Jakou TV do 25 000? Koukám hlavně na Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod boric 3. 12. 2022 08:55

Ahoj lidi. Prosím o pomoc s výběrem nové televize. Úhlopříčka 55 palců. Už několik dní vybírám. Koukal jsem tedy hlavně po samsungách a QLEDkách. Ovšem pokud máte lepší řešení,rád si nechám poradit. Já koukal na modely QE55QN80B, QE55QN85B a QE55QN90B. Poradíte pro a proti. Jedná se mi klasickou rodinou televizi.Moc děkuji
Naposledy upravil MgX dne 3. 12. 2022 08:59, celkově upraveno 1
Důvod: Upraven příliš obecný název vlákna
boric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 3. 12. 2022 09:18

nejak duvod proc ne oled?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2022 09:22

Píše, že se mu jedná o klasickou rodinnou TV. Takže asi nechce řešit případný statický obraz.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod boric 3. 12. 2022 09:22

Nechám si velmi rád poradit. Jaké praktické výhody popř. nevýhody ma OLED? Moc děkuji
boric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 3. 12. 2022 09:46

Poradit nelze, pokud nepřidáš nějaké podrobnosti. Napiš třeba proč sis zrovna vybral Samsung. Jestli jsi fanda značky, nebo máš už jejich předchozí model, je logické, že chceš pokračovat. Z určitého pohledu by mohlo být chybou, o takové volbě neuvažovat.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2022 10:12

@boric, máš to seřazené hezky od nejslabší po nejlepší, ale já bych přesto navrhnul ještě jiný model, a to The Frame QE55LS03B (model 2022). Parametrově to asi není to nejlepší na světě, ale vizuálně je to trochu jiný level ve srovnání s klasikou. Tato TV má skvělou antireflexní úpravu panelu a celkově je obraz vynikající. Zvuk je taky lepší, než má většina Samsungů. Nezklame ani ve hrách - HDMI 2.1, VRR, 120Hz.
https://www.mall.cz/akcni-sety/samsung- ... cek-bezovy

Na druhou stranu, za podobné peníze koupíš třeba od TCL mini LED 55C835.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod majkom 3. 12. 2022 11:42

MgX píše:Píše, že se mu jedná o klasickou rodinnou TV. Takže asi nechce řešit případný statický obraz.

ja mam oled taky jako klasickou rodinnou TV, jako jedinnou TV.. proto se ptam, proc ne oled. To vypalovani obrazu je predsi nezmysel, dokud neni klasicky rezim 16hodin CNN denne.. pochopim (omezene) argument protoze mam prilis presvetleny obyvak, protoze.. vlastne jiny me nenapada proc nevzit za tu cenu oled:)

Ale abych nebyl offtopic, do 25 tisic napr tohle:
v datartu v nekolika prodejnach LG 55C11, nebo Philips 55OLED806 pripadne pokud by byla ochota jit o 2 tisice nad limit, tak pak Sony 55a83j tady: https://www.ellexgk.cz/p/sony-xr-55a83j
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boric 3. 12. 2022 12:14

Proč qled? Asi jsem simylně myslel, že je to lepší než OLED. Obrazově i spotřebou, ale jak říkám, nejsem odborník. Rád si nechám poradit. Teďmám starou plazmu od Panasoniku a ta už chce vyměnit. Často máme tevizi puštěnou i jako kulisu, děti si jí pustí a nekoukaj na ní. Myslel jsem, že samsung to vychytané nejvíc v poměru cena/výkon.
boric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod majkom 3. 12. 2022 13:07

pokud mate plazmu, obrazovo se ji bude spis blizit oled ne led/qled--- co presne ma mit samsung vychytane?
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod boric 3. 12. 2022 13:55

takže lépe se poohlédnout po jiných televizích než těch mnou vybraných?
boric
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod tombas 3. 12. 2022 14:15

Nejlépe je si nejdříve rozmyslet, jaké technologii dát přednost, tj. QLED nebo OLED a potom hledat nejlepší model. V kategorii QLED jsou ty tebou vybrané úplně v pohodě a záleží jen na ceně. Nejlepší z nich je samozřejmě QE55QN90B.
V podobné ceně má pak každá značka nějakou alternativu a nabízí +/- podobné parametry. Rozdíly bývají v systému - Android/Google TV, WEB OS, Tizen, Vidaa. Tam jsou rozdíly větší, hlavně pokud potřebuješ instalovat aplikace třetích stran nebo poskytovatelů služeb.
tombas
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eiben 3. 12. 2022 17:08

MgX píše:Píše, že se mu jedná o klasickou rodinnou TV. Takže asi nechce řešit případný statický obraz.


Mam krom OLED 10 roku starou plazmu a zadny staticky obraz tam neni
eiben
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod majkom 3. 12. 2022 17:18

Tak na ew opet kupon na -12%, takze do limitu by se vesla i lg55c21… nic lepsiho do 25k podle me nelze koupit aktualne:)

Jeste ten kod - plati na tv 55 palcu a vice: 5PNO6Y
majkom
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Albert.Bert 3. 12. 2022 23:51

Z Tvého výběru bych vybral QN90B coby nejlepší. Můžeš se k tomu chovat jakkoli nešetrně, děti můžou pouštět cokoli bez obav z vypálení, spotřeba bude také nižší a pokud nemáš problém s Tizenem, pak není moc co řešit. Zvuk má také podle recenzí dostatečný. Frame bych rozhodně nedoporučoval, pokud člověk vyloženě nechce stylovku.
Albert.Bert
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 4. 12. 2022 10:10

eiben píše:
MgX píše:Píše, že se mu jedná o klasickou rodinnou TV. Takže asi nechce řešit případný statický obraz.


Mam krom OLED 10 roku starou plazmu a zadny staticky obraz tam neni

Hoši, nepíšu, že se mu obraz vypálí, píšu, že možná nechce řešit statický obraz. A ať chcete/nechcete OLEDu statický obraz stále nedělá nejlíp. Můžeme diskutovat jaký a po jak dlouho zobrazený, ale nedělá. Proto se i výrobci často v manuálech zmiňují o nutnosti ho nezobrazovat po delší čas. Jen ještě dodám, že nejsem teoretik a mám doma OLED.

-- 4. 12. 2022 10:16 --

boric píše:Proč qled? Asi jsem simylně myslel, že je to lepší než OLED. Obrazově i spotřebou, ale jak říkám, nejsem odborník. Rád si nechám poradit. Teďmám starou plazmu od Panasoniku a ta už chce vyměnit. Často máme tevizi puštěnou i jako kulisu, děti si jí pustí a nekoukaj na ní. Myslel jsem, že samsung to vychytané nejvíc v poměru cena/výkon.

Pokud máš plazmu od Panasonicu, pak bych já osobně nejdříve pokukoval i jinde. Byla chyba omezit výběr jen na jednu značku a jednu technologii.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků