Sony Bravia OLED XR-65A83K

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anton12345 23. 1. 2023 19:44

Kodi nema ziadne nastavenie rozlisenia pre filmy. To, co ty vidis, je len nastavenie prostredia (GUI) samotneho Kodi. Filmy prehrava v takom rozliseni, v akom ich mas ulozene na disku, teda aj 4K.
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Radek68cz 23. 1. 2023 20:11

Díky :-)
Radek68cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 23. 1. 2023 20:17

V Kodi si musíš ručně namapovat cestu k Nasu.
Systém-Správce souborů-Přidat zdroj-Procházet-Přidat umístění v síti- a tam si vyber protokol.
Nejčastěji SMB-Název serveru je jméno Nasu- Sdílená složka je konkrétní folder v Nasu.
Cesta pak vypadá smb://jmého Nasu/ a jméno složky.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 24. 1. 2023 10:57

A nebo jako to mám já , NFS server zapnutý v Synology, ani jsem nemusel v Kodi zadávat hesla apod.
Jinak škoda že nedostaneme DTS-HD, pochopil jsem to tak že je zde limitace ARC vs eArc (moje Onkyo nepodporuje). Ale ono se to předělá na DTS, a rozdíl asi pozná jen netopýre? :)
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 26. 1. 2023 10:32

Včera jsem se díval na film "X" na HBO MAX. Zvuk začal v ENG 5.1. Po přepnutí na cz se z něj stal DD 2.0. Což se mi nějak nezdálo. Přepnul jsem zpět na ENG, a zvuk už taky jen 2.0. Vypnu appku pustím znovu, a to samé.... ENG 5.1, CZ 2.0, poté ENG 2.0. Může někdo prosím zkusit?
Jinak v tmavé scéně jsem si všiml , že homogenita není tak parádní :D levá strana tmavší... :D Krásně to jde vidět na záběru měsíce.. Ale alespoň tam není ten Vertical Banding :D
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 26. 1. 2023 15:40

U HBO MAX je to trochu složitější. Jednak všechny tyto aplikace vyhodnocují rychlost internetu a podle toho pak volí automaticky rozlišení, pravděpodobně i kvalitu zvuku a případně snižují u obojího bitrate i rozlišení. Můžete napsat dotaz na Podporu HBO MAX, nicméně je to spíše NEpodpora, fungující především jako PR reklamní oddělení s odpověďmi CTRL+C/CTRL+V. Navíc kompatibilita aplikace se doháněla loni od března až do léta, kdy se to jakžtakž ustálilo. Pokud se zmíněný problém nestal nikde jinde než na HBO MAX, bude to chyba na jejich straně. Ani vysoká rychlost internetu není u těchto služeb záruka, že se reálně dostaneš na nejvyšší kvalitu. (HBO GO fungovalo relativně bezproblémově v měřítkách podobných služeb, od doby HBO MAX to jde do kopru, takže proto bych to tipnul jako příčinu i tentokrát.)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod jito 26. 1. 2023 16:03

Tak jsem ti to zkusil a celou dobu fungoval CZ 2.0 zvuk.
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 26. 1. 2023 16:38

Děkuji :). Alespoň vím že závada není na našem přijímači :).
Jinak já jsem teda spokojenější s HBO MAX více než s HBO GO... hlavně teda co se kvality obrazu týče a to i zvuku... za 133kč/měsíc si myslím super...
To spíše nechápu moc aplikaci Disney+. Když mám nastavenou automatickou kvalitu, tak mi to často bufferuje (kolečko se točí, jak říkají děti :) ). Takže mi někdy nezbývá nic jiného než dát kvalitu "střední"....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 26. 1. 2023 19:31

Ano, i mě se Disney+ často točí, točí a točí..... Chyba je i zde na straně aplikace. Pak mi to ještě dělá ve večerních hodinách iVysilani, ale tam se problém z nějakého důvodu odstraní vypnutím a zapnutím aplikace. Ale dělá to jen večer, takže tohle řešení nějak nechápu.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 8. 2. 2023 13:25

tak TV nakalibrovana uzivatelem riddle;) i zena si vsimla ze barvy jsou nejak jine;) za mne dobry;)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cujou2 8. 2. 2023 14:02

Gratuluji, snad bude report v příslušném vláknu? To by mne moc zajímalo jak na tom byla před kalibrací..

Vidíš pokrok prosím v tmavých/šedých scénách? Já mám teď ten nový kus tak ještě tomu nechávám čas, než bude kalibrace, i když žena je zásadně proti...

Máš nyní v nabídce personální pro 1 a personální pro 2? To jsem četl že se jinak dá odemknout instalací aplikace Calman For Bravia na TV.
(If you need more picture modes (as the SDR and HDR ones are shared) you can install the "Calman For Bravia" app on the TV then use a PC or phone app to link to the TV using the IP address. This will give two additional picture modes called "Custom for Pro 1" and "Custom for Pro 2".)

Jinak z aliexpresu jsem objednal redukci USB3-EThernet 1000Mbps. Vyšlo na nějakých 110kč. už jsem narazil v Kodi, že u filmu cca. 70gb nestíhalo a psalo pomalý zdroj.
Jinak mi Kodi přehrálo vše, Kromě DTS true HD což převedlo na DD+ 2.0 - nemilé.....
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 8. 2. 2023 16:08

Ad Kodi- co Dolby Vision Profile 7?
S tím si poradí pouze KodiNerds Maven...
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 9. 2. 2023 07:51

S tímto formátem jsem se ještě nesetkal :).
Jinak TV neumí kodek VC-1 (vím že se používá sporadicky). Kodi se snaží ale trhá se obraz - nepodporuje to procesor.
Nakonec to vypadá, že přece jenom ještě zapojím stařičký DUNE HD TV-303D, abych mohl přehrát vše, včetně DTS-HD, true HD - ale pouze do 1080p :)
Udělám pak srovnání - pustím stejný film přes Dune a přes Kodi v TV, jestli poznám nějaký rozdíl v obraze a ve zvuku.
cujou2
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jito 9. 2. 2023 18:18

jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cujou2 9. 2. 2023 21:08

Bomba video! A ten zvuk!!! Jaj, proč tak nevypadají a neznějí všechny filmy????!!!!
cujou2
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků