TCL TV - nefunkčné hands-free vyhľadávanie

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod michalkoo 24. 11. 2022 10:10

Ahoj, kúpil som TV od TCL model 50c635 a neviem prísť na to, prečo mi nefunguje ovládanie hlasom po vyslovení OK Google. Mám nastavenú app Google Home, zapnutý MIC na TV, v TV povolené ovládanie hlasom, skúšal som ethernet aj wifi pripojenie a TV furt nereaguje na OK Google/Hey Google... (cez ovládač hlasové vyhľadávanie funguje). Som fakt blbý a robím niekde chybu (nastavenie Google Home) alebo môže byť chyba napr. v MIC TV?
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2022 11:24

Musíš prostředí TV přehodit do anglického. Jde využít i jiné jazyky.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalkoo 24. 11. 2022 11:37

Google asistenta v mobilu mám v angličtine a TV je v češtine tak asi to je ten problém, vyskúšam to :)
michalkoo
Junior

Odeslat příspěvekod tombas 24. 11. 2022 17:27

Taky musíš ve svém Google účtu povolit pro toto nové zařízení funkci Google asistenta, pokud to není povoleno automaticky při přihlášení k účtu na TV TCL.
Jinak já mám v mobilu normálně české prostředí i jazyk a asistent funguje, jen nastavení rozšířených služeb pro ovládání externích zařízení jsem musel provést při prostředí nastaveném na angličtinu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2022 19:32

Pokud jde o to, že chce po vyslovení příkazu využívat mikrofon na televizoru k hlasovému ovládání/vyhledávání, zřejmě to nepůjde bez přehození do cizího jazyka. Myšleno... prostředí televizoru.

Jestli máš ale jiný návod jak provozovat výše uvedené v českém prostředí, určitě to detailněji popiš. Díky.

Jinak nutnost přehodit prostředí pro kompletní služby neplatí pouze pro TCL, ale zřejmě vše s Google TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 11. 2022 19:50

Komunikace s asistentem je samozřejmě v angličtině (pominu-li ostatní podporované jazykové mutace), ale prostředí nemusí být nutně nastaveno na angličtinu. Komunikační jazyk s asistentem se nastavuje samostatně od jazyka prostředí.
Já jsem všechna zařízení, chromecasty apod. přidával přes Google Home aplikaci v mobilu, jako externí zařízení mám třeba i Bluesound Powernode, které lze přes asistenta ovládat hlasem, ale ten postup přidání je složitější a TCL by to neměl takto potřebovat.

Předpokládám, že na TV i v mobilu a ostatních zařízeních je všude použit stejný google účet.
Mimochodem na TCL funguje vyhledávání třeba videí na YT i v češtině.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 11. 2022 20:27

Když vezmeš jen televizor a pojedeš jen přes televizor a jeho OS Google TV, tak tam chybí část nabídky u hlasového ovládání. Musíš změnit jazyk prostředí, alespoň co mám já zkušenost a teprve potom vyskočí některé předvolby, kde si aktivuješ třeba věci ohledně asistenta přímo na mikrofonu od TV. Ano, jestliže využiji mikrofon na ovladači, mohu mít prostředí v jaké chci jazykové mutaci a vyhledávám i v češtině. A hlavně vyhledávání funguje.

Nelíbí se mně třebas to, že obchod Play je aktuálně vlastně skrytý. Pořád Tě někdo nutí, abys výrobek používal dle jeho představ. Prostě, když jsem v TV, nemám potřebu pořád sahat na mobil. Tak proč si musím věci řešit buď komplikovaně nebo přes mobil. Co jsem zjistil, tak konkrétně TCL, minimálně u některých modelů, má rychlý vstup do Play ve své nabídce apek v televizoru. Nicméně je směšně, že něco takového není běžně dostupné v nabídce... tj. dostupné jako dřív.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 24. 11. 2022 21:03

Jasně, chápu, ale zrovna asistent je něco, co je pevně vázáno na tvůj účet, ukládá historii vyhledávání, příkazy apod. tedy prvotní nastavení přes mobil, případně PC a internetové rozhraní, přidání zařízení k účtu apod. nepovažuji za nic špatného nebo komplikovaného. Vlastní vyhledávání v TV je pak už funkční samostatně i bez mobilu.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 25. 11. 2022 10:14

tombas píše:Mimochodem na TCL funguje vyhledávání třeba videí na YT i v češtině.

Vyhledávání v češtině na YouTube funguje všude, alespoň co mám zkušenost. Samozřejmě myslím hlasové vyhledávání. Používal jsem to na Androidu, Windows, iOS i Tizen a vždy bez problému, bez ohledu na jakékoli jiné nastaveni do kterého jsem nemusel zasahovat.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2022 16:38

Mám pocit, že zrovna u Tizenu čeština pro vyhledávání přes mikrofon ovladače televizoru není podporována.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 25. 11. 2022 20:17

Je podporovaná v YouTube aplikaci.
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 25. 11. 2022 20:58

U YT je to o aplikaci, ne o systému.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pandero 25. 11. 2022 23:44

To jsem přesně napsal
Pandero
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 26. 11. 2022 06:35

Ano, potvrzuji. I v Tizenu lze na YouTube vyhledávat hlasem v češtině. Jinak ale češtinu Samsung nezvládá.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod AndikComedi 26. 11. 2022 20:06

Ahoj,mám 3 týdny 55c635 a ok google mi funguje normálně,tohle mě až tak netrápí ale ti reproduktory onkyo nehrají tak speciálně jak normální, Jinak jsem spokojení
AndikComedi
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků