Problém so zapínaním plazmy Panasonic

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cuharik 29. 11. 2022 07:35

Mám doma asi 10 ročnú plazmu Panasonic Viera TX-P50ST50E. Je to fajn TV ale posledných pár týždňov mám problém s jej zapnutím. Je mi jasné, že už asi nastal jej čas �. Problém vyzerá tak, že keď ju večer vypnem, tak ráno nesvieti ani červená kontrolka. Zo začiatku stačilo ňou zatriasť, kontrolka naskočila a TV bežala. Inokedy stačilo pohýbať káblami. Najskôr to bolo len občas, teraz už v podstate každý deň. Dosť dlho fungovalo to, že som TV na chvíľu úplne odpojil od siete a znovu zapojil. Keď sa do pár sekúnd po jej naštartovaní nevypla, tak už držala bez problémov stále. Ale zapnutú ju stále nechcem mať �. Je čoraz väčšia veda ju “nakopnúť“. Ešte skúsim vymeniť napájací kábel prípadne nejaké zapojené HDMI, lebo niekedy naskočila len keď som s nimi trocha pohýbal. Inak neviem. Je to škoda, lebo keď sa raz naštartuje, tak beží úplne bez problémov. Nemáte nejaké tipy čo by to mohlo byť? Má vôbec význam to riešiť? V podstate mám vybratú novú TV len mi je ľúto túto vyhodiť. Vedel by som ju využiť ešte inde. Raz som mal problém s kockovaním obrazu satelitného prijímača pri zapnutí a stačilo vymeniť nafúknuté kondenzátory a bol ok. Ale toto bude asi niečo iné. Vopred dík za rady.
cuharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 29. 11. 2022 10:05

Buď jsou to studené spoje na desce nebo ve vysokonapěťové části, taky už mohly odejít kondenzátory.
Oprava nedává smysl, už kvůli vysoké spotřebě a dnešním cenám energie a upřímně, i obraz dnešních moderních TV (ne těch nejlevnějších) je trochu jinde.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jjeza 14. 12. 2022 10:05

jestli se mohu zeptat, taky mam starou Plasmu Vieru od Pana, mozna i dele nez 10 let a porad funguje v pohode. POdobny problem jako mas ty, jsem nezaregistroval. Nicmene , reci jen touzim po vetsi a na zed. V teto souvislosti se jen chci zepta, pro zajimvaost, co si jsi vybral za nastupce?;-) diky
Jjeza
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cuharik 12. 1. 2023 13:11

Ako rýchlu náhradu som mal vybraté toto: https://eisa.eu/awards/tcl-55c735/. Väčší by sa mi na stenu nateraz nevošiel. Každopádne plazma sa akosi umúdrila a fičí ďalej :-) .
cuharik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PetrJč 12. 1. 2023 14:47

Doporučuji TV otevřít a dotáhnout všechny šrouby u všech desek s elektronikou, kterými jsou desky přišroubovány k základnímu plechovému šasí. Země jsou vedeny přes tyto šroubované spoje a někdy se díky tepelnému namáhání (plazma trochu hřeje) časem povolí. Zároveň můžeš vizuálně zkontrolovat kondenzátory ve zdroji. Pokud nebudou viditelně nafouknuty, budou si myslím ještě OK. Součástky používané v té době v plazmách Panasonic byly opravdu kvalitní.

PS: Již 14 let mám Panáka plazmu Vieru TX-50GT30, funguje stále naprosto super a obraz mi vyhovuje. Navíc, pozorovací úhly jsou zcela výjimečné. Ani ta spotřeba (při rozumném nastavení) není tak hrozná. Zároveň mám vedle v pokoji LCD TV, opět Panasonic TX-50EX780, (100Hz VA panel LCD) tak mám srovnání...
PetrJč
Junior

Odeslat příspěvekod jolefoto 12. 1. 2023 20:18

tombas píše:Buď jsou to studené spoje na desce nebo ve vysokonapěťové části, taky už mohly odejít kondenzátory.
Oprava nedává smysl, už kvůli vysoké spotřebě a dnešním cenám energie a upřímně, i obraz dnešních moderních TV (ne těch nejlevnějších) je trochu jinde.


K spomínanému problému sa vyjadriť neviem, ale viem že moja plazma Panasonic TX-P42G20E má obraz aj po dvanástich rokoch parádný a šlape ako hodinky.
S tvrdením "a upřímně, i obraz dnešních moderních TV (ne těch nejlevnějších) je trochu jinde" nesúhlasím.
Aj moji známi čo majú rôzne LCD, LED, kupované nie tak dávno a nie zrovna najlacnejšie, keď sú u nás na návšteve, len neveriacky krútia hlavou že po toľkých rokoch má moja TV tak neuveriteľne pekný, plastický obraz. Je to vidieť najmä pri pozeraní správ a rôznych priamych prenosov a na všetkom čo je nasnímané najnovšími kvalitnými kamerami. Za mňa možno tak technológia OLED by sa dala použiť. Aby tu nevznikla nejaká zbytočná polemika tak je to len názor a nikomu ten môj nevnucujem.
Primare I32, CD32
Pro Ject 2 Experience SB, Hana EH, MoFi Studio Phono
Sonus Faber Venere1.5
Chord, Cardass
Ibasso DX 150, Ibasso IT 01s, RME ADI-2 DAC FS, Sennheiser HD 660 S, Strong Leap S1
jolefoto
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků