Výběr TV 48 - 50" do 25 000 kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod myšpulín 29. 11. 2022 13:41

Tak po cca 2 týdnech popíšu svoji zkušenost s Philips 48OLED806.

Obával jsem se ovládání, byl jsem zvyklý na Sony ale je to úplně v pohodě, jen některá nastavení jsou trochu schovanější. Obraz je vynikající, většinou volím lehce ztmavený standard, u Netflixu se to přepne na HDR režim kde taky volím ten tmavší profil. Automatické připínánmí na filmový mód jsem vypnul.
Vyžívám i ovládání pomocí aplikace v mobilu, zejména přenutí režimů ambilightu a volbu kanálů ze seznamu. Nastavení oblíbených jsem taky dělal jen v aplikaci.

Zvuk z TV nevyužívám, přes HDMI a optiku připojený starší AV systém SONY DAV-F200 u kterého jsem až teď zjistil co vše se zvukem umí jakmile se rozsvítí Dolby.

Ambilight - úžasná věc, i když mám stěnu za TV tmavě červenou a po stranách cca 10 cm od TV mám police tak je ten efekt je fajn.

Jediné s čím občas bojuji, že se ke zvuku z AV systému přidá i zvuk TV, zajímavé je, že u některých zdrojů signálu je tak synchronní že to není téměř poznat, někde to zní jak lehká ozvěna a někde je ten posun fakt slyšet. Stačí snížit hlasitost na nulu a pak vytáhnout zvuk ovladačem od AV, potom už stačí používat ovladač TV.

Užíváme si teď zejména ten Netflix, ale i iVysílání nebo červeného tlačítka.
Jo a TV nám pořád připadá spíš větší než menší. :)
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod michere 29. 11. 2022 18:42

Omlouvám se za otázku trochu mimo téma, ale tahle 48OLED806 mě zajímá.
Ještě pořád u Philipse při zobrazení seznamu kanálů TV není vidět náhled ani slyšet zvuk na aktuálním kanálu? Otec má 65PUS7601 a ta to neumí :(. Chce novou menší televizi a protože sleduje pořád satelit, chtěl by náhled pořadů při přepínání (Sony a další to mají, ale zase jim chybí Ambilight :) ).
michere
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod michalko58 30. 11. 2022 07:18

Ano, stale je tomu tak. Pri starsich modeloch slo aspoon prepnut na iny zdroj dat, uz neviem ci internet alebo antena, kde fungoval aspon zvuk. Pri novsich modeloch to nejde a pri zobrazeni EPG cez TV tuner (pravdepodobne aj satelit) je to bez obrazu a zvuku.

Nepochopitelne z pohladu zakaznika, ale inzinieri z TPV to maju genialne "vymyslene".
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 11. 2022 19:28

Tohle je zrovna funkce která mi nevadí, nějak jsem se nenaučil EPG používat. Na TV program se podívám na aplikaci v mobilu a pak TV přepnu na vybraný kanál.
myšpulín
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků