Sony Bravia OLED XR-65A83K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod f0rever 1. 12. 2022 16:38

Jak nastavíte, aby byl obraz bez horního a dolního pruhu? Zkouším různé nastavení, ale tu volbu mám pořád zašednou (widescreen).

edit: možná bude problém v tom, že přehrávám vše přes NVIDIA shield.
Naposledy upravil f0rever dne 1. 12. 2022 18:20, celkově upraveno 1
f0rever
Junior

Odeslat příspěvekod jito 1. 12. 2022 17:35

A proč to dělat?
Nebo se raději chceš dívat na zdeformovaný obraz?
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Francek12 1. 12. 2022 18:16

Zkus VLC.
Francek12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 2. 12. 2022 20:32

Tak TV zprovozněna. Zrovna běží první film. 1080p Jurský svět nadvláda. Hned jsem využil funkci : čistota-hladký přechod na střední = bomba konečně zmizely ty viditelné přechody - nejvíce viděné na obloze apod. Nastavení obrazu jsem provedl přesně podle stranky flatpanelshd - super. Jas na 24 apod.
Jedna nemilá věc co nechápu - pouštím to přes MMC Dune HD. Zvuk oproti obrazu zpožděný. Musel jsem nastavit v Onkyu 50ms. Nevím proč, plazma to nepotřebovala. Budu ještě zkoušet s interním přehrávačem, ale děti už nevydržely a už ten Jurský svět prostě musel být :).
Jinak u nás se úplně WoW faktor nekoná oproti plazmě:) je to dost podobné. Jo zmizelo jemné bílé zrnění, a lepší detaily v černé. Ale ještě není úplně tma, na to se těším až se vše zhasne a děti půjdou spát :D a já pustím nějaká temný horor.... Jinak jsem rád že kinofilmový šum tam zůstává, takže jsem všechny ty funkce nechal vyplé. No nic, asi to vypadá že doma zůstane:). Jo a pohyb obrazu/motion lepší než plazma. Je to ta vlastně taková vytuňená super Plazma :)
Tak ještě přepnu na fotbal a tam se budu asi trápit více s nastavením obrazu. Co tam máte vy ?
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 6. 12. 2022 08:13

Včera jsem si všiml že v levé části u rámečku je mírně tmavší obraz. Není to po celé ploše, ale spíše uprostřed a dole. Tak jsem začal pouštět šedé barvy a je to tam mírně zřetelné.... Všiml jsem si toho u filmu Trol kde jsou v takové "jeskyňi" a je tam dost tmavé a šedé barvy. V absolutní tmě večer... Dalo by se říct takový tmavší "flek". Ještě jsem se dočetl že může způsobovat tmavší pruhy apod. pixel shift. No zkusím to vypnout a uvidím. Vracet se jí mi moc nechce, takže zkusit reklamaci? Nebo to je normální.....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 6. 12. 2022 09:25

na to odpovi nejaky vetsi expert nez ja.. ale u oledu by melo trvat nekolik desitek/stovek hodin neco jako zahoreni? aspon sem to myslim slysel na hdtv nebo obdobnem kanalu? ale urcite me pripadne nekdo opravi, pokud si to vymyslim:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 6. 12. 2022 11:04

OLEDy jsou vybaveny technologií, která dokáže měřit a upravovat napětí na úrovni jednotlivých buněk a tím zajišťuje kompenzaci opotřebení (eliminuje vypálení), ale samozřejmě jen do určité míry a v omezeném rozsahu.
Mělo by to probíhat v režimu čištění obrazovky, tedy po určitém hodinovém náběhu v režimu stand-by.
Pokud je TV nová a takový proces ještě neproběhl, je dobré počkat a TV normálně používat.
Pak je ještě možnost spustit ruční "hloubkové" čištění, které je dostupné v menu, ale to způsobuje větší opotřebení buněk a počet takových čištění je omezený.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Francek12 6. 12. 2022 12:11

No, možná na tom zahoření něco bude, protože se mi zdá obraz čím dál lepší. �
Francek12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2022 12:11

Hloubkové čištění se doporučuje maximálně jednou ročně.

Jednou z chyb určitého firmwaru byl i rozdílný jas v ploše (pravo/levo). Máš nový aktualizovaný software TV? Pokud ano… provedl jsi po aktualizaci obnovu do přepravního nastavení s novým laděním a nastavením?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 6. 12. 2022 12:52

Po vybalení to hlásilo aktuální software. Ale asi zkusím tu obnovu tedy, protože se mi u fotbalu zdálo že je mini rozdíl v jasu/podání barev vlevo/vpravo, ale je to opravdu minimální.. Hloubkové čištění právě nechci zatím používat. Na stránkách sony jsem viděl že poslední firmware je z listopadu, teď si jen vybavuji že zabezpečení android tam je září 2022. Jinak jsem si otevřel developer option, ale vlastně tam asi ani není co využít... Jo a tady na doporučení jsem zakázal automatické aktualizace.... Jinak s obrazem jsem spokojený. Na to že nemáme moc rychlý internet na vesnici (cca. 18Mbit wifi 5GHZ) tak mne velmi překvapila kvalita obrazu na Disney+ (Dolby vision) jen nevím jestli to bylo tím HDR, že se občas kouslou a načítalo - neměla by se spíše upravit automaticky kvalita? Večer u Akta X to nedělá, ale tam není HDR :). U Trollu na netflixu ta kvalita mohla být občas lepší, hlavně v tmavých scénách...
Ono Na TV koukám z cca. 2m takže tam opravdu vidím každou nedokonalost... Ale u plazmy jich bylo více...
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 6. 12. 2022 13:15

tak me rozhodne novy fw stahlo, tak bud si mal novejsi TV nejak zahadne, nebo je divne ze ti novy SW nenaslo...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2022 13:42

cujou2 v eManuálu dole máš číslo softwaru v TV. Můžeš porovnat s webem.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Francek12 6. 12. 2022 14:47

Taky jsem po druhém zapnutí televize stahoval.
Francek12
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cujou2 7. 12. 2022 07:35

Firmware mám teda aktuální.
Obnovení jsem neprovedl, ale vypadá to, že to zmizelo samo :). Budu pozorovat ještě.

Jinak, Vy co máte AV Receiver, máte nastavený zvuk AUTO 1?
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 8. 12. 2022 09:08

Takže večer jsem tam tmavé plochy na levé straně opět viděl..... Provedu tovární nastavení, zkusim to nějak vyfotit, a pošlu to asi Sony..... :(
cujou2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků