Sony Bravia OLED XR-65A83K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod tombas 8. 12. 2022 10:57

Dej sem fotku.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 12. 2022 15:54

Přesně tak. Dej nám sem fotku, ať se taky podíváme. Pro mě je divné, že to vidíš a pak nevidíš.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 8. 12. 2022 21:25

Teď jsem udělal foto. Mno, možná se zeptám blbě :D není na TV od novoty po celé ploše fólie na sloupnutí????? :D Já odlepil jen ty nálepky v rohu Sony OLED atd ale teď se mi zdá že tam je ještě fólie??? :)

-- 8. 12. 2022 21:47 --

Zde foto https://postimg.cc/QFzSxGk9

-- 8. 12. 2022 22:14 --

https://www.reddit.com/r/OLED/comments/ ... en_effect/

Takže to bude asi normální.....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 8. 12. 2022 22:18

Nic dalšího neodlepuj, to, co vypadá jako folie je součást obrazovky a sloupnutím ji nenávratně zničíš!
Kdyby to bylo určeno ke sloupnutí, tak je na tom nejspíš barevný štítek - ouško, za které se to stáhne.
Ta uniformita -1% RGB 3,3,3 mi přijde trochu horší, ale netroufám si říct, jestli je to ještě v normě a jaký podíl na výsledné fotce má foťák. Ta obrazovka by měla být prakticky černá. V reálu to vypadá stejně?
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 8. 12. 2022 22:32

Ne. V reálu to vypadá lépe a při 5% už sotva patrné... Překvapilo mne že jsem si toho ale všiml i při filmu....Pohrál jsem si teď s nastavením obrazu při tom 1% a dalo by se říci zmizelo to přidáním gammy na 0 a snížením úrovně černé na 48. Teď se dívám na X-Files kde to bylo nejvíce patrné a už je to dobré bych řekl.... No žena mi říkala že jsem blázen..... Ale já to tam prostě viděl:D
Jinak to 1% mi nepřijde že by mělo být prakticky černé? :)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrikan 8. 12. 2022 23:43

Zdar, taky jsem si v akci na EW koupil tuto televizi. Jen teď před Vánocemi je to pracovně celkem mazec, takže jsem neměl ještě moc čas ji pořádně otestovat. S obrazem zatím spokojenost, nějaká výraznější nehomogenita, která by mi vadila, dosud nepozorována. Co mě ale překvapilo, je barevné "vytunění" režimů Kino a IMAX Enhanced. Aspoň na mém kousku to mají laděné do žluta fakt výrazně. Jasně, u pleťovek je pořád lepší trochu žloutenka než uřícený pašík, ale tohle mi přijde dost. Je fakt, že na tohle jsem citlivý, asi profesní deformace, vidím to, co drtivé většině ostatních připadá naprosto ok, ale tohle by podle mě mohl zaznamenat i leckdo "nepostižený", tedy pokud je to tak standardně. No, panelem to snad nebude, vyladit to vyvážením barev ke spokojenosti vypadá lze, jen jsem si s tím kvůli nedostatku času ještě pořádně nevyhrál, ale i tak už o dost lepší... Jinak teď jsem dal asi hodku The Callisto Protocol na PS5 v úplné tmě s křeslem tak metr od televize a naprosto masakr, pecka! Jo a ještě jedna poznámka, zvuk mě moc neohromil, na to že tam mají být dva subwoofery. Mám ještě pár let starou Philipsku zhruba ve stejné cenové kategorii, startovala taky tak kolem 70k a zvuk má řekl bych lepší. Taky dva subwoofery a jsou i vzadu dole na televizi vidět... Bude tady určitě lepší sound než u nějakých levnějších kousků televizí, nicméně dojem to na mě moc neudělalo... Připojil jsem přes bluetooh 2.1 systém od Logitechu, co mám u kompu, sice to je vyšší řada, ale rozhodně nic pro audiofily, zkrátka slušnější herní bedýnky a přesto zvuk minimálně o třídu lepší. Televize proti tomu hraje jako plecháček. Ještě si říkám, jestli by nemohlo mít nějaký vliv, že jsem Sonku nepřimontoval k držáku přes takové ty dodané válečky, ale zkrátka delšími šrouby stejného průměru, jako tam byly. Válečky jsem našel až dodatečně... Ale v nějaké výraznější zlepšení ani moc nevěřím, už vybírám nějaké vhodnější ozvučení. Tak to zatím první postřehy ;-)
Petrikan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 8. 12. 2022 23:53

Pokud vybiras ozvuceni jeste zita ma alza vyrazne slevy na audio
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Petrikan 9. 12. 2022 00:07

Díky za tip, kouknu na to...
Petrikan
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 9. 12. 2022 09:24

cujou2 píše:Ne. V reálu to vypadá lépe a při 5% už sotva patrné... Překvapilo mne že jsem si toho ale všiml i při filmu....Pohrál jsem si teď s nastavením obrazu při tom 1% a dalo by se říci zmizelo to přidáním gammy na 0 a snížením úrovně černé na 48. Teď se dívám na X-Files kde to bylo nejvíce patrné a už je to dobré bych řekl.... No žena mi říkala že jsem blázen..... Ale já to tam prostě viděl:D
Jinak to 1% mi nepřijde že by mělo být prakticky černé? :)

Tak jsem si ten test pustil a fakt to není černé. :nenapadne
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 11. 12. 2022 20:34

Pročítám i vlákno na avsforum... Už má 125 stran. Co jsem se dozvěděl. Je tam na 100% panel EVO, zvuk u AVR nastavit určitě na auto 1( k tomu jsem taky nakonec došel zkoušením) určité fleky a banding má každý kus tzv. DSE, některé více, některé méně, co jsem viděl, ta má je na tom spíše lépe..... Jinak se tam zmiňuje užitečný tip jak to skoro vše odstranit : pouštět ze začátku hodně materiálu v HDR na režim Vivid při max. jasu. Někdo po tom dělá i obnovení/čištění panelu, do toho ale zatím nepůjdu. A co jsem viděl i fotky a videa před a po tak je to opravdu znatelně lepší. Hlavně ten banding. Takže jsem tam právě zapl z YouTube nějaké 4K HDR se zvířaty ať si to běží..... A teda musím uznat vypadá to teda brutálně dobře:)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 11. 12. 2022 22:27

HDR s vivid bych asi nedělal. Ta rada se mně nezdá úplně OK.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 13. 12. 2022 11:29

Po navštívení této diskuze, https://www.avsforum.com/threads/oled-s ... t-62178514 jsem ztratil všechno nadšení kolem OLED.... TV budu reklamovat a uvidím jestli dostanu jiný kus, který bude lepší, nebo horší, nebo se na to úplně vyprdnou. V Electroworld je možnost servis domů, nebo dovést, upřímně nevím co zvolit, protože technik určitě nepřijede večer aby se mnou zkoumal TV, i když Banding by mohl vidět. Ve zmíněné diskuzi mám fotky panelu, kde jde vidět banding i v doporučované scéně Marco Polo(Netflix) S1E3 cca. od 13min. Můžete se taky na to mrknout.....
I když nevím jestli to chcete dělat - potom ty chyby a vady obrazovky uvidíte pořád, nebo je budete hledat, nebo nejste na to tak hákliví, a nebo to tam taky vůbec mít nebudete :).
Já jsem zklamaný...... Vrátit se mi ji pořád nechce protože za 30tis. co koupím???
Na první stránce té diskuze jsou videa 1-10%grey. Ty se musí zkoušet, ne ty z YouTube, ty jsou špatné....

-- 13. 12. 2022 11:31 --

Mám tam Nick "Miclha"
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 13. 12. 2022 12:04

uprimne, cekas ze sezenes do 30k lepsi tv:) i kdybys mel nejaky vyraznejsi banding, tak nevim, muzes skusit loterii s dalsi... u ledu ti bude vadit podsviceni, i mini ledu blooming atd atd...
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 13. 12. 2022 12:39

Tak ještě oprášim plazmu :D. Ne, jako já to chápu, ale kurňa všude se to jen vychvaluje a má to i své stinné stránky. Já ji chtěl na pozorování ve tmě/ v noci. Přes den mi to je jedno, to běží pohádky..... Jo a ty jsou lepší než na plazmě o dost. Ale děti nevím jestli to tak ocení (4roky) :D
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 13. 12. 2022 13:00

cujou2, že oni ti prodali LEDku s edge podsvícením! Aspoň podle fotek to tak vypadá.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků