě je tady ale jiná možnost - ten Philips vrátit a vybrat si jinou TV, třeba LG, Samsung nebo Hisense, které mají vlastní systém, byť u 58-60" to bude docela problém.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 6. 10. 2022 18:26

Přátelé u neOLED televizorů bych skutečně nehrotil úplné vypnutí. Samozřejmě. U Androidu to znamená cosi navíc, ale... To, že se bude něco načítat trochu déle, nebo znovu, mně absolutně nevadí. Je naprosto zbytečné mít telku zapnutou (i v pohotovostním režimu), když na ni třeba více než den nebudu koukat. Rozhodně bych ji nevypínal jen ne chvíli. To ne. Ale jestliže se dodívám večer v deset na film a druhý den jdu do práce a vrátím se v sedm večer. Proč mít jen pohotovostní?

Do hry, a to tu úplně rozebírat nechci, protože nejsem elektrikář, vstupují i různé anomálie v síti. Občasné výpadky a nestabilita. To elektronice dobře nedělá. Stejně tak ve chvíli, kdy v létě hrozí bouřky. Nejde jen o úder blesku, který zlikviduje vše, ať chcete, nechcete, ale právě o to, že to někde práskne, najednou je výpadek, pak to nahodí, zase vypadne a takto několikrát dokola. Ne, to nejen televizory nemají rády.

U OLEDu je stav jiný. OLED čistí obraz. Proto mám chytrou zásuvku, a když už ho chci vypnout úplně, tak se snažím tak učinit ve chvíli, kdy zásuvka ukazuje „nulovou“ spotřebu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 6. 10. 2022 22:07

michalko58: Automatická aktualizace kanálů je taktéž vypnuta a stále se spíná usb LED.
A ano jak píšeš, nejdříve jí pošlu do standby, pak vypínám zásuvku. Jinak to načítání TV není nijak hrůzně dlouhé, docela to jde.

Ještě jsem si teď všimnul, že jakmile je TV ve standby tak jakmile se spene LED USB - jde z TV šťáva - tak mi probliknou monitory na PC jako když připojí člověk další monitor... Což bylo trošku nepříjemné teď, kdy jsem hrál BF5 v HDR a xkrát to probliklo :D
sedli02
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků