Sony Bravia OLED XR-65A83K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kamil.25 18. 11. 2022 15:00

Dobrý den.
Asi po 3 letech uvažuji o koupi nové TV a těd jsou různé akce takže není na co čekat.
Nikdy jsem neměl Oled a tahle se mi hodně líbí ale nikde jsem se k ní nic moc nedočetl.
Zajímá mě jak je na tom ohledně filmů na UHD diskách a hlavně co se týká her,na nic jiného mi sloužit nebude.
Nevím jak se zlepšilo vypalování Oled panelů takže z toho mám celkem strach abych za pár měsíců neměl na panelu nějaká Loga atd.
Pokud by mi někdo mohl poradit nebo poslat odkaz na nějakou recenzi byl bych vděčný.
Děkuji za každou radu.
kamil.25
Junior

Odeslat příspěvekod cujou2 29. 11. 2022 13:02

Ahoj, teď byla v dobré akci za necelých 31tis. Koupil jsi?
Já jí mám objednanou.

Jen mám dotaz. Mám Onkyo 727 - tzn. neumí 4K/120HZ apod.. Když ale zapojím standardně TV do onkya a spouštět 4K filmy z TV a z Netflixu/Disney HDR apod., bude mi vše fungovat ne?? Kdybych zakoupil PS5 a zapojil to rovnou do TV a ne do Onkya tak mi taky vše pojede OK? Raději se zeptám :). Nechce se mi kupovat ještě nový AV receiver.
Díky.

Jo ještě dotaz, když sklopím sedačky v Rapidu tak by měla normálně vlézt že? Rozměry má cca 158cmx96cmx18cm
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Francek12 30. 11. 2022 14:40

Zdravím,

také jsem neodolal a na černý pátek jsem objednal u EW výše uvedenou TV. Co se týká prvních dojmů, prozatím paráda. Obraz ve 4K nádhera, v satelitní HD velice dobře koukatelné. Zvuk ve srovnání se starou Sony KDL 55W807C - nesrovnatelné.

Co se týká nastavení, Google to honí přes aplikaci Google Home (i když se asi nutně nemusí), kterou si nahrajete do telefonu. Přes aplikaci je to asi trochu jednodušší. Co mě zatím vadí, že přepínání reproduktorů je hluboko v menu a hloupě se hledá. Někde asi bloudím.

Vypalování OLED-ů tady bylo řešeno nesčetněkrát. Vzhledem k druhému dne používání nemohu z osobního pohledu sloužit. Ale věřím, že výrobci to v rámci možností vyřešili.

Filmy ve 4K pouštím z NAS-u přes TV do domácího kina a všechno funguje, včetně 5.1 zvuku. Nevidím důvod, proč by to nemělo fungovat i s PS-kem. Jo, TV jsem vezl domů Golfem VII kombi a se sklopenými sedadly, úplně v pohodě.

Jinak se zatím s TV pořád seznamuji. Byl bych docela rád, kdybychom toto vlákno udržovali v chodu a dále si vyměňovali svoje zkušenosti.

F.
Francek12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 30. 11. 2022 20:40

Jasně. Super. Já ji mám zatím v krabici. Do Rapida taky v pohodě vešla. Zatím jsem jen študoval návod, moc jsem se nedozvěděl :D - udělám zásobu šroubů M6 :) Čekám na posilu co mi přijde v pátek/sobotu pomocí, aby jsme ji dalina zeď. Takže si užívám konec vynikají Plazmy Samsung PS60e6500. Přečetl jsem o té Sony snad vše dostupné - vseude jen vesměs jeden mínus - nedostatečný jas... Což mne moc nebere - i tu plazmu máme stáhnutou na jasu ať nezáří :)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2022 20:41

Hlavně si ji vyzkoušej ve 14 dnech od zakoupení. Kdyby tam bylo cokoliv, ať můžeš vrátit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 30. 11. 2022 20:55

Přesně tak, nemohu otálet, i když myslím že ji můžeme vrátit až do konce ledna :). Mají tam na to akci Vánoční....
Já jsem na to hrozný právě. Tu plazmu jsem taky vybíral šíleně - předtím jsem vrátil 3 TV než jsem skončil u té "pravé". Žena se na mne právě už trochu dopředu zlobí, stylem : nééé, neříkej že jí budeme zase vracet... :D. Ale snad bude vše OK.
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 30. 11. 2022 20:58

Vždy je lepší nechat si to, co Ti vyhovuje, než se trápit s výrobkem, který vadí.

Pak určitě napiš klady a zápory.
Jen drobné info. Jinde ve vlákně se zase probírají pro mě „zajímavé“ věci. Co se týká spotřeby, je možné něco načíst přímo zde. Samozřejmě je lepší nechat OLED v pohotovostním režimu žít vlastním životem, aby mohlo proběhnout čištění panelu. Nicméně každý moderní TV má v určitý čas potřebu stahovat různé aktualizace atp. Tím se navyšuje spotřeba. Co kdo nechce, může zkusit vypnout.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Francek12 30. 11. 2022 21:37

No, ta zásoba šroubů asi bude zbytečná. V TV jsou v příslušných otvorech pro přidělání na zeď 4 ks šroubů. Ty se vyšroubují a pak se do otvorů našroubují pomocné válečky. A těmi šrouby se k TV připevní držáky do těch válečků. Zatím mi TV nespadla. F
Francek12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 30. 11. 2022 22:13

Paráda. Díky. Dělali jste to ve 2 nebo ve 3 lidech? Vím že je to celkem nebezpečné jak jsem viděl jak je tenká:D
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Francek12 30. 11. 2022 22:41

Dělal jsem to s manželkou. A úplně v pohodě. Takže ve dvou chlapech v ještě větší. A tak tenká zase není. Oproti LG OLED65C12, co mají mladí, je to pěkný tlouštík! F
Francek12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod f0rever 30. 11. 2022 23:42

MgX píše:Vždy je lepší nechat si to, co Ti vyhovuje, než se trápit s výrobkem, který vadí.

Pak určitě napiš klady a zápory.
Jen drobné info. Jinde ve vlákně se zase probírají pro mě „zajímavé“ věci. Co se týká spotřeby, je možné něco načíst přímo zde. Samozřejmě je lepší nechat OLED v pohotovostním režimu žít vlastním životem, aby mohlo proběhnout čištění panelu. Nicméně každý moderní TV má v určitý čas potřebu stahovat různé aktualizace atp. Tím se navyšuje spotřeba. Co kdo nechce, může zkusit vypnout.


Já čtu přímo v manuálu Sony TV jak předejít vypalování obrazu, vypnout tlačítkem na ovladači. Nic tam o čištění panelu není.
f0rever
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 1. 12. 2022 01:55

Tak ta moje uz taky zapojena, rovnou s novou aTV� vyzkousel sem rychle jen final fight v ready player one v rezimu kino a spokojnost, za necelych 30 tisic, no nekup to.

Este asi dokupim zaruku na 5 let za tech 3500 ci kolik to je.

Mel bych jeden dotaz, tusi nekdo kde presne se uplne vypina BFI?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 1. 12. 2022 08:40

Nejpřesnější režim obrazu je režim custom. A zde doporučené nastavení : https://www.flatpanelshd.com/review.php ... 1668748143
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 1. 12. 2022 09:34

Doporucene nastaveni je asi k nicemu, ne? To vychszi z kalibrace daneho kusu bych rekl. Nebo ne?
A to BFI? Pochopil sem to tak ze kdyz dam clearness na 0 tak vypnu BFI, je to tak?:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 1. 12. 2022 11:12

Jasně, ale jde o to že už z výroby je to hodně přesné a stačí jen jemně doladit, třeba ještě stáhnout jas. Jinak k BFI by to mělo být jak říkáš. Zde další nastavení https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/ ... d/settings

Píše se zde mimo jiné : The Clearness adjusts the Sony A80K's black frame insertion feature, which only flickers at 60Hz. However, you can't enable the BFI feature at the same time as VRR.
cujou2
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků