Pískání zdrojů a vady u televizorů

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 27. 11. 2022 23:25

MgX píše:Zkus poslechnout jestli to není zdroj. Bohužel s tím má problém více výrobců.

A vysleduj, kdy to dělá.


Vice výrobců? Zajímá mě kteří? Zaznamenal jsem pouze TCL. Příští rok budu možná kupovat větší TV tak sbírám informace.
Naposledy upravil MgX dne 30. 11. 2022 20:49, celkově upraveno 1
Důvod: Tato OT diskuze vznikla v jiném vlákně a byla následně oddělena.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2022 05:17

Až budeš příští rok kupovat televizor, tak se ptej aktuálně. Zrovna na toto ano.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 28. 11. 2022 09:14

Nemusíme sami sobě nalhávat, že nejvyšším zájmem výrobců je špičková kvalita výrobku a spokojenost zákazníka.
TCL je masový výrobce, který potřebuje vyrábět především levně a tak se to projevuje nejvíc tam, kde to není vidět, tj. na skrytých součástkách.
Ale abych nešpinil jen TCL, na pískající zdroje lze narazit i u jiných výrobců, např. Samsung, Orava, Philips nebo Sony.
Taky bývá pravidlem, že tento problém vnímají většinou mladší uživatelé, ti starší už frekvenci kolem 15kHz, na které je pískání nejčastější, často neslyší, díky horšímu sluchu.
U nové TV je to na reklamaci, u starší a po záruce to většinou není drahá oprava, záleží, jestli jsou zdrojem kmitací cívky nebo třeba vyschlé kondenzátory (nejsem elektrotechnik).
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 28. 11. 2022 22:29

Nevím, mě přijde že největší problém v tomhle směru má (přinejmenším na našem trhu, tedy fabrika Made in Poland) TCL a o dalších značkách se mluví hlavně aby se to bagatelizovalo. Netvrdím že jiní výrobci nemají své problémy, ale nenarazil jsem na tolik závad v recenzích (a nakonec i zde v diskuzích) jako u tohoto výrobce. Nakonec za vše mluví věty od lidí kteří se televizím skutečně věnují (a mnohdy dokonce fandí TCL) jako třeba "Pokud máš štěstí na dobrý kus...". A ať mi píše kdokoli cokoli, pokud budu kupovat větší TV, této značce se prostě vyhnu obloukem, ikdyby to (podle některých) byla má životní chyba. (Jenom můj názor, možná ne realita. Každopádně ten obrázek značky není dobrý.)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 11. 2022 05:16

Ty nevíš, ale víš. Bohužel, a je to i zde na fóru někde napsáno (starší příspěvek), že problém se zdrojem má vícero výrobců. Sám mám v OLED zdroj, který za určitých okolností vrčí. Měl jsem v rukách několik dalších televizorů s vrčícím/pištícím zdrojem. A nejen televizorů.

Jasně, tam kde je extrémní tlak na cenu a neřeší se možná tolik výstupní kontrola, propadne výrobků víc.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 11. 2022 07:22

Albert.Bert píše:Nevím, mě přijde že největší problém v tomhle směru má (přinejmenším na našem trhu, tedy fabrika Made in Poland) TCL a o dalších značkách se mluví hlavně aby se to bagatelizovalo. Netvrdím že jiní výrobci nemají své problémy, ale nenarazil jsem na tolik závad v recenzích (a nakonec i zde v diskuzích) jako u tohoto výrobce. Nakonec za vše mluví věty od lidí kteří se televizím skutečně věnují (a mnohdy dokonce fandí TCL) jako třeba "Pokud máš štěstí na dobrý kus...". A ať mi píše kdokoli cokoli, pokud budu kupovat větší TV, této značce se prostě vyhnu obloukem, ikdyby to (podle některých) byla má životní chyba. (Jenom můj názor, možná ne realita. Každopádně ten obrázek značky není dobrý.)


Mne pred par tyzdnami priviezli zo servisu TV (Philips) a zhodou okolnosti, ten co to priviezol bol servisak pre TCL (lebo nejaky jeho kolega mal koronu). Prehodili sme par slov a pytal som sa aj na TCL a povedal nieco v zmysle, ze sa kazia uplne rovnako ako ine znacky. Mozno je to tym, ze sa k nemu dostanu len tie co presli 14-dennou filtraciou v domovoch zakaznikov, pri kupe cez internet, ale vyjadril sa ako sa vyjadril.
Ono, keby si vyrobca neveril (a na jeho vieru musi mat nejake realne cisla), tak by neponukal 5 rocnu zaruku. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tombas 29. 11. 2022 09:36

U rodičů funguje TCL 43C725 už rok bez problémů. Byl to první kus originál zabalený, nemuseli jsme nic vracet ve 14 denní lhůtě, zdroj nepíská, proběhla 1 aktualizace, od té doby nic. Ano, není to žádný reprezentativní vzorek, ale jen osobní zkušenost s jedním výrobkem TCL.
Nedělám si iluze, že by dnešní TV vydržely 15 let jako staré panasoniky, sony nebo LG.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 29. 11. 2022 11:59

Mgx tak vím to, že snad není vlákno, ve kterém by se nedoporučovalo TCL a současně nepsalo "Pokud máš štěstí na funkční kus...". Spoustu lidí to neřeší reklamací, ale vrácením do 14-ti dnů, čímž zaplavují trh rozbalenými kusy s nějakou vadou, což není dobré pro ostatní zákazníky.
Michalko58 jak jsem napsal výše Mgx, vadné kusy se vracejí ve lhůtě zpět na eshop. Takže technik se pak dostane jen k těm, které někdo reklamuje, což zákonitě neznamená že to jsou všechny vadné.
Ať mě někdo špatně nepochopí, vím že Mgx a další mají TCL rádi a budou je hájit, ale já od této značky TV určitě nechci. Je to podobné, jako nechci Oled. Občas nechám statický obraz, občas TV jede příliš dlouho v kuse, občas TV potřebuji odpojit od sítě, takže Oled ne. No a protože když něco kupuju, chci koupit a neřešit desetkrát vrácení než kápnu na funkční kus bez vad, nekoupím značku u které se tohle řeší jako číslo jedna při nákupu. A nemusí se mnou nikdo souhlasit, nikoho nepřesvědčuju, po nikom nechci souhlas, jen vyjadřuju názor.

-- 29. 11. 2022 12:01 --

tombas píše:U rodičů funguje TCL 43C725 už rok bez problémů. Byl to první kus originál zabalený, nemuseli jsme nic vracet ve 14 denní lhůtě, zdroj nepíská, proběhla 1 aktualizace, od té doby nic. Ano, není to žádný reprezentativní vzorek, ale jen osobní zkušenost s jedním výrobkem TCL.
Nedělám si iluze, že by dnešní TV vydržely 15 let jako staré panasoniky, sony nebo LG.

Jasně, je mi jasné že vadných bude v procentech minimum. Ale je to trochu loterie.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 29. 11. 2022 13:10

To je uplna argumentacna tragedie, samozrejme se vraci do 14 dnu i ostatne znacky… a to sa tcl nechci nijak zastavat.. obecne plati, dostanes za co si zaplatis. Proto za sony, panasonic s jine znacky platis vic, maji vybudovane renome a jinu qa…
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 29. 11. 2022 13:26

Albert.Bert píše:... Je to podobné, jako nechci Oled. Občas nechám statický obraz, občas TV jede příliš dlouho v kuse, občas TV potřebuji odpojit od sítě, takže Oled ne...


Toto mas uplne zbytocne obavy. Staticky obraz sa ti na Oled dlho neohreje, lebo sa spusti setric obrazovky a ta sa po case vypne. Ak sa jedna o hranie, je to uz trochu horsie ale je tam jemny posun pixelov, cize hrat by si musel pomerne casto aby sa ti nieco vypalilo.
Obcasna dlha prevadzka nerobi ziadny problem a ak ides niekam na dlhsie prec a odpojis TV od siete, tiez jej to absolutne neprekaza.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 30. 11. 2022 08:29

MgX píše:Albert.Bert měl jsem napsaný poměrně dlouhý příspěvek. Smazal jsem ho. Patříš mezi lidi, co budou vytvářet vlastní závěry a držet se jich, ač jim ostatní napíšou cokoliv.

Takže stručně...
toto fórum se vždy snažilo lidem nelhat. Nelže ani teď. Na rozdíl od Tebe. Píšeš, že jsem fanda TCL, což rozhodně není pravda. Nejsem fanda žádné značky. Aktuálně rozhodně ne. Jsem fanda konkrétních výrobků. Výrobků, které mě z nějakých důvodů oslovily. TCL 65C835 mě oslovilo mimořádně. Co s tím uděláš?

Lidé se zde snaží zdarma poradit druhým. Tazatel není povinen se jejich radou řídit. To je vše.

A doporučuji si přečíst první příspěvek tazatele v tomto vlákně. Pořádně přečíst. A ano, jestliže bude mít s TCL jakékoliv problémy, doporučíme mu, aby ho vrátil. Stejně tak, když mu nebude vyhovovat cokoliv jiného. Ty rozhodně s vrácenými výrobky problém mít nemusíš. To není Tvůj boj. U vráceného výrobku je jediná důležitá věc. Aby byl následně prodáván, jako použitý. Pokud tomu tak je, není co řešit.

Ty si kup, co potřebuješ, na co máš.


Mgx, ale já nepotřebuju aby si se mnou souhlasil, ani nikdo jiný. Aktuálně stejně neřeším nákup, jenom se děsím některých výrobců. Stačí si projít pár vláken a každý vidí (tedy ten kdo chce vidět) kolik reklamací, vrácení a prostě problémů je s TCL. To samozřejmě neznamená, že u jiného výrobce tomu tak nebude. Ale nejspíš se to lépe řeší, řekněme si narovinu že Poláci na to prostě dlabou.
Jinak já jsem poměrně chápavý, ale jsem i poměrně tolerantní (natozdil od jiných, kteří nejsou ochotni smířit se s faktem, že si za svým názorem stojím) a pokud někdo chce jakoukoli značku, je to jeho věc. Moje poznámka byla spíše nevinná, neměla nic vyprovokovat.

-- 30. 11. 2022 08:36 --

michalko58 píše:
Albert.Bert píše:... Je to podobné, jako nechci Oled. Občas nechám statický obraz, občas TV jede příliš dlouho v kuse, občas TV potřebuji odpojit od sítě, takže Oled ne...


Toto mas uplne zbytocne obavy. Staticky obraz sa ti na Oled dlho neohreje, lebo sa spusti setric obrazovky a ta sa po case vypne. Ak sa jedna o hranie, je to uz trochu horsie ale je tam jemny posun pixelov, cize hrat by si musel pomerne casto aby sa ti nieco vypalilo.
Obcasna dlha prevadzka nerobi ziadny problem a ak ides niekam na dlhsie prec a odpojis TV od siete, tiez jej to absolutne neprekaza.

Opět, nepotrebuju ubezpečovat o bezproblémovosti Oledu, já ho zkrátka nechci. Pojďme se přestat přesvědčovat o kvalitách či nekvalitách a místo toho bychom mohli respektovat pohled toho druhého. Pokud se samozřejmě někdo zeptá na rizika Oledu, je to jiná, ale já to spíš použil jako příměr.
Jinak Oleďáci mi začínají připomínat Applisty.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 30. 11. 2022 10:22

marne dumam, cemu u oledu vadi, ze ho odpojis od site :D :D :D ty voe, tebe oledaci pripominaj applisty? to je v poradku, maji asi radi kvalitu:)
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod michalko58 30. 11. 2022 11:39

Albert.Bert píše:Opět, nepotrebuju ubezpečovat o bezproblémovosti Oledu, já ho zkrátka nechci. Pojďme se přestat přesvědčovat o kvalitách či nekvalitách a místo toho bychom mohli respektovat pohled toho druhého. Pokud se samozřejmě někdo zeptá na rizika Oledu, je to jiná, ale já to spíš použil jako příměr.
Jinak Oleďáci mi začínají připomínat Applisty.


Ja ti to neberiem, ale davas tu vyroky bez osobnej skusenosti. Kedysi davno tiez ludia odmietali auta a vidime ako je tomu dnes ;-)

Oledakom sa chtiac/nechtiac stanes cca do 5s po zapnuti Oled TV a je uplne jedno aky je to vyrobca a na akom systeme bezi. Cize k applistom by som to moc neprirovnaval, ti preferuju jednu jedinu znacku a system, kym oledaci technologiu.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 30. 11. 2022 13:30

cavalisko píše:Jak se pekne technickej dotaz zvrtne v honeni ega :) diky par lidem za rady a zbytku za balast

Je mi líto že se někteří tak chytli mé poznámky, příště budu mlčet.

majkom, inu při odpojení od sítě se nemůže vyčistit panel, řešilo se to i někde tady na fóru.

michalko58 Jabkáři taky jedou hlava nehlava to svoje ("oled je nejkvalitnější, nejlepší a nad něj není".....nehledě na preference kohokoli) a navíc já to nerozporuju, já jen píšu, že Oled v dohledné době kupovat nebudu. A stejně jako mě Aplisté musí přesvědčovat (nemusí, oni jen chtějí), Oleďáci dělají totéž. (iPhone jsem používal také nějakou dobu, ale odešel jsem k Androidu, to je ovšem zcela jiný příběh.)
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod majkom 30. 11. 2022 14:04

no a v cem je porad problem, ty jako vypnes telku, rychle odpojis od site a takto tv provozujes? nebylo by lepsi provozovat to jako clovek? a pokud ti jde o obcasne odpojeni od site (napr jdu na dovolenou), tak je to uplne, ale uplne jedno..

a ne, ja te na oled nelamu, me je uplne jedno jaku mas tv, ale ocividne nezmysli tady cist, to obcas az zaboli, tak se nediv reakcim
majkom
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků