LG TV do 50" volba technologie

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod philcol 17. 11. 2022 15:06

Hezký den,
potřeboval bych poradit s výběrem nové TV.
Velikost mám jasně danou do 50" (opravdu!), protože už tu budu mít problém umístit na stěnu mezi dvojice dveří a přilehlé vypínače a stejně mi ji budou trochu zakrývat repro bedny. Bude nahrazovat LG 43" FHD, se kterou jsem byl spokojený, ale přemístím ji na chalupu.
Jde spíše o to, jaký typ volit. Co je optimální volbou pro běžné sledování TV a Netflixu? Stačí klasický UHD, nebo QNED, 100Hz QNED, nebo je lepší Nanocell, či se vyplatí OLED, i když je 2x až 3x dražší.
Byl jsem v různých prodejnách, ale skoro jsem neviděl rozdíly a když, tak spíše byly v nastavení barev.
Díky moc za rady.
stereo: OPPO 103EU (Pro-Ject 1 Xpression)>NAD 356BEE>Dynaudio DM 3/7
sluchátka: NFB 15>AKG K7XX Massdrop
venku: Fiio X3 II>Fiio FH5
kino: Yamaha HRT-4065>Heco Victa Set 601
garáž: Ford Mondeo 2.2TDCi 147 kW
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mut1 17. 11. 2022 17:47

LG oled 48 z řady C, to bych u LG do 50 palců volil já.
mut1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 17. 11. 2022 19:39

Asi hloupá otázka, ale musí to být LG? Mám pocit, že kromě OLED momentálně LG v nižší cenové kategorii nemá moc zajímavé modely. Podle mnoha recenzí není NANOCell žádný zázrak, 4K UHD je dnes snad už povinnost u téhle úhlopříčky a 100Hz bych považoval za velké plus, ale nikoliv nutnost.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod philcol 18. 11. 2022 20:49

Asi by vysloveně nemusela být, tak nějak jsem si na tuhle značku zvykl. Ale Samsung rád nemám (navíc neumí přehrát divx, jestli to stále platí). Jaká jiná značka by stála za zvážení?
philcol
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 19. 11. 2022 17:35

Já nevím, záleží i na ceně. Taky bych volil OLED, ale pokud ne, líbí se mi třeba Philips PUS8807
https://televize.heureka.cz/philips-50p ... E#prehled/
V 50Hz je to už mnohem lepší a levnější.
https://www.alza.cz/50-tcl-50c635-d7084823.htm#recenze

Jinak konkrétní modely neznám, spíše obecná doporučení (opět dle mých osobních preferencí), QLED, 100Hz, VA panel, Direct LED, Local Dimming, asi Android nebo Google TV, než uzavřený systém.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tompr 30. 11. 2022 15:16

Lg 65QNED81Q poměr cena výkon. Oled má své výhody ale i nevýhody o kterých se moc nemluví.
Tompr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod messy 30. 11. 2022 15:19

O ktorych nevyhodach OLED sa nehovori?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 30. 11. 2022 17:05

Tompr píše:Lg 65QNED81Q poměr cena výkon. Oled má své výhody ale i nevýhody o kterých se moc nemluví.

Tady se o nevýhodách nebo jiných preferencích mluvit nesmí. :mrgreen:
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 17:14

Ale no tak, každá technologie má výhody i nevýhody. Osobní preference, i ty zcela iracionální, si stejně nikdo nenechá vymluvit (a proč by taky měl, jde o jeho peníze).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 30. 11. 2022 19:33

Tak sup, sem s tymi nevyhodami, uz vime ze ootrebujes po vypnuti tv rovnou vytah ut ze zastrcky, co tam mas dal Alberte?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod myšpulín 30. 11. 2022 19:46

A proč je u OLED problém vypnutí ze sítě, to hrozí nějaké poškození obrazovky?
myšpulín
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 30. 11. 2022 19:51

Kdyz je tv v stand by, zapina se cisteni obrazovky, jedno z opatreni proti vypalovani…
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 30. 11. 2022 19:51

tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2022 20:14

Albert.Bert píše:
Tompr píše:Lg 65QNED81Q poměr cena výkon. Oled má své výhody ale i nevýhody o kterých se moc nemluví.

Tady se o nevýhodách nebo jiných preferencích mluvit nesmí. :mrgreen:

Takže drahý diskutující. Za svá slova máš veřejné napomenutí. Vysvětlení jsi obdržel v jiném vlákně. Pakliže hodláš pokračovat v tomto duchu, bude Tvé působení zde na fóru ukončeno. Ne kvůli názorům, které zastáváš, ale pro jejich nekorektní prezentaci, vytváření OT a dá se říci i pokus o vyvolání flame, aneb OLEDáři jsou jako Applisti.

-- 30. 11. 2022 20:18 --

myšpulín píše:A proč je u OLED problém vypnutí ze sítě, to hrozí nějaké poškození obrazovky?

Protože někdo potřebuje vymyslet negativa.

Je to jednoduché. OLED provádí čistící proces. Něco jde hned po vypnutí, něco následně v rámci klidového režimu. Když ho budeš vypínat totálně, čistící proces neproběhne. To je ten důvod. Samozřejmě. Vypnout ho normálně můžeš, jen to není dobré dělat standardně. A kdo má tu potřebu nemít televizor v pohotovostním režimu, protože ta spotřeba je pro něho ohromující, a přitom má obavu co s TV bude, si koupí levnou chytrou zásuvku a telku vypne v době, kdy se čištění neprovádí. Což pozná jednoduše, protože v onom čase nebude mít měřitelnou spotřebu, resp. spotřeba bude zanedbatelná.

//ještě doplním, že běžně se moderní televizory už úplně nevypínaly. Toto je výdobytek moderního světa, aby se ušetřila elektřina, protože se někde netočí větrníky a jinde nesvítí sluníčko.

Tady je jednoduchý článek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod messy 1. 12. 2022 12:12

Albert.Bert píše:
Tompr píše:Lg 65QNED81Q poměr cena výkon. Oled má své výhody ale i nevýhody o kterých se moc nemluví.

Tady se o nevýhodách nebo jiných preferencích mluvit nesmí. :mrgreen:

O akych nevyhodach sa nesmie hovorit?
Každé ráno, když vstanu, prohlédnu si seznam 50 nejbohatších lidí na světě. Když na něm nejsem, jdu do práce.
messy
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků