Výběr TV 58-60" 15 000

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 7. 10. 2022 06:57

To mi nepřijde úplně v pořádku. Buď máš něco s el. rozvody, nebo ta TV pouští do sítě něco, co by neměla.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 7. 10. 2022 11:33

Jelikož je to jediná TV, která to dělá, nemyslím si, že je něco špatně s rozvody. Takto probliknou monitory pokaždé, když se připojí další monitor (hlavně, když je ten 3 monitor v win nastavený jako HDR). Jen nerozumím co tu TV nutí aby napájela připojené zařízení v momentu, kdy je v pohotovostním režimu... Zkusím napsat na Philips, třeba je to chyba v novém Firmwaru (přeci jen, hned první den si dělala TV svůj nový update)
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod sedli02 12. 10. 2022 06:44

Akorát jsem objednal TV Hisense 58a76gq
mělo by se jednat o QLED a ano, je to čínský systém, ale případně tam časem dám Android box, pokud by něco nefungovalo jak mělo (primárně využívám stejně jen Netflix a na zbytek přenos jako monitor z PC)

https://www.electroworld.cz/hisense-58a76gq

Je teď ve skvělé akci na electroworldu (pouze do dneška) -20% díky jejich oslavě 20 let. Philipsku budu vracet, protože mě prostě štve to "probouzení do polozapnutí" hlavně když například večer vypnu TV a nejdu k zásuvce ji vypojit, protože jí třeba za 2 hodiny zapnu. Jdu k PC a něco dělám, tak mě co 20 minut přepínají monitory, kvůli zjištění připojení nového monitoru (kdykoliv kdy se TV rozhodne napájet HDMI a USB...). Takže už z toho trošku kvetu.

Uvidíme co ta Hisense - píšou, že je dokonce QLED, tak jsem na to sám zvědavej.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 12. 10. 2022 08:04

Tak to je nás zvědavých určitě více.
Pak bys měl ještě vyzkoušet tu LG, aby to bylo kompletní ;)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigFoot007 12. 10. 2022 08:13

@sedli02 - nechcem rypat, ale momentalne su na amazon.de dealy. V ponuke je Hisense Hisense 55U81GQ za 569 EUR https://www.amazon.de/-/en/dp/B09BZCWXN ... dp_it&th=1

Je to sice "len" 55ka, ale ma oproti A76GQ rade:
- 120Hz panel
- vyssi jas (max 1000 nitov vs 300-400 max udavanych pri A76GQ)
- 3x 2.1 HDMI (teda podpora pre 120Hz pri 4K)
- 1x HDMI eARC
- lepsi audio system (2.1.2)

Nemecky detail sheet pre A76GQ radu - https://hisense.de/tvs/alle-tvs/e76gq/
Nemecky detail sheet pre U81GQ radu - https://hisense.de/tvs/alle-tvs/u87gq-2/
Have you tried turning it off on on again?
BigFoot007
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 13. 10. 2022 09:31

Tombas: Doufám, že na to nedojde, o té LG nejsou moc přesvědčivé recenze, ale dohledal jsem, že 60" nedělají v IPS ale v VA variantě dle: https://www.displayspecifications.com/en/model/c2e92be2
Jen je tedy cena už skoro 19tis.
A ještě mám v rukávu poslední řešení vzít zase JVC o které taky nejsou bůhvíjak skvělé recenze :D https://www.alza.cz/58-jvc-lt-58va3035-d7067985.htm


BigFoot007: přes amazon.de bych určitě nic nekupoval(už jen vrácení TV do 14 dní, které očividně rád praktikuju a případné další reklamace bych nechtěl řešit/zasílat) , ale jsou i u nás (jen je označení 55U8GQ - snad je to to stejné) https://www.datart.cz/televize-hisense- ... =EFY55U8GQ

Každopádně je tam pár mínusů:
-cena 16 tis vs 11
-o 3 palce menší úhlopříčka
-další 2000 za kabel, abych dokázal přenést 100/120 Hz 4K
-ošklivejší design celé TV - ten podstavec je ošklivost. (ale to je opravdu detail, i ta A76GQ nemá nijak hezký podstavec, ale hezčí než tento)

Detail sheet jsi poslal pro E76GQ ne A76GQ, zde správný odkaz: https://hisense.de/tvs/alle-tvs/a7gq-2-2/ každopádně ta svítivost sedí, tak netuším jaký je tam vůbec v těch TV rozdíl.
A ještě bych doplnil, že nevím v čem bych 120Hz panel využil. Většina filmů je 4K @ 60Hz. TV vysílání bych také neviděl ve větší frekvenci (ale zde jen hádám). A hry by moje 3060ti ve 4K@ 120Hz stejně neutáhla (na TV hraju opravdu málokdy), takže vlastně reálně neutším v čem je pro mě výhoda ve 120 vs 60 Hz, ale nechám si poradit, třeba je to blbost co říkám. Audio systém TV je mi k ničemu, jelikož využívám domácí kino Sony 5.1 přes optický výstup.
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 13. 10. 2022 09:41

E76GQ má VA panel, A76GQ má IPS.

100/120Hz by mělo zajistit plynulejší obraz při pohyblivých scénách. Je to nativní obnovovací frekvence obrazovky - počet vykreslených snímků za sekundu.
Jestli bys to poznal je těžko říct, i 50/60Hz TV vkládájí do obrazu mezisnímky, aby byl pohyb plynulý, ale hlavně ta vyšší frekvence vypovídá o lepším panelu s výkonnější elektronikou.

Už máš ten Hisense?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 13. 10. 2022 10:50

Hisense dorazí nejspíš až zítra českou poštou, klasika dnes objednáte a my nevíme kdy dodáme. Uvidíme, jestli už to bude či nebude vyhovovat, už mě to celkem štve, že má každá TV něco, co mi leze na nervy.
Údaj ohledně VA/IPS panelu jsi dohledal kde ? Já to asi nikde nenašel. Jen díky té svítivosti? Je velká škoda, že tohle neudávají jako základní údaj, ale chápu, že všichni výrobci radši napíšou LED panel než technologii displeje.
A určitě má 55U8GQ lepší displej o tom asi není rozporu. Jen co se týká té frekvence 60/120 Hz nevím, jestli to reálně opravdu dokážu poznat. Teď to řeknu asi hodně laicky, ale když je film vyrenderovaný v 60FPS, uvidím vůbec nějaký rozdíl na 120 Hz TV. Netflix myslím také sharuje 4K v 60 Hz, tak nevím, jestli je to vůbec "využitelné" těch 120Hz...
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 13. 10. 2022 11:10

Ked pozeras sport tak rozdiel 50Hz a 100Hz urcite rozoznas.
Na sport jednoznacne 100Hz.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 13. 10. 2022 12:59

Dobrý den, možná Vám pomůže, cituji:
Obnovovací frekvence
Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, jedná se o jeden ze základních parametrů každého displeje. Anglický termín pro ni je Refresh Rate a zjednodušeně řečeno vyjadřuje, kolikrát se statický obraz zobrazený na obrazovce překreslí během jedné vteřiny. Rychle se měnící obraz náš mozek chápe jako pohyb. Takže čím rychleji se obraz během jedné sekundy mění (čím je obnovovací frekvence vyšší), tím plynulejší se nám pohyb zdá. Nejvíce je to znát u rychlých záběrů, typicky akční filmy, sport, automobilové závody. Jaký je rozdíl mezi obnovovací frekvenci a snímkovou frekvencí. Snímková frekvence (nebo také FPS – frame per second, jak ji znáte z her) udává, kolik snímků poskytuje zdroj obrazu.
Většina filmů je historicky natočena se snímkovou frekvencí 24 snímků za vteřinu. Důvodů pro toto číslo je více a určitě je spousta velmi podrobných vyjádření proč tomu tak je. Nám stačí vědět, že od této hranice se obraz zdá lidskému oku jakž takž plynulý a zároveň je výroba takového filmu levnější, než kdyby byla snímková frekvence vyšší. U nás v Evropě se můžeme setkat s obnovovací frekvencí v hodnotě 50, 100 Hz. V Americe jsou pak hodnoty 60, 120 Hz. Důvodem je odlišná frekvence střídavého napětí. Tato obnovovací frekvence se někdy také označuje jako nativní.
To co má smysl řešit, je jakou má obrazovka reálnou obnovovací frekvenci. To je v našich podmínkách nejčastěji 50 nebo 100 Hz. A má to cenu řešit? Řekli jsme si přece, že většina filmů je natočena při 24 snímcích za vteřinu. Tak co tv dělá s volnou kapacitou, když jich má zobrazit každou vteřinu 50 nebo 100? Různě. Někdy zobrazí víc stejných snímků za sebou, jindy je proloží černým snímkem (tzv. BFI – black frame insertion). Tyto algoritmy jsou už ve většině případů hodně pokročilé, ale stejně záleží na jejich kvalitě. Přesto je v naprosté většině případů lepší 100 Hz panel než 50 Hz. Má vůbec cenu kupovat 50 Hz tv? Jako vždy, jde o kombinaci vašich potřeb a financí, které máte k dispozici.
50 Hz – když zejména sledujete klasické vysílání, sem tam nějaký film počítače nebo flash disku. Přidejte k tomu nižší rozpočet a 50 Hz bude nejspíš jasnou volbou.
100 Hz – máte na nákup více peněz a nebo jste fanoušek sportu či akčních filmů? V tom případě by pro vás 100 Hz panel měl být ten pravý.
Umělé (softwarové) upravování plynulosti obrazu může vést k takzvanému soap opera effect – přeloženo jako efekt mýdlové opery. Myslí se tím to, že televizor tak moc upravuje pohyb na obrazovce, až dochází k deformaci. Opět se jedná o subjektivní záležitost. Někomu zjemněné a upravené podání vyhovuje, jinému se příčí. V takovém případě je řešení v nastavení televizoru zjemňovací funkce vypnout.

Pro dopočet mezisnímků:
viewtopic.php?f=1703&t=1306677
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod sedli02 14. 10. 2022 07:52

Kutil71 - díky za článek :) Pobavil mě ten překlad na mýdlovou operu :D U nás bych tomu řekl spíš efekt ulice/ordinace v růžové zahradě. A je mi celou dobu jasné, že 100/120 Hz panel je prostě lepší, jen jsem nikdy u filmů nepoznal nijak extrémní rozdíl(Měl jsem 60 a pak 144Hz monitor), je pravda, že na sport/F1 jsem na tom nikdy nekoukal a u her to poznat je, tam ovšem naskakuje právě i frame rate do hry, kdežto u filmů ne, proto mě to tak nějak celou dobu netrklo, že by to mohlo vůbec být znát.
Bohužel v téhle cenové kategorii resp v 58/60" snad žádná TV do 20 tis s frekvencí víc jak 60 není.

Tombas - jinak jsem včera večer zkusil dát Philipsku do továru, abych ji mohl vrátit. A pak jsem si celý večer nevšiml, že by problikla... Takže jí možná ještě dnes odpoledne budu pořádně testovat, jestli bude pořád blikat a třeba nakonec ani tu Hisense nerozbalím :D Jen by to pak chtělo přijít na to, proč se to dělo a jestli se to zase nezačne stávat...
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2022 08:41

No s tou Philipskou je to zajímavé :hm
Ale tu Hisensku určitě rozbal a porovnej s Philipskou, sice Philips má ambilight, což je velký bonus, ale samotného by mě zajímalo, jak jsou na tom tyto dvě TV obrazově v přímém porovnání.
Klidně na tom pusť zároveň jen nějaké testovací videa z youtube, je jich tam spousta.

A pak napiš, jak to dopadlo! ;-)
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sedli02 14. 10. 2022 19:26

Tak Hisense vyzkoušena, a už je zpět v krabici. Dal jsem tenhle test: https://www.youtube.com/watch?v=DL2T9VtBzMI

Je vidět IPS glow na spodní hraně displeje, takže ano, dá se lehce IPS displej rozeznat. Ani ta černá není černá... Další nehezká věc Hisensky je ten test subtitle motion, velký rozdíl mezi Philipskou a Hisense - kde se to celkem viditelně škube. Dokonce je i Hisense o chlup pomalejší v menu a v aplikaci Youtube, je tam vidět pár milisekund rozdíl při zadávání textu, není to tak plynulé jako u Philips.

Jinak Philipska mi zase problikává, takže jde také na vratku :( Ale začala to dělat až po nainstalování DVB-T programů (měl jsem jí bez instalace DVB-T zaplou celej den a neblikla, dnes večer doinstalováno a hned to dělá), takže chyba bude někde tam. Automatická aktualizace programů i samotné TV je zakázána, teď jsem ještě vyzkoušel vypnout i HbbTv a bohužel ani to. Jiné nastavení tam k DVB-T není.

Takže jako další v téhle úžasné eskapádě "vyměním všechny TV v ČR" zkusím tu 60" LG, která by dle stránek displayspecifications měla být VA a pro mě plus, že má o 2 palce víc. https://www.displayspecifications.com/en/model/555f2bec
Naposledy upravil sedli02 dne 14. 10. 2022 21:11, celkově upraveno 1
sedli02
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 14. 10. 2022 20:25

No to mě po... tohle jsem nečekal. Ale máš pravdu, všechno vrať a zkoušej tak dlouho, dokud nenajdeš tu pravou. Třeba nakonec i to JVC.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 10. 2022 06:22

Ale poznam ludi co nikdy nenajdu tu pravu. :-)
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků